1LFK: Prądniczanka - AZS UEK 4:6 (foto/video)

Derby dla Akademiczek ! Emocje, wymiana ciosów i filmowe bramki !

W sobotnie popołudnie w Hali Prądniczanki byliśmy świadkami niezwykle zaciętego derbowego pojedynku. Już po pierwszych minutach pojedynku można było wnioskować, że będzie to wyrównany mecz i ten kto tak myślał niewiele się pomylił. Wymianę ciosów rozpoczęła już w 7 minucie Klaudia Gęślak, chwilę później Sandra Pondżus doprowadziła do wyrównania. Trzecia bramka to przepiękne uderzenie z dystansu Moniki Jaskółki z AZS'u, która umieściła piłkę w samym okienku bramki bezradnej Martyny Małysy. Tuż przed przerwą wyrównującym trafieniem odpowiedziała Wiktoria Porosło i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 2:2. Po przerwie zawodniczki obu drużyn kontynuowały wymianę ciosów aż 33 minuty kiedy to na tablicy widniał wynik 4:4. W 35 minucie Julia Szostak znowu wyprowadziła drużynę akademiczek na prowadzenie i kiedy wydawało się kwestią czasu kiedy Prądniczanka doprowadzi do wyrównania, Monika Jaskółka posłała idealną piłkę do pozostawionej bez opieki Julii Szostak, która w bardzo efektowny sposób przeniosła piłkę nad bramkarką Prądniczanki definitywnie rozstrzygając losy rywalizacji.