facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Top Cars Winter Cup dla rocznika 2009 (foto)

Top Cars Winter Cup dla rocznika 2009 (foto)

Dobiegł końca tegoroczny cykl Top Cars Winter Cup w Proszowicach. Na koniec, całą niedzielę na parkiecie rywalizowały zespoły z rocznika 2009. Turniej niesłychanie zacięty bo w walkę o podium niemal do ostatniej kolejki włączonych było wręcz siedem zespołów.

 

 

Mało tego, losy mistrzostwa rozstrzygnęły się w ostatnim dosłownie meczu turnieju, w którym KS Zakopane walczyło z outsiderem Wandą i musiał wygrać by nie stracić fotela lidera. Tak po prawdzie, układ końcowej klasyfikacji mógł wyglądać zgoła inaczej, gdyby w kilku momentach piłkarzom nie zabrakło zimnej krwi. 
 
Triumf ostatecznie przypadł drużynie KS Zakopane, drużynie która wyróżniała się... solidnością i dyscypliną w grze. To bodaj jedyny zespół w tym turnieju, który popełniał znikomą ilość błędów, zachowywał wysoką dyscyplinę w grze obronnej, a i finezji w ataku... nie praktykował. Podpieczni Adama Gubały po prostu robili to co do nich należało. Zresztą zakopiańczycy triumf święcili i dzień wcześniej w roczniku 2010 i tam gra jego drużyny wyglądała podobnie. I wcale to nie ujmuje zaslug teamowi KSZ. To niezwykle zgrana paczka zawodników, wspólnie zagrzewających się do walki, walczących jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Podstawy rzemiosła piłkarskiego ekipa Górali ma opanowane do perfekcji, a rulety takie jakie pokazywał w tym turnieju choćby Szymon Wójcik należały do rzadkości. Na pewno sporym wsparciem był snajperski nos Kamila Szymborskiego ale na sukces zapracowała w tym przypadku cała drużyna. Zakopiańczycy naprawdę musieli się napracować, by wywalczyć pierwsze miejsce w tabeli, bo i wisiało ono na włosku do samego końca. Już na starcie chłopcy spod Tatr stracili dwa punkty w pojedynku ze Słomniczanką. Potem nadeszło niezwykle ważne zwycięstwo z Hutnikiem, drużyną która do końca biła się o mistrzostwo więc był to triumf z gatutnku "za sześć punktów". Pokonanie Olimpijczyka 2:0 dało sygnał, że zakopiańczycy mogą walczyć o najwyższe cele, choć wkrótce nadeszła kolejna "wpadka". Bezbramkowy remis z Proszowianką powodowała, że do końca trzeba było już wygrać wszystko - łącznie ze Skałą, która do pojedynku z Zakopanem zachowywała komplet punktów! Udało się, KSZ po nieziemsko zaciętym boju pokonał Skałę 2:1 i zyskał dwa punkty przewagi nad najgroźniejszymi rywalami - Skałą i Hutnikiem. Emocje sięgnęły zenitu gdy okazało się, że już w następnym meczu zakopiańczycy zremisowali tylko z Orawą co wobec wygranej MKS Skała oznaczało, że przed ostatnią serią gier Zakopane i Skała miały po 12 punktów! Niezwykle istotnym dla układu tabeli okazała się niespodziewana porażka Hutnika z pogromcą faworytów - Słomniczanką. Nowohucian uratować mogły już tylko porażki Skały i Zakopanego. Hutnik na koniec pokonał Proszowiankę 2:0 pieczętując zwycięstwo w ostatniej minucie efektownym uderzeniem Jakuba Krochmala z rzutu wolnego i czekał na wyniki dwóch liderów. 
 
