facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Ruch! Ruch! Mistrzowski Ruch! (foto)

Ruch! Ruch! Mistrzowski Ruch! (foto)

Kolejny turniej Kryspinów Cup juniorów młodszych już za nami. W hali w Liszkach niespodzianki nie było - zwycięstwo odniosła drużyna Ruchu Chorzów, która wygrała zdecydowanie wszystkie pojedynki i w pełni zasłużenie Niebiescy zgarnęli pierwsze miejsce w ośmiozespołowej stawce.  

 

 

Rywalizacja w Liszkach rozpoczęła się od starcia gospodarzy turnieju, Lotnika Kryspinów z Zatorzanką Zator. Zwycięsko z tej potyczki wyszli gracze z Zatora i bardzo udanie rozpoczęli zawody. Jak się okazało kilkadziesiąt minut później, było to jedyne grupowe zwycięstwo Zatorzanki. W kolejnych meczach podopieczni Marcina Folgi musieli uznać wyższość Kolejarza Stróże i GKS-u Katowice. Te dwie ekipy zajęły dwa pierwsze miejsca, co uprawniło je do walki w półfinałach o miejsca 1-4. Lotnik z jednym "oczkiem" (remis z Kolejarzem 1:1) zajął ostatnie miejsce i wspólnie z Zatorzanką walczył o lokaty 5-8. Jeśli chodzi o gospodarzy to w ich szeregach należy wspomnieć o Dawidzie Jaskowskim, który był motorem napędowym Lotnika. Niestety dla miejscowych jego dobra postawa nie przełożyła się na dobry wynik całej drużyny, która wyraźnie ustępowała umiejętnościami na tle innych drużyn. Kryspinowianie koncentrowali swoje szyki głównie w obronie, ale stać ich było również na kilka groźnych kontr. Zatorzanka, podobnie jak Lotnik, nie wywalczyła sobie awansu do finałowej czwórki. Może technika nie była mocną stroną graczy z Zatora, ale Krzysztofa Toporka i spółkę warto pochwalić za twardą i nieustępliwą grę. GKS Katowice i Kolejarz Stróże to ekipy, które nie preferowały prostego futbolu, tylko skupiły się na założeniach taktycznych, co okazało się kluczem do walki o najlepsze lokaty. 
 
Rywalizacja w grupie B przebiegła pod dyktando piłkarzy Ruchu Chorzów. Wicemistrz Polski w tej kategorii wiekowej na dużym boisku nie miał sobie równych. W każdym spotkaniu odprawiał rywali z przysłowiowym kwitkiem. Pierwszą ofiarą Niebieskich był myślenicki Orzeł (4:2), następnie gorycz porażki musiał poczuć Krakus Nowa Huta (6:3), a SMS Kraków poległ aż 8:0. Zatem trzem pozostałym ekipom przyszło rywalizować o drugą lokatę, którą ostatecznie zgarnął SMS. Trzecie miejsce przypadło Krakusowi, a jeden zdobyty punkt Orłowi dał ostatnie miejsce. Chorzowianie zdecydowanie wyróżniali się na tle innych ekip. Pomysł na niemal każdą akcję, szybkość i oczywiście świetne umiejętności taktyczne sprawiły, że Ruch wywindował poprzeczkę bardzo wysoko. Siłą drużyny z Górnego Śląska był przede wszystkich kolektyw - począwczy od bramkarza Rafała Aksamita, przez Szymona Gemborysa, aż po Jakuba Nowaka. Takich superlatyw nie można powiedzieć o SMS-ie, ale ich zaangażowanie o każdy centrymetr placu gry sprawił, że gracze Dariusza Małysy w grupie zameldowali się tuż za Ruchem, a duża w tym zasługa Szymona Zająca i Dariusza Waszy, którzy byli liderami SMS-u. 
 
