facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Beniaminek nie sprostał faworytowi

Puszcza Niepołomice jest drużyną, która z żelazną konsekwencją zdobywa punkty tam, gdzie jest w stanie to zrobić. Konftrontacja w Jastrzębiu takową była, bo beniaminek ze Śląska musi nauczyć się gry w I lidze. Dlatego podopieczni Tomasza Tułacza zaatakowali od początku i po sprytnym przepuszczeniu piłki przez Drzazgę Tomalski wpisał się na listę strzelców.

Puszcza oprócz trzech punktów zyskała też coś nieprzeliczalnego na pieniądze. To był czwarty mecz Miłosza Mleczki w barwach Puszczy, ale pierwszy taki, w którym młody chłopak musiał wykazać się pełnią umiejętności. Gospodarze po stracie bramki przystąpili bowiem do ataków i kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby doprowadzili do remisu. Mleczko obronił jednak strzał Szymury, a w drugiej połowie świetnie się spisał po uderzeniu Skóreckiego z rzutu karnego.

Niepołomiczanie podwyższyli prowadzenie tuż po przerwie, gdy Drzazga w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Goście mieli jeszcze trzy okazje bramkowe, nie wykorzystali ich, jednak w pełni zasłużenie sięgnięli po pełną pulę.


GKS 1962 Jastrzębie – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1) 
Tomalski 9, Drzazga 46.
GKS: Drazik – Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny – Skórecki, Spychała (82 Gancarczyk), Tront, Jadach (67 Adamek), Ali – Żak (81 Dzida).
Puszcza: Mleczko – Fryc, Stawarczyk, Czarny, Bartków – Żytek (66 Stępień), Stefanik, Uwakwe, Drzazga (86 Kuzma), Tomalski (71 Ryndak) – Orłowski. :

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-08-05 11:16:45


Zobacz też: I liga

I liga 

Komentarze