B: Lider z Wielkanocy nie do zatrzymania (foto)

Nie było niespodzianki w spotkaniu rezerw Orła Iwanowice z liderem klasy B Spartakiem Wielkanoc-Gołcza. Goście odnieśli przekonywujące zwycięstwo, choć nie przyszło ono łatwo, jak może sugerować wynik. Prowadzenie dla Spartaka uzyskał po pięknym strzale z woleja z narożnika pola karnego, Grzywmowicz w 33 min. Gospodarze próbowali atakować, a najlepszą okazję na wyrównanie miał Solecki, lecz jego strzał wybił z linii jeden z defensorów. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się skromnym prowadzeniem lidera, w 45 min Paweł Surma wstrzelił z boku piłkę w pole karne, a Zawartka tak nieszczęśliwie interweniował, że czubkiem buta skierował ją do siatki, ta bramka wyraźnie podcięła Orłowi skrzydła. W drugiej połowie, poza kapitalną interwencją Wiewióry po strzale P. Surmy w 54 min, z boiska wiało nudą, a atrakcji dostarczali swoim dopingiem kibice przyjezdnych, emocjonujaco zrobiło się dopiero od 80 min. Po koszmarnym błędzie Jakubka Ł. oraz Wiewióry trzecią bramkę dla gości zdobył Kornobis, dwie minuty później sytuację sam na sam wykorzystał Calik, a ostateczny cios zadał po ładnym syrzale z 25 m Żurowicz. Honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył w ostatniej minucie Łukasz Jakubek. ustalając wynik zawodów na 1-5.