Nawałka triumfuje w Krakowie (foto)

W przedświąteczny piątek do Krakowa przyjechał Adam Nawałka wraz z drużyną Lecha Poznań. Na trybunach zasiedli też potencjalni inwestorzy z Francji i Szwecji, którzy chcą przejąć zadłużoną Wisłę Kraków. Na boisku wiślacy musieli sobie radzić bez Sadloka, Boguskiego. Ondraszka czy Imaza.

Wiślacy, niesieni dopingiem blisko 23 tysięcy kibiców, wierzyli, że mogą w ostatnim meczu dopisać trzy punkty do swojego dorobku. W 15 minucie w polu karnym upadł Dawid Kort, ale arbiter uznał, że nie było faulu i nakazał grać dalej. Zdobycie bramki nie udało się także Martinowi Kostalowi, który uderzył w swoim stylu, po długim słupku, ale tuż obok niego. Z drugiej strony na gola polowali Jao Amaral i Pedro Tiba, ale również ich celownik nie były dobrze nastawione.

Biała Gwiazda dobrze z animuszem rozpoczęła drugą połowę. Najpierw z przed pola karnego uderzył Marko Kolar, a kilka minut później nieznacznie pomylił się Kamil Wojtkowski. Ataki gospodarzy nie przynosiły efektów. W 75 minucie do przodu ruszyli goście. Strzał Macieja Makuszewskiego został zablokowany, ale dobitka Tiby znalazła już drogę do siatki i zrobił się 0:1. To była pierwsza i - jak się okazało - jedyna bramka w tym meczu.

Poznaniacy zaliczają więc trzecie zwycięstwo z rzędu i awansują na trzecie miejsce w tabeli. Wisła czeka na ostateczne sfinalizowanie zmian właścicielskich. Na ligowe boiska ligowcy wrócą w lutym 2019 roku.

Wisła Kraków – Lech Poznań 0:1 (0:0)
Pedro Tiba 75'

Wisła: Mateusz Lis – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Zoran Arsenić, Rafał Pietrzak – Vullnet Basha (62 Patryk Plewka), Tibor Halilović – Kamil Wojtkowski (86 Maciej Śliwa), Dawid Kort (90+4 Matej Palcić), Martin Kostal – Marko Kolar

Lech: Matus Putnocky – Marcin Wasielewski, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewycz – Łukasz Trałka, Pedro Tiba – Tymoteusz Klupś (83 min – Piotr Tomasik), Joao Amaral (90+4 Hubert Sobol), Maciej Makuszewski – Christian Gytkjaer (76 Paweł Tomczyk)

Źródło: Grzegorz Saj (tekst), Jakub Pieprzyk (foto)

Dodano: 2018-12-24 10:12:19