facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Champions Cup 2008 i 2009 (foto)

Champions Cup 2008 i 2009 (foto)

Tegoroczna edycja Champions Cup dobiegła końca, dostarczyła wiele sportowych emocji, świetnie zorganizowany turniej, który przyjemnie się oglądało. Podczas trzeciego dnia zawodów rywalizowały ze sobą zespoły z roczników 2009 i 2008.
 

 

 

CHAMPIONS CUP 2009
 
Wśród drużyn złożonych z zawodników urodzonych w 2009r.  najskuteczniejsza okazała się ekipa Zagłębia Sosnowiec, która może pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym oraz największą ilością zwycięstw. Dominik Wydrych grający z numerem 7 na plecach, był jednym z głównych motorów napędowych drużyny z Sosnowca. Jego dryblerskie popisy oglądało się z przyjemnością, a umiejętność zastawienia się z piłką jest prawie tak samo dobra jak u samego Roberta Lewandowskiego.  Odebrać piłkę Dominikowi dało się tylko w jeden sposób - faulując go. Jego umiejętności dryblingu i szybkości były wykorzystywane podczas zabójczych kontr, które wykonywane perfekcyjnie siały spustoszenie w obronie przeciwników. Drugim zawodnikiemm, który w znaczącym stopniu przyczynił się do sukcesu drużyny Zagłębia był Cyprian Nogat-Łojek. W jego przypadku 13-tka na koszulce wcale nie była pechowa. Szybkość oraz zaciętość tego gracza sprawiały, że nie było dla niego piłek straconych, do podań na wolne pole potrafił biec z własnej połowy i wyprzedzać swoich przeciwników. Na indywidualne wyróżnienia zasługują jeszcze: Franek Pasierb, posiadacz atomowego uderzenia, jego strzały jeśli tylko leciały w światło bramki były nie do obrony. Na MVP zespołu został wybrany Olek Machowicz. To Zagłębie wraz z AP Champions Miechów rozegrały mecz, który śmiało można nazwać spotkaniem turnieju. Mimo tego, że gospodarzom turnieju nie ułożył się najlepiej, to ostatni mecz  stał na najwyższym poziomie. Ktoś kto nie śledził wcześniejszych wyników nigdy by nie pomyślał, że gra drużyna z największą liczbą zwycięstw, z tą która ma ich najmniej. Był on szybki, a drużyna AP Champions Miechów pokazała charakter. Bohaterem zespołu i najlepszym zawodnikiem był Maciej Pacia, który grał jako bramkarz ale pomagał swoim kolegom także jako zawodnik z pola. Jako golkiper świetnie wykorzystywał swoje umiejętności gry nogami i rozgrywał piłkę niczym Manuel Neuer na połowie rywali. Z dobrej strony pokazali się również: Jakub Gara, który swoimi ruletami mógłby zawstydzić samego Zinedine Zidana z jego najlepszych lat. Kacper Małkiewicz był prawdziwym wolnym elektronem, był zawsze tam gdzie go potrzebowano, walcząc o piłkę, a później kreując sytuacje dla kolegów pod bramką przeciwników.  

Drużyną, która bardzo mi zaimponowała była ekipa WAP Młodzi Przebojem, którzy mimo tylko jednej wygranej i dwóch remisów, zaprezentowała się bardzo dobrze. Zwłaszcza duet napastników Wiktor Banyś i Jakub Bugaj, których można porównać do duetu Andrzej Niedzielan - Grzegorz Rasiak z złotego okresu Groclinu Grodzisk Dyskobolii. Banyś świetnie wykańczał akcje swoich kolegów, Bugaj poza zdobywaniem goli, świetnie asystował. Defensywą rządził Huber Pasich, który świetnie przerywał akcje rywali, co wielokrotnie ratowało zespół przed stratą bramki.
 
