facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kowalik: Przesiąknąłem filozofią Kasperczaka

Kowalik: Przesiąknąłem filozofią Kasperczaka

Awansował z Kmitą do drugiej ligi, został Najlepszym Trenerem Małopolski. Prowadził Polonię Warszawa i Zagłębie Sosnowiec. Dziś pracuje na szczeblu regionalnym w Małopolsce. O swojej filozofii futbolu, ostatnim roku i planach na kolejny opowiada trener Jerzy Kowalik.

 

 

Jerzy Kowalik

W latach 1973-83 związany był z Wisłą Kraków, którą łącznie reprezentował 39 razy zdobywając dwie bramki. Po opuszczeniu Krakowa grał jeszcze dla Szombierek Bytom i Górnika Wałbrzych. W 1987 roku związał się na niemal dziesięć lat z Hutnikiem Kraków, z którym po trzech latach awansował do pierwszej ligi (wtedy odpowiednik dzisiejszej ekstraklasy).  W 1996 roku Kowalik zakończył profesjonalną przygodę z piłką, ale przez kilka kolejnych lat można go było oglądać na boiskach w barwach Lubania Maniowy. W 1996 roku rozpoczął pracę jako trener. Pierwszym jego klubem był Górnika Wieliczka.  Po roku trafił na trenerską ławkę w Wiśle Kraków, początkowo jako asystent Wojciecha Łazarka, by pod koniec sezonu 1997/98 po odejściu Łazarka samodzielnie prowadzić drużynę. Po zatrudnieniu w Wiśle Franciszka Smudy, Kowalik objął stanowisko drugiego trenera. W rundzie wiosennej sezonu 1998/99 Kowalik szkolił wiślacką młodzież, zaś w rundzie jesiennej kolejnego sezonu wrócił ponownie na stanowisko pierwszego trenera pierwszej drużyny. Po sezonie 1999/2000 Kowalik opuścił Wisłę i prowadził krakowskiego Hutnika, z którym awansował do II ligi.  Kiedy przy Reymonta pojawił się Henryk Kasperczak, Kowalik wrócił do Wisły zostając jego asystentem i trenerem trzecioligowych rezerw. W czerwcu 2005 roku za namową Henryka Kasperczaka odbył staż we francuskim Saint-Etienne. Z początkiem sezonu 2005/2006 Kowalik został trenerem Kmity Zabierzów, z którą awansował do II ligi (wtedy odpowiednik dzisiejszej I ligi). Wybrano go wówczas najlepszym trenerem Małopolski. Później poprowadził Polonię Warszawa, Nidę Pińczów, Zagłębie Sosnowiec, Kolejarza Stróże i Pcimianki. W styczniu 2018 roku rozpocznie pracę w MKS Trzebinia.

 

Bilans Trenera Jerzego Kowalika w rundzie jesiennej (Pcimianki Pcim)

6 miejsce w tabeli. 27 punktów. 9 zwycięstw (w tym 8 pod rząd !!!) i 6 porażek.


Wojciech Tracz: - Przed sezonem Pcimianka była upatrywana jako jeden z kandydatów do spadku, a Pan praktycznie zapewnił jej utrzymanie. Czy w chwili obejmowania stanowiska spodziewał się Pan aż tak dobrych wyników? Czy były jednak pewnego rodzaju zaskoczeniem?


Jerzy Kowalik:
- Faktycznie Pcimianka utrzymała się dzięki temu, że awans do 3 ligi wywalczyli Wiślanie Jaśkowice. Po dłuższej przerwie nosiłem się z zamiarem powrotu do pracy trenera. Bodźcem do powrotu były namowy mojego znajomego Zbyszka z Pcimia, który jest tam jednocześnie sponsorem Pcimianki. Po rezygnacji z pracy trenera Grzegorza Staszewskiego (25-07-2017 przejście do Cracovii na stanowisko asystenta trenera Michała Probierza), otrzymałem propozycję objęcia drużyny z Pcimia. Przed podjęciem decyzji zdążyłem obejrzeć tylko jeden mecz drużyny z Limanovią. Nie miałem wielkiego pola manewru jak chodzi o kadrę, musiałem zaakceptować ją taką jaką była, ponieważ była ona przygotowywana przez kogoś innego. Mnie udało się do zespołu pozyskać bramkarza Konrada Napieralskiego i Chaikh'a Niane . Być może moglibyśmy lepiej rozpocząć ligę, gdybym miał możliwość poświęcić pracy z drużyną jeszcze ze dwa tygodnie więcej. Dwa pierwsze mecze z Dalinem i Orłem pozostawiły niedosyt ponieważ z Dalinem graliśmy jedną z najlepszych pierwszych połów w tej rundzie. Gdyby udało się wykorzystać dwie dwustuprocentowe sytuacje (Fall i Sołtys), mecz miałby zupełnie inny przebieg. W drugiej odsłonie zadecydowały błędy indywidualne. Zdecydowałem się wtedy na zmianę krycia w defensywie ze strefowego na indywidualne, co przyniosło efekty w przełomowym dla nas meczu z Węgrzcami. Największym dla mnie zaskoczeniem było to, że znalazłem zespół bardzo dobry piłkarsko, z którym szybko znalazłem wspólny język co przełożyło się na wysoką frekwencję na treningach (95%). Mając od 17-19 osób na każdym treningu mogłem realizować wszystko co zaplanowałem.

