facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Puchar Wójta znów zostaje w Kaszowie (foto)

Puchar Wójta znów zostaje w Kaszowie (foto)

Kolejna edycja Pucharu Wójta Gminy Liszki za nami. Kolejna, zdominowana przez faworyta i najwyżej w gminie notowany zespół Kaszowianki. Świeżo upieczony beniaminek czwartej ligi, mimo że w decydującej fazie turnieju nie dysponował najbardziej optymalnym składem, podołał wyzwaniu i wzorem lat ubiegłych zgarnął pełną pulę zarówno drużynowo jak i indywidualnie.

 

 

Królem strzelców imprezy, co prawda dopiero po dodatkowej serii rzutów karnych został Damian Pabiś z 3 golami (w fazie pucharowej) na koncie (wygrał konkurs karnych z Piotrem Sikorą z Wisły Jeziorzany, który także zdobył 3 bramki), MVP turnieju wybrano Krzysztofa Pachacza, a najlepszym bramkarzem - także zawodnika Kaszowianki - Jakuba Kozłowskiego.
 
Podopieczni Roberta Stanuli małe problemy mieli jedynie w ćwierćfinale, w którym mierzyli się z ubiegłorocznym finalistą - Tęczą Piekary. Mimo, że do 86 minuty utrzymywał się wynik remisowy, gole T.Grzesiaka i Kaima w końcówce przechyliły szalę awansu do strefy medalowej na korzyść kaszowian. Na papierze, jedyną ekipą która miała napsuć krwi faworytom, była Wisła Jeziorzany grająca w tym sezonie razem z Kaszowianką w Klasie Okręgowej. Wiślacy bez większych ceregieli pokonali Liszczankę 2:0 i zameldowali się w półfinałach. Tam, także obaj faworyci nie zawiedli, a wręcz rozbili swoich przeciwników. Kaszowianka ograła 6:0 najniżej notowaną ekipę Iskry Czułów, wiślacy zaś zdemolowani zdekompletowanego Strażaka Rączna 5:0 zniechęcając rywali do wyjścia na drugą połowę meczu. 
 
Pewnego rodzaju niespodzianką na pewno był awans czułowian właśnie do strefy medalowej. Z trudem utrzymany w B klasie zespół Iskry sprawił nie lada sensację pokonując w ćwierćfinale Lotnika Kryspinów. Uczynił to co prawda dopiero po serii rzutów karnych ale to wynik idzie w świat i zawodnikom Iskry przyszło mierzyć się z głównym faworytem imprezy w meczu którego stawką był ścisły finał turnieju. Tyle jeśli chodzi o zmagania przedfinałowe, których losy śledzić można było już od środy. 
 
W niedzielę, a więc w finałowym dniu imprezy obejrzeliśmy trzy pojedynki. W pierwszej kolejności pokazowy mecz z udziałem oldbojów Kaszowianki i reprezentacji Kaszowa. Patrząc w metryki, za faworyta uznać można było tych drugich ale boisko pokazało, że lepsze zgranie i większa determinacja wciąż może górować nad młodością. Oldbojów Kaszowianki do okazałego triumfu poprowadził Marek Skowronek, zdecydowanie najbardziej wartościowy gracz tego pojedynku. Jego intuicja i fenomenalne prostopadłe podania z głębi pola z zadziwiającą skutecznością otwierały drogę do bramki jego partnerom, a w szczególności Danielowi Goczałowi, który marnował wyśmienite okazje na potęgę. Goczał pudłował minimalnie i z bliska i lobując bramkarza na 15 metrze, a i z 2 metrów potrafił ostemplować jedynie słupek. Dla oldbojów dobrze, że rozdający genialne piłki Skowronek, tuż po przerwie sam wziął się za strzelanie i precyzyjnym uderzeniem z prawej strony pola karnego otworzył wynik meczu. Rywale mimo że dużo (mało tego dnia produktywnej) pracy w środku pola wykonywał Sławomir Kuśmierczyk oraz na lewej obronie wyprowadzający większość akcji Przemysław Kamiński, tylko raz na dobrą sprawę byli w stanie poważniej zagrozić bramce oldbojów. W 18 minucie po świetnym podaniu Przemysława Misia, zwiódł przytomnie obrońców Bartosz Klimas ale pocelował w dalszy narożnik minimalnie niecelnie. Dopiero w samej końcówce, oldboje przypieczętowali przewagę zdobywając trzy kolejne bramki. Dwie okazje (wreszcie) wykorzystał Goczał, a z karnego rywala dobił Jan Trojan.
 
