facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Pogoń Jubilee Cup

Pogoń Jubilee Cup

70 lat to piękny wiek. Od 1948 roku Pogoń Skotniki pisała wiele wspaniałych akapitów w małopolskiej księdze futbolu. Niedawne obchody jubileuszowe otwierają w klubie z ulicy Baczyńskiego nowe karty. Zmienił się herb, pojawiła się i obowiązuje nowa nazwa - KSPN Pogoń Kraków. Wiele nowych wyzwań i planów stoi przed klubową akademią piłkarską.

Jedną z pierwszych stron w kolejnym siedemdziesięcioleciu zapisali niedawno zawodnicy urodzeni w 2008 roku i młodsi.  Na obiektach J&J Sport Center miało bowiem miejsce jubileuszowe, piłkarskie święto - mocno obsadzony turniej orlików. Wzięło w nim udział szesnaście renomowanych drużyn z całej Polski. Na boiskach zobaczyć można było między innymi zmagania takich zespołów jak Pogoń Szczecin, UKS Varsovia, Wisła Kraków, Akademia Piłkarska Reissa, Sandecja Nowy Sącz, Rozwój Katowice, Siarka Tarnobrzeg czy Jaguar Gdańsk. W ciągu dwóch dni stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji rozegranych zostało 112 spotkań, padła ogromna liczba bramek. Pojedynki były - jak przystało na najlepszych zawodników w Polsce w swoim roczniku - niezmiernie wyrównane.

Zasłużonym triumfatorem Pogoń Jubilee Cup została drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa potwierdzając tym swój świetny i dojrzały styl gry. Na drugim miejscu uplasowała się Varsovia, której wychowankiem jest Robert Lewandowski, najniższy stopień podium należał do Wisły Kraków. Drużyna gospodarzy turnieju KSPN Pogoń Kraków, również świetnie spisała się w turnieju zajmując szóstą lokatę. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciech Szymczak z AP Reissa, najlepszym strzelcem Eryk Kulka z Wisły Kraków a najlepszym bramkarzem Dawid Kogut z AP Sanok. 

Turniej organizowany przez KSPN Pogoń Kraków zdecydowanie pokazał to piękniejsze oblicze piłki dziecięcej, gdzie w duchu sportowej rywalizacji chłopcy z różnych zakątków Polski mieli okazję pokazać swoje umiejętności, wyjątkowy styl gry i wspaniałe, dziecięce koleżeństwo w każdym momencie rywalizacji.

 

 

Źródło: MD

Dodano: 2018-10-04 13:55:39


Pogoń Skotniki 

Komentarze