facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Skwarek na stażu w Ajaxie (foto)

Skwarek na stażu w Ajaxie (foto)

Na przełomie listopada i grudnia w Amsterdamie odbył się staż trenerski w Akademii Ajax Aksterdam uznawanej za jedną z najlepszych na świecie w szkoleniu młodych adeptów piłki nożnej. Wśród uczestników nie zabrakło małopolskich szkoleniowców, w tym Piotra Skwarka - byłego trenra A-klasowego Startu Kamień czy drużyn młodzieżowych Cracovii.

- Zaimponowała mi w Ajaxie przede wszystkim infrastruktura, ilość szkoleniowców przypisanych do danej grupy (5-7 trenerów) oraz szacunek jakim daży się zawodników, którzy przeszli do historii amsterdamskiego klubu - opowiada Piotr Skwarek. 

Podobne staże są niezwykle cenne dla szkoleniowców bo pozwalają zmieniać postrzeganie polskiej piłki, edukować się i otwierać na różnego rodzaju nowinki. Wisienką na torcie stażu w Ajaxie było spotkanie uczestników z takimi gwiazdami jak Edwin van Der Sar, Danny Blind, Johny Heiting czy Sonny Silooj. 

- Ten staż utwierdził mnie w przekonaniu, że mój system pracy szkoleniowej zmierza we właściwym kierunku. Wiele pokazywanych tam ćwiczeń było tożsamych ze stosowanymi przeze mnie. Na pewno imponujące jest to, że w Ajaxie już od najmłodszych roczników pracuje się nad systemem gry funkcjonującym w pierwszym zespole Ajaxu tak, by młodzi piłkarze mieli ułatwiony start w dorosłej piłce - dodał szkoleniowiec.

 

 

Źródło: własne/m

Dodano: 2018-12-12 09:49:34


Galeria zdjęć

 

staż trenerski  ajax  Skwarek 

Komentarze