facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Egzekutorki z Krakowa (foto/video)

Egzekutorki z Krakowa (foto/video)

Wielkie małopolskie derby Ekstraligi Futsalu Kobiet spore znaczenie miały generalnie dla gości. Słomniczanki, mające co prawda podobnie jak Jagiellonki, awans do ćwierćfinałów już pewny, potrzebowały zwycięstwa by liczyć jeszcze na drugie miejsce w tabeli końcowej sezonu zasadniczego i rozstawienie w fazie play off.

 

 

I widać to było na parkiecie bo Wandeczki od pierwszej minuty narzuciły wyższe tempo gry, wyższy pressing i zwyczajnie były bliżej objęcia prowadzenia. Groźne były bez wątpienia akcje Juszczak i Basty i wydawało się, że przyjezdne mogą mieć w tym pojedynku przewagę. Krakowianki jednak po raz kolejny udowodniły, że w tej lidze nie mają sobie równych. Z bezduszną skutecznością, wypunktowały rywalki aplikując im już do przerwy aż trzy gole. A zabójczą skutecznością błyszczała zwłaszcza Maziarz, która w 11 minucie jak gdyby nigdy nic, wykończyła szybką kontrę Jagiellonek i otworzyła wynik meczu. A miało być przecież odwrotnie bo ta kontra to pokłosie rzutu wolnego pod samym polem karnym Jagiellonek. Trener gości Krzysztof Kusia wziął nawet na tą okoliczność czas i stały fragment gry rozegrano schematycznie. Klabis jednak pokrzyżowała plany rywalek i zrodziła się dzięki jej interwencji i szybkiemu wznowieniu gry kontra bramkowa dla krakowianek. Potem podnieść się próbowały jeszcze słomniczanki (dwukrotnie nękała Klabis Basta i Malota) ale Jagiellonki wciąż były bezlitosne. W 18 minucie w odstępie 27 sekund dobiły rywalki. Najpierw po błyskawicznej kontrze zainicjowanej przez Zapałę, Maziarz zwiodła dwie rywalki i podwyższyła na 2:0, a chwilę później po kolejnym zagraniu Zapały z końcowej linii boiska, kapitalnie w samo okienko z pierwszej piłki wycelowała Woźniak.
 
Słomniczanki postawiły wszystko na jedną kartę tuż po przerwie. W zasadzie od początku drugiej odsłony, przyjezdne wycofywały bramkarkę prokurując notoryczny atak pozycyjny. Słomniczanki naprawdę nieźle sobie radziły w "hokejowym zamku" ale Jagiellonki też z rzadka popełniały w defensywie błędy. W efekcie nadmiaru bramkowych okazji nie było. Mimo to słomniczanki kilkakrotnie mogły wrócić do gry. W 24 minucie Szostak ostemplowała słupek bramki Mochnackiej, chwilę później i Matyja po zagraniu Szostak winna wpakować piłkę do pustej bramki. Cel udało się osiągnąć jedynie Baście w 27 minucie gdy po solowej akcji wszerz boiska znalazła lukę w formacji obronnej i ulokowała piłkę w siatce. Jagiellonki unikały gry piłką. Niemal natychmiast decydowały się na strzał po przechwycie piłki chcąc wykorzystać opustoszałą bramkę ale rywalki były na tyle zdscyplinowane, że te uderzenia nie miały w zasadzie racji bytu. Aż kusiło, by czasami zatrzymać piłkę i rozegrać akcję. Owszem, szybkie pozbywanie się piłki pozwalało uniknąć natychmiastowego pressingu słomniczanek ale warto nadmienić, że jedynie Bryzek w 35 minucie nie oddała od razu strzału, wyprowadziła akcję i zwieńczyła ją golem! Jakże ważnym golem bo dającym ponownie trzybramkowe prowadzenie i względny spokój na resztę meczu. W końcówce Jagiellonki znów dołożyły swoje trzy grosze i doprowadziły do pogromu. W 38 minucie Ładocha precyzyjnie dośrodkowała z autu, a Nieciąg przymierzyła z pierwszej piłki trafiając na 5:1. Gol na 6:1 to poniekąd zaprzeczenie tezy o szanowaniu piłki po przechwycie przy grze rywalek w przewadze. Mochnacka uderzyła bez namysłu z własnej bramki wysokim lobem i ku uciesze miejscowych, ustaliła wynik meczu na 6:1.
 
Jagiellonki kończą sezon zasadniczy z kompletem zwycięstw, Słomniczanki zaś w ćwierćfinałach zagrają pierwszy mecz na własnym parkiecie co daje nieco większy handicap ich rywalkom.

FUTMAL MVP przyznajemy Justynia Maziarz. Zdobyła kluczowe, bo dwie pierwszej bramki i to po znakomitych i przytomnych akcjach. Dodatkowo znakomicie układała się jej współpraca przede wszystkim z Anną Zapałą, której także należy wystawić solidne noty. 

Ekstraliga Futsalu Kobiet, 03.02.2019
AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka Słomniki 6:1 (3:0)
Maziarz 11, 18 (17:10), Woźniak 18 (17:37), Bryzek 35, Nieciąg 38, Mochnacka 39 - Basta 27
 
AZS UJ: Klabis - Nieciąg, Kubaszek, Włodarczyk, Ładocha - Mochnacka, WOźniak, Wilk, Wójcik, Bartosiewicz, Dul, Maziarz.
Wanda Słomniczanka: Król - Juszczak, Matyja, Jaskółka, Szostak - Ochniak, Karcz, Janus, Pietrzyk, Malota, Porosło.
RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USUGI FUTMAL PREMIUM:
WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-02-02 23:14:43


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Ekstraliga Futsalu Kobiet (południe)

AZS UJ Kraków  Wanda Słomniczanka Słomniki 

Komentarze