Hutnik liderem (foto/video)

Hutnik Kraków zimę spędzi na fotelu lidera 3 Ligi Grupy IV !

Wspaniały sen Hutnika trwa nadal! Drużyna, która w czerwcu awansowała do III ligi, pięć miesięcy później jest jej liderem na półmetku rozgrywek! Pieczęć na powrocie na fotel lidera hutnicy postawili dziś w Oświęcimiu.
Hutnik rozpoczął bez Bartosza Tetycha, który narzekał na uraz mięśniowy. Na lewej obronie wystąpił Przemysław Antoniak, dla którego był to pierwszy występ ligowy w tym sezonie w wyjściowej jedenastce. Tym razem szansę gry od początku dostał też Mateusz Reczulski. Do wyjściowego składu po kilku meczach absencji wrócił także Mariusz Bienias.
Od początku spotkania to Hutnik zdecydowanie dyktował warunki gry. W 5 minucie właśnie po akcji Reczulskiego prawą stroną, jego dograniu w pole karne i nieporozumieniu w szeregach oświęcimian, Krzysztof Świątek z zimną krwią skierował piłkę do bramki.
Hutnicy nie zadowolili się prowadzeniem 1-0 i szukali drugiego gola. W 21 minucie Tomasz Jaklik spróbował powodzenia strzałem z dystansu, ale Kacper Mioduszewski sparował piłkę w bok.
Po chwili po raz drugi na listę strzelców wpisał się „Święty”. Tym razem przejął on piłkę nieskutecznie wyprowadzaną przez miejscowych po kornerze dla Hutnika i plasowanym strzałem w róg zmusił do kapitulacji bramkarza Soły.
W 28 minucie wynik na 3-0 strzałem głową podwyższył Dariusz Gawęcki. Swoją dziesiątą bramkę w rundzie „Dziadzia” uzyskał po precyzyjnej centrze Grzegorza Marszalika z rzutu wolnego.
Końcówka pierwszej połowy przyniosła bramkę ambitnym gospodarzom. Pomogła im w tym strata hutników w środkowej strefie. Kamil Kuczak podał do Adriana Wójcika, a ten z kilkunastu metrów przymierzył w samo okienko bramki bronionej przez Mateusza Zająca.
Przed przerwą okazję bramkową miał jeszcze szybki Eryk Ceglarz, który wpadł w pole karne i strzelił tuż obok dalszego słupka bramki Hutnika.
Po przerwie hutnicy kontrolowali mecz. Bliski gola był Gawęcki, który w 55 minucie po centrze Świątka główkował tuż obok słupka.
W odpowiedzi obok bramki gości uderzał Kuczak. Hutnik w tym okresie grał w „10”, gdyż z boiska zszedł kontuzjowany Jakub Ptak.
W 67 minucie wynik meczu ustalił Hubert Pachowicz, który dołożył nogę do precyzyjnego podania Świątka.
Gospodarze dążyli do zdobycia drugiej bramki. Po szarży Wójcika, którego do końca naciskał niezłomny Jaklik, skuteczną interwencją popisał się Zając.
O wiele bliżsi kolejnego trafienia byli jednak hutnicy. Najpierw Świątek, którego znakomitym podaniem obsłużył Mariusz Bienias. Potem Dawid Linca, któremu dogrywał Pachowicz. Wreszcie Patryk Kołodziej, który strzelał po podaniu Lincy. W wszystkich trzech przypadkach skutecznie interweniował Mioduszewski.
Po końcowym gwizdku w obozie Hutnika zapanowała uzasadniona radość. Wspólnie z drużyną cieszyła się także grupa kibiców z Nowej Huty, która głośno wspierała piłkarzy.
Tekst: Bartłomiej Sowa nh2010.pl