E: Porażka nad Bałtykiem

Po przerwie na mecze reprezentacji krakowska Wisła udała się do Gdyni, aby rozegrać spotkanie z tamtejszą Arką. Po remisie w poprzedniej kolejce z innym zespołem z Trójmiasta - Lechią Gdańsk, krakowianie liczyli na zdobycz punktową również z podopiecznymi Leszka Ojrzyńskiego. Ci bowiem dotychczas wygrali tylko jeden mecz, pokonując w pierwszej kolejce Śląsk Wrocław, a następnie notując porażkę i cztery remisy.

Spotkanie rozpoczęło się dla Wisły wyśmienicie. W 5 minucie Małecki kapitalnie uderzył zza pola karnego, piłka uderzyła w słupek, odbiła się od niego i wpadła do siatki. Wiślacy poszli za ciosem i w następnych minutach mieli okazje, by prowadzenie podwyższyć. Nie wykorzystali ich jednak Carlitos, Cywka i Małecki. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do gospodarzy. W 33 minucie najniższy na boisku Siemaszko znalazł się w otoczeniu dużo wyższych od niego Głowackiego i Gonzaleza, co nie przeszkodziło mu uderzyć piłkę głową, a ta wpadła do siatki obok rozpaczliwie interweniującego Buchalika. Kilka minut później dokładne podanie Piesia trafiło do Kakoko, który mając przed sobą jedynie bramkarza Wisły wpakował piłkę do bramki.

Również początek drugiej połowy należał do gdynian, którzy dążyli do podwyższenia prowadzenia. I byli tego blisko. Marcjanik, Nalepa i Vicinius w ciągu kilku minut mieli bardzo dobre sytuacje do zdobycia trzeciej bramki. W 69 minucie powinien być remis. Carlitos zagrał z rzutu wolnego do Głowackiego, ten zgrał piłkę do Gonzaleza, a stoper Wisły z najbliższej odległości trafił w instynktowanie broniącego bramkarza Arki. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 81 minucie. Niepewną interwencję Buchalika wykorzystał duet Piesio - Jurado i gospodarze przypieczętowali zwycięstwo 3:1.

Porażka w Gdyni, poniesiona po słabej grze, na pewno nie nastraja optymistycznie kibiców Białej Gwiazdy. Okazją do rehabilitacji będzie sobotnie spotkanie z Piastem Gliwice. Początek meczu o godzinie 20.30 na stadionie im. Henryka Reymana.