facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wielkie piłkarskie święto w Babicach

Gdy powstawał klub Arka Babice boisko było nierówne, w tygodniu pasły się na nim krowy, a piłkarska drużyna istniała tylko dzieki grupce zapaleńców z nieodżałowanym księdzem proboszczem na czele. W minioną sobotę na stadion przyszło "pół wioski" licząc, że po latach zajmowania miejsc drugich i trzecich w chrzanowskiej klasie A, w końcu przyjdzie czas, by świętować awans. Nie zawiedli się i klub z Babic zagra w klasie okręgowej, zastępując w niej rywala z sąsiedniego Zagórza.

Arka musiała wygrać, by w ostatniej kolejce zepchnąć Fablok z miejsca premiowanego awansem. Na prowadzenie wyprowadził miejscowych Konrad Furtak. Wychowanek krakowskiej Wisły w minionym sezonie grał w futsalowej ekstraklasie w barwach Solnego Miasta Wieliczka. Gdy w hali sezon się skończył dał się namówić Tomaszowi Biedzie i wsparł ekipę z Babic. To, w jaki sposób ulokował piłkę w siatce z 25 metrów pokazało, jak wygląda piłkarz wyszkolony w profesionalnym klubie. Goście robili wszystko, by wyrównac i udało im sie to po składnej akcji wykończonej przez Klechowskiego. Obie strony w pierwszej połowie miały po jednej dobrej okazji, z tym że po uderzeniu Boguckiego piłkę sparował bramkarz, a po próbie Głogowskiego golkiper Fabloku musiał sięgnąć do siatki.

Sytuacja gości stała się poważna, gdy po centrze z kornera Zając skierował piłkę głową do bramki. Sytuacja ta zmusiła grającego trenera Fabloku Artura Oczkowskiego do założenia korków. Goście musieli zdobyć gola, by awansować, więc sytuacja była jeszcze dla nich nie taka zła. Tyle, że na listę strzelców wpisali się miejscowi, po solowej akcji Głogowskiego. Ten gol przesądził o awansie klubu z Babic i po końcowym gwizdku rozpoczęła się tak wyczekiwana feta.

Arka Babice - Fablok Chrzanów 4-1 (2-1)
Furtak 27, Głogowski 43, 72, Zając 50 - Klechowski 30.

Arka: Proksa - Furtak, Kasperczyk, T. Jaromin, Zając, S. Jaromin (85 Śliwiński), Bieda (90+6 Lament), Czyszczoń, Bartyzel, Grabowski, Głogowski (73 Witkowski).

Fablok: Ryszka - Dobrzyński, Kułaga, Drabiński, Chrząszcz (62 Oczkowski), Klechowski (76 Kędziora), Stępień, Sabuda (50 Ząbek) , Fudali Bogucki, Sz. Stach.

 

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-06-17 15:39:19


Zobacz też: Klasa A (Chrzanów)

Klasa A Chrzanów 

Komentarze