Nikolas Zub i Mateusz Curyło to wyróżniające się postacie AP Champions Olkusz. Zespół mimo tylko jednego zwycięstwa grał bardzo solidną piłkę. Mateusz który grał w koszulce z nr. 11 został wybrany MVP, Nikolas popisywał się pięknymi rajdami prawym skrzydłem.  

Piliczanka Pilica to niepozorna drużyna, która bardzo pozytywnie zaskoczyła podczas turnieju dzięki swojemu zgraniu i konsekwencji taktycznej. Zanotowałali 3 wygrane co zapewniło im trzecią pozycję w końcowej klasyfikacji. Na MVP został wybrany Nataniel Kowalczyk, wybór w pełni zasłużony. Bardzo dobrze czuł się z piłką przy nodze, stylem gry przypominał Luisa Suareza. Swoją grą uwagę przyciągał również Jakub Płoszaj, świetnie zastawiający się doskonale odnajdujący się między obrońcami rywala. Należy też pochwalić Oskara Sobotę i Wojtka Otrębskiego za bardzo udane występy, bez ich udziału zespół pod wodzą Jakuba Opiłka nie osiągnąłby takiego rezultatu.

Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej, strata jednego punktu do Zagłębia oraz najskuteczniejsza defensywa całego turnieju. Solidna defensywa była jednym z kluczowych elementów gdy Pogoni Miechów, który zapewnił jej dobry wynik. Najbardziej w tej defensywie wyróżniał się grający z numerem 24. Szymon Grela, który rządził i dzielił w formacji obronnej, był jak Michał Pazdan podczas Euro 2016 we Francji. W ofensywie brylował Bartosz Wcisło, od niego rozpoczynała się większość akcji ofensywnych Pogoni, jego umiejętności techniczne oraz taktyczne sprawiały, że świetnie współpracował z kolegami z zespołu. Nie można także zapomnieć o Kornelu Matluchu, który w nagrodę za swoją dobrą postawę na boisku został wybrany MVP.  
 
Po zakończeniu rozgrywek sportowych przyszedł czas na dekorację, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, Każda drużyna otrzymała  pamiątkową statuetkę oraz piłkę, Wszyscy zawodnicy wybrani na MPV również zostali uhonorowani statuetkami. 

Puchary, medale, statuetki i inne nagrody, ufundowane przez Centrum Finansowe – oddział Miechów, Firma „Edmar” – Mariusz Grzywnowicz, Skład Opału w Szczepanowicach, Tadeusz Studnicki, Galeria Miechowska, Kwiaciarnia „Bonzai”, Kawiarnia „KReMO Cafe”, Firma „IGLO – GRYF”, „Progres Judo” – Sebastian Cieślik, Firma „Alls Candle”, Fizjo-Stacja Magdalena Kossakowska, Agencja Reklamowa „strefareklam.pl”, Firma „TAURUS”, Firma – „Jan-Mar”, Centrum ubezpieczeń i opłat bankowych „Monetia”, Firma „Bartex” – Marcin Dróżdż, Pizzeria Oficyna Miechów - wręczali trenerzy AP Champions Miechów - Kamil Dąbrowski i Dariusz Górak.   

I kolejka
WAP - Pogoń 1:2
Champions O. - Zagłębie 1:9
Piliczanka - Champions M. 4:0

II kolejka
WAP - Champions O. 1:1
Piliczanka - Pogoń 2:1
Zagłębie - Champions M. 5:1

III kolejka
Champions O. - Piliczanka 1:2
WAP - Zagłębie S. 1:1
Pogoń - Champions M. 1:0

IV kolejka
Piliczanka - Zagłębie 0:3
Pogoń - Champions O. 4:0
Champions M. - WAP 0:2

V kolejka
Zagłębie - Pogoń 1:0
Piliczanka - WAP 3:1
Champions M. - Champions O. 0:1

1. Zagłębie 5 13 19-3
2. Pogoń 5 12  9-2
3. Piliczanka 5  9 10-3
4. WAP 5  5  6-7
5. Champions O. 5  4  4-16
6. Champions M. 5  0  1-14