 

- Niezależni obserwatorzy twierdzili, że pod koniec rozgrywek mieliście kiepskie warunki do treningów, a wasza płyta główna również nie pomagała drużynie chcącej operować piłką ?

 

- Na pewno muszę się z tym zgodzić. Kiepskie warunki pojawiły się już pod koniec deszczowego września, co sprawiło że prawie w ogóle nie trenowaliśmy na boisku, tylko na małym orliku w Kasince Małej (10 km za Pcimiem w kierunku Zakopanego). W tygodniu przed meczem z Hutnikiem trenowaliśmy na śniegu. Najlepsze warunki były w okresie lipca i sierpnia, kiedy młodsze grupy wyjechały na obozy piłkarskie i mieliśmy płytę główną prawie wyłącznie do własnej dyspozycji. Pomimo, że mieliśmy rosłych zawodników, było nam bardzo trudno pracować nad stałymi fragmentami gry mając do dyspozycji małego orlika.

 

- Trenerzy zazwyczaj tego nie robią ale nie da się ukryć że postronni obserwatorzy często wspominali o bardzo dobrej postawie takich zawodników jak Konrad Napieralski, Cheikh Niane, Kacper Sołtys i Bartek Chlebda. Jakich zawodników mógłby Pan wyróżnić w drużynie ?

 

- Generalnie w każdej formacji miałem bardzo dobrych zawodników, bardzo dobrze graliśmy na 1-2 kontakty. Czasami buduje się zespół dwa-trzy lata, ale pomimo krótkiego okresu czasu udało się nam stworzyć zespół. Poczynając od bramkarza, który w ciężkich meczach bronił nam praktycznie wszystko, idąc dalej Nowak i Kwiecień, Poniedziałek trzymali grę w defensywie. W pomocy udało się pozyskać Niane, który przyszedł tu grać specjalnie dla mnie z czego się bardzo cieszyłem, bo przecież znaliśmy się jeszcze z Kolejarza Stróże, Kmity. Niane bardzo pozytywnie się zmienił (schudł 14 kilo). Oprócz Niane doskonale spisywał się Mateusz Dąbrowa i ofensywny Fall Ousseynou. Pomoc grała bardzo dobrze, potrafiła przytrzymać piłkę, rozegrać. Na bokach grę ciągnął nam Bartek Chlebda, a w ataku Kacper Sołtys, którego niestety zabrakło pod koniec rundy (czerwona kartka)

 

- Największą niespodzianką według kibiców było pokonanie na wyjeździe faworyzowanej i doświadczonej Unii Oświęcim z Maciejem Iwańskim w składzie i to w stosunku (4:1) czy też bardzo solidnej Jutrzenki Giebułtów (2:1), również na wyjeździe. Czy zgadza się Pan z tą opinią i czy to właśnie te zwycięstwa były najcenniejsze?

 

- Najcenniejsze było zwycięstwo z Węgrzcami, ponieważ pierwsze dwa mecze przegraliśmy i przed trzecim meczem w klubie była odczuwalna presja. Pod kątem mentalnym, przełamanie się było dla nas bardzo ważne i od tego momentu rozpoczęła się nasza zwycięska passa. Bardzo trudnym meczem był również mecz z Orłem Ryczów. Zwycięstwo na trudnym terenie w Oświęcimiu bardzo podbudowało morale drużyny. Na koniec jeszcze chciałem dodać, że w tej rundzie graliśmy u siebie jedynie 5 meczów, a pozostałych 10 na wyjazdach.

 

- Największym rozczarowaniem dla kibiców była porażka z Iskrą Klecza i to u siebie w stosunku 2:3. Dostaliście wtedy czerwone kartki w 52 min (Mateusz Kubik), a następnie zaraz po zdobyciu bramki na 2:3 w 90 minucie Kacper Sołtys. Nie wykorzystaliście również rzutu karnego. Czy to był wasz najsłabszy mecz ?

 

- Spodziewałem się tego, że kiedyś ta seria (8 zwycięstw z rzędu) musi się zakończyć i bałem się tego meczu. W pewnym momencie przestaliśmy być anonimowi. Zagraliśmy słabszy mecz. Rozegraliśmy go bardzo głupio bo nie dość, że od 52 minuty graliśmy w dziesiątkę goniąc wynik, to. w końcówce meczu przy stanie 1-3 Sołtys zdobył bramkę kontaktową (2-3), chciał wyciągnąć piłkę z siatki, ale doświadczony i sprytny bramkarz z Kleczy w przepychance o piłkę zasłonił piłkę, rzucił się z nią i arbiter był przekonany, że bramkarz został uderzony. Sołtys musiał opuścić boisko. Przed meczem przestrzegałem piłkarzy przed podobnymi sytuacjami, ale stało się i myślę, że Sołtys miał z tego nauczkę na przyszłość. Reasumując nie dość, że przegraliśmy mecz to straciliśmy dwóch zawodników. Po meczu było ciężko, ale pozbieraliśmy się na mecz w Olkuszu i tam pokazaliśmy charakter. Sytuacja kadrowa w tym meczu była na tyle trudna, że zostałem wtedy sam na ławce (tego dnia na ławce nie było nawet kierownika). W tym meczu mieliśmy wiele szczęścia i na pięć minut przed końcem zdobyliśmy zwycięską bramkę. Na tej nieprzewidywalności polega właśnie piękno piłki.

