facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

W Polsce powstanie Akademia Interu?

W sobotę zakończył się pierwszy w historii obóz Inter Academy w Polsce. Był to krok milowy do rozwoju relacji z Nerazzurri, bowiem w planach jest utworzenie w naszym kraju profesjonalnej Akademii Interu!

Współpraca polsko-włoska rozpoczęła się od utworzenia w Polsce oddziału Inter Campus. - Z Interem współpracujemy od 2002 roku, kiedy to rozpoczęliśmy w Polsce program socjalno-edukacyjny o nazwie Inter Campus. Inicjatywa była po stronie Włochów. To oni szukali partnera w Polsce. Jeden z założycieli Inter Campus w Polsce był związany z ruchem chrześcijańskim. Wobec tego szukali klubu sportowego działającego przy parafii. My, jako Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga", takie warunki spełniamy. Jest to największy klub parafialny, który liczy ośmiuset członków i został on jako pierwszy w Polsce zarejestrowany - opowiadał Aleksander Kawiorski. - Pomysłodawcą tego projektu był Massimo Maratti, były prezes Interu. To właśnie on stwierdził, ze chce robić coś takiego dla dzieci, które nie mają szansy być blisko klubu. Inter Campus jest także skierowany do dzieci z domów dziecka. My także mamy trzy drużyny z domów dziecka, z Krakowa i okolic. Zajęcia, trenerzy i różne gadżety, jak chociażby koszulki Nerazzurrich, w których dzieci trenują, są opłacane przez Inter Futurę, która jest zupełnie inną jednostką niż klub z Mediolanu - dodał.

PKS "Jadwiga" funkcjonuje znacznie dłużej niż trwa współpraca z Interem. W tym czasie stworzył odpowiednią kadrę trenerską, która podnośni swoje kwalifikacje dzięki szkoleniom wewnętrznym, organizowanym przez Włochów. - Inter Campus został stworzony przy klubie, który miał już jakąś strukturę i członków. Wszystkich trenerów mamy około dwudziestu pięciu. Biorą oni udział w naszym projekcie. Rotacyjnie wymieniają się także w prowadzeniu treningów dla dzieci z domów dziecka. Ich wiedza jest uformowana przez trenerów włoskich, którą starają się przekazywać uczestnikom zajęć. W kontrakcie jest także zapis, który mówi o dwóch wizytach włoskich trenerów w ciągu sezonu. Zatem jednego tygodnia jesienią i jednego tygodnia wiosną, stacjonuje u nas dwóch, trzech Włochów i prowadzą treningi dla naszych dzieci, a także szkolą naszą kadrę treneró- wyjaśniał Kawiorski.

Inter Academy Camp w Krakowie to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Ma ona zapoczątkować utworzenie w naszym kraju szkółki piłkarskiej Nerazzurrich. - Obecnie wchodzimy na inny poziom współpracy, bardziej sportowo-techniczny, czyli projekt Inter Academy. Zaczynamy od tygodniowych wakacyjnych obozów. W przyszłości może uda się utworzyć stacjonarną akademię w Polsce - powiedział organizator.  - Są rozmowy, mamy pewne plany. Na początek chcemy poszerzyć ofertę letnich obozów, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by za rok, dwa wystartować z oficjalną akademią Interu w Polsce. Do tego niezbędne jest pozyskanie sponsora. Sami, jako stowarzyszenie, nie jesteśmy w stanie spełnić wymagań finansowych tego przedsięwzięcia - zakończył Kawiorski.

Nerazzurri mają wiele szkółek na całym świecie – w Europie, Azji, Ameryce Południowej, a także nową akademię w Australii. Ideą ich założenia jest nie tylko szkolenie, ale jak najlepszy dostęp do utalentowanej młodzieży, spośród której najlepsi trafiają do drużyn Interu. Klub z Mediolanu słynie z doskonałego poziomu „młodzieżówek”. Włosi zdradzili nam, że ich sukcesy są możliwe dzięki precyzyjnemu opracowaniu systemu szkoleniowego, którego efekty widzimy w kolejno zdobywanych trofeach.

Akademie Interu są jednostkami działającymi cały rok. Zaangażowanych w ten projekt jest ponad dwudziestu trenerów, którzy pracują objazdowo we wszystkich ośrodkach szkoleniowych. Najczęściej są podzieleni na duety. Ich zadaniem jest nie tylko prowadzenie zajęć w ciągu 2-2,5 miesięcy, ale także realizowanie szkoleń wewnętrznych dla stacjonarnych trenerów akademii. - Wymagania finansowe, o których wspomniał Olek, dotyczą przede wszystkim zakwaterowania, wyżywienia i innych kosztów organizacyjnych związanych z wizytą Włochów - wyjaśniał Raffaele Quaranta.

Wydawać by się mogło, że taka objazdowa praca nie jest sprzyjająca. Mimo wszystko Włosi są zadowoleni ze swojego trybu życia. - Bardzo lubię swoją pracę. Sprawia mi to wielką satysfakcję. Podróżuję, poznaję wspaniałych ludzi. Bardzo mi się to podoba - mówił Quaranta. - Byłem już w Budapeszcie, w Polsce, a czeka mnie jeszcze pobyt w Belgii i Bułgarii. Później będę mieć urlop. Moi pracodawcy kazali mi wypocząć po tym maratonie - żartował Matteo Malgarini.

Wracając do najważniejszego - jedynie kwestie finansowe stoją na przeszkodzie utworzenia Akademii Interu w Polsce. Obecnie trwają poszukiwania inwestora, który zechciałby nawiązać współpracę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za rok lub dwa lata w naszym kraju powstanie oddział Inter Academy. Warto wspomnieć, że na otwarciu takiej szkółki zawsze pojawiają się osoby ściśle związane z Interem, jak chociażby Javier Zanetti. O etapie rozmów i działań związanych z utworzeniem szkółki Interu w Polsce, będziemy informować na bieżąco.

 

 

Źródło: ak

Dodano: 2018-07-05 11:14:53


Galeria zdjęć

 

Inter Academy Camp  Inter Mediolan 

Komentarze


AZS UMCS Lublin
:
Futsal Team Brzeg
24.02.2019
 

Ekstraklasa

Arka Gdynia
:
Piast Gliwice
22.02.2019
18:00
Korona Kielce
:
Pogoń Szczecin
22.02.2019
20:30
Lechia Gdańsk
:
Wisła Kraków
23.02.2019
20:30
Lech Poznań
:
Legia Warszawa
23.02.2019
18:00
Górnik Zabrze
:
Zagłębie Sosnowiec
23.02.2019
15:30
Miedź Legnica
:
Wisła Płock
24.02.2019
15:30
Cracovia Kraków
:
Jagiellonia Białystok
24.02.2019
18:00
Śląsk Wrocław
:
Zagłębie Lubin
25.02.2019
18:00

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
:
Olimpia Szczecin
21.02.2019
17:00
Polonia Poznań
:
AZS PWSZ Wałbrzych
21.02.2019
12:00
Czarni Sosnowiec
:
Medyk Konin
23.02.2019
11:00
AZS PSW Biała Podlaska
:
Mitech Żywiec
23.02.2019
17:15
GKS Katowice
:
AZS Wrocław
24.02.2019
13:00