facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czajka: Celem jest wygrać każdy następny mecz

Czajka: Celem jest wygrać każdy następny mecz

Wywiad z trenerem LKS Górki Myślenice - Wojciechem Czajką 

- Myślenicka drużyna reprezentująca Górne Przedmieście od nowego sezonu ponownie rozgrywać będzie swoje spotkania w A-klasie. Mimo że głównym tematem dzisiejszego wywiadu jest nowy sezon, to nie sposób przejść obok wielkiego osiągnięcia i wypełnienia postawionego celu. Jakie czynniki przyczyniły się do tego, że postanowiłeś kontynuować pracę w klubie oraz co zdecydowało o tym, że Górki pozostały w „myślenickiej serie A”?

- To co przed rundą dawało nadzieję, że klub nie upadnie, to bardzo zaangażowany zarząd oraz wspierający ich ludzie związani z Górkami. Udało się skompletować kadrę w zasadzie od podstaw. A później to tylko i wyłącznie praca tych chłopaków. Mróz, deszcz, upał - zespół pracował nad tym, aby jak najlepiej pokazać się w rywalizacji ligowej. Skutek był taki, że pomimo tragicznych początków, z tygodnia na tydzień było coraz lepiej. 

- Za Tobą pół roku pięknej przygody z klubem Górki Myślenice. Chociaż był to niezwykle trudny czas, to ostateczne rozstrzygnięcia przyniosły znakomity sukces w postaci utrzymania zespołu w rozgrywkach A-klasy. Jak oceniasz grę drużyny podczas rundy rewanżowej minionego sezonu?

- Tak jak powiedziałem, z tygodnia na tydzień widoczny był progres. Skutkiem była końcówka sezonu, gdy inni odczuwali zmęczeni rywalizacją ligową, natomiast my coraz bardziej się rozkręcaliśmy i wcielaliśmy w życie plan gry, który nakreśliłem zespołowi. Kluczowym momentem, choć to dziwnie zabrzmi, było przełamanie strachu przed grą w piłkę. Gdy ów lęk został rozmyty, zaczęliśmy po prostu grać coraz lepiej. 

- Samo utrzymanie było kluczowe, co do przyszłości klubu, który od nowego sezonu reprezentować będą dwie drużyny seniorskie. Utworzenie drużyny rezerw to z pewnością kolejna ważna decyzja, dlatego chciałbym Cię zapytać, jak oceniasz nowy projekt Górek?

- Gdy przyszedłem było 14-15 zawodników, którzy mieli wielki problem, aby  wygrać z B-klasowymi zespołami. Teraz jest 44 zawodników do gry w seniorach. Zmarnować taki kapitał ludzki byłoby czymś bardzo nieroztropnym, dlatego klub wcielił w życie ideę, aby powstał drugi zespół Górek. Dla przyszłości sportowej klubu to świetne rozwiązanie.

- Drużyna rezerw, to z pewnością ciekawy projekt, jednak najważniejszym, kontynuowanym już od czternastu sezonów, jest prowadzenie pierwszej ekipy Górek. W dniu siedemnastego lipca rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu, wyjątkowo krótkie ze względu na wcześnie ruszające rozgrywki. Jak zawodnicy wypadali na treningach i czy ich frekwencja była zadawalająca?

- W Górkach w tym momencie borykam się z tzw. kłopotem bogactwa. Frekwencja na treningach to 24-26 zawodników, co chyba pokazuje, że jest dobrze. Mam dystans do tego, gdyż w zimie frekwencja też wynosiła ok. 20 zawodników, po czym zostało nas 16-18, a reszta okazała się dotknięta syndromem „słomianego zapału”. 

- Szeroka kadra w zespole amatorskim na poziomie niższych lig krajowych, to z pewnością coś o czym marzy wiele trenerów borykającym się z problemami kadrowymi. Od letniego okresu przygotowawczego w Górkach na treningi regularnie uczestniczy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu zawodników. Czy dla Ciebie nadzorowanie większą grupą ludzi jest spełnieniem oczekiwań czy nieco problematyczne?