 

- Wynik z Hutnikiem mógłby wskazywać na dużą różnicę, jednak do 38 minuty pomimo utraty bramkarza Napieralskiego za czerwoną kartkę Hutnik nie umiał znaleźć sposobu na zdobycie bramki?

 

- Gdyby w prześledzić relację z tego meczu, to można by powiedzieć, że przed jego rozegraniem byliśmy bardzo osłabieni kadrowo. Na mojej ławce miałem chłopaków po 17 i 18 lat, którzy o godzinie 11-stej przed południem grali mecz juniorów starszych w Sułkowicach i przyjechali na mecz po 45-minutowym występie nawet nie zmieniając strojów, a Hutnik miał tak mocną ławkę, że podczas piątej zmiany na boisko wchodził doświadczony Marcin Makuch. Sytuacja była na tyle kryzysowa że gdyby wypadł ktoś w pierwszej połowie z rezerwowego składu to nie miałbym jedenastego zawodnika. Mecz ułożył się fatalnie bo w 38 minucie straciliśmy bramkarza Konrada Napieralskiego (czerwona kartka) i mieliśmy tego dnia za mało argumentów na Hutnika. Po meczu wyjaśniliśmy sobie, że lepszym rozwiązaniem dla nas byłoby stracenie bramki niż bramkarza, ale nie mieliśmy do niego pretensji bo bardzo dużo zawdzięczamy mu w tej rundzie. Do tego tak jak już wcześniej wspominałem nie mieliśmy gdzie trenować, a Hutnik dysponuje aktualnie wspaniałą bazą, której bardzo im zazdroszczę.

 

- Pomimo tych wszystkich kłopotów mecz mógł mieć odmienny przebieg. W okolicach 30 minuty Adrian Siatka z Hutnika napomniany wcześniej przez arbitra żółtą kartką dość zdecydowanie faulował zawodnika Pcimianki, za co zdaniem wielu obserwatorów powinien był zobaczyć drugi żółty kartonik. Skończyło się jednak na reprymendzie od kolegów z drużyny.

 

- Nie mam o to pretensji do arbitra. Prawda jest taka, że gdybyśmy grali w jedenastu zawodników i bylibyśmy w optymalnym składzie, tanio skóry byśmy nie sprzedali. Oczywiście zależało mi na tym, żeby pokazać się z dobrej strony Hutnikowi, ale patrząc na skład personalny Hutnika w którym trener Janiczak miał dylemat w wybraniu najlepszej 18-stki meczowej, a tak jak wcześniej wspomniałem bałem się, żeby dograć bez dalszych strat osobowych co najmniej do przerwy. Brakło też naszego jedynego napastnika Kacpra Sołtysa.

 

- W czerwcu 2015 roku po niespodziewanej rezygnacji Andrzeja Paszkiewicza, został Pan  zaproszony do rozmów przez Zarząd Hutnika. Jeżeli dobrze pamiętam na początku lipca, tuż przed rozpoczęciem przygotowań. Ostatecznie Hutnika poprowadził Mateusz Staniec.

 

- Tak, to prawda. Prowadziliśmy takie niezobowiązujące rozmowy. Był taki temat. Gdyby to było odrobinę później to wtedy pewnie sprawy ułożyłyby się inaczej, ale w tym czasie byłem związany biznesowo. Wybrano wtedy inne rozwiązanie.

 

- Czy Jerzy Kowalik jako trener jest bezkompromisowy tak jak wyniki Pcimianki (wszystko albo nic)?

 

- Jest takie powiedzenie "Jeżeli nie możesz wygrać to zremisuj". Ja zawsze uważałem, że gramy o pełną pulę czyli o 3 punkty i taką filozofię udało mi się zaszczepić drużynie. Tak naprawdę mało brakowało, żebyśmy zremisowali z Wiślanką Grabie, bo to był taki głupio przegrany mecz. Mogliśmy się też pokusić o remis w meczu z Orłem Piaski Wielkie czy też z Iskrą Klecza, ale tak się złożyło, że nie zremisowaliśmy. Trochę też chyba jestem przesiąknięty filozofią trenera Henryka Kasperczaka, który uważał że czasem coś z tyłu można stracić, ale najważniejsze żeby grać do przodu, ofensywnie. Dlatego też uważam, że zawsze trzeba dążyć do tego co jest najpiękniejsze w piłce czyli zdobycia bramki. Owszem widziałem też ładne mecze remisowe na 0:0, ale mam tak zakodowane, że zawsze gram o zwycięstwo.

 

- Wedle jakiego wypracowanego schematu prowadzi Pan swoje zespoły jeżeli chodzi na przykład o taktykę, filozofię gry? Czy dobiera Pan odpowiednie rozwiązania do konkretnego zespołu ludzkiego jaki jest do dyspozycji?

