facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Serbski pomocnik pierwszym wzmocnieniem Wisły?

Serbski pomocnik pierwszym wzmocnieniem Wisły?

W najbliższy poniedziałek przygotowania do wiosny rozpoczną piłkarze Białej Gwiazdy. Wtedy też, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, władze klubu zaprezentują Joana Carillo, nowego hiszpańskiego szkoleniowca Wisły, o którym w Futbol-Małopolska pisaliśmy już wcześniej. Carillo zastąpi w fotelu trenerskim Kiko Ramireza. Carrillo swój kontrakt parafował z Wisłą jeszcze w grudniu ubiegłego roku i obowiązywać on będzie do końca sezonu 2018/2019. Poprzednimi klubami, w których ten 49-letni Hiszpan pracował, są chorwacki Hajduk Split, UD Almería oraz Videoton FC. Z tym ostatnim w sezonie 2014/2015 Carrillo wywalczył mistrzostwo Węgier.

 

Jak jednak ustalili nieoficjalnie informatorzy Futbol-Małopolska, prezentacja szkoleniowca może zbiec się z przedstawieniem pierwszego w tym roku nabytku Białej Gwiazdy. Nieoficjalnie bowiem wiadomo, że Wisła porozumiała się z pomocnikiem siódmej obecnie drużyny sebrskiej ekstraklasy Napradak Krusevac. Mowa o 31-letnim serbie Nikola Mitrović. To piłkarz, który większość swojej dotychczasowej kariery spędził w tym właśnie klubie. Niemniej interesowały się nim i sprowadzały do siebie także rozpoznawalne w Europie marki. Ma bowiem za sobą występy choćby w Maccabi Tel Aviv, Partizanie Belgrad, Anorthosis Famagusta czy Videotonie FC, z którym notabene mistrzostwo zdobywał nowy trener Wisły Joan Carillo (niedługo po odejściu Mitrovicia z Videotonu do Maccabi). 

 
Mitrović w lipcu ubiegłego roku zakończył współpracę z cypryjskim Antorhosis i do połowy września pozostawał bez klubu. Wtedy też powrócił do Napredak FK, dla którego zdążył już w 11 występach zdobyć 2 gole. 

 

 

Źródło: własne/nieoficjalne

Dodano: 2018-01-04 19:40:56


Zobacz też: Ekstraklasa

Wisła Kraków 

Komentarze