 
MVP:
Zagłębie Sosnowiec  - Olek Machowicz
MKS Pogoń Miechów - Kornel Matluch
Piliczanka Pilica - Nataniel Kowalczyk
WAP Młodzi Przebojem - Wiktor Banyś 
AP Champions Olkusz - Mateusz Curyło
AP Champions Miechów - Maciej Pacia

AP Champions Olkusz: 9 Bartosz Ćmielewski, 10 Łukasz Szota, 11 Mateusz Curyło, 17 Krzysztof Szafran, 7 Nikolas Zub, 16 Mateusz Lastkowski, 9 Jakub Ćmielewski. Trener Paweł Wołkiewicz.
Piliczanka Pilica: 66. Nikodem Białas, 22 Igor Omyła, 77. Kacper Sobota, 99 Nataniel Kowalczyk, 18 Wojtek Otrębski, 26 Jakub Jura, 14 Oskar Sobota, 8 Franek Stefański, 88 Jakub Płoszaj, 29 Sebastian Ziębski. Trener Jakub Opiłka.   
Pogoń Miechów: Jakub Kusarek, Szymon Warchoł, Wiktor Pardała, Jakub Dejworek, Bartosz Wcisło, Kornel Matluch, Kacper Słaboń, Mateusz Słaboń, Szymon Grela. Trener: Piotr Podrysz
Zagłębie Sosnowiec: 8. Alan Kowalik, 14. Alan Skręt, 2. Kacper Matyja, 5. Olek Machowicz,   7.  Dominik Wydrych, 10. Mateusz Marczyk, 11. Franek Pasierb, 15. Bartosz Mierzwiński, 13. Cyprian Nogat-Łojek. Trener
WAP Młodzi Przebojem: 1. Piotr Banyś, 11. Myszor Krystian, 10. Wiktor Banyś, 6. Huber Pasich, 16. Piotr Kiełtyka, Jakub Bugaj. Trener: Sławomir Pabian
AP Champions Miechów: 1/9. Maciej Pacia, 7. Bartosz Bucki, 10. Kacper Małkiewicz, 7. Jakub Gara, 19.Dawid Rosół, Maks Sadowski, Maciej Ciuśniak, 1. Antoni Misiek, Szymon Gamrat, 16. Patryk Sabowski. Trener: Kamil Dąbrowski


CHAMPIONS CUP 2008

Tego samego dnia, popołudniu zostały rozegrane również mecze rocznika 2008. Najlepszą drużyną z tego rocznika okazała się Słomniczanka Słomniki, która nie przegrała żadnego meczu, a tylko raz nie udało się odnieść zwycięstwa. Miało to miejsce podczas piątej kolejki spotkań a drużyną, która zdołała urwać im punkty była Proszowianka Proszowice. W przypadku zespołu ze Słomnik, cała kadra zasługuje na wyróżnienie. Drużyna trenera Kamila Kopcińskiego świetnie spisywała na boisku. Wymienność pozycji była wprost idealna, zawodnik który w jednej akcji był obrońcą w następnej już grał jako skrzydłowy i zdobywał bramki. MVP został wybrany Igor Nowiński, jednak należy też wspomnieć o Emilii Marszałek jedynej dziewczynie w całej stawce, która w żaden sposób nie odstawała od swoich kolegów. Kolejną osobą, o której należy wspomnieć jest Daniel Zdeb, wykańczał akcje drużyny niczym Filippo Inzaghi, oprócz tego dzięki swojej szybkości, umiejętnościom technicznym, można go z czystym sumieniem nazwać napastnikiem kompletnym.    