Lotnikowi, Zatorzance, Orłowi i Krakusowi przyszło rywalizować o miejsca 5-8. Lotnik w pierwszym półfinale grał z Krakusem. Po bardzo ciekawym i emocjonującym meczu mieliśmy remis 2:2, przez co byliśmy świadkami, pierwszej tego dnia, serii rzutów karnych. Te lepiej wykonywali zawodnicy Krakusa i to oni zagrali w następnym meczu o lokatę numer 5. Kilka minut później na plac gry wybiegły ekipy Orła i Zatorzanki. Myśleniczanie toczyli z rywalami wyrównany mecz, ale to Zatorzanka okazała się lepsza o jedno trafienie. W końcowych fragmentach Orzeł wycofał już nawet bramkarza, ale nawet ten manewr nie uchronił ich od porażki. Zarówno zespół z Myślenic, jak i Krakus preferował prosty, ale przyjemny dla oka futbol. W Orle z bardzo dobrej strony pokazał się Wiktor Grochal. Z kolei w drużynie z Nowej Huty należy pamiętać o dobrej postawie Konrada Rolki
 
Półfinały o najwyższe lokaty były dość jednostronne. W derbowym meczu juniorzy młodsi Ruchu Chorzów grali z GKS-em Katowice. Niebiescy zdominowali graczy z ulicy Bukowej i wpakowali im aż pięć goli. Katowiczanie nie byli w stanie się podnieść po takiej serii ciosów. Mieli ogromne problemy z przedostaniem się pod pole karne Ruchu i w końcowym rozrachunku nie zmusili golkipera chorzowian do kapitulacji. W kolejnym staciu SMS Kraków o finał bił się z Kolejarzem Stróże. Uznawany za faworyta pojedynku Kolejarz dość niespodziewanie nie potrafił nawiązać wyrównanej walki z drużyną z ulicy Szablowskiego w Krakowie. SMS okazał się bardzo skuteczny i praktycznie każdą swoją szansę bramkową zamienił na gola. Po dwudziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 4:0 i to gracze Dariusza Małysy zameldowali się w wielkim finale. 
 
Między spotkaniami młodzi piłkarze mieli okazje również uczestniczyć w różnych konkurencjach. Mistrzem dryblingu został Jakub Kantyka z GKS-u Katowice, najlepszym żonglerem był Szymon Gemborys z Ruchu, a rzuty karne najlepiej wykonywał Rafał Aksamit, który został nagrodzony także statuetką dla najlepszego bramkarza. Tytuł króla strzelców powędrował do Jakuba Nowaka (Ruch), najlepszym defensorem został Michał Szymała (GKS Katowice), a najbardziej wartościowym graczem turnieju wybrano Bartłomieja Waszę z SMS-u Kraków
 
Po kilkuminutowej przerwie zespoły przystąpiły do walki o poszczególne pozycje. W grze o 7 i 5 miejsce do rozstrzygnięcia zwycięzców potrzebne były rzuty karne. Najpierw Lotnik po regulaminowym czasie gry remisował z Orłem Myślenice 3:3. "Jedenastki" lepiej strzelali myśleniczanie i to gospodarze turnieju zostali sklasyfikowani na ostatnim miejscu w "generalce". Następnie na plac gry wybiegły ekipy Zatorzanki i Krakusa. Podobnie jak w poprzednim meczu byliśmy świadkami rzutów karnych. Próbę nerwów lepiej wytrzymali gracze ze stolicy Doliny Karpia i puchar za zajęcie piątej lokaty pojechał do Zatora. Bardzo zaciętą rywalizację mieliśmy w pojedynku o brązowy medal. "GieKSa" pokazała prawdziwy śląski charakter. Katowiczanie przegrywali 0:1, gonili wynik i w końcowym rozrachunku pokonali 2:1 Kolejarza Stróże.
 
Finałowy mecz, zgodnie z oczekiwaniami, był spektaklem jednego aktora. Ruch od pierwszego gwizdka narzucił swój styl gry i zdominował SMS Kraków. Premierowe trafienie miało miejsce w trzeciej minucie, kiedy to znakomitym, indywidualnym rajdem popisał się Oskar Machulec i uderzeniem po dalszym słupku otworzył worek z bramkami. Kolejne gole padały dla Niebieskich po wypracowanych akcjach. Później golkipera SMS-u pokonywali kolejno Jakub Nowak (dwa gole), Szymon Gemborys, Szymon Kalisz, Jakub Siwek, Kacper Bąk, a wynik ustalił Marcin Przybyła
 
