facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Derby dla Wisły! (foto)

Derby dla Wisły! (foto)

Piłkarze Białej Gwiazdy pokonali 2:0 drużynę prowadzoną przez Michała Probierza, jest to trzecie z rzędu zwycięstwo zespołu z Reymonta w Derbach Krakowa.

 

 

196. edycja świętej wojny odbywała się jedynie przy dopingu zorganizowanych grup dzieci, co było spowodowane ekscesami fanów Pasów na poprzednim meczu pomiędzy tymi klubami. Spotkanie reklamowane jako Derby z klasą okazało się, że klasy trochę zabrakło i doping młodych kibiców, którzy sympatyzowali zdecydowanie bardziej Wiśle, został zagłuszony przez odtwarzanie na Stadionie nagranego dopingu dla Cracovii.

Na boisku lepsi okazali się piłkarze Białej Gwiazdy, którzy za sprawą Jesusa Imaza zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. Hiszpan, który błyszczał w poprzednim sezonie, w tym nie prezentował się tak okazale. Jednak „odpalił” w najważniejszym meczu i zapewnił wygraną swojemu zespołowi. W drugiej połowie intensywniej atakowali gospodarze, usiłując zdobyć przynajmniej bramkę kontaktową. Jednak dobra gra w obronie Wiślaków i świetnie spisujący się w bramce Mateusz Lis nie dopuścili do zmiany wyniku. Sytuacja Cracovii po meczu nie jest wesoła, przerwę reprezentacyjną spędzą na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy, mają też najmniej strzelonych bramek w całej lidze. Na drugim biegunie znajduje się obecnie Wisła, która przed sezonem była spisywana na walkę w dole tabeli, a obecnie jest na trzecim miejscu, ze stratą jednego punktu do lidera. Ma też najwięcej strzelonych bramek w lidze (20) oraz najmniej straconych (10).

Ekstraklasa 7.10.2018
Cracovia Kraków - Wisła Kraków 0:2 (0:2)
Imaz 19, 32, Imaz

Żółte kartki: Gol, Rapa, Siplak, Airam Cabrera – Arsenić
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Cracovia: Gostomski – Rapa, Datković, Helik, Siplak – Gol (56’ Airam Cabrera), Dimun – Zenjov (76’ Strózik), Wdowiak, Budziński (64’ Dąbrowski) – Javi Hernandez
Wisła: Lis – Arsenić, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Basha, Kort (70’ Halilović) – Boguski, Kostal (77’ Wojtkowski), Imaz (86’ Brożek) – Ondrasek

Źródło: Waldemar Ignaciuk, Foto: Jakub Pieprzyk

Dodano: 2018-10-08 11:28:01


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Ekstraklasa

Wisła Kraków  Cracovia 

Komentarze