Jordan nowym liderem (foto)

W niedzielnym pojedynku ósmej kolejki myślenickiej A-klasy na boisku w Myślenicach rywalizowały tamtejsze Górki oraz Jordan Zakliczyn. Ekipa gospodarzy przeciwko wymagającemu rywalowi musiała stanąć po raz kolejny w osłabionym składzie i chociaż do przerwy remisowała 2:2, to ostatecznie Górki poniosły trzecią w tym sezonie porażkę.

Mecz Górek z Jordanem zapowiadał się jako ciekawe widowisko. Goście tego starcia w spotkaniu z myślenicką drużyną jeszcze nigdy nie przegrali i za główny cel zespół przykazał sobie podtrzymać tą passę. Myśleniczanie natomiast chcieli w końcu odczarować swoje boisko i przed własną publicznością pokusić się o pierwsze w tym sezonie punkty zdobyte jako gospodarze. W szeregach Górek na mecz zabrakło m.in. Maliny, Kubiczka, Pietrzyka czy Kani.

Początek spotkania to wyrównane widowisko, w którym żadna ze stron nie stworzyła sobie widocznej przewagi. Wynik starcia w 10. minucie otworzył Ignacy Dudek, jednak już kilkadziesiąt sekund później, Jordan za sprawą strzału z dystansu Marcina Kwatera doprowadza do remisu. Goście w 18. minucie wyszli na prowadzenie, a trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego zanotował Jędrszczyk. W meczu nie brakowało sytuacji z obu stron, jak fenomenalna interwencja bramkarza Jordana przy idealnym strzale Dudka czy poprzeczka ekipy z Zakliczyna. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Obierzyński, wykorzystując znakomite dośrodkowanie Ziaji i błąd w kryciu defensywy rywala.

Decydująca o losach meczu była druga połowa, w której Jordan zagrał o wiele lepiej i już w 50. minucie ponownie wyszedł na prowadzenie. Myśleniczanie próbowali zaskoczyć rywala, aczkolwiek każdą szansę pewnie przerywała defensywa gości. Po godzinie gry na boisku zameldował się wracający po kontuzji Marek Zięba, jednak ta zmiana nie pomogła myśleniczanom, którzy na nieco ponad dziesięć minut przed końcem stracili czwartego gola. Rozgromioną obronę gospodarzy dobito w 82. minucie, kiedy to Jordan zdobył piątą bramkę, a hat-tricka zanotował Kiebuła, ustalając końcowy rezultat.

Jordan dzięki wygranej przesuwa się na pozycję nowego lidera w stawce, a Górki po meczu spadają na dziesiątą pozycję. Forma gospodarzy tego starcia była daleka od ideału, a o wyniku przesądziła słabsza postawa defensywy, która tylko w niedzielnych zawodach straciła o dwie bramki więcej niż w czasie ostatnich pięciu meczów. Pechowe dalej jest za to boisko Górek, gdyż myśleniczanie wszystkie trzy spotkanie w tej rundzie na nim przegrali. Za tydzień podopiecznych trenera Wojciecha Czajki czeka mecz wyjazdowy z Iskrą Głogoczów.

A-klasa (Myślenice) - 09.09.2018
LKS Górki Myślenice - LKS Jordan Zakliczyn 2:5 (2:2)
Dudek 10, Obierzyński 40 - Kwater 11, Jędrszczyk 18, Kiebuła 50, 78, 82

Sędziował: Robert Grochal (KS Wieliczka)
Widzów: 180
Górki: Ar. Szlachetka - An. Szlachetka (60 Zięba), Kubiński, Ziaja, Plewa - Bujas - Obierzyński, Dąbrowa, Turała (77 Tokoń), Biela - Dudek
Jordan: Urbanik - M.Ślusarczyk, D.Ślusarczyk, Jabłoński, Leśniak, Firek (60 Burkat), Jędrszczyk (65 Dembiński), Kwater, Gudz, Surówka (85 Matoga), Kiebuła (83 Wiechniak)

- W pierwszej połowie, która zakończyła się remisem 2:2, zagraliśmy bardzo poprawnie, lecz dziecinnie stracona bramka na 3:2 podłamała zespół. Druga połowa była beznadziejna w naszym wykonaniu. Zamiast grać w piłkę, próbowaliśmy długich podań, które padały łupem rosłych defensorów Zakliczyna. Przykro mi, gdyż po pierwszej połowie wierzyliśmy w wygraną, ale tak tracąc bramki nie można z tak solidnym przeciwnikiem wiele ugrać. Szkoda kibiców, gdyż tak licznie i gorąco nas dopingują, a my po raz kolejny przegrywamy na swoim terenie. - mówił po meczu Wojciech Czajka trener Górek.

Źródło: Oliwier Bzowski (tekst), Paweł Biela (foto)

Dodano: 2018-09-11 11:17:44