facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Liczne grono powalczy o prawo gry w finale

Zamknięta została lista klubów, które zagrają w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Polski w futsalu. Miło poinformować, że dwa turnieje finałowe rozegrane zostaną na terenie naszego województwa, dwóch mistrzów ma prawo gry w finale jako obrońca tytułu. Jest i smutna informacja, po likwidacji MKF Solne Miasto Wieliczka, nowy futsalowy podmiot w tym mieście nie zgłosił drużyny, a warto wspomnieć, że na przetrzeni ostatnich lata to młodzi gracze MKF Grajów i MKF Solne Miasto najczęściej gościli na podium z wszystkich ekip z naszego regionu.

W mistrzostwach U-20 zagra na pewno BSF Bochnia, który jest gospodarzem finału, w eliminacjach powalczą ekipy Fabloku Chrzanów i AZS UEK Kraków. Wśród 18-latków BSF ma zapewniony udział jako obrońca trofeum, w kwalifikacjach wystąpi natomiast Fablok Chrzanów. Turniej w kategorii U-16 rozegrany zostanie w Chrzanowie, więc Fablok nie musi wystepowac w eliminacjach, do których zgłosiły się m.in. BSF Bochnia i UKS Sobek Kraków. W gronie 14-latków w kwalifikacjach wystąpią: Fablok, MKS Trzebinia, BSF Bochnia i Sobek Kraków.

Na turniej 18-latek krakowska Wanda pojedzie w roli obrońcy tytułu, a o awans powalczą: UKS 3 Staszkówka Jelna, Prądniczanka Kraków, AZS UJ Kraków, KS FSA Kraków, Wierzbowianka, Tarnovia i Starówka Nowy Sącz. W eliminacjach turnieju U-16 zagrają: Wanda, Respekt Myślenice, Prądniczanka Kraków, Staszkówka, Naprzód Sobolów, Wierzbowianka, Tarnovia i UKS II LO Chrzanów, natomiast w kategorii U-14: Respekt, Prądniczanka, Staszkówka, OPiast Skawina, Naprzód Sobolów, AZS UJ Kraków, Wierzbowianka, WandaFSA Kraków, UKS II LO Chrzanów i AKF Wisła Brzeźnica.

 

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-10-03 18:07:59


futsal 

Komentarze