A: Śledziejowice na fali

Przed spotkaniem mogło się wydawać że będzie to łatwa przeprawa dla przyjezdnych ponieważ Strażak przystępował do tego spotkania z zerowym dorobkiem punktowym natomiast Śledziejowice miały komplet punktów, jednak był to pojedynek derbowy, który jak wiadomo rządzi się swoimi prawami i na boisku było to widać.

Już w 3 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, po wrzutce z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym znalazł się Guzikowski i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Ponad kwadrans później Śledziejowice wyrównują, prostopadle podanie otrzymuje Duda, który mija jeszcze dwóch obrońców i strzela do bramki Woźniaka. W 33 minucie znowu cieszą się gospodarze, na strzał z 30 metrów decyduje się Janiszyn, piłka odbija się od poprzeczki a następnie od linii bramkowej i wypada w pole lecz sędzia boczny sygnalizuje że piłka przekroczyła linie bramkową i mamy 2-1. Chwilę później goście wyrównują za sprawą Michalczyka, Windak zagrywa do Thiama, ten wpada w pole karne i zagrywa na piąty metr, a całą akcję wykańcza "Michala". Do przerwy wynik 2-2.

Druga odsłona derbowego meczu w przeciwieństwie do pierwszej połowy to dominacja gości ze Śledziejowic, którzy wyszli z szatni mocno zmobilizowani i udowadniali swoją przewagę na boisku z każdą minutą. I tak w 60 minucie prowadzenie gościom daje dwójka wprowadzona po przerwie zawodników, piłkę z głębi pola otrzymuje Klim, wprowadza piłkę w szesnastkę a następnie zagrywa do Cyganka który dokłada nogę do pustej bramki. Kolejne minuty to dobre sytuacje Śledziejowic lecz centro-strzał Wąsa odbija się od poprzeczki, atomowy strzał Kłody zatrzymuje się na słupku bramki gospodarzy oraz kolejne uderzenia Kłody czy Moskala mijają bramkę. Dopiero w 82 minucie Śledziejowice trafiają na 4-2 po wykończeniu bardzo ładnej akcji przez Urbańskiego (po tej bramce zawodnicy Śledziejowic wykonali "kołyskę" dla trenera, któremu kilka dni wcześniej urodził syn). W samej końcówce meczu jeszcze w polu karnym faulowany jest Klim. Sam poszkodowany podchodzi do jedenastki i pewnym strzałem ustanawia wynik spotkania 5-2.