Dla Skały mecz z Orawą zaczął się dość szczęśliwie bo po pechowym rykoszecie od Bartosza Gróbarczyka, prowadzenie dla MKS zdobył Dawid Katarzyński. Losy meczu nie były jednak przesądzone, bo zespół Orawy był tego dnia wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem. Drużyna Rudolfa Guzika zachwycała umiejętnością poruszania się po boisku, szukania wolnych przestrzeni, pokazywaniem się do gry noi umiejętnością szacowania potrzeby gry a to długim podaniem, a to rozegraniem akcji od bramki krótkimi zagraniami. Być może kluczową postacią w tym ostatnim elemencie był golkiper Bartosz Szczerba, który znakomicie czuł grę i decydował o formie rozegrania akcji, często do granic możliwości wyczerpując czas przysługujący na trzymanie piłki w rękach tylko po to, by nie posłać bezpańskiej piłki w boisko. Noi ekipie ze Skały łatwo nie było z tym, że zwycięstwo 2:1 zapewniło co najmniej wicemistrzostwo, pozbawiło Hutnika szans na wygranie turnieju, a ew. wpadka Zakopanego pozwalała jeszcze liczyć na najwyższe laury. Losy mistrzostwa ważyły się więc w ostatnim pojedynku turnieju. Mecze z outsiderami, zwłaszcza o wysokiej stawce, lubią generować niespodzianki. Ekipa Marcina Szczerby potrafiła takie sprawiać, urywając punkty walczącym o podium ekipom Słomniczanki i Olimpijczyka. Piłkarze Wandy sprawiali naprawdę pozytywne wrażenie. Widać gołym okiem było pochłanianie wiedzy i poleceń szkoleniowca. Chłopcy walczyli w każdym meczu bardzo dzielnie i przede wszystkim starali się realizować założenia taktyczne. Bez wątpienia w przyszłości pozwoli im to łatwiej wkroczyć w dorosły, przepełniony taktyką świat futbolu, a na dziś - pozostaje zdobywać cenne doświadczenie i umiejętności. Warto nadmienić także wysoką inteligencję w grze golkpera Nikodema Kubuśki, który mimo, że narażany na dużą ilość sytuacji strzeleckich - pokazywał, że czytanie gry jest jego mocną stroną. Wracając jednak do boiskowych emocji, Zakopane ostatecznie bez większych trudności pokonało nowohucian 2:0 i zapewniło sobie tytuł mistrzowski. Presja dla zakopiańczyków była o tyle mniejsza, że do zachowania fotela lidera potrzebowali oni po prostu zwycięstwa (gdyby o losach pozycji w tabeli decydował bilans bramkowy, a nie bezpośrednie starcie Zakopanego ze Skałą, zakopiańczycy musieliby wygrać z Wandą różnicą co najmniej dwóch goli). 
 
Zakopane mistrzem, Skała wicemistrzem, a ostatnie miejsce na podium przypadło ostatecznie Hutnikowi, który mistrzostwo miał niemal na wyciągnięcie ręki. Wypadło z niej po niespodziewanej porażce ze Słomniczanką. Tych trzech punktów na finiszu, zabrakło by wyprzedzić i Zakopane i Skałę. Hutnicy jednak mieli dość skromny dorobek w ofensywie i może to też zadecydowało o ich losie, choć prawdę mówiąc, pojedynek z nieobliczalną Słomniczanką - mimo wysokiej kultury gry w piłkę, przegrali zasłużenie. Podopieczni Rafała Piątka wypracowali w tym meczu znacznie więcej okazji strzeleckich i zapracowali na tą niespodziankę. Mimo to, utrata gola na wagę oddania mistrzostwa na 22 sekundy przed końcem, musiała hutników zaboleć.
 