Michał Janus zapewnił pierwsze zwycięstwo Spartakowi Charsznica zdobywając bramkę na wagę trzech punktów w ostatniej sekundzie meczu otwarcia przeciwko ekipie Proszowianki. Kto by pomyślał, że ten właśnie gol bacznie przyczyni się do tego, że to Spartak, a nie Proszowianka zajmie drugie miejsce w tabeli. A nie była to jednorazowa akcja, zawodnik ten dzięki świetnej postawie w całym turnieju został wybrany na MVP.  Innymi wyróżniającymi postaciami na boisku byli Jakub Ancewicz, Mateusz Zygmunt i Oskar Strzelec, dzięki ich grze Spartak zdobył 10 punktów. 
 
Proszowianka Proszowice oddała chyba największą ilość strzałów z dystansu podczas sobotnich rozgrywek, kilka z nich zamieniło się w efektowne bramki, a dzięki efektownej, ale i skutecznej grze zwłaszcza w ataku poskutkowało to trzecim miejscem w turnieju z tym, że proszowianie byli o krok od wicemistrzostwa. Ten krok to minimalna porażka w bezpośrednim starciu ze Spartakiem, który zdobył taką samą ilość punktów.  Najlepszym graczem został wybrany Gabriel Mróz. Świetnie sprawdzał się w grze kombinacyjnej, którą bardzo dobrze uskuteczniał zespół prowadzony przez Marcina Wąsowicza

AP Champions Olkusz. Dwa zwycięstwa zapewniły drużynie trenera Pawła Wołkiewicza czwartą lokatę. Dzięki dobrej grze w obronie Filipa Michalskiego nie stracili większej liczby bramek. Za ich zdobywanie odpowiadało dwóch zawodników z numerem 9. Jednym z nich był Bartosz Ćmielewski, świetnie radził sobie w ataku, bardzo dobrze potrafił się ustawiać na pozycji strzeleckiej. Drugim zawodnikiem z nr. 9. był Jakub  Ćmielewski, zbieżność nazwisk nie jest tutaj przypadkowa. Z dobrej strony pokazał się też Dariusz Hasiak, który dzięki swoim zagraniom stwarzał wiele dogodnych sytuacji swoim kolegom. 

Ze stratą jednego punktu do drużyny z Olkusza znalazł się zespół AP Champions Miechów. U gospodarzy w zespole wystąpiło kilku zawodników, którzy wcześnie grali w turnieju rocznika 2009. Obroną zespołu dyrygował Kamil Matias, na bramce znowu można było podziwiać  Macieja Paca, a w ataku brylowali: Jan Żak (świetnie spisujący się na skrzydle, potrafił sam przejść obronę rywali i oddać strzał na bramkę z ostrego kąta) czy Jakub Doniec (dzięki świetnemu balansowi ciała potrafił położyć na ziemię bramkarza rywali niczym sam Ronaldo da Lima podczas Mistrzostw Świata 2006r). Nagrodę dla najlepszego gracza odebrał Kamil Marias, który w pełni na nią zasłużył. 

Piliczanka Pilica pokazała się z całkiem dobrej strony, niestety nie przełożyło się to na dobry wynik. Mimo tego zawodnicy w każdym meczu dawali z siebie wszystko, nie można było im odmówić braku zaangażowania i chęci walki. Na wyróżnienie zasługuje bramkarz, który  dawał z siebie wszystko. Wiktor Strzelec i Damian Haberka to obok Wojtka Gumułki (który został wybrany MVP) najbardziej wyróżniali się na boisku.

Na koniec, tradycyjnie odbyła się uroczystość wręczenia okazałych nagród i upominków. Puchary, medale, statutetki i inne nagrody, ufundowane przez Centrum Finansowe – oddział Miechów, Firma „Edmar” – Mariusz Grzywnowicz, Skład Opału w Szczepanowicach, Tadeusz Studnicki, Galeria Miechowska, Kwiaciarnia „Bonzai”, Kawiarnia „KReMO Cafe”, Firma „IGLO – GRYF”, „Progres Judo” – Sebastian Cieślik, Firma „Alls Candle”, Fizjo-Stacja Magdalena Kossakowska, Agencja Reklamowa „strefareklam.pl”, Firma „TAURUS”, Firma – „Jan-Mar”, Centrum ubezpieczeń i opłat bankowych „Monetia”, Firma „Bartex” – Marcin Dróżdż, Pizzeria Oficyna Miechów - wręczali trenerzy AP Champions Miechów - Kamil Dąbrowski i Dariusz Górak.
 
