facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kryspinów Cup Żaków (foto)

Kryspinów Cup Żaków (foto)

Rywalizacja żaków podczas kolejnej edycji turnieju Kryspinów Cup przypadła na sobotę 25.11.2017. Jak podkreślali organizatorzy i trenerzy to nie wyniki były najważniejsze, a sama rywalizacja i dobra zabawa, dlatego nie prowadzono klasyfikacji generalnej.

 

 

Każda z drużyn uczestniczących w turnieju została nagrodzona pucharem, medalami oraz dyplomem. Każdy trener wskazał również lidera drużyny, który został nagrodzony statuetka i dyplomem, była to jedyna nagroda indywidualna która wędrowała do zawodników. 
 
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B z racji faktu, że organizatorzy nie wyłaniali triumfatora turnieju, nie rozgrywano meczów pucharowych, a jedynie w grupie na zasadzie każdy z każdym. 

W grupie A znalazły się drużyny: Wisły Kraków, Cracovii Kraków, Czajka Team Skawinka, Can Pack Okocimski Brzesko oraz drużyna gospodarzy Lotnik Kryspinów. W grupie B grały ze sobą zespoły: AS Progres, WAP-Młodzi Przebojem Wolbrom, Kaszowianka Kraków, AP Wieliczka i Lotnik Kryspinów.
 
Turniej organizacyjnie i sportowo stał na bardzo wysokim poziomie. Osoby które tego dnia zjawiły się na hali widowiskowo-sportowej w Liszkach nie miały prawa narzekać na brak emocji. Spotkania stały na wysokim poziomie, a młodzi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony. O tym jak bardzo atrakcyjne były to mecze mogą świadczyć wyniki jakie padały w poszczególnych spotkaniach, 4:2, 3:3, 2:4, 2:5 to tylko niektóre z nich. Drużyny mimo tego iż przegrywały nie załamywały się, a wręcz przeciwnie, zawodnicy byli coraz bardziej zmotywowani by strzelić przynajmniej honorową bramkę, a radość po takiej bramce można porównać do radości po strzeleniu zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zapewniającego zwycięstwo w finale Mistrzostw Świata. W spotkaniu grupy A pomiędzy Lotnikiem Kryspinów, a Okocimskim Brzesko mogliśmy podziwiać cieszynkę nawiązującą do słynnego "yes, yes, yes" byłego premiera, zademonstrował ją Franciszek Mrzygłód, po umieszczeniu piłki w bramce lotnika i podwyższeniu prowadzenia na 2:0. Wynik tego meczu otworzył grający z numerem 9 Szymon Wawryka. Piłkarzom Lotnika nie podcięło to skrzydeł i bardzo szybko zdobyli gola kontaktowego za sprawą Jana Bulandy, który po indywidualnej akcji umieścił futbolówkę w pustej bramce. Oprócz zdobycia bramki piłkarz Lotnika grający z 5 na plecach mógł się pochwalić, już trochę zapomnianą fryzurą na „czeskiego piłkarza”, moda na takie uczesanie panowała w połowie lat 80. i na początku 90.  Mecz pomiędzy Lotnikiem, a dryżyną Can-Pack Okocimskiego zakończył się wynikiem 6:2 dla gości z Brzeska. Do wygranej zespołu prowadzonego przez trenera Mateusza Wawrykę przyczyniła się świetna gra wysokim pressingiem na połowie przeciwnika. 

Ostatnim meczem w grupie A był pojedynek między dwoma najstarszymi klubami krakowskimi Wisłą i Cracovią. Mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze budzą duże zainteresowanie i dużo emocji. Tym razem było podobnie, ale emocje towarzyszyły jedynie wydarzeniom stricte sportowym. Mimo wygranej Białej Gwiazdy 2:0 to samo spotkanie było bardzo wyrównane, a najwięcej pracy mieli bramkarze obu zespołów, którzy bronili jak natchnieni. Bramkarz Pasów nie miał szans by obronić strzały Oliviera Mateckiego i Aleksa Wolsyla. By je zatrzymać problemy miałby również Grzegorz Sandomierski z pierwszego zespołu Cracovii. Zwłaszcza druga bramka zdobyta przez Aleksa Wolsyla może uchodzić za ozdobę turnieju, atomowe uderzenie, którego nie powstydził by się sam Roberto Carlos odbija się od jednego słupka po to by wpaść przy drugim. Takie bramki nie często można oglądać na żywo. Szansę na zdobycie bramki dla Pasów miał Andrzej Zoch, jednak w pojedynku z bramkarzem to ten drugi jest górą. Piłkarze Wisły jeszcze przed samym zakończeniem spotkania mogli podwyższyć wynik, ale bramkarz Cracovii zatrzymał piłkę na linii bramkowej.

Po tym meczu nastąpiło wręczenie medali, pucharów oraz dyplomów dla uczestników jak również wręczenie nagród dla liderów zespołów.
 
W grupie B również oglądaliśmy fenomenalne spotkania. Na pierwszy ogień poszły drużyny Lotnika Kryspinów i AS Progres. Spotkanie rozpoczęło się bardzo intensywnie co zaowocowało bardzo szybko strzelona pierwszą bramką, jej zdobywcą był zawodnik Progresu Bruno Korgul. Kolejna bramka w meczu to ponownie gol dla AS Progres. Tym razem strzelcem bramki został Michał Bereziewicz, który otrzymał fantastyczne podanie od obrońców, dzięki czemu wyszedł sam na sam z bramkarzem Lotnika i zmieścił piłkę, między nim, a słupkiem mocnym strzałem po ziemi. Gospodarze turnieju jednak się nie poddali i udało im się zdobyć bramkę, po pięknym rajdzie skrzydłem przez cała długość boiska.

W spotkaniu Kaszowianki Kaszów z Akademią Piłkarską Wieliczka, górą okazali się zawodnicy z miasta które większości Polaków kojarzy się z solą. Pierwsza bramka w tym spotkaniu pada dość pechowo dla zawodników Kaszowianki. Po strzale z rzutu wolnego futbolówka odbija się od stopy zawodnika z Kaszowa, zmienia trajektorię lotu co kompletnie zmyliło bramkarza i na tablicy wyników mamy wynik 1:0 dla piłkarzy trenera Mateusza Lebiesta. Wyrównanie w wyniku spotkania to zasługa Huberta Jarosza, który soczystym strzałem pokonuje golkipera Wieliczki. Mecz kończy się wynikiem 3:1 dla drużyny z Wieliczki, ale gdyby nie świetna postawa bramkarza Kaszowianki to ten wynik mógły być znacznie wyższy.
 
Z kronikarskiego obowiązku podajemy wyniki wszystkich spotkań obydwu grup, przypominając jednocześnie, że to nie wyniki były w tym turnieju najważniejsze, a organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji końcowej.     
 
GRUPA A
Lotnik – Wisła 1:4
Skawinka – Okocimski 4:2
Wisła – Skawinka 2:5
Lotnik – Cracovia 3:3
Skawinka – Cracovia 4:2
Wisła – Okocimski 0:4
Okocimski – Cracovia 5:1
Lotnik - Skawinka 1:6  
Lotnik – Okocimski 2:5
Cracovia – Wisła 0:2
 
GRUPA B
Lotnik – Progres 1:2
Kaszowianka – Wieliczka 1:3
Progres – Kaszowianka 3:1
Lotnik – WAP 0:4
Kaszowianka – WAP 0:3
Progres – Wieliczka 1:2
Wieliczka – WAL 0:4
Lotnik – Kaszowianka 2:1
Lotnik – Wieliczka 0:0
WAP – Progres 4:0
   
 
Paweł Czajka (trener Skawinki): - Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju, poziom bardzo wysoki. Organizacja klasa światowa, puchary, dyplomy  widzę tu uśmiech na wszystkich twarzach ważne, że dzieci się dobrze bawiły, dużo zabawy. Traktujemy to jako zabawę, jak jednostkę treningową dużo fajnych akcji, dużo bramek, mam nadzieję, że wszystkie drużyny, nie tylko nasza, wrócą do domu zadowolone. 
 

Grupa A (kolejność losowa)

Wisła Kraków: Oskar Kiepura, Szymon Nosek, Mateusz Zajdel, Olivier Matecki, Olivier Wróbleski, Daniel Gełuszka, Aleks Wolsyl, Gabryś Dudzik, Michał Pectro, Brajan Kubicek. Trener: Piotr Kurylonek.
Cracovia Kraków: Mikołaj Dulak, Oskar Orzechowski, Hubert Brozek, Deluło Uchrianczenko, Adam Cibor, Jan Pękała, Mateusz Gełaś, Zuzia Gniłka, Andrzej Zoch, Leszek Żaba, Tymon Genew. Trener: Bogusław Kuraś.
Can Pack Okocimski Brzesko: Wiktor Kusiek, Franciszek Mrzygłód, Szymon Wawryka, Jakub Hoszka, Marcel Kolada, Marcel Jakubas, Patryk Kita, Jakub Smoleń, Maciej Pasuda. Trener: Mateusz Wawryka.
Czajka Team Skawinka: Damian Jartas, Maksymilian Ozóg, Dawid Milc, Mikołaj Strojny, Damian Dzwigał, Krzysztof Jamory, Filip Olszewski, Piotr Tabuła. Trener: Paweł Czajka.
Lotnik Kryspinów: Hubert Wlazło, Miłosz Tyksiński, Mikołaj Mysza, Jan Urban, Jan Bulanda, Michał Dolny, Jan Kopeć, Kacper Marchewczyk, Jakub Konstanty, Oskar Pałka. Trener: Łukasz Skóra.
 
