Puszcza zaczęła się zielenić

Po dziewięciu meczach bez zwycięstwa Puszcza Niepołomice zapisała na swym koncie trzy punkty. Po bardzo dobrym, w wykonaniu podopiecznych Tomasza Tułacza, meczu pokonała ona Drutex Bytovię 2:0.Po dziewięciu meczach bez zwycięstwa Puszcza Niepołomice zapisała na swym koncie trzy punkty. Po bardzo dobrym, w wykonaniu podopiecznych Tomasza Tułacza, meczu pokonała ona Drutex Bytovię 2:0.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że gospodarzom bardzo zależy na zakończeniu niechlubnej passy. I tak jak drzewa w niepołomickiej Puszczy nabierają z wolna pięknych, zielonych barw, tak gra miejscowej drużyny, po okresie zimowe hibernacji, nabiera pąków gotowych o rozwitu.

Pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się powodzeniem, gdy po centrze Orłowskiego Drzazga posłał piłkę do bramki głową. Zdobyty gol podziałał mobiizująco na gospodarzy. Bardzo aktywni byli na skrzydłach Ryndak i Żurek, a w środku pola rządził Stefanik. Po uderzeniach tego ostatniego piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, a potem nieznacznie minęła słupek. Goście zagrozili bramce rywala tylko raz, gdy po strzale Rzuchowskiego znakomicie zachował się Staniszewski.

Gdy pierwsza połowa zbliżała się do końca, z lewej strony dośrodkował Żurek, a Stępień głową skontrował piłkę i ta wpadła do bramki.

W drugiej połowie goście starali się bardziej niż w pierwszej, ale nie zagrozili powżniej bramce Puszczy. Gospodarze zaatakowali w końcówce I najpierw dwukrotnie Szewczyk a potem Stefanik mogli wpisać się na listę strzelców.

Puszcza Niepołomice – Drutex Bytovia 2-0 (2-0)

Drzazga 3, Stępień 45.

Puszcza: Staniszewski - Stępień, Czarny, Stawarczyk, Bartków, Ryndak (81 Szewczyk) , Uwakwe, Stefanik, Drzazga (67 Mikołajczyk), Żurek, Orłowski.