Walkę o podium w zasadzie remisami z niżej notowanymi Orawą i Wandą przegrała ekipa Olimpijczyka Szczurowa. Ten zespół prezentował niezwykle ofensywny futbol, podopieczni Tomasza Wilka grali szybko, zdecydowanie, sporo graczy dysponowało soczystym uderzeniem, to był zespół z ogromnym parciem na bramkę przeciwników, piłkarze strzelali niemal z każdej pozycji, zdobywając nawet gole zza połowy! Piąte miejsce przypadło wspomnianej wyżej Orawie, szósta była grająca trochę podobnie jak Hutnik - fajny techniczny futbol Słomniczanka, która potrafiła też zaskoczyć atomowymi i co ważne bardzo precyzyjnymi uderzeniami. I chyba właśnie te strzeleckie cechy powodowały, że ekipa ze Słomnik potrafiła zaskakiwać ogrywając Hutnika, urywając punkty zakopiańczykom, ale i remisując z ostatnią w tabeli Wandą. Siódme miejsce przypadło Proszowiance, ale rzut oka na tabelę pokazuje, że jedno zwycięstwo więcej wywindowałoby podopiecznych Kamila Macha niemal na podium. To pokazuje jak równa była stawka ekip startujących w tym turnieju. Proszowianie także prezentowali wysoki poziom piłkarski, mając w swoich szeregach kilku ciekawych zawodników. Warto wspomnieć o Franciszku Kowalskim, który ze szwajcarską precyzją posyłał podcinkami piłki za plecy obrońców, o Szymonie Maderaku - największym walczaku na boisku, harującym na całej jego powierzchni i pracujący na te swoje 4 gole które pozwalały bić się o koronę króla strzelców. Warto słowo poświęcić i Antoniemu Nowakowi, bo to piłkarz z dużą pewnością siebie i odwagą. Bez respektu pakował się z piłką w duże kłopoty i wychodził z nich umiejętnie. 
 
Co ciekawe, dodatkowy konkurs rzutów karnych był potrzebny, by wyłonić króla strzelców. Rywalizowali o to Ignacy Kulawiak z Orawy Jabłonka oraz Filip Rzepka z Olimpijczyka Szczurowa. Korona spoczęła ostatecznie na głowie tego pierwszego. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Tomasza Barana z Hutnika, a najbardziej wartościowym graczem imprezy Kamila Szymborskiego z KS Zakopane. Okazałe puchary, nagrody rzeczowe oraz medale podczas uroczystości końcowej wręczali Prezes Akademii Piłkarskiej Proszowianka Top Cars Proszowice Kamil Mach, Przemysław Patoła - właściciel firmy TOP CARS - sponsora AP Proszowiana i całego cyklu turniejów Winter Cup, a także wiceburmistrz Proszowic Iwona Latowska.
 
Przemysław Patoła (właściciel firmy TOP CARS): - Imprezę na pewno należy uznać za udaną już choćby z powodu faktu, że jest organizowana dla dzieci. Ciesze się, że udało się doprowadzić do naszej współpracy z Kamilem Machem i Akademią Piłkarską Proszowianka, a w konsekwencji i do turnieju Top Cars Winter Cup. Jestem przekonany że to pierwsza, ale nie ostatnia nasza wspólna inicjatywa. Współpraca z Akademią szybko zbiera owoce, już w najbliższych dniach odbędzie się wspólna Wigilia dla dzieci z akademii wraz z ich rodzicami. W kolejnym roku na pewno także nie zabraknie kolejnych wydarzeń, zapewne pomyślimy o jakimś letnim turnieju ale przede wszystkim będziemy cały czas aktywnie dbać o rozwój tych chłopców i to by mieli jak najlepsze warunki do pracy. Co mogę powiedzieć o firmie Top Cars? Zajmujemy się sprowadzaniem aut z zagranicy i serwisowaniem ich w Polsce, mamy w samych Proszowicach dwa oddziały, sprzedajemy ponad 500 samochodów rocznie. To mała firma, ale działa na tyle prężnie że stać nas na to by pomagać w rozwoju lokalnych sportowców.


 
I kolejka
Proszowianka - Orawa 2:1
Hutnik - Olimpijczyk 1:1
Skała - Wanda 1:0
Słomniczanka - Zakopane 0:0
 
II kolejka
Proszowianka - Olimpijczyk 1:2
Orawa - Wanda 4:0
Hutnik - Zakopane 0:3
Słomniczanka - Skała 0:1
 
III kolejka
Proszowianka - Wanda 4:1
Olimpijczyk - Zakopane 0:2
Orawa - Słomniczanka 2:0
Skała - Hutnik 0:1
 
IV kolejka
Proszowianka - Zakopane 0:0
Słomniczanka - Wanda 0:0
Olimpiczyk - Skała 0:4
Orawa - Hutnik 0:1
 