- Organizacyjnie wymaga to ode mnie dużej pracy. Przy takiej liczbie zawodników jeden trener ma ciężko, ale mnie to cieszy. Ważna dla mnie jest duża intensywność treningu, aby miał on przełożenie na formę, dlatego bardzo starannie planuję wcześniej co będziemy robić. Kilka godzin przed treningiem wiem ilu nas będzie, co daje mi komfort jeżeli idzie o dobór treści treningowych. Ważne jest to, że pomimo iż chłopaki grają za darmo, dołączyło do nas kilku nowych chłopaków, a część z nich na bardzo dobrym poziomie piłkarskim.

- W ostatnim czasie zawodnicy reprezentujący zespół z Górnego Przedmieścia trenowali głównie na swoim obiekcie przy ul. Solidarności 6. Na co trener kładł szczególny nacisk na każdej jednostce treningowej w ramach letnich przygotowań?

- Motoryka i taktyka, aby móc intensywnie walczyć przez pełne dziewięćdziesiąt minut, ale zgodnie z założonym planem, by nie było to bieganie dla samego biegania. 
Mecze kontrolne w wykonaniu naszej ekipy były całkiem niezłe, a same wyniki obiecujące i napawające optymizmem przed zbliżającą się rundą jesienną.

- Jak oceniasz postawę swoich podopiecznych w sparingach?

- Zespół już na końcu rozgrywek grał solidnie, a teraz po dojściu kilku chłopaków, którzy sportowo podnoszą poziom, ta gra jest coraz lepsza. Gdy przejmowałem zespół, to w zimie przegraliśmy gładko z Sępem Droginia 4:1, teraz wygraliśmy 9:0. Krótki czas przygotowań sprawił, że zależało mi, by następny mecz kontrolny zagrać z dobrym zespołem, aby obnażył on nasze braki. Wybór padł na wicemistrza ligi okręgowej Gościbię Sułkowice. Po dobrym meczu wygraliśmy 4:3, choć z przebiegu gry powinniśmy wygrać znacznie wyżej. Oczywiście są to sparingi, ale pokazują nam na czym stoimy. Przed nami jeszcze sparing z Wilgą Koźmice Wielkie. 

- Jednym z elementów, który z pewnością należy głośno podkreślić jest fakt, że zdecydowana większość zawodników nadal będzie występowała w barwach Górek, a do tego myślenicka ekipa zanotowała kilka wzmocnień i wielkich powrotów. Co sądzisz na temat kadry pierwszej drużyny i potencjalnych wzmocnień?

- Problemem będzie wytypowanie osiemnastki meczowej, gdyż niejeden raz poza nią znajdą się zawodnicy, którzy spokojnie mogliby grać w innych A-klasowych zespołach. Wśród sześciu ofensywnych pozycji mam w zasadzie po dwóch równorzędnych zawodników. Zamierzam stosować rotację, tak aby każdy z nich grał, choć łatwe to nie będzie. Jeżeli komuś taka sytuacja nie odpowiada, to ma możliwość grać w drużynie rezerw albo poszukać szczęścia gdzie indziej. Liczy się tylko zespół! 

- Utworzenie drugiego zespołu miało głównie na celu pozostanie jak największej liczby zawodników w Górkach. Czy planujesz korekty w składzie, czyli branie pod uwagę wyróżniających się graczy z ekipy rezerw, a co za tym idzie przesuwanie do Górek II zawodnikom, aby w niższej lidze odzyskali swoją nominalną dyspozycję?

- Oczywiście. Mam nadzieję na pełną symbiozę pomiędzy zespołami. 

- Tradycyjne pytanie, która pojawia się w praktycznie każdym wywiadzie to współpraca na linii zarząd klubu - sztab szkoleniowy. Czy podtrzymujesz swoje zdanie i czy jesteś zadowolony z współpracy oraz warunków w klubie w czasie minionego sezonu, letnich przygotowań, a także zbliżającej się rundy jesiennej?

