facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wisła Kraków z nowym właścicielem?

Wisła Kraków z nowym właścicielem?

Wisła Kraków przez wiele lat była jednoznacznie kojarzona z Bogusławem Cupiałem i jego Tele-Foniką. To dzięki biznesmenowi z Myślenić pod Wawelem świętowano pasmo sukcesów. Jak donosi dzisiejszy Przegląd Sportowy, już niebawem Biała Gwiazda może mieć nowego właściciela. 

Złota era Bogusława Cupiała dobiegła do końca w lipcu ubiegłego roku, gdy piłkarską spółkę odkupił od niego Jakub Meresiński, człowiek z ambicjami, ale bez pieniędzy i z licznymi kontaktami z prokuraturą i sądami karnymi. 110 - letnia Biała Gwiazda stanęła na krawędzi upadku. Do gry wkroczyło wówczas Towarzystwo Sportowe Wisła, które przejęło stery nad drużyną piłkarską. Mozolna, roczna praca prezes Marzeny Sarapaty i jej współpracowników przyniosła dostrzegalne efekty - w poprzednim sezonie piłkarze zakończyli zmagania na 6 miejscu, obecne rozgrywki rozpoczęli od dwóch wygranych i w chwili, gdy pisane są te słowa, zasiadają na fotelu lidera Lotto Ekstraklasy. Bliżej nieznany wcześniej hiszpański trener Kiko Ramirez stworzył dobrze rozumiejący się zespół, który mimo odejścia choćby Semira Stilicia czy Krzysztofa Mączyńskiego, nie powinien bać się żadnego z rywali. Okazuje się jednak, że to powolne, lecz systematyczne wychodzenie na prostą, może zostać niebawem przerwane. Jak informuje bowiem dzisiejszy "Przegląd Sportowy", ofertę kupna Wisły Kraków miała złożyć niemiecka firma Stechert produkująca elementy wyposażenia stadionów, szpitalu, sal koncertowych i innych obiektów użyteczności publicznej. Czy Wisła Kraków będzie kolejnym klubem w Ekstraklasie z niemieckim właścicielem? Odpowiedź na to pytanie przyniosą zapewne najbliższe dni i tygodnie.

Aktualizacja:
Informacje dotyczące nowego właściciela potwierdziła w sobotę, 22 lipca, przed godziną 17 na Twitterze Olga Tabor - Leszko, rzecznik prasowy Wisły Kraków:
"Wczoraj do TSW wpłynęły dokumenty dot.zakupu 100%akcji Wisły Kraków SA. Więcej informacji w ciagu kilku dni. Fakt ten nie wpłynie na bieżące funkcjonowanie Klubu". 


 

 

Źródło: Przegląd Sportowy; Wisła Kraków

Dodano: 2017-07-22 08:08:31


Zobacz też: Ekstraklasa

Wisła Kraków 

Komentarze