V kolejka
Proszowianka - Słomniczanka 0:3
Zakopane - Skała 2:1
Wanda - Hutnik 0:2
Orawa - Olimpijczyk 1:1
 
VI kolejka
Proszowianka - Skała 1:3
Słomniczanka - Hutnik 1:0
Zakopane - Orawa 1:1
Wanda - Olimpijczyk 1:1
 
VII kolejka
Proszowianka - Hutnik 0:2
Skała - Orawa 2:1
Słomniczanka - Olimpijczyk 0:2
Zakopane - Wanda 2:0

1. Zakopane 7 15 10-2
2. Skała 7 15 12-5
3. Hutnik 7 13  7-5
4. Olimpijczyk 7  9  7-10
5. Orawa 7  8 10-7
6. Słomniczanka 7  7  4-5
7. Proszowianka 7  7  8-12
8. Wanda 7  2  2-12

 
Król strzelców: Ignacy Kulawiak (Orawa, 5 goli)
MVP Turnieju: Kamil Szymborski (KS Zakopane)
Najlepszy bramkarz: Tomasz Baran (Hutnik)
 
KS Zakopane: 1.Stanisław Sęk, 30.Szymon Wójcik, 28.Przemysław Herman (1 gol), 38.Karol Szczygieł (1), 31.Jakub Mężyk, 42.Bartosz Bachleda-Duch (1), Michał Święs, 77.Kacper Palider (2), Kamil Szymborski (4), Krystian Szymborski (1), Norbert Kot. Trener: Adam Gubała.
 
MKS Skała: Bartosz Stanisz, Wiktor Pawlik, 13.Marcin Lichosik, 20.Kacper Jasion, 21.Franciszek Błachno (1 gol), 9.Mateusz Skorupa (1), 18.Dawid Katarzyński (3), 19.Patryk Musiałek, 3.Kacper Gumula (3), 10.Szymon Michalski (1). Trener: Łukasz Michalczyk.
 
Hutnik Kraków: 22.Tomasz Baran, 28.Jakub Krochmal (1 gol), 6.Norbert Głowa (2), 2.Karol Przybek (3), 27.Patryk Koległowicz, 8.Kamil Książek (1), 3.Patryk Szlag, 18.Jakub Starowicz. Trener: Janusz Jaglewicz.
 
Olimpijczyk Szczurowa: Damian Mądziel, Filip Lekki, Maksymilian Rzepka (1 gol), Filip Rzepka (5), Jakub Śliwiński, Wiktor Gałek, Kacper Mulek (1), Ksawery Bieniaś, Daniel Babło, Artur Burzawa. Trener: Tomasz Wilk.
 
Młoda Orawa Jabłonka: 1. Bartosz Szczerba, 14.Ignacy Kulawiak (5 goli), 9.Michał Czarnota (1), 5.Szymon Duduś, 25.Albert Czaja (2), 4.Bartosz Gróbarczyk (2), Kacper Kąś, 2.Kacper Bartkiewicz, 11.Dawid Janowiak, 10.Kamin Buroń. Trener: Rudolf Guzik.
 
Słomniczanka Słomniki: 1.Kacper Bielawski, 41.Bartosz Zagrodzki, 55.Alan Baran (2 gole), 56.Eryk Wołownik, 57.Filip Gwóźdź (1), 58.Jakub Pycia, 59.Bartłomiej Pycia, 60.Karol Ziółek, 37.Daniel Zdeb. Trener: Rafał Piątek.
 
Proszowianka Top Cars Proszowice: Piotr Żuwała, Rafał Żuwała, 14.Ziemowit Duch, 5.Kacper Patoła, 2.Oskar Mielec, 8.Franciszek Kowalski, 6.Antoni Nowak (2 gole), 15.Bartłomiej Knauer, 9.Szymon Maderak (4), 10.Oskar Kukuła (2). Trener: Kamil Mach.
 
