Egzekutorzy z Wieliczki (foto)

Mecz lidera wielicko-myślenickiej I ligi juniorów Górnika Wieliczka z UKS Sygneczów był jednostronnym widowiskiem, a goście byli tłem dla zdecydowanie lepszych piłkarsko gospodarzy. Gra w zasadzie przez całe spotkanie toczyła się na połowie przyjezdnych, którzy wyraźnie nastawili się  na obronę, a właściwie murowanie własnej bramki. Dość powiedzieć, że Sygneczów przez całe zawody oddał dwa niegroźne strzały w kierunku bramki wieliczan. Prowadzenie dla miejscowych uzyskał w 9 min Rutkiewicz, ładnym strzałem z 14 metrów po rogu bitym orzez Kłysa. Pomimo kilku okazji Rembeckiego w 12 minucie, Kubika w 17 minucie i Kłysa w 19-tej, wynik się nie zmieniał. Podobnie było w 23 minucie, kiedy Nowak w ładnym stylu bronił strzał Rutkiewicza i dobitkę Rembeckiego. W 27 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym, centrostrzał Kłysa trafił w słupek. Co się jednak odwlecze to... minutę później po aucie rzucanym przez Krusinowskiego, niezdecydowanie obrońców wykorzystał Józefek, umieszczając głową piłkę w siatce. W 39 minucie było już 3:0, Rutkiewicz ładnie uwolnił się po prawej stronie i precyzyjnie dograł do Kłysa, który dopełnił formalności. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron Górnik podkręcił jeszcze tempo, a sporo ożywienia wniesli wprowadzeni na boisko Suder i Sikora, a ich łupem padły trzy kolejne gole dla gospodarzy. W 60 minucie Sikora wykorzystał przytomne przerzucenie piłki przez Kubika, w 62 minucie Suder zamienił na bramkę akcję Sikory i Kubika, wreszcze w 73 minucie, na 6:0 podwyższył ponownie Suder, zdobywając bramkę efektowną przewrotką po asyście Sikory. Wynik meczu ustalił w 78 minucie Kubik, po ładnym miękkim dograniu piłki przez Sikorę. Gospodarze mieli więcej okazji, jednak dobrze w bramce UKS-u spisywał sie Nowak, który skutecznie bronił strzały m.in. Kubika głową oraz nogami Rembeckiego, poza tym sędzia przy dwóch trafieniach Sudera i Rembeckiego odgwizdał ofsajd. Przewaga Górnika była miażdżąca w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła, a drużyny w umiejętnościach dzieliła przepaść. Do przerwy wśród gospodarzy dobre zawody rozgrywał Rutkiewicz, po pauzie natomiast Sikora i to jego mianujuemy Futmal MVP tego meczu.