 

- Na samym początku staram się zespół poznać. Najważniejsze dla mnie jest to co prezentuje piłkarsko. Zawsze mam taki swój trening, gdzie są ćwiczenia z grą na 1-2 kontakty i wtedy staram się zdiagnozować na ile zespół jest zaawansowany technicznie. Bo jeżeli zespół jest słaby technicznie to możesz dać najmniej zaawansowane zadanie i może ono nie wyjść. W Pcimiance miałem szczęście i od razu zauważyłem, że zespół ma spory potencjał piłkarski. Wiedziałem, że jeżeli pewne rzeczy poćwiczymy, to będziemy mogli iść szczebel wyżej i wtedy będę się starał przekazać zespołowi swoją filozofię gry. Zawodnicy mnie zrozumieli i dzięki temu mogłem liczyć na wysoką frekwencję na treningach. Jestem zadowolony z tego co udało się nam osiągnąć, chociaż uważam że udało mi się zrealizować zaledwie 50% z tego co chciałem.

 

- Jak układała się współpraca z Zarządem i Prezesem Pawlikiem?

 

- Po pierwszych dwóch meczach, niestety porażkach - Prezes kręcił nosem, a sponsor był delikatnie załamany. Potem przyszły zwycięstwa i atmosfera się poprawiła, choć nie zawsze zgadzaliśmy się w Prezesem w niektórych kwestiach. Najtrudniejsze były dla mnie sprawy organizacyjne. Po początkowym okresie letnim, gdzie mieliśmy pełny dostęp do boiska, w późniejszym okresie musieliśmy dzielić boisko z jedenastoma innymi grupami młodzieżowymi. Dostęp do boiska mieliśmy dopiero po godzinie 19-stej. W późniejszym okresie kiedy wcześniej robiło się ciemno mieliśmy do dyspozycji tylko jedną słabo oświetloną połowę boiska. Na dobrze oświetlonym małym orliku, jak już wcześniej wspominałem nie można było zrealizować wszystkich ćwiczeń. Prosiliśmy o możliwość trenowania od czasu do czasu na pełnowymiarowym boisku Dalinu w Myślenicach, ale ostatecznie nie udało się dopiąć tej sprawy. Klub ma spory potencjał, ale w przyszłości musi powalczyć o sztuczną dobrze oświetloną nawierzchnię.

 

- Po serii rewelacyjnych wyników zaczęły spływać propozycje z innych klubów, w tym z MKS Trzebinia, który poprowadzi Pan wiosną? Nieoficjalnie mówiło się, że może Pan odejść nawet w trakcie rundy, jak na prawdę wyglądała sytuacja?

 

- Tak, to prawda. Miałem kilka propozycji, ale ja osobiście uważam, że jeżeli podałem dłoń Prezesowi i zadeklarowałem się podjąć pracy to uważałem, że muszę sprawę doprowadzić do końca. Spotkałem się również z Prezesem MKS Trzebinia Panem Jackiem Augustynkiem i powiedziałem, że jestem otwarty ale sprawę współpracy musimy odłożyć do ostatniego meczu Pcimianki w rundzie jesiennej. Myślę, że gdybym chciał odejść wcześniej to znalazłbym wspólny język z Zarządem i Prezesem Pcimianki, ale nie chciałem zostawić zespołu, z którym się bardzo dobrze czułem. Jak zapowiedziałem tak też się stało.

 

- Kiedy udało się dopiąć sprawę umowy w Trzebini?

 

-  Do obecnej chwili jeszcze nie dopięliśmy wszystkich szczegółów. Na razie jeszcze niczego nie podpisałem, a sprawa poszła w eter i teraz byłaby bardzo niezręczna sytuacja, gdyby nic z tego nie wyszło. Jestem jednak przekonany, że to tylko kwestia czasu.

 

- Czy obserwował Pan drużynę po otrzymaniu propozycji i jakie były pierwsze wrażenia? Czy odbyło się już jakieś spotkanie organizacyjne z drużyną i czy ma Pan już wstępne rozeznanie w potencjale zespołu?

 

- Przed podjęciem decyzji miałem ten komfort, że mogłem obejrzeć zapis z dziewięciu meczów ligowych. Po ich obejrzeniu miałem swoje spostrzeżenia i chciałem je omówić z Zarządem. Kilku zawodników występujących w Trzebini znam z rozgrywek Regions’ Cup. Z drużyną na razie się nie spotkałem i prawdopodobnie nastąpi to dopiero po Nowym Roku.

 

- Czy można się spodziewać jakiś zmian w składzie / transferów czy też obejdzie się bez rewolucji?

 

- Na pewno obejdzie się bez rewolucji, ponieważ uważam, że obecny zespół ma spory potencjał Chciałbym dokonać dwóch zmian, które możemy nazwać retuszem.

 

- Jaki jest cel minimum na rundę wiosenną?

 

- Planem minimum jest utrzymanie, ale ja osobiście chciałbym, żeby w obecnych rozgrywkach drużyna ulokowała się bezpiecznie w środku tabeli.

 

- Dziękuję za poświęcony czas i trzymam kciuki !

