facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kryspinów Cup Skrzatów (foto)

Kryspinów Cup Skrzatów (foto)

W tegorocznej edycji Kryspinów Cup przyszedł czas na turniej skrzatów, czyli najmłodszych adeptów szkółek piłkarskich. Roczniki jakie grają w tej kategorii to 2011/2012, ale najmłodsi zawodnicy na boisku mieli skończone ledwie 4 lata. 

 

 

Tutaj podobnie jak w żakach, organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji generalnej, każda drużyna otrzymała puchar i dyplom za zajęcie pierwszego miejsca, a wszyscy zawodnicy otrzymali medale. Trenerzy wskazali wśród swoich podopiecznych Liderów, którzy dodatkowo otrzymali dyplomy i statuetki. 


Oglądanie na żywo poczynań skrzatów na boisku było niesamowitym przeżyciem nie tylko dla rodziców, którzy licznie przybyli do hali widowiskowo-sportowej w Liszkach, by wspierać swoje pociechy, ale również dla wszystkich innych obecnych tam osób. Taką radość z gry, emocje, wolę walki, piękne akcje, to wszystko i jeszcze więcej można było zobaczyć podczas każdego niedzielnego meczu turnieju.  Ze świecą szukać takich wrażeń podczas meczów w seniorskiej piłce.

Na olbrzymie uznanie zasługują też  sami rodzice, których zachowanie podczas spotkań ich dzieci często budzi wiele zastrzeżeń.  Podczas Kryspinów Cup, na trybunach nie ujrzałem, nikogo kogo można by było oskarżyć o członkostwo w Komitecie Oszalałego Rodzica. Za to spotkałem rodziców, którzy wspierali swoich wychowanków, jak i ich drużyny, nawet kiedy ta przegrywała, motywowali, cieszyli się z każdej udanej akcji, a zdobycie bramki oklaskiwali tak samo jeśli nie mocniej jak kibice oklaskiwali te strzelane przez Reprezentację Polski podczas eliminacji do Mundialu.

Najwięksi bohaterowie byli jednak na boisku, zawodnicy i trenerzy przed turniejem chyba ustalili miedzy sobą, że 4 bramki w jednym meczu to minimum, a im ich więcej tym lepiej. Gdyby Helenio Herrera trener, którego Inter Mediolan w latach 60. XX wieku stosował Catenaccio, zobaczył jak można grać ofensywnie, nikt by pewno dziś nie słyszał o tamtej taktyce. Młodzi piłkarze bardzo efektownie cieszyli się ze zdobywanych bramek, niektórzy swoje cie szynki wzorowali na najpopularniejszych obecnie zawodnikach. Mogliśmy więc zobaczyć celebracje goli zapożyczone od Cristiano Ronaldo lub Roberta Lewandowskiego. Na tle tych wszystkich zawodników wyróżnił się bardzo Eryk Orzechowski z Akademii Futbolu z Głową, który w jednym meczu strzelił 8 bramek, było to 8 pierwszych goli w tym meczu, a co najciekawsze pierwszą oznakę radości okazał dopiero po zdobyciu 6. bramki. Jednak największą radość po bramce w tym meczu okazali rodzice zawodników Nadwiślanu Kraków kiedy to Rafał Cempel zaliczył honorowe trafienie dla swojej drużyny w końcowych minutach spotkania. Wcześniej bardzo bliscy zdobycia tej upragnionej bramki, jeszcze przy wyniku 10:0 byli Tomasz Bień i Oskar Bień. Mimo, że nie znaleźli drogi do bramki w tym spotkaniu mogą przyszłości stać się duetem braci bardziej znanym niż bracia Brożkowie.