Tym samym Niebiescy udowodnili, że nie bez powodu dzierżą tytuł wicemistrza Polski w tej kategorii wiekowej. Chorzowska szkółka piłkarska wychowała już nie jeden piłkarski talent i bardzo możliwe, że któregoś z piłkarzy, których w sobotę oglądaliśmy na Kryspinów Cup, w przyszłości zobaczymy na boiskach Ekstraklasy, bo predyspozycje do tego mają olbrzymie. Warto odnotować, że bramki Ruchu bronił wychowanek Prokocimia Kraków - Rafał Aksamit
 
Kolejny Kryspinów Cup juniorów młodszych przeszedł już do historii. Z roku na rok poziom organizacji turnieju stale się podnosi. Do Liszek przyjeżdżają zespoły nie tylko z Małopolski, ale również z innych województw, a uczestnictwo w grze takich marek jak Ruch Chorzów czy GKS Katowice mówi samo za siebie. Dodajmy, że poczynania młodych piłkarzy oglądało spore grono widzów, którzy mogli skorzystać ze specjalnego bufetu oferującego różne napoje czy przekąski.

SPONSORZY TURNIEJU: AIRPORT KRAKÓW, URZĄD GMINY LISZKI, KRAKSPORT, POWIAT KRAKOWSKI.
 
Paweł Drapała (trener Ruchu): - Turnieje halowe są dla nas przerywnikiem od grania na dużym boisku. Drugi raz jesteśmy na Kryspinów Cup i dla moich chłopaków jest to taka odskocznia od zielonej murawy. Cieszymy się bardzo, że udało nam się wygrać dzisiejsze zawody. W pierwszych meczach mieliśmy małe problemy z rywalami. W jednym spotkaniu przegrywaliśmy nawet już 0:3, ale szczęśliwie udało się dogonić rywali i wygrać. Zawsze przestrzegam zawodników, że w piłce każdy z każdym może wygrać. Tak było również i dziś. 

 
Grupa A:
Lotnik - Zatorzanka 1:2
GKS Katowice - Kolejarz 0:3
Zatorzanka - GKS Katowice 2:6
Kolejarz - Lotnik 1:1
Zatorzanka - Kolejarz 1:3
GKS Katowice - Lotnik 4:2
 
1. Kolejarz 3 7  7-2
2. GKS 3 6 10-7
3. Zatorzanka 3 3  5-10
4. Lotnik 3 1  4-7

 
Grupa B:
Krakus - SMS 1:4
Orzeł - Ruch 2:4
Ruch - Krakus 6:3
SMS - Orzeł 3:3
Orzeł - Krakus 1:4
Ruch - SMS 8:0
 
1. Ruch 3 9 18-5
2. SMS 3 4  7-12
3. Krakus 3 3  8-11
4. Orzeł 3 1  6-11

 
Półfinały o miejsca 5-8:
Lotnik - Krakus 2:2 k. 4:5
Zatorzanka - Orzeł 1:0
 
o miejsce 7:
Lotnik - Orzeł 3:3 k. 1:2
 
o miejsce 5: 
Zatorzanka - Krakus 1:1 k. 3:2
 
Półfinały o miejsce 1-4:
GKS Katowice - Ruch 0:5
Kolejarz - SMS 4:0 
 
o miejsce 3: 
GKS Katowice - Kolejarz 2:1
 
o miejsce 1:
Ruch - SMS 8:0
 
Kolejność końcowa: 

