facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Mniejsze kluby wspierają Wisłę Kraków!

Mniejsze kluby wspierają Wisłę Kraków!

W Social Mediach zapoczątkowana została w ostatnich dniach akcja #KlubyDlaKlubu. Akcja polega na wsparciu Białej Gwiazdy kwotą rzędu 2000 złotych.

Do tej szczytnej inicjatywy dołączyły już kluby z województwa Małopolskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego. Wśród ekip są Glinik Gorlice, Babia Góra Sucha Beskidzka, Tempo Rzeszotary, LKS Śledziejowice oraz zespół z Warszawy- KTS Weszło.

Inicjatorem całej akcji jest występujący w IV lidze małopolskiej (wschód) - Glinik Gorlice.
Wpłaty w ramach akcji #50kforWK należy realizować na konto nr: 64 1600 1013 1874 7642 1000 0003 z dopiskiem "Darowizna na akcję #50kforWK".

Całość zebranej kwoty przeznaczona będzie na najpilniejsze potrzeby klubu. Stowarzyszenie "Socios Wisła" przelała już na konto krakowskiej Wisły kwotę rzędu 173 tys. złotych, która trafiła do rąk zawodników.

Jak udało się mi dowiedzieć, Akademia Piłkarska Wisły Kraków, zobowiązała się w ramach podziękowań zorganizować turniej dla najmłodszych roczników klubów, które wsparły lub wesprą Wisłę Kraków.

O kilka słów komentarza poprosiłem Piotra Truchlewskiego z AP Wisły Kraków:

Inicjatywa zacna, szczególnie, ze wspierają to kluby, które występują w niższych ligach, zresztą dowodzą nimi osoby od lat związane z Białą Gwiazda. My sobie zdajemy sprawę ze lepsza przyszłość Spółki to lepsza przyszłość Akademii.
Tym samym doceniamy takie gesty, a myśląc jak możemy się odwdzięczyć pomysł turnieju przyszedł do głowy automatycznie. Beda to najmłodsze roczniki, bo nie zamkniemy się na jedną kategorię wiekowa. Nie mówię ze chcemy, ale, że połączymy to wiosną z dniem meczowym, bo wierzymy ze Wisła będzie wtedy grała w ekstraklasie!


O udziale w akcji opowiedział w kliku zdaniach Prezes klubu K.S Wiązownica (podkarpacka IV liga) Ernest Kasia
 
- Z Wisłą związany jestem emocjonalnie od 20 lat, staram się jeździć na każdy mecz przy Reymonta, jeździłem na mecze wyjazdowe w europejskich pucharach. Do tego dochodzi jeszcze szczęście że mój syn gra w klubie, któremu od lat kibicuję a sprowadzał go w 2014 roku obecny prezes Rafał Wisłocki ze Stali Rzeszów. Organizuje wycieczki autokarowe z Wiązownicy na Wisłę dla dzieci, przykro jest patrzeć na problemy z jakimi boryka się klub. Dla mnie nie są to środki, które miały by jakoś wpłynąć na funkcjonowanie mojego klubu. Środki pochodzą dokładnie ze sponsoringu mojej firmy, która również wspiera nasz klub w Wiązownicy! Jeśli chodzi o przelew o którym wspomniałem to środki są załatwione, dokładnie 5 razy większe, czekam obecnie na kontakt prezesa Wisłockiego bo musimy dograć szczegóły.

 

 

Źródło: Własne, Glinik Gorlice, Babia Góra, Śledziejowice, KTS Weszło, Tempo

Dodano: 2019-01-11 21:07:45


Zobacz też: Ekstraklasa

Wisa Kraków 

Komentarze