Pokazowy mecz był znakomitym wprowadzeniem w dalszy etap atrakcji niedzielnej fazy turnieju. Tradycyjnie nie zawiodła grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Kaszowie pod przewodnictwem Pani Renaty Mądry, Doroty Urbaniec oraz Katarzyny Klimas, a także oraz Dyrektor Szkoły Pani Jolanty Karcz. Dziewczęta i chłopcy zapewniali wypełaniącej obiekt widowni liczne atrakcje taneczno-muzyczne dodając imprezie luzu i atmosfery sielanki. Bohaterowie pojedynku oldbojów mieli po zakończeniu meczu przy grillu i suto zastawionych stołach okazję powspominać najlepsze czasy przygody z piłką, powymieniać się bardziej lub... jeszcze bardziej zabawnymi anegdotami toteż przerwy między meczami spędzano pod hasłem "Przy muzyce o sporcie". 
 
Nie zawiodła też grupa kibiców Ultras "Niebiesko-Biało-Czerwonej". Grupa "Młody Kaszów" zapewniała gromki doping, ze wsparciem bębniarza, rac świetlnych i innych efektów wizualnych. Zaprezentowano także "sektorówkę" dedykowaną Alanowi Suchanowi, na rzecz którego tydzień wcześniej podczas specjalnie zorganizowanego festynu prowadzono aukcje charytatywne. 
 
Imprezę, tradycyjnie "nadzorował" gospodarz Gminy i współorganizator oraz fundator ogromnego przechodniego Pucharu dla triumfatorów - Wójt Paweł Miś, który dumny z poziomu organizacyjno-sportowego imprezy na koniec gratulował uczestnikom zapału, sportowej rywalizacji i wręczał rzecz jasna puchary, statuetki, nagrody rzeczowe ufundowane m.in przez Select MG-Sport oraz Kraksport. Wśród sponsorów imprezy nie zabrakło tradycyjnie Piekarni Łysa Góra czy firmy Wolarek - Specjały Lisieckie. Statuetki otrzymali także sędziowie turnieju: Michał Gurgul, Łukasz Szymczyk, Wojciech Curyło oraz Zbigniew Marszałek. Wyróżniono też Andrzeja Mądrego - konferansjera imprezy.
 
Zanim jednak rozdano nagrody, dokonano przydziału miejsc na podium. O poszczególne miejsca na pudle walczyły Kaszowianka z Wisłą Jeziorzany oraz Iskra Czułów ze Strażakiem Rączna. O g.15:30 rozległ się pierwszy gwizdek boju o trzecie miejsce. Ten mecz miał jednego bohatera: Wojciecha Wsołka. Playmaker Strażaka rozegrał genialne zawody. Jego praca w środku pola, przy kapitalnym wsparciu grającego trenera Michała Steczko zasługuje na specjalne wyróżnienie. Wsołek dorzucał partnerom tak pomysłowe i nieprzwidywalne dla rywali piłki, że wielokrotnie nasuwały się porównania jego zagrań do tych oglądanych w telewizji z największych światowych imprez piłkarskich. To Wsołek właśnie w 11 minucie sprokurował karnego po znakomitym podaniu Steczko i dzięki temu duetowi, z 11 metrów prowadzenie Strażakowi zapewnił Stolarski. Wkrótce było już 0:2 ale po akcji, która na długo zapadnie w pamięci kibicom. Rącznianie rozegrali książkową akcję od własnego pola karnego serią podań na jeden kontakt i padł gol kończący emocje w tym spotkaniu. Kluczowe podania wymienili w decydującej fazie Twaróg i W.Wsołek. Ten ostatni fenomenalnie wyczuł intencje Wlazły i posłał w tzw uliczkę między czterech obrońców piłkę idealnie w tempo, co znacznie ułatwiło adresatowi ulokowanie piłki w siatce. O Twarogu także warto słów kilka napisać. Był bowiem świetnym uzupełnieniem rządzącego w środku pola duetu Wsołek - Steczko. Dodać jednak trzeba, że i Twaróg i wspomniany wcześniej Wlazło zmarnowali w drugiej połowie kilka okazji, które do pogromu mogły doprowadzić znacznie wcześniej niż dopiero w ostatnich 7 minutach gry. Z drugiej jednak strony, to właśnie Twaróg popisał się w 90 minucie solową akcją i kapitalną bombą w same widły bramki Nęcka. Czułowianie grali twardo, po męsku i niezwykle ambitnie. Niestety piłkarsko ustępowali rywalom. Na pewno w oczy rzucały się indywidualne umiejętności piłkarskie, szybkość i niestety... nadmierna nerwowość Krystiana Korczka, ale wynikała chyba trochę ze zbyt słabego wsparcia ze strony jego kolegów z drużyny. Strażak zatem wybił czułowianom z głowy marzenia o brązowych medalach i wszyscy zacierali ręce na wielki bój finałowy.
 