 


- Ja również dziękuję za rozmowę i korzystając z okazji chciałem podziękować Waszej Redakcji za możliwość wykorzystania Waszych materiałów filmowych. Chciałem również Wam i wszystkim czytelnikom Futbol-Małopolska życzyć Wesołych Świąt, Szampańskiego Sylwestra i Wszelkiej Pomyślności w Nowym 2018 roku.
ZOBACZ TAKŻE:
Źródło: Wojciech Tracz

Dodano: 2017-12-15 16:27:53


wywiad  Jerzy Kowalik 

Komentarze


Ekstraklasa

Wisła Płock
1:3
Arka Gdynia
18.08.2018
18:00
Górnik Zabrze
0:2
Lechia Gdańsk
18.08.2018
20:30
Legia Warszawa
2:1
Zagłębie Sosnowiec
19.08.2018
15:30
Jagiellonia Białystok
2:1
Piast Gliwice
19.08.2018
18:00
Lech Poznań
2:5
Wisła Kraków
19.08.2018
18:00
Śląsk Wrocław
:
Pogoń Szczecin
20.08.2018
18:00

I liga

GKS Katowice
2:0
Wigry Suwałki
18.08.2018
20:00
Chrobry Głogów
0:1
Raków Częstochowa
18.08.2018
17:45
Garbarnia Kraków
3:2
ŁKS Łódź
18.08.2018
17:00
ŁKS Łódź
:
Stal Mielec
22.08.2018
17:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Warta Poznań
22.08.2018
18:00
GKS Tychy
:
Garbarnia Kraków
22.08.2018
19:00
Puszcza Niepołomice
:
Bytovia Bytów
22.08.2018
19:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Stomil Olsztyn
22.08.2018
19:10
GKS Jastrzębie
:
Chrobry Głogów
22.08.2018
20:00
Chojniczanka Chojnice
:
Odra Opole
22.08.2018
20:00
Raków Częstochowa
:
GKS Katowice
22.08.2018
20:00
Wigry Suwałki
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.08.2018
 

II liga

Resovia Rzeszów
2:2
Górnik Łęczna
18.08.2018
12:00
Błękitni Stargard
1:0
Stal Stalowa Wola
18.08.2018
16:00
Pogoń Siedlce
0:3
Znicz Pruszków
18.08.2018
17:00
Elana Toruń
3:0
ROW Rybnik
18.08.2018
17:00
Siarka Tarnobrzeg
1:0
Rozwój Katowice
18.08.2018
17:00
Radomiak Radom
5:0
Olimpia Elbląg
18.08.2018
18:00
Widzew Łódź
3:1
Gryf Wejherowo
18.08.2018
19:10
Resovia Rzeszów
:
Elana Toruń
22.08.2018
17:00
Stal Stalowa Wola
:
Pogoń Siedlce
22.08.2018
17:00
Rozwój Katowice
:
Radomiak Radom
22.08.2018
17:00
ROW Rybnik
:
Widzew Łódź
22.08.2018
17:00
Gryf Wejherowo
:
Błękitni Stargard
22.08.2018
18:00
Górnik Łęczna
:
GKS Bełchatów
22.08.2018
18:00
Olimpia Grudziądz
:
Ruch Chorzów
22.08.2018
18:00
Olimpia Elbląg
:
Skra Bełchatów
22.08.2018
19:45
Znicz Pruszków
:
Siarka Tarnobrzeg
22.08.2018
 

III liga, gr. IV

Podhale Nowy Targ
2:1
Wólczanka Wólka Pełkińska
18.08.2018
17:00
Motor Lublin
1:1
Soła Oświęcim
18.08.2018
19:00
KSZO Ostrowiec Św.
0:1
Avia Świdnik
19.08.2018
17:00
Chełmianka Chełm
2:0
Wiślanie Jaśkowice
19.08.2018
15:30
Czarni Połaniec
2:1
Wisła Sandomierz
19.08.2018
17:00
Stal Kraśnik
5:0
Spartakus Daleszyce
19.08.2018
17:00
Hutnik Kraków
0:1
Wisła Puławy
19.08.2018
17:00
Sokół Sieniawa
3:1
Podlasie Biała Podlaska
19.08.2018
17:00
Stal Rzeszów
5:0
Orlęta Radzyń Podlaski
19.08.2018
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Górnik Wieliczka
0:0
Wiślanka Grabie
18.08.2018
17:00
MKS Trzebinia
1:3
LKS Jawiszowice
18.08.2018
11:00
Dalin Myślenice
3:1
Beskid Andrychów
18.08.2018
17:00
Unia Oświęcim
0:2
Jutrzenka Giebułtów
18.08.2018
17:30
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
2:1
Clepardia Kraków
19.08.2018
17:00
Pcimianka Pcim
2:1
Orzeł Ryczów
19.08.2018
16:30
Kaszowianka Kaszów
3:0
Orzeł Piaski Wielkie
19.08.2018
14:00
Słomniczanka Słomniki
2:0
KS Olkusz
19.08.2018
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

