A: Dziexa wciąż niepokonana (foto)

W meczu szóstej kolejki w Dziekanowicach, na murawie w sobotnie popołudnie zmierzyły się ekipy tamtejszej Dziecanovii i beniaminka rozgrywek - Górek Myślenice. Mecz był dosyć ciekawym widowiskiem, które zakończyło się triumfem gospodarzy 3:1.

Górki do swojego piątego w tym sezonie meczu przystąpiły w dosyć zdziesiątkowanym składzie, co dało szansę na grę wyróżniającym się juniorom. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospdarze, którzy dosyć często atakowali bramkę drużyny przyjezdnej. Pomiędzy słupkami z konieczności stanął grający już od kilku lat w pomocy Marek Ulman, który w 10. minucie obronił rzut karny. Dziecanovia z czasem coraz bardziej przeważała i do przerwy za sprawą trafień Winiarskiego i Rudzika, ekipa Dziexy wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie obraz meczu uległ zmianie, a myśleniczanie zdecydowanie poprawili swoją grę. W 66. minucie, bramkę kontaktową, a zarazem siódmego gola w piątym w tym sezonie meczu zdobył Marek Zięba. Postawa gości nie była najgorsza, natomiast przewaga Dziecanovii nie ulegała wątpliwości. Gospodarze w 71. min. zdobyli bramkę z wykorzystując szansę z rzutu wolnego i ustalili końcowy wynik meczu.

Dziecanovia po wyjazdowym zwycięstwie nad Górkami awansowała w tabeli na szóste miejsce i obok Wróblowianki i Beskidu Tokarnia jest niepokonana w jesiennej rywalizacji. Myśleniczanie utrzymują miejsce w pierwszej dziesiątce. Obie ekipy w środę czekają zaległe starcia. Dziecanovia wybierze się na wyjazd do Tenczyna na mecz z Toporem, a Górki podejmować będą podkrakowską Wróblowiankę.