Mecz o pierwsze miejsce okazał się jednak bojem bardziej dla koneserów. Owszem, obejrzeliśmy trochę przetrzebioną kadrowo Kaszowiankę oraz Wisłę Jeziorzany prezentujące naprawdę zbliżony i co ważne techniczny poziom piłkarski. Być może z tego też powodu brakowało finałowej potyczce trochę polotu, nieobliczalności i poniekąd też emocji. Pewnie te braki nie wystąpiłyby gdyby w 16 minucie po dośrodkowaniu D.Korcela z wolnego, dokładniej głowę do piłki dostawił na piątym metrze Przebinda, a tak - grająca także dość statycznie Kaszowianka w 22 minucie odpowiedziała skutecznie. Gol padł jednak trochę z niczego. Mięciutko co prawda z końcowej linii piłkę dorzucał Kaim ale wprost na głowę jednego z obrońców. Ten jednak zagrał wprost pod nogi Pabisia i ten okazji nie zmarnował. I gdy wydawało się, że skromne prowadzenie do przerwy, jeszcze poderwie wiślaków do walki po zmianie stron, ofiarność Arynina w ostatniej akcji przed pauzą opłaciła się na tyle, że wiślacy stracili wiarę w zwycięstwo. Walka do ostatniej chwili o piłkę zmierzającą poza końcową linię boiska zwieńczona została przez Arynina przechwytem piłki, dośrodkowaniem do stojącego tyłem do bramki Sobóla, który zrobił z piłki należyty pożytek. Po przerwie niestety z utęsknieniem oczekiwano na kolejne bramkowe okacje. Był co prawda niecelny strzał Arynina po podaniu Pachacza, czy odpowiedź Sotwina w ramach której Kozłowski musiał interweniować na raty ale to zdecydowanie zbyt mało, by finał zasłużył na miano wielkiego widowiska. 
 
Mimo to, walorów czysto piłkarskich nie brakowało. Podopieczni Marcina Królika zaprezentowali spokój w rozegraniu akcji, umiejętną grę w ataku pozycyjnym choć nie pozbawioną wad bo przedostać się w pole karne kaszowian raczej się nie udawało. Dobre wrażenie w środku pola pozostawił po sobie waleczny i szukający gry Maciej Nowak. Jego walka o dominację wokół środkowej linii była jednak niezwykle trudna wobec jego rywala na tej pozycji - Krzysztofa Pachacza. Ten doświadczony zawodnik gospodarzy pracował jak wół, co przy stoickim spokoju Konrada Tyrpuły oraz polotowi Damiana Pabisia pozwoliło stłamsić Wiślaków jako drużynę w drugiej linii.
 
Kaszowianie szaleńczej radości po triumfie nie zaprezentowali. Podopieczni Roberta Stanuli od kilku lat zdecydowanie dominują w gminie i przyzwyczaili swoich fanów do zdobywania najwyższych laurów w tym turnieju. Niemniej nie zabrakło uroczystego wręczenia pucharu oraz oficjalnej dekoracji i wzniesienia trofeum na balkonie klubowego budynku.
 
 
 
Ćwierćfinały:
 
Lotnik Kryspinów - Iskra Czułów 1:1 (0:1), k.1-4
Nogieć 60 - Kołacz 11
Żółte kartki: Michalczyk - Steczko, Bierzało, Stachak, Korczek.
Lotnik: Olszewski - Kuchasz, Zygmunt, Karoń, Grzesiak, Musiał, Malimevhkyi, Michalczyk, Wąsowicz, Witanowski (46 Skóra), Nogieć.
Iskra: Lipiarz (30 Szewczyk), Faron, Dukała, Kołacz, Baster, Ostrowski, Cygan (58 Stachak), Korczek, Madir, Siwek (58 Bierzało), Steczko.
 
Liszczanka Liszki - Wisła Jeziorzany 0:2 (0:2)
Sikora 38, Nowak 43
Żółte kartki: K.Koczwara, K.Bąk, Tyrała, Ł.Sotwin.
Liszczanka: Dukała - K.Kędzierski, Ł.Koczwara, Kopeć, K.Koczwara, Sobesto (39 Gołębiowski), Ł.Szewczyk, Bąk, Kowalik, Haber, P.Kędzierski (61 Delimia).
Wisła: Gruca - P.Korcel, K.Korcel (66 D.Korcel), Ł.Sotwin, Nowak (85 Przebinda), Śladowski, Galos, Tyrała, Sikora, Mlostek (61 D.Sotwin).
 
Gwiazda Ściejowice - Strażak Rączna (2:8)
Ugotek 30 (k), Gruca 34 - Stolarski 1, 24, Rosek 11, 13, 18, 36, 45, Stopa 41
Gwiazda: Gdula - Ugorek, G.Taborski, Królik, A.Taborski, Kumerski, Nowak, A.Gruca, G.Gruca, Żak, Czekaj.
Strażak: Brzostkiewicz - M.Wsołek, Piwowarczyk, Wąsiołek, Grzesiak, Stolarski, Steczko, W.Wsołek, Pawłowski, Rosek, Stopa.
 