BKS Bochnia
3:2
Olimpia Pisarzowa
18.08.2018
16:00
Okocimski Brzesko
0:1
Unia Tarnów
18.08.2018
17:00
Poprad Muszyna
2:0
GKS Drwinia
18.08.2018
11:00
Lubań Maniowy
0:3
Glinik Gorlice
19.08.2018
16:00
Watra Białka Tatrzańska
5:4
Sandecja II Nowy Sącz
19.08.2018
17:00
Orkan Szczyrzyc
0:0
LKS Szaflary
19.08.2018
17:00
Dunajec Zakliczyn
0:2
Limanovia Limanowa
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przebój Wolbrom
1:2
Proszowianka Proszowice
18.08.2018
17:00
Grębałowianka Kraków
1:2
LOT Balice
18.08.2018
17:00
Przemsza Klucze
3:1
Prądniczanka Kraków
18.08.2018
17:30
Prądnik Sułoszowa
0:2
Zieleńczanka Zielonki
19.08.2018
16:00
Spójnia Osiek
1:3
Sokół Kocmyrzów
19.08.2018
17:00
Bibiczanka Bibice
1:4
Orzeł Iwanowice
19.08.2018
17:00
Pogoń Miechów
1:0
Piliczanka Pilica
19.08.2018
17:00
Zieleńczanka Zielonki
:
Przebój Wolbrom
22.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
2:1
Błękitni Modlnica
18.08.2018
11:00
TS Węgrzce
5:3
Hutnik II Kraków
18.08.2018
11:00
Nadwiślan Kraków
0:4
Garbarnia II Kraków
18.08.2018
11:00
Iskra Radwanowice
0:0
Prokocim Kraków
18.08.2018
17:00
Wieczysta Kraków
1:2
Wiślanie II Jaśkowice
18.08.2018
17:00
Piast Wołowice
1:2
Bronowianka Kraków
19.08.2018
16:00
Skawinka Skawina
4:1
Świt Krzeszowice
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Tempo Rzeszotary
4:2
Wiarusy Igołomia
18.08.2018
17:00
Dziecanovia Dziekanowice
0:4
Targowianka Targowisko
18.08.2018
13:00
Gdovia Gdów
2:2
Radziszowianka Radziszów
18.08.2018
17:00
Gościbia Sułkowice
0:2
Raba Dobczyce
18.08.2018
17:00
Wróblowianka Wróblowice
1:2
Orzeł Myślenice
18.08.2018
18:00
Czarni Staniątki
3:1
LKS Śledziejowice
18.08.2018
17:00
Karpaty Siepraw
2:0
Pasternik Ochojno
19.08.2018
17:30

Klasa Okręgowa (Wadowice)

LKS Rajsko
2:0
Halniak Maków Podhalański
18.08.2018
15:00
Brzezina Osiek
5:0
Garbarz Zembrzyce
18.08.2018
11:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
0:2
Tempo Białka
18.08.2018
17:00
Arka Babice
8:0
Sosnowianka Stanisław Dln
18.08.2018
17:00
Iskra Klecza Dolna
0:6
KS Chełmek
18.08.2018
17:00
Relaks Wysoka
3:4
Victoria Jaworzno
18.08.2018
17:30
Zatorzanka Zator
2:5
Niwa Nowa Wieś
19.08.2018
17:00
LKS Żarki
1:2
Nadwiślanin Gromiec
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia B.
1:1
Olimpia Kąty
18.08.2018
17:00
Tarnavia
2:4
Novi/Rzezawianka Rzezawa
18.08.2018
17:00
LKS Gnojnik
5:1
Sokół Maszkienice
18.08.2018
17:30
Strażak Mokrzyska
1:0
Orzeł Dębno
18.08.2018
18:00
Radłovia Radłów
1:3
Rylovia Rylowa
18.08.2018
18:00
Arkadia Olszyny
:
Raba Książnice
19.08.2018
17:00
Naprzód Sobolów
:
Jadowniczanka Jadowniki
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Metal Tarnów
2:0
Wolania Wola Rzędzińska
18.08.2018
17:00
LUKS Skrzyszów
1:3
Polan Żabno
18.08.2018
17:00
LKS Ładna
3:0
Pogórze
18.08.2018
17:00
Zorza Zaczarnie
1:0
KS US Śmigno
18.08.2018
17:00
Ciężkowianka Ciężkowice
2:1
Olimpia Wojnicz
19.08.2018
16:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:2
Wisła Szczucin
19.08.2018
17:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
7:0
Wola Radłowska
19.08.2018
17:00
GLKS Gromnik
2:1
Tuchovia Tuchów
19.08.2018
17:00
KS US Śmigno
:
GLKS Gromnik
22.08.2018
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
LUKS Skrzyszów
22.08.2018
17:00
Pogórze
:
Ciężkowianka Ciężkowice
22.08.2018
17:00
Polan Żabno
:
Zorza Zaczarnie
22.08.2018
17:30
Tuchovia Tuchów
:
Dunajec Zbylitowska Góra
22.08.2018
18:00
Wisła Szczucin
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
22.08.2018
18:00
Olimpia Wojnicz
:
Metal Tarnów
22.08.2018
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Zalesianka
1:0
Kolejarz Stróże
18.08.2018
17:00
Sokół Stary Sącz
1:2
Orzeł Wojnarowa
18.08.2018
18:00
Jarmuta
5:0
KS Tymbark
18.08.2018
18:00
LKS Łużna
1:0
Ogniwo Piwniczna Zdrój
19.08.2018
14:00
Laskovia
1:1
Poprad Rytro
19.08.2018
16:00
Wierchy Rabka Zdrój
1:0
Sokół Słopnice
19.08.2018
17:00
LKS Rupniów
1:0
Skalnik Kamionka Wielka
19.08.2018
17:00
Huragan Waksmund
0:1
Gród Podegrodzie
19.08.2018
17:00

Klasa A (Kraków I)

LKS Niedźwiedź
3:0
Galicja Raciborowice
18.08.2018
17:00
Spartak Wielkanoc
5:7
Strażak Goszcza
18.08.2018
18:00
Orzeł Bębło
2:1
Jastrzębiec Książ Wielki
19.08.2018
12:00
Czarni 03 Grzegorzowice
3:2
Wierzbowianka Wierzbno
19.08.2018
17:30
Szreniawa Koszyce
3:0
Ekler Baranówka
19.08.2018
18:00
Kapitol Racławice
1:1
Michałowianka Michałowice
19.08.2018
11:00
Juvenia Prandocin
1:5
Partyzant Dojazdów
19.08.2018
17:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
3:2
Wisła Czernichów
18.08.2018
17:00
Orlęta Rudawa
3:3
Wisła Jeziorzany
18.08.2018
17:00
Liszczanka Liszki
1:2
Lotnik Kryspinów
18.08.2018
17:00
Tęcza Piekary
1:3
Strażak Rączna
19.08.2018
16:00
Górzanka Nawojowa Góra
0:3
Sokół Rybna
19.08.2018
17:00
Kmita Zabierzów
4:1
Sportowiec Modlniczka
19.08.2018
17:00
Nadwiślan Rusocice
1:2
JKS Zelków
19.08.2018
16:00

Klasa A (Kraków III)

Zwierzyniecki Kraków
2:3
Iskra Krzęcin
18.08.2018
17:00
Płomień Kostrze
3:1
Wanda Nowa Huta
18.08.2018
17:00
Wawel Kraków
2:4
Dąbski Kraków
18.08.2018
11:00
Podgórze Kraków
5:2
Cedronka Wola Radziszowska
18.08.2018
12:00
Radziszowianka II
3:0
Bieżanowianka Kraków
19.08.2018
17:00
Strzelcy Kraków
1:1
Krakus Swoszowice
19.08.2018
16:00

Klasa A (Wieliczka)

Zieloni Niegowić
0:2
Czarnochowice
18.08.2018
18:00
UKS Sygneczów
1:1
Strażak Kokotów
18.08.2018
17:00
Złomex Branice
4:2
Contra Sułków
18.08.2018
11:00
Wolni Kłaj
1:0
Nadwiślanka Nowe Brzesko
19.08.2018
18:00
Piłkarz Podłęże
4:3
Wieliczanka Wieliczka
19.08.2018
17:00
Wilga Koźmice Wielkie
0:0
Piast Łapanów
19.08.2018
18:00
Błękitni Bodzanów
3:2
Zryw Szarów
19.08.2018
17:30
Zryw Szarów
:
Złomex Branice
22.08.2018
18:00
Zieloni Niegowić
:
Contra Sułków
22.08.2018
18:00
Czarnochowice
:
Wolni Kłaj
22.08.2018
18:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Wilga Koźmice Wielkie
22.08.2018
18:00
Piast Łapanów
:
Wieliczanka Wieliczka
22.08.2018
18:00
Błękitni Bodzanów
:
Strażak Kokotów
22.08.2018
18:00

Klasa A (Myślenice)

LKS Rudnik
3:1
Topór Tenczyn
18.08.2018
17:00
Clavia Świątniki Górne
4:1
Skalnik Trzemeśnia
18.08.2018
17:00
Górki Myślenice
1:2
Rokita Kornatka
18.08.2018
18:00
Hejnał Krzyszkowice
:
Orzeł Nowa Wieś
18.08.2018
17:00
Iskra Brzączowice
1:3
Lubomir Wiśniowa
19.08.2018
17:30
Iskra Głogoczów
0:0
LKS Trzebunia
19.08.2018
17:00
Beskid Tokarnia
3:2
Jordan Sum Zakliczyn
19.08.2018
16:00

Klasa A (Olkusz)

Pilica Wierbka
5:1
Orzeł K.
18.08.2018
11:00
Olimpia Łobzów
0:0
Trzy Korony Żarnowiec
18.08.2018
17:30
Leśnik Gorenice
8:1
Unia Jaroszowiec
18.08.2018
17:30
Spartak Charsznica
2:2
Laskowianka Laski
18.08.2018
18:00
Strażak Przybysławice
5:0
Centuria Chechło
19.08.2018
11:00
Wielmożanka Wielmoża
2:2
Bolesław Bukowno
19.08.2018
11:00
Hetman Dłużec
5:2
Błysk Zederman
19.08.2018
16:00
Legion Bydlin
1:2
Promień Przeginia
19.08.2018
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Ciężkowianka Ciężkowice
2:2
Promyk Bolęcin
18.08.2018
17:00
Start Kamień
5:2
Fablok Chrzanów
18.08.2018
17:00
Wisła Jankowice
1:0
UKS Dulowa
18.08.2018
18:00
Korona Lgota
1:2
Błyskawica Myślachowice
19.08.2018
14:30
MKS Alwernia
2:2
Wolanka Wola Filipowska
19.08.2018
17:00
SPRiN Regulice
1:2
Zagórzanka Zagórze
19.08.2018
17:00
SPRiN Regulice
:
Tęcza Tenczynek
22.08.2018
18:00
Wolanka Wola Filipowska
:
Ciężkowianka Ciężkowice
22.08.2018
18:00
Promyk Bolęcin
:
MKS Libiąż
22.08.2018
18:00
Victoria Zalas
:
Korona Lgota
22.08.2018
18:00
Błyskawica Myślachowice
:
Start Kamień
22.08.2018
18:00
Fablok Chrzanów
:
Wisła Jankowice
22.08.2018
18:00
Zagórzanka Zagórze
:
UKS Dulowa
22.08.2018
18:00

