Wisła Kraków uświetniła jubileusz Skawinki! (foto/video)

Piłkarskie święto w Skawinie uświetniła swoją grą krakowska Wisła, która przyjechała na obiekt Skawinki w dość okrojonym, aczkolwiek ekstraklasowym składzie.

Jubileusz 95-lecia Skawinki Skawina przyciągnął na trybuny komplet 999 widzów, choć chętnych do oglądania zmagań było znacznie więcej, dlatego żałować można, że gospodarz nie zdecydował się na zorganizowanie imprezy masowej. Samo spotkanie poprzedzone było krótką częścią oficjalną, w czasie której głos zabrali m.in. Burmistrz Skawiny - Paweł Kolasa, Prezes Podokręgu Piłki Nożnej Kraków - Kazimierz Śliwiński oraz Członek Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - Piotr Szefer. Oprócz tego klub uhonorował byłych zawodników, działaczy i osoby zasłużone dla klubu. Następnie mógł rozbrzmieć pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego.

Zgodnie z przewidywaniami od samego początku ogromną przewagę nad Skawinką osiągnęła Wisła, długimi momentami zamykając niżej notowanego rywala na jego połowie. Wynik spotkania mógł już w 3 minucie otworzyć Boguski, jednak zabrakło mu dosłownie centymetrów i piłka przeszła obok słupka. Popularny Boguś bardziej dokładny był już 2 minuty później. Tym razem w roli asystenta idealnie obsłużył testowanego Chrisantusa, któremu pozostało dostawić nogę do pustej bramki. Na 0-2 po ładnej indywidualnej akcji wynik podwyższył bardzo aktywny od pierwszych minut Boguski. W 23 minucie mieliśmy kopię akcji na 0-1, znowu w roli głównej dogrywający Boguski i wykańczający akcję Chrisantus. Warto dodać, ze ta bramka była nielichej urody, gdyż Nigeryjczyk zdobył ją strzałem piętą. Czwarte trafienie to znów dzieło testowanego przez Wisłę Chrisantusa, który tym razem po indywidualnej akcji mocnym strzałem po krótkim słupku pokonał Wygasia. Kolejne trafienie zaliczył Halilović, a wynik pierwszej połowy ustalił strzałem z rzutu karnego Pietrzak.

W drugiej połowie tempo zdecydowanie opadło. Wisła zadowolona z wyniku wciąż posiadała olbrzymią przewagę, jednak atakowała już bez takiego przekonania. W 56 minucie Halilovic kolejny raz zapisał się na liście strzelców kończąc podanie od Da Silvy. Pięć minut później na 0-8 podwyższył już sam Da Silva. W 63 minucie pierwszy strzał na bramkę Chorążki oddał Banach, jednak jego próba była chybiona, a dwie minuty później gospodarze mieli najlepszą swoją okazję w tym meczu. Chmiołek ruszył lewą stroną, przebojowo wbiegł w pole karne i oddał celny strzał na bramkę Wisły, jednak na posterunku był Chorążka, zaliczając tym samym pierwszą interwencję w meczu. Sporo ożywienia wniósł najlepszy strzelec Wisły - Carlos Lopez, który już 3 minuty po wejściu na boisko, pięknym strzałem z 18 metrów pokonał Walachnię. Wynik spotkania przepięknym strzałem ustalił junior Wisły Plewka, którego uderzenie z pewnością można uznać za ozdobę tego jubileuszowego meczu.

Po zakończeniu spotkania Wiślacy jeszcze długie minuty pozowali do zdjęć, rozdawali autografy i rozmawiali z kibicami. Oby jak najwięcej takich inicjatyw!