- Pół roku temu moja bardzo pozytywna ocena mogła okazać się trochę przedwczesna, gdyż wszystko wychodzi w trudnych momentach. Po wspólnym doświadczeniu takowych, muszę podtrzymać bardzo pozytywną ocenę. Dla trenera w ligach amatorskich ciężko wyobrazić sobie lepsze warunki do pracy. Przede wszystkim czuję od zarządu wielkie wsparcie i zaufanie. Zażyczyłem sobie poprawy murawy i poszerzenia boiska – wszyscy wzięli się do pracy. Zażyczyłem sobie niszowego sprzętu treningowego jak gumy oporowe czy pasy do ćwiczenia ustawienia  formacji – kilka dni później były już zamówione itd.,itd.  Generalnie nasza współpraca jest bardzo dobra i każdemu trenerowi takiej życzę. 

- Coś z czego z pewnością słynie piłkarska ekipa Górek, to świetna atmosfera w klubowej szatni. Nowi piłkarze praktycznie od razu „zarażeni są” tym optymizmem oraz jednością, które cechują nasz zespół. Górki ponownie stały się jedną wielką drużyną, a chciałbym zapytać jak myślisz co ma wpływ na taką atmosferę?

- Takim przykładem jest jeden z naszych nowych zawodników, który w zeszłym sezonie grał w lidze okręgowej i dostał ofertę z solidnego IV-ligowego klubu. Przyszedł do nas na dwa treningi i jeden sparing i zespół, atmosfera go wchłonęła. Generalnie jest bardzo dobra atmosfera. Chłopaki często po ciężkim dniu pracy idą na trening, żeby pobyć ze sobą, pośmiać się, no i przede wszystkim radować się pasją, jaką jest gra w piłkę. 

- Chociaż w rundzie wiosennej spotkań w roli gospodarza na obiekcie przy Solidarności 6 było wyjątkowo mało, to z pewnością mecze z Lubomirem, Wrzosami czy nawet Rokitą zostaną zapamiętane jako świetne widowiska połączone z głośno wspierającą publicznością. Sami kibice licznie uczestniczyli również w meczach kontrolnych. Jak sądzisz co przyciąga kibiców do tak wielkiego oddania swojej lokalnej drużynie piłkarskiej?

- Wszyscy jesteśmy jak rodzina. Kibice są świetni. Nawet po słabych meczach wszyscy byli smutni razem z zawodnikami, zero krytyki czy wylewania życiowych frustracji. Gdy graliśmy sparing z Gościbią, to goście byli w szoku, że w środku tygodnia o 19:00 grają przy publice, jakiej nie doświadczysz na poziomie ligowym. Podobnie na wyjazdach, zazwyczaj naszych kibiców jest więcej niż miejscowych. To wszystko razem buduje taką atmosferę. 

- Atmosfera w szatni, żywiołowo dopingująca publiczność, bardzo rozwinięta medialność czy też bezinteresowne zaangażowanie wielu osób jak np. fotografa czy jednego z kibiców zawożącego swoim prywatnym busem pozostałych sympatyków na mecz, to tylko niektóre elementy sprawiające, że Górki wyróżniają się na tle innych drużyn. Czy w swojej trenerskiej karierze spotkałeś się z takim zjawiskiem, które panuje na Górnym Przedmieściu już od kilkunastu lat?

- Trenuje od siedmiu lat, ale aż takiego zaangażowania nie spotkałem nigdzie. 

- Letnia przerwa to burzliwy czas dla działaczy związkowych, a ostateczne decyzje jakie zostały podjęte to utrzymanie szesnastu drużyn w A-klasie. Jak myślisz, który z rywali będzie walczył o czołowe lokaty, a który może być przewidziany do opuszczenia rozgrywek w dosyć wyrównanej lidze, zważywszy na to, że możliwy jest spadek nawet czterech ekip. 