Cały turniej był zorganizowany na naprawdę wysokim poziomie, dla wszystkich zawodników przygotowano poczęstunek, z którego mogli też korzystać rodzice. 

- W mojej opinii turniej był bardzo dobrze zorganizowany, od początku do końca było widać jego przeznaczenie, że dzieci mają zagrać jak najwięcej spotkań z jak największą liczbą przeciwników. Spotkania trwały 15 minut, co w warunkach zimowych jest liczbą bardzo dużą, zazwyczaj spotkania trwają dużo krócej. Dzieci potrzebują pograć, potrzebują mieć jak najwięcej kontaktów z piłką, okazji do strzałów, rywalizacji. Całość przebiegła bardzo sprawnie, był dostępny bufet, rodzice i dzieci mogli się tam posilić. Na pewno impreza bardzo pozytywna od strony zarówno organizacyjnej, jak i pod kątem poziomu sportowego - mówił po turnieju Kamil Kopciński, szkoleniowiec Słomniczanki.

- Najważniejsze jest to by drużyny grały na wyrównanym poziomie, pod tym też kątem staramy się dobierać uczestników. Na każde zawody rodzice przygotowują poczęstunek dla dzieci i rodziców, nie pobieramy za to żadnych opłat, jesteśmy gospodarzem, chcemy przygotować coś dla ludzi, którzy do nas przyjeżdżają. Przez trzy dni turniejowe udział w zawodach wzięło ponad 300 graczy - wyliczał Kamil Dąbrowski trener AP Champions Miechów oraz organizator całego cyklu Champions Cup.

I kolejka
Spartak - Proszowianka 1:0
Champions O. - Słomniczanka 0:3
Piliczanka - Champions M. 0:2

II kolejka
Spartak - Champions O. 3:0
Proszowianka - Piliczanka 5:0
Słomniczanka - Champions M. 5:1

III kolejka
Champions O. - Piliczanka 2:1
Spartak - Słomniczanka 0:2
Proszowianka - Champions M. 2:1

IV kolejka
Piliczanka - Słomniczanka 0:2
Proszowianka - Champions O. 2:1
Champions M. - Spartak 

V kolejka
Słomniczanka - Proszowianka 1:1
Piliczanka - Spartak 0:1
Champions M. - Champions O. 0:5
 

1. Słomniczanka 5 13 13-2
2. Spartak 5 10  5-2
3. Proszowianka 5 10 10-4
4. Champions O. 5  6  8-9
5. Champions M. 5  4  4-12
6. Piliczanka 5  0  1-12

MVP
Spartak  Charsznica - Michał Janus
Piliczanka Pilica - Wojtek Gumułka
Słomniczanka Słomniki  - Igor Nowiński
Proszowianka Proszowice - Gabriel Mróz
AP Champions Olkusz - Filip Michalski
AP Champions Miechów - Kamil Marias

