facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Co daje ten bojkot?

Tym razem Promyk Bolęcin nie zdecydował się gościć MKS Libiąż w meczu o mistrzostwo klasy A Chrzanów. Beniaminek z Libiąża jest liderem i na pewno pozostanie nim do niedzieli, bo bojkot potwierdziła Wolanka Wola Filipowska, z którą MKS ma zagrać w sobotę. Ta sama Wolanka, która awans do klasy A dostała w prezencie za przejście do chrzanowskich struktur z krakowskiej klasy B. 

Co daje ten bojkot? Jest niemal pewne, że jesienią MKS Libiąż, który gra w klasie A zgodnie z prawem, jesienią nie zagra ani jednych zawodów. Co chcą pokazać kluby? Trudno to zrozumieć. Jedno jest pewne złość jest w chrzanowskim środowisku tak wielka, że niewiele z tym da się zrobić. Przedstawiciele klubów, pytani przez nas, czy bojkot będzie miał miejsce także wiosną, nie dają jednoznacznej odpowiedzi.

Sport daje możliwość pokazania rywalowi, przy zachowaniu odpowiednich przepisów, rywalowi swojej wyższości. Dlatego, jeśli działacze chrzanowskich klubów chcą pokazać, że miejsce MKS Libiąż jest w klasie B, to powinni wykazać to na boiskach, a nie oddawać rozgrywki bez walki, zatrzymując jednocześnie drogę awansu jednemu "ze swoich". Sprawa jest pogmatwana, bo tu nie chodzi o przepisy, paragrafy, a nawet o sportowe wyniki, chodzi o zranioną dumę, a z tym trudno sobie poradzić. Tak, czy owak w takim mieście jak Libiąż jakiś piłkarski podmiot musi funkcjonować i z tego wszyscy w okręgu chrzanowskim muszą sobie zdawać sprawę.

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-08-22 23:18:33


Zobacz też: Klasa A (Chrzanów)

Klasa A Chrzanów 

Komentarze