W całym turnieju skrzatów padły tylko dwa remisy, po jednym w każdej grupie. Oglądając pierwszy z nich zakończony wynikiem 2-2 pomiędzy Lotnikiem Kryspinów a Okocimskim można było odnieść wrażenie, że ogląda się mecz drużyn seniorskich, do upływu połowy z regulaminowych 24 minut  był remis 0:0. Zespoły mimo licznych ataków bardzo dobrze broniły się, a bramkarze jak na swój młody wiek spisywali się nad wyraz dojrzale. Jednak w 14. minucie spotkania Miłosz Wójcik przerywa świetną passę golkipera gospodarzy. Zawodnicy klubu z Kryspinowa nie pozostali dłużni i od razu po wznowieniu gry przeprowadzili akcję, której zwieńczeniem było zdobycie wyrównującej bramki - jej strzelcem był Szymon Indyk. Idąc za ciosem Lotnik ponownie za sprawą Szymona Indyka wychodzi na prowadzenie w tym spotkaniu. Piłkarze z Brzeska nie poddawali się, wykorzystali chwilowe uspokojenie gry i Franciszek Szpil zaskoczył rywali, a zwłaszcza bramkarza mocnym strzałem po ziemi z przed pola karnego i tym samym ustalił wynik spotkania. Zmienić go próbowali jeszcze gospodarze turnieju, ale tym razem bez skutku. Mimo stosunkowo małej liczby bramek w meczu, tylko 4 przy niedzielnej średniej 7,6 bramki na mecz. To nikt nie może powiedzieć o spotkaniu Lotnika z Okocimskim, że był to nudny mecz. Podobnie jak w innych kategoriach, tak samo i w skrzatach gospodarze Lotnik Kryspinów wystawili dwa zespoły, każdy z nich grał w jednej z grup. W zmagania grupie B rozpoczęły się od pojedynku Lotnika z Pogonią Kraków. Mecz ten, podobnie jak inne należał do arcyciekawych, gospodarze lepiej weszli w to spotkanie i prowadzili już 2:0 za sprawą bramek zdobytych przez Wiktora Kolasę i Szymona Indyka. Gdy już wydawało się, że będzie to jednostronne widowisko, a Pogoń skupi się jedynie na znalezieniu bramki honorowej, nastąpiło odwrócenie ról i to zespól ze Skotnik zaczął przeważać. Kontaktową bramkę zdobył Antoni Lekki, który już wcześniej pokazał się z kibicom świetnymi rajdami na skrzydłach. Miał również udział przy bramce wyrównującej, podawał on piłkę do Adama Ferenca, który zamienił podanie na gola. Wynik meczu ustala gracz Lotnika Hubert Orlof. Pokonuje on, potężnym strzałem pod poprzeczkę ze skraju pola karnego, bezradnego w tej sytuacji bramkarza Pogoni. Meczami w których padło najmniej bramek były spotkania Prokocimia Kraków z zespołami Skawinki i Pogoni, obydwa zakończone wynikiem 2:1 dla drużyny trenera Adriana Patera. W pojedynku Prokocimia ze Skawinką bramki dla tych pierwszych zdobywał Maciej Drożdż, który w odstępie kilku minut umieszczał piłkę w siatce zespołu ze Skawiny, honorowe trafienie dla Skawinki zaliczył Krzysztof Jamrozy, który pokonał stojącego na bramce Jana Piwowarskiego.

Mecze jakie oglądaliśmy dostarczyły mnóstwo emocji, których nie sposób oddać słowami. Zawodnicy pokazali ducha sportu i dodali do tego od siebie mnóstwo dobrej zabawy nie tylko na boisku, ale także na trybunach. Należy pamiętać, że to nie wyniki były najważniejsze ale właśnie duch sportu i rywalizacji fair play oraz dobra zabawa. 

Po zakończeniu rywalizacji w każdej z obu grup wszystkie ekipy oraz najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk organizatorów okazałe puchary, upominki i nagrody, które ufundowali sponsorzy: Kraków Airport, Powiat Krakowski, Urząd Gminy Liszki oraz hurtownia sportowa Kraksport.
     
