facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Husaria Kraków ponownie Mistrzem Polski!

Husaria Kraków ponownie Mistrzem Polski!

Jaki zespół najbardziej zdominował swoją ligę? Czyżby Bayern Monachium, który jako jedyny wygrał Bundesligę 5 razy z rzędu, a może grecki Olympiakos Pireus, którego zawodnicy od sezonu 1996/97 do sezonu 2016/17 tylko dwa razy nie zdobyli tytułu mistrza Grecji? Odpowiedź brzmi nie.

 

 

Jest tylko jedna drużyna o jakiej można z pełną świadomością powiedzieć DOMINATORZY, mowa oczywiście o Husarii Kraków. Od powstania AMP Futbol Ekstraklasy, nigdy nie dali nikomu innemu zdobyć tytułu mistrzowskiego. W zakończonym właśnie sezonie 2017 piłkarze krakowskiego zespołu po raz trzeci wywalczyli to trofeum. Zawdzięczają to największej liczbie odniesionych zwycięstw podczas czterech turniejów składających się na całość sezonu 2017 AMP Futbol Ekstraklasy. Podczas dwudniowych zawodów zespoły grają systemem każdy z każdym.

Husaria Kraków rozpoczęła sezon od zwycięstwa 2:0 (0:1) nad Glorią Varsovia podczas turnieju w Górze k. Płocka, obywał się on w terminie 22-23.04.2017. W kolejnym meczu podczas tych zawodów zmierzyli się z drużyną gospodarzy GKS Góra i ponieśli jedną z dwóch porażek w całym sezonie 3:2 (0:2). Drugiego dnia zawodów Husaria rozpoczęła od remisu 0:0 z Kuloodpornymi Bielsko-Biała, a w ostatnim meczu pierwszego turnieju wygrali z zespołem Anpfiff Hoffenheim e.V. jeden do zera.

1. Husaria Kraków
2. GKS Góra
3. Gloria Varsovia
4. Kuloodporni Bielsko-Biała
5. Anpfiff Hoffenheim

Król Strzelców Turnieju: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Rafał Bieńkowski (GKS Góra)
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Cesar Leszinski (Anpfiff Hoffenheim)
Odkrycie Turnieju: Kuloodporni Bielsko-Biała

Drugi turniej odbył się w Bielsku Białej miedzy 20, a 21 maja 2017r. Drużyna z Krakowa na pierwszy ogień zmierzyła się z zespołem z Niemiec Anpfiff Hoffenheim, z którym wygrała 2:0. Następnie zrewanżowali się GKSowi Góra za porażkę jakiej doznali miesiąc wcześniej pokonując drużynę z Mazowsza 2:1. Drugiego dnia zawodnicy z Krakowa odnieśli drugą i ostatnia porażkę w sezonie, po raz kolejny przegrywając z Gospodarzem Turnieju, tym razem był to zespół  Kuloodpornych - 2:1 (2:1), na zakończenie Husaria zremisowała bezbramkowo z Glorią Varsovia.

1. Kuloodporni Bielsko-Biała
2. Gloria Varsovia
3. Husaria Kraków
4. GKS Góra
5. Anpfiff Hoffenheim

Król Strzelców Turnieju: Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Jakub Popławski (Gloria Varsovia)
Nagroda Specjalna: Publiczność z Bielska-Białej

Trzeci Turniej sezonu odbył się w Krakowie 10 i 11 czerwca 2017. Husaria grająca tym razem jako gospodarz na stadionie Armatury Kraków wygrała pierwszy mecz z GKSem Góra 4:1 (2:0), w kolejnym spotkaniu zmierzyła się z zespołem Kuloodpornych, których pokonała 1:0 (0:0). Drugiego dnia zespół z Krakowa mierzył się z Glorią, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatnim przeciwnikiem Husarii byli piłkarze Anpfiff Hoffenheim, który przegrali z gospodarzami 0:3 (0:2). Relację z turnieju w Krakowie przeprowadził serwis Futbol-Małopolska - TUTAJ

