Biała Gwiazda na zwycięskim szlaku

Sezon 2017/2018 piłkarze Wisły Kraków rozpoczęli od wyjazdowego meczu w Szczecinie, w którym pokonali siódmy zespół poprzednich rozgrywek, tamtejszą Pogoń 2:1. W drugiej kolejce do Krakowa zawitała inna drużyna czołowej ósemki minionego sezonu Bruk - Bet Termalica Nieciecza.

Pierwszy fragment piątkowego spotkania toczył się pod dyktando gospodarzy. Większość akcji przeprowadzana była lewą stroną boiska przez Patryka Małeckiego czy Macieja Sadloka, jednak ich wysiłki nie przynosiły efektu bramkowego, mimo szans Carlosa Lopeza czy Rafała Boguskiego. Groźnie pod bramką Jana Muchy zrobiło się w ostatnim kwadransie przed przerwą. W 33 minucie wspomiany Lopez posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne gości, futbolówka minęła zarówno zawodników Wisły, jak i Bruk - Betu i trafiła wprost w słupek bramki. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę znów w roli głównej wystąpił hiszpański napastnik Białęj Gwiazdy, zagrał piłkę do Małeckiego, a ten trafił w słupek.

W drugiej połowie Wisła dążyła do zdobycia gola, goście ograniczali się do kontrataków. W 56 minucie z dystansu uderzył Petar Brlek, ale minimalnie niecelnie. 12 minut później kolejny strzał oddał Lopez, jednak Muchał był na posterunku. W 82 minucie z rzutu wolnego strzelał Arkadiusz Głowacki, lecz bramkarz z Niecieczy pewnie chwycił futbolówkę. Rozstrzygnięcie meczu nastapiło w jego ostatnich minutach. Goście egzekwowali rzut rożny, piłkę w swoim polu karnym przejęli jednak wiślacy, w kilkanaście sekund przedostali się pod bramkę Muchy, Sadlok dośrodkował na głowę Brleka, a ten wpakował piłkę do siatki dając Wiśle pierwszą i jedyną bramkę na miarę trzech punktów.

Wisła notuje tym samym drugie zwycięstwo z rzędu, Termalica - drugą porażkę. Za tydzień wiślacy jadą do Zabrza na mecz z tamtejszym Górnikiem, zaś niecieczanie zagrają przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin.