facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Alwernia zaczęła od porażki

MKS Alwernia przechodzi od kilku sezonów proces restrukturyzacji. Z klubu zamożnego i mającego wysokie aspiracje stał się walczącym o uniknięcie degradacji z klasy A.

 

 

Alwernia to klub z 31-letnią tradycją. Zdecydowanie większość tego czasu upłynęła klubowi na podbojach. Wspierany przez lokalne zakłady chemiczne "zaliczał" kolejne awanse. Najpierw angażował w tym celu czołowych graczy z okolicy, potem stać go było na sprowadzanie takich graczy jak m.in. Eugeniusz Cebrat, Maciej Musiał czy Jacek Kuźmiński. W efekcie klub awansował do IV ligi i stał się na tym szczeblu firmą więcej niż solidną. - Mieliśmy zapewnioną pracę, wyjeżdżaliśmy na obozy, a i za grę otrzymywaliśmy pewne uposażenia - wspomina lider ówczesnej drużyny, dziś trener Liszczanki Krzysztof Dukała. 

Dziś niewiele zostało z tamtej drużyny. Wciąż gra jeszcze Paweł Jajko, który w klubie pełnił już niemal wszystkie funkcje. Zawsze miał końskie zdrowie, w Alwerni liczą, że będzie grał do "50". I dobrze by było, gdyby weteran wytrzymał do tego wieku, bo następców nie ma. Ci piłkarze, którzy w najlepszych dla klubu czasach terminowali w juniorach obecnie "ciągną ten wózek", ale armat starcza im jedynie na balansowanie między klasą B i A. Klub robi, co może, zatrudnił dobrego trenera, jakim jest Paweł Olszowski, ale obecnie Alwerni nie stać na transfery i szkoleniowiec pracuje z grupą ledwie kilkunastu chłopaków. To odbija się na wynikach. W tym sezonie, po wycofaniu się z rywalizacji Orła Balin, trzeba zająć przedostatnie miejsce, by się utrzymać. Dokładnie takie zajmuje obecnie Alwernia. Czy taki stan rzeczy utrzyma się do końca rozgrywek?

Mecz z Ciężkowianką miał wyrównany przebieg do 20 minuty. Potem gospodarze przejęli inicjatywę, a ozdobą widowiska był premierowy gol Patryka Jochymka, który huknął z rzutu wolnego pod poprzeczkę. Ten sam zawodnik w podobnych okolicznościach zdobył gola numer trzy, a że stało się to tuż przed zejściem piłkarzy na przerwę, losy zawodów były rozstrzygnięte.

LKS Ciężkowianka Jaworzno - Alwernia 4:0 (3:0)

Jochymek 27, 45, Nowak 35, Miziński 78.

Alwernia: Ryś- Fabis (46 Zapotoczny), Siatka, Jajko, Rudek, S. Tekielak, Sołtysik, Madoń, Klimkowicz, W. Tekielak, Pocztowski.

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-03-27 15:55:13


Zobacz też: Klasa A (Chrzanów)

Alwernia 

Komentarze