- Generalnie nie zawracam sobie tym głowy. Patrzę na nasz zespół, aby z meczu na mecz grać coraz lepiej. Mamy piętnaście pojedynków i koncentruję się tylko na najbliższym meczu. Po pierwszej rundzie tabela pokaże, kto o co walczy. Ja jestem optymistycznie nastawiony przed startem, ale podstawą sukcesu jest praca, praca i jeszcze raz praca.

- W Górkach jako Trener dałeś się poznać jako człowiek niezwykle ambitny, który zawsze zakłada sobie odważne cele. Klasyk mawia, że kto nie idzie do przodu, a staje w miejscu, ten się cofa o dwa kroki w tył, a więc chciałbym zagadnąć na temat Twoich planów, co do drużyny na nowy sezon oraz co będzie naszą największą siłą?

- Celem jest wygrać każdy następny mecz. 

- Pytaniem kończącym wywiad będzie mała analogia. W 2015 roku Górki po rewolucji kadrowej i trudnej sytuacji punktowej po pierwszej fazie sezonu pozostały w B-klasie, a dwa lata później cieszyliśmy się z awansu. Teraz myśleniczanie pozostali w A-klasie po równie trudnej rundzie rewanżowej i jeszcze większych zmianach kadrowych, a więc kierujemy pytanie jak oceniasz szansę ekipy Górek przed nowym sezonem, w którym myśleniczanie nie jako beniaminek przewidziany do spadku, a solidny zespół rozpoczną walkę o miejmy nadzieję czołowe lokaty?

- Górki to ciekawy i pracowity zespół. Jeżeli przechodzisz przez zagracony pokój, aby dojść do drzwi, to masz dwie możliwości. Albo spoglądasz na końcowy cel, czyli drzwi, co wiąże się z tym, że przy pierwszej przeszkodzie przewrócisz się, a przy dwunastej już nie będzie sił, aby powstać z ziemi. Jest druga droga: idziesz i koncentrujesz się po kolei na każdej następnej przeszkodzie, aby ją przejść, a wtedy dojdziesz do celu cały i zdrowy. Ja preferuje drugie podejście. Liczy się każdy następny mecz, a co z tego wyniknie pokaże tabela po uporaniu się z trzydziestoma przeszkodami. Słowa łatwo rzucać, ale znaczenie mają czyny. 

- Na koniec proszę krótkie przesłanie kierowane do naszych kibiców, aby już od pierwszego weekendu sierpnia, aż do końcowych dni października, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wspierali swój zespół na dobre i na złe w rozgrywkach ligowych myślenickiej A-klasy.

- Niewątpliwie dla całych Górek to piękny czas. Nasze mecze dają wiele emocji, ale też są coraz lepszymi widowiskami, co niewątpliwie sprawia, że tylu kibiców nas wspiera. Życzę nam wszystkim, aby był to niezapomniany sezon, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

 

 

Źródło: Rozmawiał: Oliwier Bzowski; fot. Paweł Biela

Dodano: 2018-07-31 10:12:50


Zobacz też: Klasa A (Myślenice)