Wyniki podajemy nie dlatego by można było zobaczyć kto się okazał najlepszy, bo to w przypadku rozgrywek w tej kategorii wiekowej nie to ma sensu. Podajemy je po to aby wszyscy mogli zobaczyć jak ciekawe były te spotkania, jak dużo się w nich działo i co najważniejsze ile w nich padło bramek. Co bardziej dociekliwi policzą, że padło ich 152, a średnio na mecz, jak już wcześniej zostało wspomniane to 7,6 bramki. Wynik, który robi wrażenie zwłaszcza jeśli weźmiemy wiek zawodników i to, że dla części z nich były to pierwsze takie zawody.


Grupa A

Lotnik - Nadwiślan 3:2
Bronowianka - Okocimski 6:5
Nadwiślan - Bronowianka 1:5
Lotnik - AF z Głową 4:3
Bronowianka - AF z Głową 10:4
Nadwiślan - Okocimski 1:5
Okocimski - AF z Głową 6:5
Lotnik - Bronowianka 2:8
Lotnik - Okocimski 2:2
AF z Głową - Nadwiślan 11:1


Grupa B

Lotnik - Pogoń 3:2
Prokocim - Skawinka 2:1
Pogoń - Prokocim 1:2
Lotnik - Wolanka 5:0
Prokocim - Wolanka 8:0
Pogoń - Skawinka 4:4
Skawinka - Wolanka 14:2
Lotnik - Prokocim 1:4
Lotnik - Skawinka 2:4
Wolanka - Pogoń 0:7


Podobnie jak dzień wcześniej podczas turniejowych rozgrywek żaków, w śród skrzatów jedyne nagrody indywidualne powędrowały to team liderów, czyli zawodników którzy według trenera danego zespołu najbardziej się wyróżnili.


Liderzy drużyn:


AP CANPACK Okocimski Brzesko - Franciszek Szpil
LKS Lotnik Kryspinów - Szymon Indyk
Bronowianka Kraków - Aleksander Martins
KS Nadwiślan Kraków - Tadeusz Stec
Akademia Futbolu z Głową Babice - Eryk Orzechowski


KSPN Pogoń Kraków - Jakub Bielawski
Prokocim Kraków - Filip Kowalski
Skawinka Skawina - Hubert Bartyzer
LKS Wolanka Wola Filipowska - Wiktor Kiełtyka
LKS Lotnik Kryspinów - Szymon Steczko


Michał Lompczyk
trener Bronowianki Kraków: Bardzo fajne zajęcie, bardzo fajny turniej, super atmosfera dla dzieciaków, cóż mogę powiedzieć, bardzo wysoki poziom. Co mi się najbardziej podobało to zachowanie rodziców, rzadko spotykane, naprawdę bardzo, bardzo przyjazne, nie było Komitetu Oszalałych Rodziców, a to ważne. Najważniejsza była zabawa dla dzieciaków. Widać kilka rodzynków, które prezentują już naprawdę ciekawy poziom sportowy.    

 
SKŁADY:


Grupa A


AP CANPACK Okocimski Brzesko: 
Kacper Guzik, Franciszek Szpil, Dawid Jurkiewicz, Maciej Maciarz, Miłosz Wójcik, Miłosz Wiśniowski, Miłosz Wójcik, Arkadiusz Wąs, Mikołaj Klecki, Miłosz Wijas. Trener Konrad Kołodziej.
Lotnik Kryspinów: Wojciech Wąsiołek, Karol Kozłowski, Wiktor Kolasa, Bartłomiej Wiemer, Maksymilian Piotrowski, Szymon Steczko, Mateusz Steczko, Szymek Indyk, Marceli Stasik, Patruk Gruchała, Lukasz Polechoński. Trener Tomasz Wenglorz.
Bronowianka Kraków: Jakub Kubicki, Aleksander Martins, Maksymilian Mika, Antoś Nowosad, Łukasz Piszczek, Rogóż Adam, Igor Ryś, Bruno Wilk, Tomasz Lisowski, Filip Konarski. Trener Michał Lompczyk.
Nadwiślan Kraków: Adam Grygiel, Tadeusz Stec, Dunin Jerzy Dunin, Jan Stachowski, Grzegorz Rykaczewski, Tomasz Bień, Oskar Bień, Rafał Cempez. Trener Łukasz Śleboda.
Akademia Futbolu z Głową Babice: Eryk Orzechowski, Szymon Jarzyk, Borys Stokłosa, Jakub Fryś, Wojciech Szmuc, Kacper Stokłosa, Szymon Wyrobiec, Natalia Kiark. Trener Krzysztof Chłopek.