Tęcza Piekary - Kaszowianka Kaszów 2:4 (0:1)
Kozioł 56, Żyła 68 - T.Grzesiak 3, 62, 86, Kaim 89
Żółte kartki: Pyla, Kozioł
Tęcza: Bojda - Pyla, Królik, Warzecha, Kozioł, Steczko, Jasiołek, Żyła, Soból, Ludwikowski (79 Palonek), Florian.
Kaszowianka: Kozłowski - Fijak, Koczwara, Pikuła, Misiewicz (70 M.Grzesiak), Pabiś, Pamuła (84 Ciuba), Pachacz, T.Grzesiak, Bereta (56 D.Mądry), Kaim.
 

Półfinały:
 
Iskra Czułów - Kaszowianka Kaszów 0:6 (0:2)
Soból 13, Pabiś 34, 64, Misiewicz 53, 62, Baster 56 (s)
Iskra: Nęcek - Faron, Baster (65 D.Dukała), Waśniak, Steczko, Stachak, Kołacz, Lewczuk, Ostrowski (65 Karcz), Siwek (46 Sz.Dukała), Korczek (68 Bierzało).
Kaszowianka: Bereta - Pikuła (58 M.Grzesiak), Koczwara, Klima, Kaim (46 Mądry), Pachacz, Pabiś, Misiewicz (64 Ciuba), Soból, Arynin, Tyrpuła.
 
Wisła Jeziorzany - Strażak Rączna (5:0)
Sikora 8, 15, D.Sotwin 30, Ł.Sotwin 41
Wisła: Gruca - K.Korcel, D.Korcel, P.Korcel, Gaweł, Śladowski, K.Nowak, Sotwin, Tyrała, Galos, Sikora.
Strażak: Kozłowski - Wsołek, Grzesiak, Wąsiołek, Żaczek, Piwowarski, Stolarski, Steczko, Twaróg, Pawłowski.
 

Mecz pokazowy: (2x30 minut):

Kaszowianka Oldboje - Reprezentacja Kaszowa 4:0 (0:0)
Skowronek 35, Goczał 52, 59, Trojan 54
Sędziował: Michał Gurgul (Kraków)
Kaszowianka Old: Płatek, Kromka - A.Mądry, S.Miś, Klimas, Goczał, Sieradzki, Moniak, Para, Trojan, Hajduga, Skowronek, Kapusta.
Reprezentacja Kaszowa: B.Mądry - Klimas, Mastek, Bujak, Żak, Kędzierski, Kamiński, Przemysław Miś, Kuśmierczyk, Mitana, K.Płatek, Piotr Miś, Łatak.

 
Mecz o III miejsce:
 
Iskra Czułów - Strażak Rączna 0:5 (0:2)
Stolarski 11 (k), 88, Wlazło 18, Grzesiak 86, Twaróg 90
Sędziował: Łukasz Szymczyk (Kraków)
Żółte kartki: Korczek - W.Wsołek
Iskra: Nęcek - Baster (46 Dukała), Ostrowski, Stachak, Lewczuk (56 Bieżało) - Faron (46 Wiecheć), Konik, Karcz, Kołacz - Steczko, Korczek.
Strażak: Kozłowski - M.Wsołek, Ł.Wsołek, Wąsiołek, Piwowarczyk - Twaróg, W.Wsołek, Steczko, Stolarski, Wlazło - Pawłowski (79 Grzesiak).

 
Mecz o I miejsce:
 
Kaszowianka Kaszów - Wisła Jerziorzany 2:0 (2:0)
Pabiś 22, Soból 45
Sędziował: Wojciech Curyło (Kraków)
Kaszowianka: Kozłowski - Kaim (79 Mądry), Koczwara, Klima, Pikuła - Soból, Pabiś, Tyrpuła, Pachacz, Misiewicz - Arynin (86 Ciuba)
Wisła: Gruca - D.Korcel, K.Korcel, Gaweł, P.Korcel - Sotwin, Przebinda (74 Kapusta), Nowak, Tyrała, Galos (85 Sobesto) - Sikora.
 