Górki Myślenice  wywiad 

Komentarze


III liga, gr. IV

Wiślanie Jaśkowice
2:0
Hutnik Kraków
21.05.2019
17:00
Hutnik Kraków
:
Orlęta Radzyń Podlaski
24.05.2019
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Chełmianka Chełm
24.05.2019
19:29
Motor Lublin
:
Podhale Nowy Targ
25.05.2019
17:00
Stal Kraśnik
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
25.05.2019
17:00
Podlasie Biała Podlaska
:
Spartakus Daleszyce
25.05.2019
17:00
Czarni Połaniec
:
Avia Świdnik
25.05.2019
17:00
Wisła Sandomierz
:
Stal Rzeszów
25.05.2019
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
:
MKS Trzebinia
25.05.2019
11:00
Unia Oświęcim
:
Dalin Myślenice
25.05.2019
18:00
Beskid Andrychów
:
KS Olkusz
25.05.2019
18:00
Jutrzenka Giebułtów
:
Orzeł Piaski Wielkie
25.05.2019
11:00
Wiślanka Grabie
:
Kaszowianka Kaszów
25.05.2019
18:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
:
LKS Szaflary
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
:
Poprad Muszyna
25.05.2019
16:00
Barciczanka Barcice
:
Watra Białka Tatrzańska
25.05.2019
17:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
25.05.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
:
Dunajec Zakliczyn
25.05.2019
17:00
Unia Tarnów
:
GKS Drwinia
25.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Grębałowianka Kraków
:
Przebój Wolbrom
25.05.2019
18:00
Prądniczanka Kraków
:
Spójnia Osiek
25.05.2019
17:00
Pogoń Miechów
:
Prądnik Sułoszowa
25.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Prokocim Kraków
:
Bronowianka Kraków
25.05.2019
17:00
Borek Kraków
:
Skawinka Skawina
25.05.2019
11:00
Świt Krzeszowice
:
Wiślanie II Jaśkowice
25.05.2019
17:00
Nadwiślan Kraków
:
Hutnik II Kraków
25.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Gdovia Gdów
:
Gościbia Sułkowice
25.05.2019
17:00
Czarni Staniątki
:
Raba Dobczyce
25.05.2019
17:00
Wiarusy Igołomia
:
Wróblowianka Wróblowice
25.05.2019
18:00
Tempo Rzeszotary
:
LKS Śledziejowice
25.05.2019
17:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Karpaty Siepraw
25.05.2019
18:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Niwa Nowa Wieś
:
Nadwiślanin Gromiec
25.05.2019
16:00
Garbarz Zembrzyce
:
Sosnowianka Stanisław Dln
25.05.2019
17:00
Zatorzanka Zator
:
KS Chełmek
25.05.2019
17:00
Halniak Maków Podhalański
:
Victoria Jaworzno
25.05.2019
17:00
Arka Babice
:
Brzezina Osiek
25.05.2019
17:00
LKS Żarki
:
Tempo Białka
25.05.2019
17:00
LKS Rajsko
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
25.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Rylovia Rylowa
25.05.2019
18:00
Olimpia Kąty
:
Jadowniczanka Jadowniki
25.05.2019
16:00
Strażak Mokrzyska
:
Radłovia Radłów
25.05.2019
18:00
Olimpia B.
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
LKS Gnojnik
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Metal Tarnów
:
Wola Radłowska
25.05.2019
17:00
Polan Żabno
:
KS US Śmigno
25.05.2019
18:00
LUKS Skrzyszów
:
Pogórze
25.05.2019
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Ciężkowianka Ciężkowice
25.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
:
Orzeł Wojnarowa
25.05.2019
17:00
KS Tymbark
:
Sokół Słopnice
25.05.2019
18:00
Gród Podegrodzie
:
Ogniwo Piwniczna Zdrój
25.05.2019
18:00
Jarmuta
:
LKS Łużna
25.05.2019
18:00
Zalesianka
:
Laskovia
25.05.2019
17:00
LKS Rupniów
:
Wierchy Rabka Zdrój
25.05.2019
17:00

Klasa A (Kraków I)

Michałowianka Michałowice
:
Partyzant Dojazdów
25.05.2019
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
:
Spartak Wielkanoc
25.05.2019
17:00

Klasa A (Kraków II)

Lotnik Kryspinów
:
Wisła Czernichów
22.05.2019
18:00
Lotnik Kryspinów
:
Dragon Szczyglice
25.05.2019
16:00
Tęcza Piekary
:
Kmita Zabierzów
25.05.2019
16:00
Sokół Rybna
:
Orlęta Rudawa
25.05.2019
17:00
JKS Zelków
:
Wisła Czernichów
25.05.2019
16:00

