Jagiellonek walka z ofsajdami (video/foto)

W  rozegranym w środowe popołudnie meczu Ekstraligi Kobiet pomiędzy sąsiadującymi w tabeli ekipami akademiczek z Krakowa i Białej Podlaskiej, lepsze okazały się te pierwsze pewnie wygrywając 2:0. Od początku meczu, ton grze nadawały krakowianki, to one częściej utrzymywały się przy piłce i próbowały ją rozgrywać, przyjezdne natomiast skutecznie się broniły, umiejętnie się przesuwając, stąd gra w pierwszej połowie w większości toczyła się w środku boiska, a zagrożeniem dla bramki Dewickiej były głównie strzały z dystansu i akcje po przerzutach za linię obrony. W 8 minucie Wilk prostopadłym podaniem uruchomiła Sitarz, która w dogodnej sytuacji strzeliła obok bramki. Kilka minut potem ta sama zawodniczka huknęła wysoko ponad poprzeczką, po długiej wrzutce Woźniak. W 16 minucie bliskie szczęścia były zawodniczki z Białej Podlaskiej, a konkretnie Kapryluk, która wykorzystała błąd Bolko i z 20 metrów próbowała zaskoczyć Klabis, ale ta popisała sie ładną paradą wybijając końcami palców futbolówkę na róg i to była najlepsza okazja na zdobycie bramki dla gości w pierwszej połowie spotkania. W 24 minucie Sitarz próbowała prostopadle podać do Wójcik, jednak ciut za mocno, chwilę później niecelnie z dystansu uderzała Maziarz. Najbliższa zdobycia gola dla krakowianek była Bolko, której strzał z najwyższym trudem wybroniła Dewicka. Do przerwy utrzymał się więc wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron mimo ataków AZS UJ, to Akademiczki z Białej Podlaskiej stanęły przed szansą uzyskania prowadzenia. W 57 minucie Dranouskaya uciekła obronie i w sytuacji sam na sam przegrała pojedynek z Klabis, która w sobie tylko znany sposób wybiła piłkę na rzut rożny, zachowując tym samym czyste konto. W 63 minucie w zamieszaniu pod bramką szczęścia szukała Sitarz, ale Dewicka wybiła po jej strzale piłkę na róg, po którym ponownie Sitarz z  bliska nie trafiła w bramkę. W 66 minucie padła bramka dla AZS UJ, Bolko zgrała piłkę, do wprowadzonej chwilę wcześniej na boisko Nieciąg, niestety po jej strzale boczna sędzia pokazała ofsajd. Podobna sytuacja miała miejsce w 70 minucie, ale tu już spalony Nieciąg był wyraźny. Do trzech razy sztuka. W 71 minucie Nieciąg zdobyła w końcu prawidłową bramkę, choć dosyć szczęśliwie, bo interweniującej Dewickiej, piłka wypadła z rąk i tylko nieznacznie przekoczyła linię bramkową. Należy podkreślić, że akcja bramkowa, którą przeprowadziły Wójcik i Maziarz była podręcznikowa, dogranie do boku, płaskie podanie na 10 metr... ręce same składały się do oklasków. W 77 minucie szansę na podwyższenie wyniku zmarnowała Bryzek, która z bliska głową nie trafiła w cel, po centrze Wójcik. W pełni natomiast zrehabilitowała ta zawodniczka w 87 i 90+5 minucie. W pierwszej sytuacji wywalczyła po ewidentnym faulu rzut karny, niestety zmarnowany przez Nieciąg (Dewicka złapała jej zbyt lekki strzał) oraz  w doliczonym czasie gry, kiedy mogła sama strzelać, a  dograła do Bolko, która ustaliła wynik zawodów na 2-0.

Zwycięstwo krakowianek w pełni zasłużone, wraz z upływem czasu zwiększała się ich przewaga nad rywalkami, a gra po ziemi piłką sprawiła, że przyjezdnym w końcówce spotkania wyraźnie brakowało sił. Ciężko wytypować MVP tego meczu, gdyż kilka zawodniczek zasłużyło na wysokie noty. Klabis za dwie spektakularne interwencje, Wilk za bezbłędną grę w obronie i długie celne podania, wreszcie Sitarz i Bolko, rządzące w środku pola. Sporo ożywienia w grę miejscowych wniosły wprowadzone na boisko Nieciąg i Bryzek. Dobre momenty miały Maziarz i Wójcik. Jednak z perspektywy całego meczu na tytuł FUTMAL MVP zasłużyła Natalia Sitarz, to ona grała najrówniej i na wysokim poziomie przez całe 90 minucie, nie tylko w odbiorze piłki, ale i w konstruowaniu akcji, kilkakrotnie próbowała też zaskoczyć golkiperkę z Białej Podlaskiej.