 

Grupa B


KSPN Pogoń Kraków:
 Garbrież Atangana, Błażej Baluś, Jakub Bielawski, Adam Ferenc, Beniamin Koń, Mikołaj Kosiek, Antoni Lekki, Marcin Michorczyk, Jakub Szczepanowicz. Trener Marcin Żurek.
Prokocim Kraków: Patryk Leńczowski, Bartosz Barchański, Alan Piech, Kacper Piech, Filip Kowalski, Maciej Drożdż, Michalina Pieniążek, Jan Piwowarski. Trener Adrian Pater.
Skawinka Skawina: Patryk Sekuła, Damian Dźwigał, Hubert Baltyzer, Krzysztof Jamrozy, Jakub Czepiel, Jakub Stefanko, Antek Maślanka. Trener Łukasz Kopycki.
Wolanka Wola Filipowska: Wiktor Kiełtyka, Piotr Bugaj, Wojciech Bugaj, Antek Kłosowski, Piotr Kucia, Artur Kucia.
Lotnik Kryspinów: Szymon Steczko, Szymon Indyk, Wiktor Kolasa, Bartek Wąsik, Mateusz Steczko, Staś Rodzymiewicz, Mikołaj Hasto, Kacper Rojewski, Hubert Orlof, Bartek Wiemer. Trener Tomasz Wenglorz.


Relacja wykonana w ramach usługi:
Patronat Medialny Futbol-Małopolska (www.futmal.pl/patronat)

 

Źródło: Waldemar Ignaciuk (tekst), Piotr Kwiecień (foto)

Dodano: 2017-11-29 09:37:54


Galeria zdjęć

 

Kryspinów Cup 

Komentarze


Ekstraklasa

Korona Kielce
2:2
Górnik Zabrze
17.03.2018
20:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:4
Pogoń Szczecin
17.03.2018
15:30
Jagiellonia Białystok
3:2
Arka Gdynia
17.03.2018
18:00
Cracovia Kraków
2:1
Sandecja Nowy Sącz
18.03.2018
15:30
Legia Warszawa
0:2
Wisła Kraków
18.03.2018
18:00
Śląsk Wrocław
1:1
Wisła Płock
18.03.2018
15:30

I liga polska

Ruch Chorzów
0:2
Podbeskidzie Bielsko Biała
17.03.2018
18:00
GKS Tychy
1:0
Stomil Olsztyn
17.03.2018
17:45
Raków Częstochowa
:
Odra Opole
17.03.2018
17:45
Puszcza Niepołomice
1:1
Zagłębie Sosnowiec
17.03.2018
14:00
Górnik Łęczna
:
Chrobry Głogów
17.03.2018
17:00
Pogoń Siedlce
1:2
Stal Mielec
17.03.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
2:1
Bytovia Bytów
17.03.2018
18:00

II liga polska

MKS Kluczbork
:
Warta Poznań
17.03.2018
17:00
Rozwój Katowice
:
Siarka Tarnobrzeg
17.03.2018
15:00
Błękitni Stargard
:
ŁKS Łódź
17.03.2018
13:00
Legionovia Legionowo
:
Garbarnia Kraków
17.03.2018
15:00
Gwardia Koszalin
:
Wisła Puławy
17.03.2018
15:00
ROW Rybnik
1:2
Radomiak Radom
17.03.2018
15:00
Stal Stalowa Wola
:
Znicz Pruszków
17.03.2018
13:00
Gryf Wejherowo
:
Olimpia Elbląg
18.03.2018
13:00