Klasa A (Kraków III)

Iskra Krzęcin
:
Dąbski Kraków
25.05.2019
17:00
Wanda Nowa Huta
:
Cedronka Wola Radziszowska
25.05.2019
11:00
Bieżanowianka Kraków
:
Podgórze Kraków
25.05.2019
17:00
Tramwaj Kraków
:
Radziszowianka II
25.05.2019
17:30

Klasa A (Wieliczka)

Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Contra Sułków
25.05.2019
18:00
Strażak Kokotów
:
Zieloni Niegowić
25.05.2019
17:00
UKS Sygneczów
:
Wolni Kłaj
25.05.2019
17:00
Wieliczanka Wieliczka
:
Wilga Koźmice Wielkie
25.05.2019
18:00

Klasa A (Myślenice)

Iskra Głogoczów
:
Beskid Tokarnia
22.05.2019
18:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Clavia Świątniki Górne
22.05.2019
18:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Iskra Brzączowice
22.05.2019
18:00
LKS Trzebunia
:
Hejnał Krzyszkowice
22.05.2019
18:00
Topór Tenczyn
:
Zielonka Wrząsowice
22.05.2019
18:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Topór Tenczyn
25.05.2019
17:30
Iskra Głogoczów
:
Clavia Świątniki Górne
25.05.2019
17:30
Lubomir Wiśniowa
:
Zielonka Wrząsowice
25.05.2019
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
LKS Rudnik
25.05.2019
17:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
:
Promień Przeginia
25.05.2019
17:00
Unia Jaroszowiec
:
Bolesław Bukowno
25.05.2019
17:30

Klasa A (Chrzanów)

Błyskawica Myślachowice
:
Tęcza Tenczynek
25.05.2019
17:00
Fablok Chrzanów
:
MKS Alwernia
25.05.2019
17:00
Start Kamień
:
Korona Lgota
25.05.2019
17:00
Victoria Zalas
:
SPRiN Regulice
25.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków I)

Słomniczanka II Słomniki
:
Olimpia Czaple Wielkie
25.05.2019
17:00
Sparta Skrzeszowice
:
Agricola Klimontów
25.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków II)

Niegoszowianka
:
Iskra Czułów
25.05.2019
17:00
Potok Więckowice
:
Wisła Rząska
25.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków III)

Prądniczanka II Kraków
:
Clepardia II Kraków
25.05.2019
18:00
Bronowicki/Bratniak Kraków
:
Kabel
25.05.2019
15:30

Klasa B (Kraków IV)

Grom Kraków
:
Pychowianka Kraków
22.05.2019
18:00
Rzozovia Rzozów
:
Pychowianka Kraków
25.05.2019
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Rożnowa
:
Sokół Chorągwica
25.05.2019
18:00
Naprzód Ochmanów
:
Start Brzezie
25.05.2019
18:00
Gwiazda Brzegi
:
Wiarusy II
25.05.2019
16:00

Klasa B (Myślenice I)

Orzeł II Myślenice
:
Szczebel Lubień
25.05.2019
17:00

Klasa B (Myślenice II)

Jawor Jawornik
:
Raba II Dobczyce
25.05.2019
17:00
Dukla Bysina
:
Staw Polanka
25.05.2019
16:00
Gościbia II Sułkowice
:
Radwan Skomielna Czarna
25.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
:
Przemsza II Klucze
25.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Cobra Wężerów
:
Zryw Przesławice
25.05.2019
12:00

Klasa C (Wieliczka)

Górnik II Wieliczka
:
Promień Zakrzowiec
25.05.2019
01:00

Centralna Liga Juniorów

Elana Toruń
:
Legia Warszawa
25.05.2019
 
Jagiellonia
:
Motor Lublin
25.05.2019
 
Zagłębie Lubin
:
Pogoń Szczecin
25.05.2019
15:30
Cracovia Kraków
:
Lech Poznań
25.05.2019
 
