Szalony klasyk na Łazienkowskiej!

W niedzielny wieczór Polska niekibicowska emocjonowała się polityczną walką w wyborach samorządowych. Oczy kibiców skierowane były jednak na stadion Legii, gdzie gospodarze stanęli naprzeciwko krakowskiej Wisły. Emocje rozgrzały fanów do czerwoności.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Legii, która już w 2 minucie objęła prowadzenie po bramce zdobytej wespół przez Dominika Nagy i Zorana Arsenicia. Ostatecznie gola przypisano legioniście. W 23 minucie obrońcy Białej Gwiazdy pozostawili w polu karnym niepilnowanego Carlitosa, a ten bez żadnej litości dla byłych kolegów podwyższył na 2:0. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Druga odsłona rozpoczęła się bombowym otwarciem Wisły Kraków. W 57 minucie Jesus Imaz wykorzystał znakomite podanie Rafała Boguskiego i zdobył kontaktową bramkę. Po 60 sekundach na trybunach zapadła cisza. Martin Kostal uderzył kapitalnie po długim słupku i doprowadził do wyrównania. Nie minęło kilka minut, a cisza zamieniła się w ciszę grobową, gdy Imaz pokonał po raz drugi Arkadiusza Malarza. Z prowadzenia 2:0 zrobiło się 2:3. Rezultat taki utrzymywał się do 90 minuty, gdy drugi raz na listę strzelców wpisał się Carlitos.

Szalony mecz na Łazienkowskiej kończy się remisem. Sprawiedliwym, choć pozostawiającym niedosyt fanom obu zespołów. Kolejny mecz wiślacy rozegrają w przyszły poniedziałek z Zagłębiem Sosnowiec.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 3:3 (2:0)
Nagy (2. min), Carlitos (24., 90. min) - Imaz (57., 62. min), Kostal (58. min)

Żółte kartki: Hlousek, Szymański, Kante, Kulenović - Wasilewski, Imaz, Sadlok, Bartkowski

Legia: Malarz - Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek - Kucharczyk (66' Kante) Cafu, Martins (82' Kulenović), Nagy (77' Pasquato) - Szymański - Carlitos

Wisła: Lis - Arsenić, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Basha, Kort (68' Bartkowski) - Boguski (82' Wojtkowski), Imaz, Kostal (90' Bartosz) - Ondrasek

Źródło: Grzegorz Saj

Dodano: 2018-10-21 22:23:38