Wygrały, choć brakowało liderek

W meczu z Potokiem zabrakło w składzie Prądniczanki kilku nominalnie podstawowych zawodniczek, a i tak komplet punktów został w Krakowie. Gospodynie musiały radzić sobie bez Kuciel, Howińskiej i Gozdeckiej ale długa i wyrównana ławka jaką dysponuje Prądniczanka, kolejny raz spisała się na medal.

Przez cały mecz krakowianki miały przewagę i spokojnie ograły przyjezdne 2-0. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej odsłonie. Najpierw Marszałek uruchomiła Adler, która przymierzyła z woleja przy krótkim słupku i piłka zatrzepotała w siatce Potoku po raz pierwszy. Trzy minuty później Porosło zdecydowała się na strzał z przed szesnastki a piłka wpadła bramkarce po koźle do siatki. Duży błąd w tej sytuacji popełniła bramkarka przyjezdnych ale trzeba też oddać Wiktorii Porosło, że ta zdecydowała się poddać próbie bramkarkę z Sitna dzięki czemu nasza zawodniczka mogła cieszyć się czwartym trafieniem w tym sezonie. W drugiej połowie swoje szanse miały Popławska czy Podżus a Sobolewska "obiła" słupek ale piłka nie znalazła już drogi do bramki żadnej z drużyn.

Prądniczanka Kraków - Potok Sitno 2-0 (2-0)
Adler 36, Porosło 39.
Prądniczanka: Stokłosa - Marszałek (46 Podżus), Karp, Kuś, Malota - Porosło, Kubicz, Kaczmarczyk (46 Payerhin), Popławska - Adler, Sobolewska

Źródło: KS Prądniczanka

Dodano: 2018-10-08 10:08:20