NAS Wanda Kraków: 1.Nikodem Kubuśka, 5.Alex Mazurek, 3.Jakub Rastar (1 gol), 9.Bartosz Gubała (1), 6.Miłosz Gawenda, 2.Michał Cieślik, 16.Jakub Dziuba, 7.Jan Gleń, 13.Tomasz Biskup, 10.Jan Gołos, 13.Szymon Czaja. Trener: Marcin Szczerba.
 

RELACJA WYKONANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM:
WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2018-12-10 21:21:43


Galeria zdjęć

 

Proszowianka Cup 

Komentarze


I liga

Garbarnia Kraków
:
Wigry Suwałki
23.03.2019
17:00
Stomil Olsztyn
:
Raków Częstochowa
23.03.2019
15:00

II liga

Błękitni Stargard
:
Resovia Rzeszów
23.03.2019
13:00
Widzew Łódź
:
Elana Toruń
23.03.2019
19:10
Radomiak Radom
:
Stal Stalowa Wola
23.03.2019
14:00
Pogoń Siedlce
:
ROW Rybnik
23.03.2019
15:00
Olimpia Grudziądz
:
Górnik Łęczna
23.03.2019
17:00
GKS Bełchatów
:
Olimpia Elbląg
23.03.2019
17:00
Skra Częstochowa
:
Znicz Pruszków
23.03.2019
15:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Gryf Wejherowo
23.03.2019
15:00

III liga, gr. IV

Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Podhale Nowy Targ
23.03.2019
15:00
Soła Oświęcim
:
Motor Lublin
23.03.2019
15:30
Avia Świdnik
:
KSZO Ostrowiec Św.
23.03.2019
15:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Chełmianka Chełm
23.03.2019
15:00
Spartakus Daleszyce
:
Stal Kraśnik
23.03.2019
15:00
Wisła Puławy
:
Hutnik Kraków
23.03.2019
15:00
Podlasie Biała Podlaska
:
Sokół Sieniawa
23.03.2019
14:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Stal Rzeszów
23.03.2019
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

LKS Jawiszowice
:
Orzeł Piaski Wielkie
23.03.2019
15:00
Słomniczanka Słomniki
:
Clepardia Kraków
23.03.2019
13:00
Dalin Myślenice
:
Jutrzenka Giebułtów
23.03.2019
15:00
Górnik Wieliczka
:
MKS Trzebinia
23.03.2019
15:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Okocimski Brzesko
:
Glinik Gorlice
23.03.2019
15:00
BKS Bochnia
:
Limanovia Limanowa
23.03.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przebój Wolbrom
:
Prądnik Sułoszowa
23.03.2019
15:00
Spójnia Osiek
:
Zieleńczanka Zielonki
23.03.2019
15:00
Prądniczanka Kraków
:
LOT Balice
23.03.2019
15:00
Pogoń Miechów
:
Przemsza Klucze
23.03.2019
15:00
Grębałowianka Kraków
:
Sokół Kocmyrzów
23.03.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
:
Wiślanie II Jaśkowice
23.03.2019
12:00
Świt Krzeszowice
:
Garbarnia II Kraków
23.03.2019
15:00
Iskra Radwanowice
0:3 v.o.
Bronowianka Kraków
23.03.2019
15:00
Nadwiślan Kraków
:
Prokocim Kraków
23.03.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Brzezina Osiek
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
23.03.2019
15:00
Victoria Jaworzno
:
LKS Żarki
23.03.2019
15:00
Niwa Nowa Wieś
:
Arka Babice
23.03.2019
15:00
Nadwiślanin Gromiec
:
Halniak Maków Podhalański
23.03.2019
15:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
Relaks Wysoka
23.03.2019
15:00
Garbarz Zembrzyce
:
Zatorzanka Zator
23.03.2019
15:00
KS Chełmek
:
LKS Rajsko
23.03.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Olimpia Kąty
23.03.2019
15:30
Orzeł Dębno
:
LKS Gnojnik
23.03.2019
15:30
Jadowniczanka Jadowniki
:
Strażak Mokrzyska
23.03.2019
15:30
Tarnavia
:
Arkadia Olszyny
23.03.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Polan Żabno
:
LUKS Skrzyszów
23.03.2019
15:30
Wola Radłowska
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
23.03.2019
15:30

