Górki Myślenice - Clavia Świątniki Górne 2:3 (2:1)

Czerwona kartka: Burda 40
Widzów: 80
Górki: Kubiczek - Skawski, Plewa, Jamka (60 Zając) - Górka (75 Ulman), Obierzyński, Wyroba, Biela, Kania (85 Ambroży) - Zięba, Kołodziej (24 Bujas)
Clavia: Wróblewski - Sikora, Stefański, Wielgus, Żak, Bętkowski, Budzowski (83 Opryszek), Burda, Grudzień (68 Tylek), Kantor (56 Jurek), Nikolin

Górki Myślenice w siódmym meczu sezonu 2017/18 doznały czwartej porażki, tym razem ustępując zespołowi Clavii Świątniki Górne. Chociaż myśleniczanie prowadzili do przerwy 2:1 i od czterdziestej minuty mieli przewagę liczebną, to rywale w doliczonym czasie gry bezpośrednio po rzucie wolnym zdobyli bramkę, która rzutem na taśmę dała im zwycięstwo.

Spotkanie myśleniczan z Clavią rozpoczęła minuta ciszy poświęcona zmarłemu prezesowi Krakowskiego Związku Piłki Nożnej - śp. Edwardowi Iwańskiemu. Do starcia Górki przystąpiły w nieco okrojonym składzie. Początek starcia należał do drużyny gości. Liczne ataki potwierdzone zostały bramką uzyskaną po rzucie rożnym. W następnej fazie pojedynku, to gospodarze za sprawą Kołodzieja i Obierzyńskiego wyszli na prowadzenie w dosyć szczęśliwych okolicznościach. Ponadto czerwoną kartkę w 40. minucie uzyskał kapitan drużyny przyjezdnej.

Clavia mimo gry w osłabieniu dobrze rozpoczęła drugą część i szybko doprowadziła do wyrównania. Górki atakowały, a blisko zdobycia gola byli Zięba, Zając czy Biela. Z czasem ponownie krystalizowała się przewaga ekipy przyjezdnej, która decydujące trafienie zaliczyła w doliczonym czasie gry. Rzut wolny z okolic 25 metra pewnie wykorzystał Mateusz Tylek, ustalając tym samym końcowy rezultat.

Porażka Górek jest trzecią przegraną z rzędu, jednak dobry początek rundy jesiennej dalej utrzymuje myśleniczan w pierwszej dziesiątce. Podopieczni trenera Zająca za tydzień czeka wyjazdowe starcie z Wrzosami Osieczany. Clavia dzięki zwycięstwie awansowała w tabeli na czwartą lokatę.

-[ FOTORELACJA

Klasa A (Myślenice), 09.09.2017
Górki Myślenice - Clavia Świątniki Górne 2:3
Kołodziej, Obierzyński - Kantor, Grudzień, Tylek

Mecz mocno rozpoczęli goście którzy zepchnęli do głębokiej defensywy gospodarzy, najbliżej zdobycia prowadzenia był Grudzień który oddał świetny strzał z dystansu ale jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz Górek Kubiczek który sprawował lecącą w samo okienko bramki piłke na rzut rożny,Clavia w końcu dopieła swego gdy po rzucie rożnym Grudnia.

Jeszcze  pierwszy strzał świetnie obronił Kubiczek ale wobec dobitki z bliska Kantora był już bezradny. Po tym golu do głosu doszli gospodarze i byli bardzo konkretni. Najpierw po kontrze Marek Zięba urywa się na skrzydle i idealnie dogrywa do Kołodzieja a ten pakuje piłkę do bramki, parę minut później bliźniacza akcja z drugiej strony boiska tym razem Kania urywa się na lewym skrzydle i dogrywa do Obierzynskiego a  ten wyprowadza Górki na prowadzenie. Gdy w końcówce pierwszej połowy kapitan Clavi Burda dostaje dwie żółte a w konsekwencji czerwoną kartkę sytuacja gości stała się nie do pozazdroszczenia.

Drugą połowę zawodnicy Clavi zaczęli jednak najlepiej jak się da, na strzał z boku pola karnego zdecydował się Grudzień i pilka wpadła tuż przy słupku. Do końca meczu trwała wymiana ciosów,dla zawodników grającego  Trenera Łukasza Zająca najbliżej zdobycia gola byl Biela który trafił w poprzeczkę ale Clavia grającą  w osłabieniu raz po raz sie odgrażała i gdy wydawało sie że mecz zakończy się remisem to w doliczonym czasie gry strzałem z dużej odległości z rzutu wolnego zwycięstwo podopiecznym Bartosza Piszczka zapewnił rezerwowy Tylek.