1. Ruch Chorzów: Kevin Rocki, Jakub Nowak, Jakub Siwek, Rafał Aksamit, Dominik Brzozowski, Marek Gierut, Szymon Kalisz, Marcin Przybyła, Oskar Machulec, Kacper Bąk, Kamil Tyroń, Szymon Gemborys. Lider drużyny: Oskar Machulec.
2. SMS Kraków: Bartosz Matwiejków, Dawid Zieliński, Zakhar Pranovich, Jakub Kacperski, Szymon Zając, Bartłomiej Waszak, Dawid Lekki, Kyrył Kyryłow, Tobiasz Gurgul, Filip Kwinta, Krzyszotf Kołpak, Wiktor Nowakowski. Lider drużyny: Szymon Zając.
3. GKS Katowice: Jakub Pilarski, Oliwer Zalewski, Kamil Stalmach, Jakub Gnojczewski, Jakub Kantyka, Kacper Bąba, Michał Szymała, Daniel Marzec, Filip Mucha, Dawid Wałęsa. Lider drużyny: Oliwier Zalewski.
4. Kolejarz Stroże: Mikołaj Kalisz, Jan Krok, Jakub Matusik, Bartłomiej Dziedzic, Michał Radzik, Damian Matusik, Grzegorz Krok, Krystian Kopernik, Norbert Ochel, Marek Jarzębak. Lider drużyny: Grzegorz Krok.
5. Zatorzanka: Piotr Pytlowski, Patryk Palka, Maciej Miętka, Dawid Woźniak, Dawid Ćwiertnia, Jakub Szostak, Krzysztof Toporek, Szymon Siwiec, Maciej Grzela, Norbert Lutuszek, Adrian Kozak. Lider drużyny:  Krzysztof Toporek. 
6. Krakus Nowa Huta: Hubert Figura, Szymon Ładowski, Tomasz Lipieta, Maksymilian Misiak, Grzegorz Radziszewski, Wojciech Bielecki, Stanisław Pomykacz, Konrad Rolka, Mateusz Luty, Dymitr Polyanetsky. Lider drużyny: Konrad Rolka.
7. Orzeł Myślenice: Davlat Kurmazenko, Arkadiusz Nosal, Wiktor Grochal, Jakub Płoszaj, Filip Pilch, Kamil Depta, Kamil Topa, Maciej Jamrozik, Denis Babycz. Lider drużyny: Wiktor Grochal.  
8. Lotnik Krystpinów: Krzysztof Olszewski, Jakub Brzeźniak, Kacper Mądry, Mateusz Galos, Krzysztof Przebinda, Michał Meus, Mateusz Banak, Karol Koziara, Sebastian Wąsowicz, Jakub Grzesiak, Dawid Jaskowski. Lider drużyny: Dawid Jaskowski. 
 
Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz - Rafał Aksamit (Ruch)
Najlepszy obrońca - Michał Szymała (GKS)
MVP - Bartłomiej Wasza (SMS)
Król strzelców - Jakub Nowak (Ruch)
Mistrz rzutów karnych - Rafał Aksamit (Ruch)
Mistrz żonglerki - Szymon Gemborys (Ruch)
Mistrz dryblingu - Jakub Kantyka (GKS)


Relacja wykonana w ramach usługi:
Patronat Medialny Futbol-Małopolska (www.futmal.pl/patronat)

Źródło: Jakub Dybał (tekst); Piotr Kwiecień (foto)

Dodano: 2017-12-04 22:43:45


Galeria zdjęć

 

Kryspinów Cup 

Komentarze


Ekstraklasa

Korona Kielce
2:2
Górnik Zabrze
17.03.2018
20:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:4
Pogoń Szczecin
17.03.2018
15:30
Jagiellonia Białystok
3:2
Arka Gdynia
17.03.2018
18:00
Cracovia Kraków
2:1
Sandecja Nowy Sącz
18.03.2018
15:30
Legia Warszawa
0:2
Wisła Kraków
18.03.2018
18:00
Śląsk Wrocław
1:1
Wisła Płock
18.03.2018
15:30

I liga polska

Ruch Chorzów
0:2
Podbeskidzie Bielsko Biała
17.03.2018
18:00
GKS Tychy
1:0
Stomil Olsztyn
17.03.2018
17:45
Raków Częstochowa
:
Odra Opole
17.03.2018
17:45
Puszcza Niepołomice
1:1
Zagłębie Sosnowiec
17.03.2018
14:00
Górnik Łęczna
:
Chrobry Głogów
17.03.2018
17:00
Pogoń Siedlce
1:2
Stal Mielec
17.03.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
2:1
Bytovia Bytów
17.03.2018
18:00

II liga polska

MKS Kluczbork
:
Warta Poznań
17.03.2018
17:00
Rozwój Katowice
:
Siarka Tarnobrzeg
17.03.2018
15:00
Błękitni Stargard
:
ŁKS Łódź
17.03.2018
13:00
Legionovia Legionowo
:
Garbarnia Kraków
17.03.2018
15:00
Gwardia Koszalin
:
Wisła Puławy
17.03.2018
15:00
ROW Rybnik
1:2
Radomiak Radom
17.03.2018
15:00
Stal Stalowa Wola
:
Znicz Pruszków
17.03.2018
13:00
Gryf Wejherowo
:
Olimpia Elbląg
18.03.2018
13:00