III liga (gr. IV)

Wólczanka Wólka Pełkińska
5:2
MKS Trzebinia-Siersza
17.03.2018
14:00
Podhale Nowy Targ
0:0
Karpaty K.
17.03.2018
13:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Hutnik Kraków
4:2
Unia Oświęcim
17.03.2018
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Sosnowianka Stanisław Dln
17.03.2018
11:00
Dalin Myślenice
:
Pcimianka Pcim
17.03.2018
15:30
Górnik Wieliczka
:
Orzeł Ryczów
18.03.2018
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Tarnovia Tarnów
:
BKS Bochnia
17.03.2018
15:00
Barciczanka Barcice
5:0
Olimpia Pisarzowa
17.03.2018
11:00
Poprad Rytro
0:2
Lubań Maniowy
17.03.2018
13:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Garbarz Zembrzyce
1:1
KS Chełmek
17.03.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

LKS Nowa Jastrząbka
:
Metal Tarnów
17.03.2018
15:30
Zorza Zaczarnie
:
Ciężkowianka Ciężkowice
17.03.2018
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Victoria Koszyce Małe
18.03.2018
15:00
Dunajec Zakliczyn
:
LKS Wietrzychowice
18.03.2018
15:00
GLKS Gromnik
:
LUKS Skrzyszów
18.03.2018
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Wisła Szczucin
18.03.2018
15:00
KS US Śmigno
:
MLKS II Żabno
18.03.2018
11:30
Łukovia Łukowa
:
Olimpia Wojnicz
18.03.2018
12:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
0:2
LKS Szaflary
17.03.2018
15:00

Klasa A (Kraków I)

LKS Niedźwiedź
4:2
MKS Skała 2004
17.03.2018
15:00
Juvenia Prandocin
1:1
Partyzant Dojazdów
18.03.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Bratniak Kraków
2:5
Wanda Nowa Huta
18.03.2018
13:00

Klasa A (Wieliczka)

Błękitni Bodzanów
:
Strażak Kokotów
21.03.2018
13:00

Klasa A (Olkusz)

Legion Bydlin
:
Pogoń Miechów
18.03.2018
11:00

Klasa C (Kraków III)

Sankowia Sanka
:
Nadwiślan II Rusocice
21.03.2018
16:00

Centralna Liga Juniorów (Wschód)

MOSP Białystok
1:0
AS Progres Kraków
17.03.2018
16:00
SMS Łódź
0:4
Polonia Warszawa
17.03.2018
12:00
Wisła Kraków
2:0
Stomil
17.03.2018
12:00
Legia Warszawa
4:0
ŁKS Łódź
17.03.2018
18:00
Stal Rzeszów
:
Resovia Rzeszów
18.03.2018
11:00
Motor Lublin
:
Znicz Pruszków
18.03.2018
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Zakliczyn
:
Sandecja Nowy Sącz
21.03.2018
15:30

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D - wiosna)

Cracovia Kraków
5:2
Karpaty Krosno
18.03.2018
12:00
Stal Mielec
:
Cracovia Kraków
21.03.2018
15:00

Ekstraliga Kobiet

Olimpia Szczecin
1:1
Unifreeze Górzno
17.03.2018
11:00
Mitech Żywiec
1:0
AZS UJ Kraków
17.03.2018
11:00
SMS Łódź
3:0
Czwórka Radom
17.03.2018
15:00

Futsal Ekstraklasa

Słoneczny Stok Białystok
1:6
Red Dragons Pniewy
17.03.2018
18:00
Clearex Chorzów
8:1
MKF Sole Miasto Wieliczka
17.03.2018
18:00
Pogoń 04 Szczecin
1:10
Piast Gliwice
18.03.2018
17:00
AZS UG Gdańsk
3:7
Rekord Bielsko Biała
18.03.2018
18:00
AZS UŚ Katowice
:
Gatta Zduńska Wola
19.03.2018
20:05

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny