IX Noworoczne Derby Myślenic (foto)

1 stycznia zgodnie z myślenicką tradycją odbywają się derby miasta Myślenice. W noworocznym spotkaniu stają naprzeciw siebie zespoły Dalinu oraz Orła Myślenice. 1.01.2018 roku drużyny spotkały się już 9 raz. Do tej pory statystyka była po stronie IV-ligowca. Z 8 rozegranych spotkań Dalin zwyciężył w 5 meczach, a w trzech pozostałych padły remisy. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 13.00 na sztucznym boisku na Zarabiu w Myślenicach, a rozpoczęcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, p. Maciej Ostrowski.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Zawodnicy stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, licznie zebrani kibice mogli zobaczyć bardzo ciekawe zagrania, mocne strzały oraz ciekawe zagrania techniczne, a żaden z zawodników nie odstawiał nogi. Pewnie spisywali się bramkarze, tak więc wynik przez początkowy okres meczu pozostawał bezbramkowy. Zmieniło się to w 22 minucie spotkania, kiedy to w polu karnym został sfaulowany piłkarz Orła Krzysztof Zając. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym strzałem z 11 metrów zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po zdobyciu gola gra się otworzyła i każdy z zespołów miał swoje szanse na zdobycie gola. Zacięta walka nie przyniosła jednak zmiany wyniku i pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem V-ligowca 1-0.

Druga połowa noworocznych derbów rozpoczęła się od ataków zespołu Dalinu. Pod bramką Marka Pajki robiło się tłoczno i dosyć groźnie. Zawodnicy Orła w międzyczasie groźnie kontratakowali. Jednak to piłkarze Dalinu na początku drugiej części cieszyli się ze zdobytej bramki. Michał Górecki (również z rzutu karnego) pokonał pewnym strzałem w lewy róg goalkipera Orła. Emocje sięgnęły zenitu. Bramka wyrównująca dodała skrzydeł podopiecznym Robert Czopka, którzy to w tej części meczu przejęli inicjatywę. Groźnie z okolic ławki rezerwowych strzelał obrońca Senderski. Publiczność nagrodziła strzał brawami.
Orzeł „przeczekał” napór Dalinu i w groźnej kontrze zdobył bramkę na 2-1. Strzelcem okazał się Kamil Czajkowski, a asystę zaliczył Krzysztof Zając. Wynik spotkania pod koniec drugiej połowy ustalił Krzysztof Pyzio. Niespodzianka stała się faktem i z pierwszego zwycięstwa w noworocznych derbach cieszyli się zawodnicy Orła Myślenice.

Mecz towarzyski, 01.01.2018
Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 1:3 (0:1)
Michał Górecki - Krzysztof Zając, Kamil Czajkowski, Krzysztof Pyzio

Sędziowali: Filip Magiera oraz Krzysztof Cienkosz i Paweł Wiliński (KS Myślenice)
Dalin: Konrad Kipek (Jakub Przała) - Tomasz Pilch, Michał Mistarz, Przemysław Senderski - Rafał Kościelniak, Michał Wojtan, Andrzej Biel, Mateusz Kawula - Kamil Mistarz, Michał Górecki, Oskar Mistarz oraz Tomasz Stelmach, Jakub Górecki, Daniel Topa I, Daniel Topa II, Michał Romaniak, Dawid Masłowski.
Orzeł: Karol Obłaza (Marek Pajka) - Przemysław Leśniak, Mateusz Mistarz, Adrian Kasprzyk, Kamil Czajkowski - Paweł Płonka, Mikołaj Wyroba, Krzysztof Pyzio - Mariusz Kasperek, Krzysztof Zając, Michał Górka oraz Kamil Gawlik, Mateusz Pajka, Dariusz Ślusarz, Wojciech Żądło, Mateusz Sabała