AP Champions Miechów: 11 Jakub Baranek, 6 Kacper Dróżdż, 11 Kacper Stawarski, 9 Jakub Doniec, 9 Kamil Matias, 8 Franek Szcosek, 7 Olivier Banacia, 77 Konrad Jakubas, 10 Jan Żak, 9 Bartosz Szczecina, 1/9 Maciej Paca, 10 Kacper Małkiewicz. Trener Kamil Dąbrowski.
AP Nowa Proszowianka: Filip Mzyk, Bartosz Pięta, Kacper Kulowski, Dariusz Psica, Gabriel Mróz, Krzysztof Kaczmarczyk, Wiktor Jelonkiewicz, Łukasz Kania, Kuba Bajołek. Trener Marcin Wąsowicz.
Spartak Charasznica: 10 Janus Michał, 4 Szymon Grzybowicz, 2 Mikołaj Oliwkiewicz, 37 Kacper Sobczyk, 23 Kamil kowal, 28 Jakub Ancewicz, 15 Oliwier Starek, 6 Mateusz Zygmunt, 17 Oskar Strzelec, 20 Igor Bogusz. Trener Kamil Szarek
Piliczanka Pilica: 44 Jakub Straszak, 27 Wojtek Gumułka, 21 Damian Haberka, 31 Wiktor Strzelec, 28 Jakub Brodziński, Michał Sularz, Adam Pieklak, 33 Borys Koch, Patryk Szewczyk. Trener Jakub Opiłka 
Słomniczanka Słomniki: 29 Emilia Marszałek, 39 Arkadiusz Fundament, 41 Bartosz Zagrodzki, 37 Daniel Zdeb, 13 Igor Nowiński, 36 Kacper Zagrodzki, 31 Szymon Małek. Trener Kamil Kopciński.
AP Champions Olkusz: 9 Jakub Ćmielewski, 8 Dariusz Hasiak, 1 Filip Michalski, 6 Paweł Liberski, 2 Karol Wbycikowski, 9 Bartosz Ćmielewski. Trener Paweł Wołkiewicz.


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM:
WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT
 

Źródło: Waldemar Ignaciuk (tekst), Krzysztof Porębski (foto)

Dodano: 2018-12-23 23:27:43


Galeria zdjęć

 

Champions Cup 

Komentarze


Klasa Okręgowa (Tarnów I)

LKS Gnojnik
:
Jadowniczanka Jadowniki
20.06.2019
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Gród Podegrodzie
:
Laskovia
19.06.2019
18:00
Kolejarz Stróże
:
Sokół Stary Sącz
19.06.2019
17:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
LKS Łużna
19.06.2019
18:00
LKS Rupniów
:
Jarmuta
19.06.2019
18:00
KS Tymbark
:
Wierchy Rabka Zdrój
19.06.2019
18:00
Orzeł Wojnarowa
:
Sokół Słopnice
20.06.2019
17:00
Zalesianka
:
Huragan Waksmund
20.06.2019
17:00
Ogniwo Piwniczna Zdrój
:
Poprad Rytro
20.06.2019
16:00

Klasa A (Myślenice)

Iskra Głogoczów
:
Topór Tenczyn
19.06.2019
18:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Skalnik Trzemeśnia
19.06.2019
18:00
Clavia Świątniki Górne
:
Beskid Tokarnia
19.06.2019
18:00
Iskra Brzączowice
:
Zielonka Wrząsowice
19.06.2019
18:00
Górki Myślenice
:
LKS Rudnik
19.06.2019
18:00
LKS Trzebunia
:
Rokita Kornatka
19.06.2019
18:00
Lubomir Wiśniowa
:
Orzeł Nowa Wieś
19.06.2019
18:00

I liga oldbojów (Kraków)

Wanda Kraków
3:1
Prądniczanka Kraków
17.06.2019
18:00
Dąbski
0:0
Orzeł Piaski Wielkie
17.06.2019
18:00
Grębałowianka Kraków
2:4
Wisła Kraków
17.06.2019
18:00
Opatkowianka Opatkowice
2:0
Garbarnia Kraków
17.06.2019
18:00
Cracovia Kraków
2:2
Hutnik Kraków
17.06.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Krakus Swoszowice
2:1
Victoria Kobierzyn
17.06.2019
18:00
Tyniec Kraków
3:0
Borek Kraków
17.06.2019
18:00
Prokocim Kraków
5:0
Armatura Kraków
17.06.2019
18:00
Zwierzyniecki Kraków
4:4
Wieczysta Kraków
17.06.2019
18:00
Clepardia Kraków
2:0
Strzelcy
17.06.2019
18:00