Król strzelców: Damian Pabiś (Kaszowianka)
Najlepszy Bramkarz: Jakub Kozłowski (Kaszowianka)
MVP Turnieju: Krzysztof Pachacz (Kaszowianka) 

KOŃCÓWA KLASYFIKACJA:
1. Kaszowianka Kaszów (KO)
2. Wisła Jeziorzany (KO)
3. Strażak Rączna (A)
4. Iskra Czułów (B)
5-8. Lotnik Kryspinów (A)
. Tęcza Piekary (A)
. Liszczanka Liszki (A)
. Gwiazda Ściejowice (B)

Paweł Miś (Wójt Gminy Liszki): - Ten rok był szczególny dla naszej gminy bo przecież Kaszowianka awansowała do czwartej ligi, pozostałe drużyny kończyły sezon z różnym skutkiem ale wciąż widać ogromny zapał i zaangażowanie ludzi z naszej gminy w sport i tak naprawdę widać wciąż, że to futbolem nasza gmina stoi. Po raz kolejny nie zawiodła nasza społeczność, która licznie zgromadzona świetnie się bawiła podczas całej imprezy, a olbrzymia w tym zasługa klubu sportowego Kaszowianka, który ponownie perfekcyjnie zorganizował ten turniej. Chciałbym serdecznie podziękować za tak wysoki poziom organizacyjny całego przedsięwzięcia. Co do triumfu Kaszowianki. Nie przyszedł on tak naprawdę łatwo bo już w ćwierćfinale los przydzielił tej drużynie ubiegłorocznego finalistę Tęczę Piekary i ten eliminacyjny mecz pokazał, że nie będzie gospodarzom łatwo. Odniesionone rzutem na taśmę w końcówce zwycięstwo poniosło miejscowych do obrony mistrzowskiego tytułu. Trzeba jednak też pamiętać o tym że tegoroczny Puchar Wójta grany był świeżo po zakończeniu ciężkiego sezonu piłkarskiego więc nie wszystkie ekipy dysponowały optymalnymi składami. Czego spodziewać możemy się za rok? Trudno powiedzieć coś więcej poza tym, że na pewno znów nie zabraknie twardej walki i zaangażowania, a także to że triumfując w tym roku, Kaszowianka znów zapewniła sobie prawo organizacji turnieju w 2019 roku. Niektórzy z przymróżeniem oka uznają już, że Kaszowianka ma pewnego rodzaju abonament na organizację turniejów. Ja jednak nie miałbym nic przeciwko, aby doszło kiedyś do detronizacji Kaszowianki i by turniej mogły organizować inne ekipy. O wszystkim jednak wciąż decyduje boisko piłkarskie. Póki co tu w Kaszowie mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Poziom sportowy niesie za sobą coraz większe zainteresowanie lokalnej społeczności, a co najbardziej cieszy - młodzieży i dzieci. Niesamowitą przyjemność sprawia uczestnictwo w imprezie, której towarzyszy tak efektowna i aktywna oprawa czy to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Kaszowie czy młodej grupy wsparcia prowadzącej profesjonalny doping. To pokazuje, że warto w naszej gminie inwestować w sport choćby po to by aktywizować i integrować ze sobą naszą lokalną społeczność. Specjalne podziękowania należą się oczywiście tym dzieciom, które zaangażowały się w doping swojej drużynie ale i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kaszowie, paniom nauczycielkom oraz rodzicom, którzy także angażowali się w organizację turnieju oraz przyprowadzili swoje pociechy na nasz turniej.
 
Robert Stanula (trener Kaszowianki): - Na temat poziomu turnieju chciałbym wypowiedzieć się na dwóch płaszczyznach. Organizacyjnie? Pierwsza klasa. Życzyłbym sobie prowadzić zespół w turniejach z tak wysokiej półki organizacyjnej jak ten. Sportowo jednak bywało już różnie. Niestety nie wszystkie ekipy poważnie podchodzą do tej jakże ważnej dla całej gminy imprezy. Niedopuszczalne jest by wobec ogromu pracy wielu ludzi przy organizacji turnieju, jakiś zespół przyjeżdżał zdekompletowany i rezygnował z gry po pierwszej połowie. Przykre jest to, że nie wszyscy szanują pracę przy organizacji turnieju tym bardziej, że nie są to odosobnione przypadki. Jeśli chodzi o nasz występ. Z różnych przyczyn graliśmy w nieco przetrzebionym składzie, co faktycznie skutkowało tym, że nasza gra specjalnie widowiskowa nie była. Ale turniej udowodnił też, że dysponujemy na tyle wyrównaną kadrą, że bez kilku podstawowych graczy wciąż jesteśmy w stanie wygrywać. Nie będę też ukrywał, że kluczowym pojedynkiem w drodze do mistrzostwa był piątkowy ćwierćfinał z Tęczą Piekary. Tam zagraliśmy na wysokim poziomie i po ciężkiej walce pokonaliśmy ubiegłorocznego finalistę. W sobotę, półfinał to lżejszy już mecz, a dziś w wielkim finale decydowały detale, pojedyncze błędy. Dobry zespół charakteryzuje się tym, że potrafi takie elementy gry wykorzystać i wypunktować przeciwnika. Czy dysponujuemy kadrą na czwartą ligę? Na pewno przyda nam się trzech, czterech nowych graczy przede wszystkim po to by zwiększyć rywaizację. Poza tym, uważam że mamy drużynę która przede wszystkim powinna dostać szansę pokazania czy prezentuje adekwatny dla czwartej ligi poziom. Ten zespół wywalczył sobie awans i bazując na drużynie w obecnym składzie zamierzamy walczyć w wyższej klasie rozgrywkowej.