III liga (gr. IV)

Wólczanka Wólka Pełkińska
5:2
MKS Trzebinia-Siersza
17.03.2018
14:00
Podhale Nowy Targ
0:0
Karpaty K.
17.03.2018
13:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Hutnik Kraków
4:2
Unia Oświęcim
17.03.2018
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Sosnowianka Stanisław Dln
17.03.2018
11:00
Dalin Myślenice
:
Pcimianka Pcim
17.03.2018
15:30
Górnik Wieliczka
:
Orzeł Ryczów
18.03.2018
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Tarnovia Tarnów
:
BKS Bochnia
17.03.2018
15:00
Barciczanka Barcice
5:0
Olimpia Pisarzowa
17.03.2018
11:00
Poprad Rytro
0:2
Lubań Maniowy
17.03.2018
13:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Garbarz Zembrzyce
1:1
KS Chełmek
17.03.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

LKS Nowa Jastrząbka
:
Metal Tarnów
17.03.2018
15:30
Zorza Zaczarnie
:
Ciężkowianka Ciężkowice
17.03.2018
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Victoria Koszyce Małe
18.03.2018
15:00
Dunajec Zakliczyn
:
LKS Wietrzychowice
18.03.2018
15:00
GLKS Gromnik
:
LUKS Skrzyszów
18.03.2018
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Wisła Szczucin
18.03.2018
15:00
KS US Śmigno
:
MLKS II Żabno
18.03.2018
11:30
Łukovia Łukowa
:
Olimpia Wojnicz
18.03.2018
12:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
0:2
LKS Szaflary
17.03.2018
15:00

Klasa A (Kraków I)

LKS Niedźwiedź
4:2
MKS Skała 2004
17.03.2018
15:00
Juvenia Prandocin
1:1
Partyzant Dojazdów
18.03.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Bratniak Kraków
2:5
Wanda Nowa Huta
18.03.2018
13:00

Klasa A (Wieliczka)

Błękitni Bodzanów
:
Strażak Kokotów
21.03.2018
13:00

Klasa A (Olkusz)

Legion Bydlin
:
Pogoń Miechów
18.03.2018
11:00

Klasa C (Kraków III)

Sankowia Sanka
:
Nadwiślan II Rusocice
21.03.2018
16:00

Centralna Liga Juniorów (Wschód)

MOSP Białystok
1:0
AS Progres Kraków
17.03.2018
16:00
SMS Łódź
0:4
Polonia Warszawa
17.03.2018
12:00
Wisła Kraków
2:0
Stomil
17.03.2018
12:00
Legia Warszawa
4:0
ŁKS Łódź
17.03.2018
18:00
Stal Rzeszów
:
Resovia Rzeszów
18.03.2018
11:00
Motor Lublin
:
Znicz Pruszków
18.03.2018
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Zakliczyn
:
Sandecja Nowy Sącz
21.03.2018
15:30

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D - wiosna)

Cracovia Kraków
5:2
Karpaty Krosno
18.03.2018
12:00
Stal Mielec
:
Cracovia Kraków
21.03.2018
15:00

Ekstraliga Kobiet

Olimpia Szczecin
1:1
Unifreeze Górzno
17.03.2018
11:00
Mitech Żywiec
1:0
AZS UJ Kraków
17.03.2018
11:00
SMS Łódź
3:0
Czwórka Radom
17.03.2018
15:00

Futsal Ekstraklasa

Słoneczny Stok Białystok
1:6
Red Dragons Pniewy
17.03.2018
18:00
Clearex Chorzów
8:1
MKF Sole Miasto Wieliczka
17.03.2018
18:00
Pogoń 04 Szczecin
1:10
Piast Gliwice
18.03.2018
17:00
AZS UG Gdańsk
3:7
Rekord Bielsko Biała
18.03.2018
18:00
AZS UŚ Katowice
:
Gatta Zduńska Wola
19.03.2018
20:05

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny