Start wciąż na podium tabeli (foto)

Grad bramek mogli obejrzeć kibice, którzy wybrali się na mecz do Kamienia, gdzie miejscowy Start podejmował Promyk Bolęcin. Wynik 6-2 rzadko zdarza się na boiskach piłkarskich, a dwie z ośmiu zdobytych bramek były wisienką lub jak kto woli truskawką na torcie tego meczu, ale po kolei. Już w 3 minucie Tomasz Panek mógł zaskoczyć Dobranowkiego strzałem z pierwszej piłki, lecz ta nieznacznie minęła cel. W 8 minucie Gara źle trafił w piłkę po akcji Tomasza i Pawła Panka. W 11 minucie odpowiedział Promyk, Bigaj podał do Sieprawskiego, ale ten strzelił obok. Tomasz Panek sprawdził umiejętności Dobranowskiego ładnym strzałem w 16 minucie. Gościom udało się w 19 minucie zdobyć bramkę, ale sędzia pokazał ofsajd. Minutę później Paweł Panek sam wymierzył sprawiedliwość z rzutu karnego (chwilę wcześniej był faulowany w szesnastce) i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W 32 minucie Paweł Panek podał wzdłuż bramki do Tomasza Panka, ale ten z bliska nie trafił w bramkę. Po chwili Dobranowski wygrał pojedynek oko w oko z Tomaszem Pankiem. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 40 minucie, kiedy faulowany w polu karnym był Głuszko, a Głownia pewnie wykorzystał jedenastkę i do przerwy dosyć niespodziewanie było 1-1, mimo iż przewaga Startu była znaczna.

Drugą odsłonę spotkania gospodarze rozpoczęli z animuszem, bowiem w 49 minucie ładną akcję Czechowskiego i Pyci sfinalizował celnym strzałem Paweł Panek. W 53 minucie po wymianie podań z Pawłem Pankiem, Celej powinien podwyższyć wynik, lecz źle uderzył futbolówkę, a okazja była wyśmienita. Co się odwlecze... minutę później kapitalnym strzałem z woleja popisał się Czechowski i piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki. W 56 minucie Białecki popełnił fatalny błąd przy wybiciu piłki, a Sieprawski skorzystał z prezentu i zdobył dla gości gola kontaktowego. W 61 minucie znów w roli głownej wystąpił Czechowski, który po dograniu Bulandy piękną przewrotką zdobył swoją drugą, a czwartą dla Startu bramkę. Na 5-2 podwyższył wynik Paweł Panek, wykorzystując podanie Tomasza Panka. Wynik zawodów ustalił w 87 minucie Celej, który wykorzystał sytuację sam na sam po asyście Jacka Kozioła. Przewaga Startu w tym meczu nie podlegała dyskusji, miejscowi przełamali passę trzech meczy bez zwycięstwa z przytupem, sześć strzelonych bramek (a mogło być więcej) satysfakcjonuje trenera jak i kibiców. Promyk tylko przez 45 minut mógł nawiązać w miarę równorzędną walkę, a i tak taktyka gości była ustawiona na grę z kontry, miejscowi zdominowali środek pola, gdzie królowali Czechowski i Tomasz Panek, z przodu sporo zamętu siał Paweł Panek. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy pilce i starali się nią płynnie operować. Pozytywną ocenę obniża nieco niefrasobliwa gra w obronie i błędy przy wyprowadzaniu piłki. Na MVP mecu typuję Mateusza Czechowskiego, za przegląd pola, próbę gry w tempo, przenoszenie ciężaru gry na inną stronę boiska,  i w końcu za dwie bramki nietuzinkowej urody.

​Klasa A (Chrzanów), 19.05.2018
Start Kamień - Promyk Bolęcin 6:2 (1:1)
Paweł Panek 20 (k), 49, 80, Czechowski 54, 61, Celej 87 - Głownia 40 (k), Sieprawski 56

Sędziowali: Sebastian Celarek oraz Łukasz Stokłosa i Szymon Cholewa.
Żółte kartki: Paweł Panek, Tomasz Panek - Trębacz 73
Start: Białecki - Bulanda, Kozioł Stanisław, Panek Grzegorz, Stolarczyk - Panek Paweł (83 Kozioł Jacek), Gara (46 Wojtoń), Panek Tomasz, Czechowski, Pytka - Celej
Promyk: Dobranowski - Kocot Jacek, Kocuba (70 Trębacz), Kocot Dawid, Głownia (81 Buczek), Gwizdała, Bigaj, Piegza, Głuszko, Wichrowski, Sieprawski
FUTMAL MVP: Mateusz Czechowski (Start)

Paweł Panek (Start): - W pierwszej połowie trochę nie szło, biliśmy głową w mur, nic nie chciało wejść. Na szczęście w drugiej połowie to sie zmieniło i udokumentowaliśmy swoją  przewagę kolejnymi bramkami. Jeśli chodzi o rzut karny, cóż sędzia gwizdnął, w drugą stronę też był nieco naciągany - więc remis. W nawiązaniu do meczu w Chrzanowie, mimo, iż przez cały mecz graliśmy w 10-kę, mogliśmy ten mecz wygrać, mieliśmy swoje szanse, niestety straciliśmy bramkę w końcówce meczu. Nie mamy szans na awans, ale gramy ciągle o 3 miejsce, pomimo znacznych ubytków kadrowych, po prostu brak ludzi do grania. Co w następnym sezonie, no cóż - czas pokaże zobaczymy...

Mateusz Czechowski (Start) - Fajnie, fajnie, że w końcu udało sie przełamać tą złą passę i w końcu wygrać i to efektownie, to cieszy zwłaszcza w obecnej sytuacji kadrowej. Szkoda, że gramy już o nic, ale cóż - trudno, tak się potoczylo. Dobrze, że w drugiej połowie w końcu coś weszło i mnie też się udało przyczynić do zwycięstwa drużyny. Jeśli chodzi o bramki, przy pierwszej piłka skoczyła uderzyłem z pierwszej i weszło, cóż szczęście, przy drugiej też dopisało, odwróciłem się i strzeliłem z przewrotki i wpadło, nieraz padają bramki - knoty przypadkowe, mnie wyszły akurat dwie ładne. Ale i tak nieważne jakie, liczą się punkty dla drużyny i to jest najważniejsze. Cieszy to że zagralismy fajny mecz, już w Chrzanowie było nieźle, dość pechowo przegraliśmy, ale widać, że idzie ku dobremu, zobczymy co dalej...