Liderzy zespołów: 
Wisła Kraków - Olivier Matecki
Cracovia Kraków - Zuzia Gniłka
Can Pack Okocimski Brzesko - Franciszek Mrzygłód
Czajka Team Skawinka - Dawid Milc
Lotnik Kryspinów - Oskar Pałka
 
Grupa B (kolejność losowa)

WAP-Młodzi Przebojem Wolbrom: 
Mateusz Kruczek, Filip Sobczyk, Jakub Posich, Wiktor Gieszczyk, Bartosz Kruszek, Bartłomiej Haberka, Jakub Biały, Szymon Malinowski, Alex Osuszek, Kacper Robak, Wojtek Czubak, Igor Pankan. Trener: Dawid Karpiński.
AS Progres Kraków: Igor Petynka, Cyprian Chajdecki, Bruno Korgul, Michał Bereziewicz, Wiktor Gwalla, Szymon Rorug, Kuśnierz Franciszek, Wiktor Kurianowicz, Andrzej Pawłowski, Sebastian Kuźniar, Adam Tokarz, Jakub Adamski, Aleksander Król. Trener: Bartłomiej Zasadni.
Kaszowianka Kraków: Rafał Gawin, Hubert Jarosz, Michał Suchar, Kamil Płaneta, Dawid Gawin, Mikołaj Suchan, Michał Morszczak, Aleksander Stanula, Paweł Mlostek, Radosław Zych, Bartosz Lach. Trener Robert Stanuk.
Akademia Piłkarska Wieliczka: Michał Adamczyk, Bartosz Domagała, Maciej Batko, Antoni Pleskacz, Benjamin Tomaszek, Szymon Dębski, Adam Szczerba, Jan Michalski, Patryk Grochal, Alex Windak. Trener: Mateusz Lebiest.
Lotnik Kryspinów: Oskar Sawow, Dominik Bajon, Szymon Soja, Krzysztof Gruca, Arkadiusz Janiak, Bartłomiej Sas, Maciej Romański, Anton Zajączkowski, Daniel konieczny, Kacper Samek, Jan Strumiński. Trener Łukasz Skóra. 
 
Liderzy zespołów:
WAP-Młodzi Przebojem - Jakub Posich
AS Progres Kraków - Bruno Korgul
Kaszowianka Kraków - Rafał Gawin
Akademia Piłkarska Wieliczka - Bartosz Domagała
Lotnik Kryspinów - Szymon Soja.


Relacja wykonana w ramach usługi:
Patronat Medialny Futbol-Małopolska (www.futmal.pl/patronat)
 

Źródło: Waldemar Ignaciuk (tekst), Dariusz Grochal (foto)

Dodano: 2017-11-27 23:17:40


Galeria zdjęć

 

Kryspinów Cup 

Komentarze


Ekstraklasa

Korona Kielce
2:2
Górnik Zabrze
17.03.2018
20:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:4
Pogoń Szczecin
17.03.2018
15:30
Jagiellonia Białystok
3:2
Arka Gdynia
17.03.2018
18:00
Cracovia Kraków
2:1
Sandecja Nowy Sącz
18.03.2018
15:30
Legia Warszawa
0:2
Wisła Kraków
18.03.2018
18:00
Śląsk Wrocław
1:1
Wisła Płock
18.03.2018
15:30

I liga polska

Ruch Chorzów
0:2
Podbeskidzie Bielsko Biała
17.03.2018
18:00
GKS Tychy
1:0
Stomil Olsztyn
17.03.2018
17:45
Raków Częstochowa
:
Odra Opole
17.03.2018
17:45
Puszcza Niepołomice
1:1
Zagłębie Sosnowiec
17.03.2018
14:00
Górnik Łęczna
:
Chrobry Głogów
17.03.2018
17:00
Pogoń Siedlce
1:2
Stal Mielec
17.03.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
2:1
Bytovia Bytów
17.03.2018
18:00

II liga polska

MKS Kluczbork
:
Warta Poznań
17.03.2018
17:00
Rozwój Katowice
:
Siarka Tarnobrzeg
17.03.2018
15:00
Błękitni Stargard
:
ŁKS Łódź
17.03.2018
13:00
Legionovia Legionowo
:
Garbarnia Kraków
17.03.2018
15:00
Gwardia Koszalin
:
Wisła Puławy
17.03.2018
15:00
ROW Rybnik
1:2
Radomiak Radom
17.03.2018
15:00
Stal Stalowa Wola
:
Znicz Pruszków
17.03.2018
13:00
Gryf Wejherowo
:
Olimpia Elbląg
18.03.2018
13:00

III liga (gr. IV)

Wólczanka Wólka Pełkińska
5:2
MKS Trzebinia-Siersza
17.03.2018
14:00
Podhale Nowy Targ
0:0
Karpaty K.
17.03.2018
13:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Hutnik Kraków
4:2
Unia Oświęcim
17.03.2018
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Sosnowianka Stanisław Dln
17.03.2018
11:00
Dalin Myślenice
:
Pcimianka Pcim
17.03.2018
15:30
Górnik Wieliczka
:
Orzeł Ryczów
18.03.2018
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Tarnovia Tarnów
:
BKS Bochnia
17.03.2018
15:00
Barciczanka Barcice
5:0
Olimpia Pisarzowa
17.03.2018
11:00
Poprad Rytro
0:2
Lubań Maniowy
17.03.2018
13:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Garbarz Zembrzyce
1:1
KS Chełmek
17.03.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

LKS Nowa Jastrząbka
:
Metal Tarnów
17.03.2018
15:30
Zorza Zaczarnie
:
Ciężkowianka Ciężkowice
17.03.2018
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Victoria Koszyce Małe
18.03.2018
15:00
Dunajec Zakliczyn
:
LKS Wietrzychowice
18.03.2018
15:00
GLKS Gromnik
:
LUKS Skrzyszów
18.03.2018
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Wisła Szczucin
18.03.2018
15:00
KS US Śmigno
:
MLKS II Żabno
18.03.2018
11:30
Łukovia Łukowa
:
Olimpia Wojnicz
18.03.2018
12:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
0:2
LKS Szaflary
17.03.2018
15:00

Klasa A (Kraków I)

LKS Niedźwiedź
4:2
MKS Skała 2004
17.03.2018
15:00
Juvenia Prandocin
1:1
Partyzant Dojazdów
18.03.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Bratniak Kraków
2:5
Wanda Nowa Huta
18.03.2018
13:00

Klasa A (Wieliczka)

Błękitni Bodzanów
:
Strażak Kokotów
21.03.2018
13:00

Klasa A (Olkusz)

Legion Bydlin
:
Pogoń Miechów
18.03.2018
11:00

Klasa C (Kraków III)

Sankowia Sanka
:
Nadwiślan II Rusocice
21.03.2018
16:00

Centralna Liga Juniorów (Wschód)

MOSP Białystok
1:0
AS Progres Kraków
17.03.2018
16:00
SMS Łódź
0:4
Polonia Warszawa
17.03.2018
12:00
Wisła Kraków
2:0
Stomil
17.03.2018
12:00
Legia Warszawa
4:0
ŁKS Łódź
17.03.2018
18:00
Stal Rzeszów
:
Resovia Rzeszów
18.03.2018
11:00
Motor Lublin
:
Znicz Pruszków
18.03.2018
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Zakliczyn
:
Sandecja Nowy Sącz
21.03.2018
15:30

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D - wiosna)

Cracovia Kraków
5:2
Karpaty Krosno
18.03.2018
12:00
Stal Mielec
:
Cracovia Kraków
21.03.2018
15:00

Ekstraliga Kobiet

Olimpia Szczecin
1:1
Unifreeze Górzno
17.03.2018
11:00
Mitech Żywiec
1:0
AZS UJ Kraków
17.03.2018
11:00
SMS Łódź
3:0
Czwórka Radom
17.03.2018
15:00

Futsal Ekstraklasa

Słoneczny Stok Białystok
1:6
Red Dragons Pniewy
17.03.2018
18:00
Clearex Chorzów
8:1
MKF Sole Miasto Wieliczka
17.03.2018
18:00
Pogoń 04 Szczecin
1:10
Piast Gliwice
18.03.2018
17:00
AZS UG Gdańsk
3:7
Rekord Bielsko Biała
18.03.2018
18:00
AZS UŚ Katowice
:
Gatta Zduńska Wola
19.03.2018
20:05

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny