Górnik postawił się liderowi (foto)

Nie było niespodzianki przy Rydlówce, gdzie lider Małopolskiej Ligi Juniorów pokonał (nie bez kłopotów) beniaminka Górnika Wieliczka 3-1. Pierwsze pół godziny meczu należało zdecydowanie do Brązowych, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i wygrali walkę o środek pola. Już w 6 minucie po kapitalnym crossie Mruka i kiksie Wątora, prowadzenie dla gospodarzy uzyskał strzałem od słupka Bierówka. Tak stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła przyjezdnym, którzy mieli problem z przedostaniem się na połowę przeciwnika. W 13 minucie Radłowski obsłużył Piotrowskiego, który uderzył ponad celem, chwilę później strzał z pierwszej piłki Budy wybronił Świerczyński, podobnie jak strzał Radłowskiego po indywidualnej akcji w 19 minucie. Jednak kolejna indywidualna akcja kapitana gospodarzy z 27 minucie, zakończona strzałem, znalazła już drogę do siatki i było już 2-0. Wydawało się że jest po meczu. Goście szybko, bo zaledwie 2 minuty później zdobyli bramkę kontaktową, wykorzystując niefrasobliwość w grze obronnej miejscowych, a najprzytomniej w polu karnym zachował się Sikora, który płaskim strzałem pokonał Buryłę. Od tego momentu obraz spotkania diametralnie się zmienił i gra się wyrównała, a wieliczanie uwierzyli, że mogą urwać punkty liderowi. Do przerwy utrzymał sie wynik 2-1.

Po zmianie stron tempo meczu znacznie spadło, a  gra zrobiła się chaotyczna, przewagę uzyskali goście, ale nie przekładało się to na okazje bramkowe, brakowało precyzji w dograniu i szwankowało ostatnie  podanie, natomiast brązowi groźnie kontratakowali. W 60 min po ładnej akcji Radłowskiego i Piotrowskiego, poprzeczkę ostemplował Bierówka. W 68 minucie po akcji Piotrowskiego, z woleja nad bramką uderzył Radłowski. W 75 minucie ładny strzał Kowalczyka efektownie wybronił Świerczyński. Goście pomimo dłuższego posiadania piłki, praktycznie nie stworzyli ani jednej klarownej sytuacji bramkowej, za to Garbarnia w 84 minucie zadała kończący cios, kiedy w polu karnym Rembecki sfaulował Tomczuka, a jedenastkę na gola zamienił Radłowski. Górnik już się nie poniósł, natomiast w doliczonym czasie gry Bierówka mógł podwyższyć wynik, lecz Świerczyński po raz kolejny stanął na wysokości zadania i wybił futbolówkę na róg. Wynik już się nie zmienił.

Wśród gospodarzy znakomitą partię rozegrali Radłowski i Mruk i to właśnie do tego ostatniego wędruje tytuł FUTMAL MVP tego spotkania. Mruk był filarem defensywy i stanowił zaporę nie do przejścia, a jednocześnie uczestniczył praktycznie w każdym wprowadzeniu piłki na połowę przeciwnika, do tego znakomity przegląd pola i niesamowite crossy, wystawiają temu zawodnikowi najwyższą ocenę za dzisiejszy występ.