Arka G.
:
Wisła Kraków
25.05.2019
15:30
GKS Bełchatów
:
Escola Varsovia Warszawa
25.05.2019
14:30
Korona Kielce
:
Górnik Zabrze
25.05.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Stal Mielec
:
Wisła Kraków
25.05.2019
11:00
Cracovia Kraków
:
Resovia Rzeszów
25.05.2019
 
BKS Lublin
:
Korona Kielce
25.05.2019
 
Motor Lublin
:
Podgórze Kraków
25.05.2019
 

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

Resovia Rzeszów
:
Wisła Kraków
25.05.2019
12:30
TOP 54 Biała Podlaska
:
KKP Korona
25.05.2019
 

Małopolska Liga Juniorów

Zatorzanka Zator
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
25.05.2019
10:00
Sokół Słopnice
:
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
10:00
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Limanovia Limanowa
25.05.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Górnik Wieliczka
25.05.2019
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Sandecja Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
25.05.2019
12:30
Pcimianka
:
Hutnik Kraków
25.05.2019
 
Soła Oświęcim
:
Dąb P.
25.05.2019
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Garbarnia Kraków
25.05.2019
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Unia Oświęcim
2:1
Podhale Nowy Targ
24.05.2019
15:00
Limanovia Limanowa
:
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
14:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
Dalin Myślenice
25.05.2019
14:00
Profi Zielonki
:
Unia Oświęcim
25.05.2019
 
MUKS TAP Tarnów
:
Podhale Nowy Targ
25.05.2019
11:30

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
:
Unia Tarnów
25.05.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Glinik
25.05.2019
11:00
AS Progres Kraków
:
Unia Oświęcim
25.05.2019
11:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Limanovia
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
25.05.2019
10:00
Soła
:
MKS Trzebinia
25.05.2019
10:00
Raba Dobczyce
:
Podhale Nowy Targ
25.05.2019
11:00
Krakus Nowa Huta
:
Górnik Wieliczka
25.05.2019
12:15

Ekstraliga Kobiet

AZS UJ Kraków
4:1
AZS Wrocław
21.05.2019
14:00
SMS Łódź
:
Górnik Łęczna
25.05.2019
12:00
Czarni Sosnowiec
:
GKS Katowice
25.05.2019
13:00

II liga małopolska kobiet

Łysica Bodzentyn
:
GKS Majdan Sieniawski
25.05.2019
11:00
Widok Lublin
:
LKS Wierzchowiska
25.05.2019
14:30
Prądniczanka Kraków
:
UKS Staszkówka Jelna
25.05.2019
11:00
Naprzód Sobolów
:
KSP Kielce
25.05.2019
13:00

III liga małopolska kobiet

Prądniczanka II Kraków
:
Tuchovia Tuchów
25.05.2019
14:00
Piast Skawina
:
Górnik Wieliczka
25.05.2019
 
Pogorzanka Pogorzyce
:
Bronowianka Kraków
25.05.2019
14:00
Podgórze Kraków
:
FSA Kraków
25.05.2019
10:00

IV liga małopolska kobiet (zachód)

Victoria Gaj
:
Queens Witanowice
25.05.2019
 
Burza Roczyny
:
Wisła Brzeźnica
25.05.2019
 
Jedynka Krzeszowice
:
Victoria Zalas
25.05.2019
 

IV liga małopolska kobiet (wschód)

Dąb Zabierzów Bocheński
:
Zielonka Wrząsowice
25.05.2019
 
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Tarnovia II
25.05.2019
 
Nieszkowianka Nieszkowice
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
25.05.2019
 
Uran Łukowica
:
Piast Łapanów
25.05.2019
 

Myślenicka Liga Firm

Maan
:
Nembud
24.05.2019
20:00
Mako
:
Pod Blachą
24.05.2019
20:00
Arch VR
:
ZISiBO
24.05.2019
21:00
Netfox
:
Polplast
24.05.2019
21:00