RELACJA WYKONANA W RAMACH USLUGI PREMIUM:
WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2018-06-19 10:06:46


Galeria zdjęć

 

Wisła Jeziorzany  Kaszowianka  Puchar Wójta 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Grębałowianka Kraków
0:2
Opatkowianka Opatkowice
17.09.2018
17:30
Dąbski
3:6
Hutnik Kraków
17.09.2018
17:30
Prokocim Kraków
1:8
Wisła Kraków
17.09.2018
17:30
Clepardia Kraków
1:5
Orzeł Piaski Wielkie
17.09.2018
17:30
Cracovia Kraków
5:1
Garbarnia Kraków
17.09.2018
19:00

II liga oldbojów (Kraków)

Prądniczanka Kraków
6:3
Tyniec Kraków
17.09.2018
17:30
Krakus Swoszowice
11:0
Victoria Kobierzyn
17.09.2018
17:30
Zwierzyniecki Kraków
2:4
Wieczysta Kraków
17.09.2018
17:30
Wanda Kraków
5:1
Armatura Kraków
17.09.2018
17:30
Strzelcy
3:0
Borek Kraków
17.09.2018
17:30

Myślenicka Liga Firm

Polplast
:
OL-Fliz
20.09.2018
 
Talaga
:
Tonix
20.09.2018
 
K.B. Expansion
:
Pod Blachą
20.09.2018
 
Petrus Travel
:
Euforia
20.09.2018
 

Ekstraklasa

Pogoń Szczecin
1:1
Korona Kielce
16.09.2018
15:30
Legia Warszawa
:
Lech Poznań
16.09.2018
18:00
Zagłębie Sosnowiec
:
Górnik Zabrze
17.09.2018
18:00

I liga

Raków Częstochowa
1:1
Stal Mielec
16.09.2018
12:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Chojniczanka Chojnice
19.09.2018
18:00
GKS Katowice
:
Odra Opole
19.09.2018
19:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
ŁKS Łódź
19.09.2018
19:00
GKS Jastrzębie
:
Stomil Olsztyn
19.09.2018
19:00
Chrobry Głogów
:
Puszcza Niepołomice
19.09.2018
18:00
Stal Mielec
:
Wigry Suwałki
19.09.2018
19:00

II liga

Gryf Wejherowo
0:1
Skra Bełchatów
16.09.2018
16:00
Błękitni Stargard
:
Elana Toruń
19.09.2018
17:00

III liga, gr. IV

Sokół Sieniawa
5:1
Stal Kraśnik
16.09.2018
16:00
Wisła Sandomierz
2:0
Orlęta Radzyń Podlaski
16.09.2018
16:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Wiślanka Grabie
1:0
Beskid Andrychów
16.09.2018
16:00
Pcimianka Pcim
0:1
KS Olkusz
16.09.2018
16:00
Dalin Myślenice
5:1
LKS Jawiszowice
16.09.2018
16:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Okocimski Brzesko
0:2
Dunajec Zakliczyn
16.09.2018
17:00
Lubań Maniowy
0:3
LKS Szaflary
16.09.2018
16:00
Olimpia Pisarzowa
0:3
Unia Tarnów
16.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Grębałowianka Kraków
2:0
Proszowianka Proszowice
16.09.2018
16:00
Bibiczanka Bibice
1:0
Prądniczanka Kraków
16.09.2018
16:00
Prądnik Sułoszowa
1:1
Piliczanka Pilica
16.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Wiślanie II Jaśkowice
1:6
Błękitni Modlnica
16.09.2018
11:00
Piast Wołowice
5:0
Nadwiślan Kraków
16.09.2018
16:00
Hutnik II Kraków
7:0
Bronowianka Kraków
16.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Pasternik Ochojno
1:3
Wiarusy Igołomia
16.09.2018
16:00
Dziecanovia Dziekanowice
1:0
Orzeł Myślenice
16.09.2018
16:00
LKS Śledziejowice
:
Gościbia Sułkowice
19.09.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Arka Babice
1:5
LKS Żarki
16.09.2018
11:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Arkadia Olszyny
6:0
Sokół Maszkienice
16.09.2018
13:00
Naprzód Sobolów
4:3
Novi/Rzezawianka Rzezawa
16.09.2018
16:00
Raba Książnice
1:5
Orzeł Dębno
16.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

