Ugruntowali sobie miejsce w czołówce

Leśnik Gorenice pokonał Olimpię Łobzów 2:0, dzięki czemu utrzymał dystans do czołówki i awansował na miejsce 6 w ligowej tabeli olkuskiej klasy A. Leśnik przystąpił do tego spotkania bez pauzującego za kartki Eugeniusza Kiczko. Od początku goreniczanie postawili na atak pozycyjny i konsekwentne rozgrywanie piłki od tyłu. Brakowało jednak skuteczności, albo dobrze spisywał się bramkarz Olimpii, jak chociażby po perfekcyjnie  rozegranym rzucie rożnym kiedy obronił strzał Tondosa. Dopiero w 30 minucie po strzale do pustej bramki z bliskiej odległości Kamil Andrzejczyk wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Tradycyjnie już, gospodarze mając mecz pod kontrolą, sami swymi niepewnymi zagraniami narażali się na utratę gola. Na szczęście wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron, Leśnik widząc, że przeciwnik nie jest najlepiej dysponowany, chciał jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. Jednak znów pewnie bronił bramkarz gości – Gorgoń, a w innych sytuacji lepiej powinni zachować się Ścigaj i Andrzejczyk. Ten drugi w 65 minucie strzelił swego drugiego w tym meczu. Jednak to nie on, mimo strzelenia dwóch bramek, był najjaśniejszą postacią na boisku. Swoimi dość kontrowersyjnymi decyzjami na to miano zasłużył sędzia tego spotkania. Mimo, że nie wypatrzył wyniku meczu, pokazał aż 10 żółtych kartek (po 5 dla obu zespołów), zazwyczaj w sytuacjach, za które nie karze się kartką. W drugiej połowie po brutalnym faulu od tyłu na naszym zawodniku mógł pokazać czerwień, a wyciągnął tylko żółty kartonik. Do końca spotkania Leśnik miał mecz pod kontrolą, grał uważnie, nie narażając się na kontry, dzięki czemu po końcowym gwizdku to piłkarze Leśnika mogli cieszyć się z 3 punktów.

Leśnik Gorenice - Olimpia Łobzów 2-0 (1-0)
Andrzejczyk 30, 65.
Leśnik: Szczepankiewicz  – Przybylski (70 Szczurek), Kurkowski, Lipiński, Mandecki – Ścigaj, Łaskawiec, Tondos, Kruczek (80 Kotnis), Wróblewski – Andrzejczyk (80 Kondek).

Źródło: Leśnik Gorenice

Dodano: 2018-10-09 08:55:07