1. Gloria Varsovia
2. Husaria Kraków
3. Kuloodporni Bielsko-Biała
4. GKS Góra
5. Anpfiff Hoffenheim

Król Strzelców Turnieju: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Jakub Popławski (Gloria Varsovia)
Odkrycie Turnieju: Adrian Bąk (Gloria Varsovia)

Przed decydującym czwartym turniejem, który miał odbyć się w Warszawie 26 i 27 sierpnia 2017r. trzy zespoły miały szansę na wywalczenie mistrzostwa. Po trzech turniejach na prowadzeniu była Gloria Varsovia, na drugim miejscu plasowała się Husaria, a trzecie należało do Kuloodpornych. Wszystko miało się rozstrzygnąć w stolicy. Za faworytów uważani byli piłkarze z Krakowa, jak powiedział w wywiadzie dla WUTE TV Marek Zadębski, bramkarz Husarii po turnieju w Krakowie w odpowiedzi na pytanie: "Kto jest głównym konkurentem Husarii do tytułu Mistrza Polski w tym sezonie? – Nie ma konkurentów".

Czwarty decydujący turniej, w pierwszym meczu Husaria pokonuje 2:0 (0:0) Kuloodpornych Bielsko-Biała, a w drugim GKS Górę 2:1 (1:0). W trzecim mierzy się z zespołem Hoffenheim, który zostaje pokonany 3:1 (3:1). Do decydującego starcia o tytuł Mistrza Polski stanęły miedzy sobą drużyny Glorii Varsovia i Husarii Kraków, pierwsi by zdobyć Mistrzostwo musieli wygrać, piłkarzom z Krakowa wystarczał remis. Mecz zakończył się wygraną Husarii 2:1 (1:0), która potwierdziła swoja dominację w rozgrywkach AMP Futbol Ekstraklasy.

1. Husaria Kraków
2. Gloria Varsovia
3. Kuloodporni Bielsko-Biała
4. GKS Góra
5. Anpfiff Hoffenheim

Król Strzelców Turnieju: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Krzysztof Węgrzyn (GKS Góra)
Nagroda Specjalna: Husaria Kraków – za trzykrotne zdobycie tytułu mistrzowskiego

Teraz przed piłkarzami AMP Futbolu Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Turcji, trener reprezentacji Marek Dragosz powołał do trzynastoosobowej kadry czterech zawodników Husarii:
- Przemysław Świercz (Husaria Kraków)
- Mateusz Kabała (Husaria Kraków)
- Krystian Kapłon (Husaria Kraków)
- Tomasz Miś (Husaria Kraków)

KOŃCOWA TABELA AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2017

1 Husaria Kraków 16 36 11-3-2 28-10 8 20 6-2-0 15-1 8 16 5-1-2 13-9
2 Gloria Varsovia 16 31 9-4-3 30-9 8 17 5-2-1 18-5 8 14 4-2-2 12-4
3 Kuloodporni Bielsko-Biała 16 27 8-3-5 12-10 8 19 6-1-1 9-5 8 8 2-2-4 3-5
4 GKS Góra 16 16 5-1-10 14-28 8 13 4-1-3 10-8 8 3 1-0-7 4-20
5 Anpfif Hoffenheim 16 3 0-3-13 5-32 8 1 0-1-7 2-16 8 2 0-2-6 3-16

 

Król Strzelców: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Najlepszy Zawodnik: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Najlepszy Bramkarz: Jakub Popławski (Gloria Varsovia)

Odkrycie Sezonu: Adrian Bąk (Gloria Varsovia)

Młody Zawodnik Sezonu: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Trener Sezonu: Mateusz Szczepaniak (Gloria Varsovia)

Działacz Sezonu: Daniel Kawka (Kuloodporni Bielsko-Biała)

Nagroda Specjalna Sezonu: Anpfiff Hoffenheim.