KS US Śmigno
5:2
Pogórze
16.09.2018
11:30
Wisła Szczucin
1:0
Ciężkowianka Ciężkowice
16.09.2018
16:00
Wolania Wola Rzędzińska
3:0
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
16.09.2018
17:00
Olimpia Wojnicz
2:1
Dunajec Zbylitowska Góra
16.09.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Sokół Stary Sącz
0:3
Sokół Słopnice
16.09.2018
16:00
Huragan Waksmund
2:3
Poprad Rytro
16.09.2018
16:00
LKS Rupniów
4:1
Ogniwo Piwniczna Zdrój
16.09.2018
16:00
Kolejarz Stróże
:
Huragan Waksmund
19.09.2018
16:00

Klasa A (Kraków I)

Orzeł Bębło
1:0
Michałowianka Michałowice
16.09.2018
17:00
Czarni 03 Grzegorzowice
2:4
Strażak Goszcza
16.09.2018
15:00
LKS Niedźwiedź
1:0
Juvenia Prandocin
16.09.2018
14:00
Szreniawa Koszyce
3:1
Spartak Wielkanoc
16.09.2018
17:00
Kapitol Racławice
3:0
Partyzant Dojazdów
16.09.2018
11:00

Klasa A (Kraków II)

Liszczanka Liszki
4:1
Dragon Szczyglice
16.09.2018
11:00
Górzanka Nawojowa Góra
1:4
Wisła Jeziorzany
16.09.2018
17:00
Nadwiślan Rusocice
:
Wisła Czernichów
16.09.2018
16:00
Strażak Rączna
2:3
Sportowiec Modlniczka
16.09.2018
17:00

Klasa A (Kraków III)

Gajowianka Gaj
1:3
Bieżanowianka Kraków
16.09.2018
16:30
Płomień Kostrze
0:2
Cedronka Wola Radziszowska
16.09.2018
17:00
Krakus Swoszowice
4:4
Iskra Krzęcin
16.09.2018
17:00
Radziszowianka II
3:1
Podgórze Kraków
16.09.2018
17:00
Strzelcy Kraków
:
Wanda Nowa Huta
16.09.2018
17:00

Klasa A (Wieliczka)

Strażak Kokotów
1:3
Czarnochowice
16.09.2018
17:00
Zieloni Niegowić
4:5
Wolni Kłaj
16.09.2018
17:00
Zryw Szarów
1:2
Wieliczanka Wieliczka
16.09.2018
17:00

Klasa A (Myślenice)

Skalnik Trzemeśnia
2:3
Beskid Tokarnia
16.09.2018
15:00
Rokita Kornatka
3:0
Topór Tenczyn
16.09.2018
17:00
Orzeł Nowa Wieś
1:1
Zielonka Wrząsowice
16.09.2018
14:00
Iskra Głogoczów
1:4
Górki Myślenice
16.09.2018
16:00
Iskra Brzączowice
5:2
Hejnał Krzyszkowice
16.09.2018
16:30
LKS Trzebunia
1:2
LKS Rudnik
16.09.2018
16:00
Hejnał Krzyszkowice
:
Orzeł Nowa Wieś
20.09.2018
17:00

Klasa A (Olkusz)

Wielmożanka Wielmoża
2:0
Orzeł K.
16.09.2018
11:00
Legion Bydlin
2:0
Leśnik Gorenice
16.09.2018
16:00
Strażak Przybysławice
10:1
Unia Jaroszowiec
16.09.2018
16:30

Klasa A (Chrzanów)

Korona Lgota
0:2
Tęcza Tenczynek
16.09.2018
14:30
UKS Dulowa
4:1
Wolanka Wola Filipowska
16.09.2018
17:00

Klasa B (Kraków I)

Novi Narama
:
Trątnowianka Trątnowice
16.09.2018
16:00
Iskra Pałecznica
:
Milenium Radziemice
16.09.2018
16:00

Klasa B (Kraków II)

Iskra Czułów
5:1
Gwiazda Ściejowice
16.09.2018
16:00
Sparta Przeginia Duchowna
5:5
Błękitni Czułówek
16.09.2018
17:00

Klasa B (Kraków III)

Polonia Wilczkowice
2:5
Albertus Kraków
16.09.2018
17:00
Fairant Kraków
1:2
Clepardia II Kraków
16.09.2018
15:00
Zawisza Sulechów
5:7
Prądniczanka II Kraków
16.09.2018
16:00
Orzeł II Bębło
0:4
Kabel
16.09.2018
12:00
Orzeł II Bębło
:
Bronowicki/Bratniak Kraków
19.09.2018
17:00

Klasa B (Kraków IV)

