1LK: Żelazna defensywa Wandy (foto/video)

Wanda remisuje z Rolnikiem Głogówek 0:0 i wciąż jako jedyna drużyna nie traci bramki w lidze! W sobotę „Wandeczki” rozegrały pierwszy mecz w tym sezonie na własnym stadionie. Mimo bezbramkowego remisu, kibice w liczbie ok 200 osób na pewno nie mogli narzekać na nudę.

Początek meczu, to przewaga Rolnika, raz po raz ofensywa przyjezdnych była uruchamiana długimi podaniami. Już w pierwszych minutach meczu za faul z boku szesnastki żółtą kartką zostaje ukarana Mucha, chwilę później ta sama zawodniczka łokciem blokuje piłkę zmierzającą do bramki i dostaje bezpośrednią czerwoną kartkę, a przyjezdne dostają rzut karny. Jak wiadomo, rzut karny to jeszcze nie bramka i tak było w tym przypadku. Trener „Wandeczek” bardzo dobrze przeanalizował stałe fragmenty gry „Rolniczek”, co było dużym ułatwieniem w świetnie obronionym rzucie karnym przez Annę Król. Od około 10 minuty gospodynie grały w 10-cio osobowym składzie, co początkowo wprowadziło lekki chaos, ale po wymuszonej podwójnej zmianie w 15 minucie, Wanda mimo osłabienia skutecznie uniemożliwiała strzelenie gola przyjezdnym, sama wyprowadzając kontry i szukając swoich okazji w rzutach rożnych. Dużo szczęścia miały „Wandeczki” przy jednym z rzutów rożnych bitych przez „Rolniczki”. Najpierw piłkę głową do siatki skierowała pomocniczka Wandy, na szczęście Anna Król uchroniła swoją drużynę od bramki samobójczej, dwie kolejne dobitki trafiły najpierw w Gruchacz, a później w stojącą na linii bramkowej Pietrzyk. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga połowa to odważniejsze poczynania „Wandeczek” i bardziej wyrównana gra. W dogodnych sytuacjach znalazły się najpierw Pietrzyk, a później Dyba, ale obydwie piłki minimalnie minęły bramkę gości. Po faulu przed szesnastką rzut wolny bije Basta, bramkarka odbija piłkę na piąty metr, gdzie uderza Vypasniak, niestety nad poprzeczką. „Rolniczki” również miały swoje sytuacje głównie za sprawą długich podań oraz rzutów wolnych bitych w pole karne. Po jednej takiej wrzutce do piłki sięgnęła zawodniczka Rolnika, a piłkę zmierzającą w okienko bramki w rewelacyjny sposób wyciągnęła świetnie dysponowana Anna Król. W doliczonym czasie gry do akcji ofensywnej włączyła się Kamieńska i świetnym podaniem uruchomiła Płazę, ta oddała strzał, ale piłka przeszła po nodze bramkarki i wypadła za boisko mijając słupek bramki, a mecz zakończył się wynikiem 0:0.