Źródło: Waldemar Ignaciuk

Dodano: 2017-09-04 16:23:02


Amp Futbol  amp futbol ekstraklasa  husaria kraków 

Komentarze


Ekstraklasa

Lechia Gdańsk
3:0
Wisła Płock
18.11.2017
20:30
Piast Gliwice
1:0
Cracovia Kraków
18.11.2017
15:30
Sandecja Nowy Sącz
0:0
Lech Poznań
18.11.2017
18:00
Legia Warszawa
1:0
Górnik Zabrze
19.11.2017
18:00
Śląsk Wrocław
1:2
Arka Gdynia
19.11.2017
15:30
Zagłębie Lubin
:
Korona Kielce
20.11.2017
18:00

I liga polska

Chojniczanka Chojnice
1:1
Puszcza Niepołomice
18.11.2017
16:00
Pogoń Siedlce
1:1
GKS Katowice
18.11.2017
17:00
Olimpia Grudziądz
0:1
Zagłębie Sosnowiec
18.11.2017
16:00
GKS Tychy
0:3
Wigry Suwałki
18.11.2017
17:00
Miedź Legnica
1:1
Raków Częstochowa
19.11.2017
17:45
Górnik Łęczna
0:3
Odra Opole
19.11.2017
12:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Stal Mielec
21.11.2017
18:00
Ruch Chorzów
:
Wigry Suwałki
22.11.2017
18:00

III liga (gr. IV)

MKS Trzebinia-Siersza
2:0
Wisła Sandomierz
18.11.2017
13:00
JKS Jarosław
1:4
Wólczanka Wólka Pełkińska
18.11.2017
13:00
Karpaty K.
1:1
Avia Świdnik
18.11.2017
13:00
Resovia Rzeszów
0:1
Podhale Nowy Targ
18.11.2017
13:00
Unia Tarnów
3:0
Orlęta Radzyń Podlaski
18.11.2017
13:00
Soła Oświęcim
1:2
Wiślanie Jaśkowice
18.11.2017
13:00
Podlasie Biała Podlaska
0:0
Stal Rzeszów
18.11.2017
13:00
Motor Lublin
0:0
KSZO Ostrowiec Św.
18.11.2017
17:00
Spartakus Daleszyce
0:2
Chełmianka Chełm
18.11.2017
13:30

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
2:1
Iskra Klecza Dolna
18.11.2017
11:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Poprad Rytro
2:4
Tarnovia Tarnów
18.11.2017
17:00
BKS Bochnia
2:0
KS Tymbark
18.11.2017
13:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Karpaty Siepraw
3:2
Orzeł Myślenice
19.11.2017
13:00
Gościbia Sułkowice
3:0
Pasternik Ochojno
19.11.2017
13:00
Wolni Kłaj
1:0
Targowianka Targowisko
19.11.2017
13:00
Czarni Staniątki
1:4
LKS Mogilany
19.11.2017
13:00
Zielonka Gamar Wrząsowice
3:2
Radziszowianka Radziszów
19.11.2017
13:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Nadwiślanin Gromiec
4:3
LKS Żarki
18.11.2017
11:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

LKS Gnojnik
0:5
Olimpia Kąty
18.11.2017
13:00
Okocimski Brzesko
4:2
Sokół Maszkienice
19.11.2017
13:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Zorza Zaczarnie
3:0
Metal Tarnów
18.11.2017
13:00
GLKS Gromnik
3:1
Wisła Szczucin
18.11.2017
13:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

LKS Rupniów
0:9
LKS Szaflary
19.11.2017
13:00

Klasa A (Kraków I)

Juvenia Prandocin
0:3
LKS Niedźwiedź
18.11.2017
13:30
Ekler Baranówka
1:2
Jastrzębiec Książ Wielki
18.11.2017
13:30
Maszycanka Maszyce
4:0
MKS Skała 2004
18.11.2017
13:00
Galicja Raciborowice
1:1
Szreniawa Koszyce
18.11.2017
13:00

Klasa A (Kraków II)

Dąbski Kraków
3:2
Górzanka Nawojowa Góra
18.11.2017
13:30
Zwierzyniecki Kraków
4:3
Prądniczanka II Kraków
18.11.2017
13:30
Krakus Swoszowice
6:1
Wanda Nowa Huta
19.11.2017
11:00
Liszczanka Liszki
1:3
Dragon Szczyglice
19.11.2017
11:00

Klasa A (Kraków III)