Klasa B (Wieliczka)

Start Brzezie
2:0
Gdovia II Gdów
18.08.2018
18:00
Naprzód Ochmanów
3:0
Iskra Zakrzów
18.08.2018
16:30
Rożnowa
0:1
Gwiazda Brzegi
18.08.2018
18:00
Tęcza Słomiróg
2:0
Dąb Zabierzów Bocheński
19.08.2018
16:00
Wilga Instalbud Golkowice
0:3
Batory Wola Batorska
19.08.2018
17:00
Sokół Chorągwica
1:2
Gryf Wiatowice
19.08.2018
18:00
Błyskawica Wyciąże
:
Wiarusy II
22.08.2018
18:00

Klasa B (Olkusz II)

Dłubnia Trzyciąż
9:1
Cobra Wężerów
18.08.2018
17:00
Victoria Smroków
1:7
Błyskawica Kolbark
19.08.2018
11:00
Northstar Miechów
8:1
Błękitni Falniów
19.08.2018
16:00
Strumyk Zarzecze
13:0
Zryw Przesławice
19.08.2018
17:00
Sokół Gołaczewy
4:1
Nidzica Słaboszów
19.08.2018
17:00

Centralna Liga Juniorów

Pogoń Szczecin
2:0
Legia Warszawa
18.08.2018
12:00
Lech Poznań
2:1
Motor Lublin
18.08.2018
12:00
Wisła Kraków
1:0
Elana Toruń
18.08.2018
12:00
Korona Kielce
2:1
Arka G.
18.08.2018
11:00
GKS Bełchatów
3:2
Ruch Chorzów
18.08.2018
14:00
Escola Varsovia Warszawa
1:3
Zagłębie Lubin
19.08.2018
14:00
Górnik Zabrze
2:2
Cracovia Kraków
19.08.2018
12:00
Lech Poznań
:
Jagiellonia
21.08.2018
11:00
Zagłębie Lubin
:
Śląsk Wrocław
22.08.2018
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Sokół Słopnice
3:3
BKS Bochnia
18.08.2018
10:00
Zatorzanka Zator
0:3
Dalin Myślenice
18.08.2018
10:00
Podhale Nowy Targ
4:0
Limanovia Limanowa
18.08.2018
10:00
Okocimski Brzesko
1:6
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
18.08.2018
10:00
Puszcza Niepołomice
6:1
Dunajec Nowy Sącz
18.08.2018
10:00
Unia Tarnów
1:1
Profi Zielonki
18.08.2018
10:00
Górnik Wieliczka
1:2
Sandecja Nowy Sącz
19.08.2018
10:00
Garbarnia Kraków
4:0
Hutnik Kraków
19.08.2018
11:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Dalin Myślenice
21.08.2018
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
22.08.2018
10:00
Limanovia Limanowa
:
Górnik Wieliczka
22.08.2018
18:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dąb P.
0:2
Garbarnia Kraków
18.08.2018
11:00
Sandecja Nowy Sącz
2:2
Hutnik Kraków
18.08.2018
10:00
Tarnovia Tarnów
2:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.08.2018
15:00
Podgórze Kraków
:
Tarnovia Tarnów
22.08.2018
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Podhale Nowy Targ
0:10
Pcimianka
18.08.2018
10:00
Unia Tarnów
1:0
Okocimski Brzesko
18.08.2018
10:00
Soła Oświęcim
:
Sandecja II Nowy Sącz
20.08.2018
15:00
Podhale Nowy Targ
:
Victoria Jaworzno
22.08.2018
16:30

I Małopolska Liga Trampkarzy

Cracovia Kraków
4:0
AS Progres Kraków
18.08.2018
10:00
Tarnovia Tarnów
5:0
Limanovia
18.08.2018
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

MKS Trzebinia
4:0
Karol Wadowice
19.08.2018
11:00
Karol Wadowice
:
Hutnik Kraków
22.08.2018
17:00
Orzeł Myślenice
:
Dunajec Nowy Sącz
22.08.2018
17:30

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
4:0
AZS Wrocław
18.08.2018
11:00
Polonia Poznań
0:11
Medyk Konin
18.08.2018
16:00
Olimpia Szczecin
0:7
Górnik Łęczna
18.08.2018
11:00
Czarni Sosnowiec
3:1
Mitech Żywiec
18.08.2018
11:00
AZS PSW Biała Podlaska
3:3
AZS UJ Kraków
18.08.2018
11:00
GKS Katowice
1:2
AZS PWSZ Wałbrzych
18.08.2018
13:00

I liga kobiet (południe)

Dargfil Tomaszów Mazowiecki
1:6
Rysy Bukowina Tatrzańska
18.08.2018
13:00
ROW Rybnik
1:2
Wanda Nowa Huta
18.08.2018
16:00
Rekord Bielsko Biała
4:0
Sokół Kolbuszowa Dolna
18.08.2018
15:00
Resovia Rzeszów
4:2
Czwórka Radom
19.08.2018
12:00
Respekt Myślenice
0:2
Rolnik Głogówek
19.08.2018
16:00