Piast Skawina
1:2
Rzozovia Rzozów
16.09.2018
17:00
Pozowianka Pozowice
2:5
Trzebol Wielkie Drogi
16.09.2018
17:00
Borkowianka Borek Sz.
:
TKKF Kliny Kraków
16.09.2018
17:00
Pogoń Skotniki
5:1
Pychowianka Kraków
16.09.2018
17:00
Pozowianka Pozowice
:
Rzozovia Rzozów
19.09.2018
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
1:4
Naprzód Ochmanów
16.09.2018
16:00
Wilga Instalbud Golkowice
3:9
Rożnowa
16.09.2018
17:00
Gdovia II Gdów
1:0
Gwiazda Brzegi
16.09.2018
16:00

Klasa B (Myślenice I)

Karpaty II Siepraw
:
Sęp Droginia
16.09.2018
16:00

Klasa B (Myślenice II)

Cisy Harbutowice
2:4
Gościbia II Sułkowice
16.09.2018
15:00
Dukla Bysina
3:3
Jawor Jawornik
16.09.2018
16:00
Cyrhla Krzczonów
3:2
Raba II Dobczyce
16.09.2018
16:00
Staw Polanka
5:1
Radwan Skomielna Czarna
16.09.2018
16:00

Klasa B (Olkusz I)

Przemsza II Klucze
1:2
Piliczanka Pilica
16.09.2018
16:00
Przebój II Wolbrom
4:1
Hetman II Dłużec
16.09.2018
16:30

Klasa B (Olkusz II)

Trzy Buki Wierzchowisko
8:3
Błękitni Falniów
16.09.2018
11:00
Northstar Miechów
0:1
Nidzica Słaboszów
16.09.2018
16:00
Victoria Smroków
3:3
Sokół Gołaczewy
16.09.2018
11:00
Czapla Czaple Male
3:0
Zryw Przesławice
16.09.2018
11:00
Błyskawica Kolbark
4:1
Cobra Wężerów
16.09.2018
16:30

Klasa C (Wieliczka)

Czarni II Staniątki
6:5
Górnik II Wieliczka
16.09.2018
12:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
1:1
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
16.09.2018
16:00
Contra II
:
Ledniczanka
16.09.2018
17:00

Centralna Liga Juniorów

Śląsk Wrocław
2:6
Lech Poznań
16.09.2018
14:00
Escola Varsovia Warszawa
0:3
Pogoń Szczecin
16.09.2018
14:00
Górnik Zabrze
1:1
Motor Lublin
16.09.2018
12:00
Ruch Chorzów
5:1
Zagłębie Lubin
16.09.2018
12:00
Arka G.
5:3
Cracovia Kraków
16.09.2018
13:00
Legia Warszawa
:
Arka G.
19.09.2018
14:00
Zagłębie Lubin
:
GKS Bełchatów
19.09.2018
15:00
Jagiellonia
:
Korona Kielce
19.09.2018
11:00
Pogoń Szczecin
:
Śląsk Wrocław
19.09.2018
12:00
Lech Poznań
:
Wisła Kraków
19.09.2018
15:00

Małopolska Liga Juniorów

Puszcza Niepołomice
8:0
Okocimski Brzesko
16.09.2018
10:00
Profi Zielonki
2:3
Hutnik Kraków
16.09.2018
13:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
:
Sandecja Nowy Sącz
16.09.2018
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Soła Oświęcim
7:0
Victoria Jaworzno
16.09.2018
11:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów
1:3
AS Progres Kraków
16.09.2018
14:00
Unia Oświęcim
:
Krakus Nowa Huta
19.09.2018
17:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Orzeł Myślenice
5:1
Unia II Tarnów
16.09.2018
13:00
MKS Trzebinia
2:1
Górnik Wieliczka
16.09.2018
10:00
Górnik Wieliczka
:
Unia II Tarnów
19.09.2018
18:30

Ekstraliga Kobiet

Górnik Łęczna
8:0
Mitech Żywiec
16.09.2018
16:00
AZS Wrocław
:
Górnik Łęczna
19.09.2018
17:00

I liga kobiet (południe)

Rysy Bukowina Tatrzańska
1:1
Sokół Kolbuszowa Dolna
16.09.2018
14:00
Rekord Bielsko Biała
3:0
ISD-AJD Częstochowa
16.09.2018
11:30

II liga małopolska kobiet

KSP Kielce
0:1
Resovia II Rzeszów
16.09.2018
11:00
Potok Sitno
1:7
UKS Staszkówka Jelna
16.09.2018
14:00
GKS Majdan Sieniawski
0:2
Widok Lublin
16.09.2018
16:00

III liga małopolska kobiet

Rysy II Bukowina Tatrzańska
2:5
Pogorzanka Pogorzyce
16.09.2018
11:00
Tuchovia Tuchów
1:3
Olimpia Osieczany
16.09.2018
11:00
FSA Kraków
4:0
Górnik Wieliczka
16.09.2018
16:00