Tramwaj Kraków
2:1
Wisła Czernichów
18.11.2017
14:00
Lotnik Kryspinów
0:3
Cedronka Wola Radziszowska
18.11.2017
11:00
Iskra Krzęcin
5:3
Armatura Kraków
18.11.2017
13:00

Klasa A (Wieliczka)

Nadwiślanka Nowe Brzesko
0:3
Wiarusy Igołomia
19.11.2017
13:00
Piłkarz Podłęże
2:4
UKS Sygneczów
19.11.2017
13:00
Piast Łapanów
0:1
LKS Śledziejowice
19.11.2017
13:00
Zieloni Niegowić
5:2
Wilga Koźmice Wielkie
19.11.2017
13:00
Zryw Szarów
4:1
Wieliczanka Wieliczka
19.11.2017
13:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Zryw Szarów
22.11.2017
14:45

Klasa A (Myślenice)

Wrzosy Osieczany
9:1
Górki Myślenice
18.11.2017
14:00
Beskid Tokarnia
10:2
LKS Trzebunia
19.11.2017
13:30
Gościbia II Sułkowice
1:3
Wróblowianka Wróblowice
19.11.2017
13:00

Klasa A (Olkusz)

Pogoń Miechów
2:1
Trzy Korony Żarnowiec
18.11.2017
13:00
Olimpia Łobzów
8:0
Unia Jaroszowiec
18.11.2017
13:00
Hetman Dłużec
1:3
Spartak Charsznica
18.11.2017
13:00
Pilica Wierbka
2:1
Piliczanka Pilica
18.11.2017
13:00
Wielmożanka Wielmoża
9:3
Northstar Miechów
18.11.2017
13:00
Leśnik Gorenice
1:0
Promień Przeginia
19.11.2017
13:00
Prądnik Sułoszowa
4:1
Centuria Chechło
19.11.2017
13:00

Klasa A (Chrzanów)

Victoria Zalas
2:1
Orzeł Balin
18.11.2017
13:00

Klasa B (Kraków I)

Polonia Wilczkowice
5:2
Agricola Klimontów
19.11.2017
13:30

Klasa B (Kraków II)

TKKF Kliny Kraków
3:0
Fitball Szklary
19.11.2017
11:00

Klasa B (Kraków III)

Iskra Czułów
4:6
Radziszowianka II
19.11.2017
13:00

Klasa B (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
0:4
Gwiazda Brzegi
19.11.2017
13:00
Batory Wola Batorska
2:2
Dąb Zabierzów Bocheński
19.11.2017
13:00
Contra Sułków
3:2
Gryf Wiatowice
19.11.2017
13:00
Czarnochowice
4:2
Gdovia II Gdów
19.11.2017
11:00
Start Brzezie
2:3
Iskra Zakrzów
19.11.2017
13:00
Rożnowa
5:4
Promień Zakrzowiec
19.11.2017
13:00

Klasa B (Myślenice)

Dukla Bysina
0:5
Jawor Jawornik
18.11.2017
14:00
Tempo II Rzeszotary
6:0
Grodzisko Raciechowice
18.11.2017
12:00
Cisy Harbutowice
3:0
Cyrhla Krzczonów
19.11.2017
12:00
Raba II Dobczyce
5:1
Karpaty II Siepraw
19.11.2017
12:00

Klasa C (Kraków III)

Nadwiślan II Rusocice
2:0
Tęcza II Piekary
19.11.2017
13:00

Klasa C (Wieliczka)

Wiarusy II
6:3
Tęcza Słomiróg
18.11.2017
13:00
Złomex II Branice
6:1
Start II Brzezie
18.11.2017
13:00
Czarni II Staniątki
7:2
Nadwiślanka II Nowe Brzesko
18.11.2017
13:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
5:3
Wieliczanka II Wieliczka
18.11.2017
13:00
Czarnochowice II
3:4
Ledniczanka
19.11.2017
13:00

Małopolska Liga Juniorów

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
3:0
SMS Kraków
18.11.2017
12:00
Hutnik Kraków
4:0
Sokół Słopnice
18.11.2017
10:00
Dunajec Nowy Sącz
0:0
Soła Oświęcim
18.11.2017
11:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych

Karpaty Krosno
3:6
AP 21 Kraków
18.11.2017
12:00
Stal Mielec
1:0
BKS Lublin
18.11.2017
12:00
Motor Lublin
0:2
Cracovia Kraków
18.11.2017
12:00
Korona Kielce
1:0
Juventa
18.11.2017
14:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D)

Wisła Kraków
4:2
Motor Lublin
18.11.2017
14:00
KKP Korona
2:3
SMS Jarosław
18.11.2017
12:00
Sandecja Nowy Sącz
1:1
TOP 54 Biała Podlaska
18.11.2017
12:00

I liga juniorów (Wieliczka-Myślenice)

Górnik Wieliczka
7:0
Beskid Tokarnia
18.11.2017
11:00
Gdovia Gdów
2:9
Pcimianka Pcim
19.11.2017
11:00
Gościbia Sułkowice
0:3
UKS Sygneczów
19.11.2017
11:00
Contra Sułków
:
Gdovia Gdów
22.11.2017
18:00

Ekstraliga Kobiet

Medyk Konin
4:1
Mitech Żywiec
18.11.2017
11:00
AZS Wrocław
2:1
Czwórka Radom
18.11.2017
11:00
Górnik Łęczna
10:0
Olimpia Szczecin
18.11.2017
11:30
AZS PWSZ Wałbrzych
1:1
Unifreeze Górzno
18.11.2017
10:30
SMS Łódź
0:1
Czarni Sosnowiec
18.11.2017
13:00

Futsal Ekstraklasa

Pogoń 04 Szczecin
6:3
MKF Sole Miasto Wieliczka
18.11.2017
17:00
AZS UŚ Katowice
2:2
Piast Gliwice
18.11.2017
18:00
Gatta Zduńska Wola
6:1
Red Dragons Pniewy
18.11.2017
18:00
AZS UG Gdańsk
3:4
Lex Kancelaria Słomniki
18.11.2017
18:00
Słoneczny Stok Białystok
2:9
Rekord Bielsko Biała
18.11.2017
18:00
FC Toruń
:
Clearex Chorzów
20.11.2017
20:00
Piast Gliwice
:
Pogoń 04 Szczecin
22.11.2017
 
Rekord Bielsko Biała
:
AZS UG Gdańsk
22.11.2017
18:00

I Liga Futsalu Kobiet (gr. południowa)

Wierzbowianka Wierzbno
6:4
Prądniczanka Kraków
19.11.2017
17:00

Halowe Mistrzostwa Krakowa Juniorów

Prokocim Kraków
2:6
Garbarnia Kraków
18.11.2017
08:00
Garbarnia Kraków
2:5
Puszcza Niepołomice
18.11.2017
08:50
SMS Kraków
2:3
Krakus Nowa Huta
18.11.2017
09:40
Dalin Myślenice
3:2
Tramwaj Kraków
18.11.2017
10:30

Halowe Mistrzostwa Krakowa Juniorów Młodszych

AP 21 Kraków
6:3
Krakus
18.11.2017
11:20
Garbarnia Kraków
1:6
Jadwiga Kraków
18.11.2017
12:10
Prokocim Kraków
1:3
Hutnik Kraków
18.11.2017
13:00
Wisła Kraków
5:3
Borek Kraków
18.11.2017
13:50

Halowe Mistrzostwa Krakowa Trampkarzy

Cracovia Kraków
2:4
AS Progres Kraków
19.11.2017
08:00
Wisła Kraków
7:2
AP 21 Kraków
19.11.2017
08:50
Krakus Nowa Huta
5:6
Puszcza
19.11.2017
09:40
Krakus Nowa Huta
3:2
Bronowianka Kraków
19.11.2017
10:30

Halowe Mistrzostwa Krakowa Młodzików

AP 21 Kraków
4:1
Krakus Nowa Huta
19.11.2017
11:20
Wisła Kraków
2:4
AS Progres Kraków
19.11.2017
12:10
Piast S.
6:4
Bronowianka
19.11.2017
13:00
Garbarnia Kraków
3:2
Pcimianka
19.11.2017
13:50