Klasa A (Wieliczka)

Czarnochowice
:
Zieloni Niegowić
23.03.2019
15:30
Contra Sułków
:
Złomex Branice
23.03.2019
15:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Wolni Kłaj
23.03.2019
15:30
Wieliczanka Wieliczka
:
Piłkarz Podłęże
23.03.2019
15:30

Klasa A (Olkusz)

Centuria Chechło
:
Strażak Przybysławice
23.03.2019
15:30
Bolesław Bukowno
:
Wielmożanka Wielmoża
23.03.2019
15:30

Klasa A (Chrzanów)

Promyk Bolęcin
:
Ciężkowianka Jaworzno
23.03.2019
15:00
Fablok Chrzanów
:
Start Kamień
23.03.2019
11:00
UKS Dulowa
:
Wisła Jankowice
23.03.2019
13:00
Wolanka Wola Filipowska
:
MKS Alwernia
23.03.2019
15:00
Zagórzanka Zagórze
:
SPRiN Regulice
23.03.2019
15:00

Klasa B (Wieliczka)

Gdovia II Gdów
:
Start Brzezie
23.03.2019
15:30
Gwiazda Brzegi
:
Rożnowa
23.03.2019
15:30
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Tęcza Słomiróg
23.03.2019
15:30
Batory Wola Batorska
:
Wilga Instalbud Golkowice
23.03.2019
14:30

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
:
Lech Poznań
23.03.2019
14:00
Zagłębie Lubin
:
Korona Kielce
23.03.2019
15:30
Cracovia Kraków
:
GKS Bełchatów
23.03.2019
12:00
Arka G.
:
Ruch Chorzów
23.03.2019
11:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Resovia Rzeszów
:
Wisła Kraków
23.03.2019
12:00
Korona Kielce
:
Podgórze Kraków
23.03.2019
12:00
BKS Lublin
:
Stal Mielec
23.03.2019
13:30
Cracovia Kraków
:
Motor Lublin
23.03.2019
15:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
23.03.2019
13:00
Resovia Rzeszów
:
TOP 54 Biała Podlaska
23.03.2019
14:30

Małopolska Liga Juniorów

Okocimski Brzesko
:
Podhale Nowy Targ
23.03.2019
10:00
Unia Tarnów
:
Zatorzanka Zator
23.03.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Profi Zielonki
23.03.2019
10:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
23.03.2019
16:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Hutnik Kraków
:
Garbarnia Kraków
23.03.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.03.2019
12:30
Pcimianka
:
Dąb P.
23.03.2019
15:00

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

MUKS TAP Tarnów
:
Dunajec Nowy Sącz
23.03.2019
11:30
Unia Oświęcim
:
Dalin Myślenice
23.03.2019
12:00
Profi Zielonki
:
Podhale Nowy Targ
23.03.2019
12:00
Limanovia Limanowa
:
Sandecja II Nowy Sącz
23.03.2019
14:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
23.03.2019
10:00
Unia Tarnów
:
Unia Oświęcim
23.03.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Limanovia
:
Krakus Nowa Huta
23.03.2019
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Górnik Wieliczka
23.03.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - jesień

Resovia Rzeszów
:
Wisła Kraków
23.03.2019
12:00
Korona Kielce
:
Podgórze Kraków
23.03.2019
12:00
BKS Lublin
:
Stal Mielec
23.03.2019
13:30
Cracovia Kraków
:
Motor Lublin
23.03.2019
15:00

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
:
Polonia Poznań
23.03.2019
11:00
AZS Wrocław
:
AZS PSW Biała Podlaska
23.03.2019
11:00
Olimpia Szczecin
:
Czarni Sosnowiec
23.03.2019
11:00
AZS PWSZ Wałbrzych
:
AZS UJ Kraków
23.03.2019
13:00
Medyk Konin
:
Mitech Żywiec
23.03.2019
11:00

I liga kobiet (południe)

Rekord Bielsko Biała
:
Wanda Nowa Huta
23.03.2019
16:00
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
23.03.2019
13:00
ROW Rybnik
:
Tarnovia Tarnów
23.03.2019
15:00