facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Żabicki: Siłą Wiarusów są ludzie!

Żabicki: Siłą Wiarusów są ludzie!

Zapraszamy na wywiad z Pawłem Żabickim, prezesem klubu sportowego Wiarusy Igołomia. Były zawodnik tegoż klubu przybliży nam funkcjonowanie, życie codzienne, oraz zmiany jakie zaszły za jego prezesury.

 

 

- Cześć Paweł. Jesteś prezesem Wiarusów od 7 lat. Jak zmienił się klub za Twoich rządów i jakie zmiany sa jeszcze przewidziane?

- Cześć. Tak, jestem prezesem od 2012 roku kiedy to w naszym klubie doszło do zmiany pokoleniowej w zarządzie. Z poprzedniego zarządu zostały tylko dwie osoby Tomek Król i Marcin Szewczyk, pozostałe osoby które weszły w skład zarządu to byli juniorzy, oraz sympatycy klubu Wiarusy Igołomia. Ile się zmieniło? Zapraszam do Igołomi na mecze, to będzie najlepsza okazja by samemu zobaczyć. Zmieniło się bardzo dużo. Mamy swoje cele, które sukcesywnie realizujemy zarówno te sportowe jak i organizacyjne. Na początku głównie skupialiśmy się na rozwoju drużyn młodzieżowych, co przełożyło się na zainteresowanie klubem i lepszym wizeruneku. Z czasem po 2 latach ciężkiej pracy i budowania zaufania zaczęliśmy czerpać wymierne korzyści. Tych sukcesów organizacyjnych mieliśmy całkiem sporo bo przecież wyremontowaliśmy budynek klubowy w środku i na zewnątrz, a w 2018 roku zakończona została przebudowa naszego obiektu dzięki wsparciu Urzędu Gminy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Zyskaliśmy boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach orlika, do tego plac zabaw dla dzieci i siłownia plenerowa, a nasza główna płyta została wyremontowana i wyrównana. Dodatkowo dzięki zaangażowaniu Rodziców, Działaczy, Zawodników udało nam się również oddać do użytku pełnowymiarowe trawiaste boisko treningowe! W tym roku zainstalujemy tam piłkochwyty, dzięki czemu będziemy mogli tam przenieść część meczów i treningów, a to z kolei mamy nadzieje przełoży się na doskonałą płytę boiska głównego. To dla nas bardzo ważne, bo w tej rundzie nasze dwie drużyny seniorskie rozegrają u nas 24 mecze (pierwsza drużyna 13, a rezerwy 11) więc musimy zadbać o boiska. Angażujemy się w przeróżne projekty. Dzięki temu mamy wystarczająco dużo nowego sprzętu by prowadzić zajęcia dla kilku drużyn w jednym czasie, co jest dla nas bardzo ważne. W 2012 roku mieliśmy 3 drużyny piłkarskie, obecnie prowadzimy zajęcia dla 10 drużyn, a być może utworzona zostanie kolejna, równolegle rozkręca się sekcja sztuk walki, a od marca planujemy uruchomić kolejną sekcję, tym razem stricte dla Pań. To czego nam brakowało to sukcesów sportowych, ale i tych się doczekaliśmy! W sezonie 2017/2018 wywalczyliśmy podwójny awans! Pierwsza drużyna wróciła do Klasy Okręgowej, a nasze rezerwy w których sam jeszcze gram awansowały do B klasy. To był niesamowity dla nas rok, pracowity ale i obfity w sukcesy. Tak więc dużo się zmieniło, mamy jeszcze wiele nowych pomysłów na przyszłość, teraz jednak najważniejsza będzie dla nas runda rewanżowa, bo zależy nam by się utrzymać.
 
- W marcu wracacie na swoje nowo wyremontowane boisko. Ostatnio wszystkie swoje mecze rozgrywaliście na wyjazdach. Jak zrodziła się idea tej inwestucji i kto pomógł w realizacji tego ciekawego, a zarazem pewnie karkołomnego projektu?

- Tak. Po roku tułaczki, gry na wyjazdach wracamy w końcu na nasze boisko czego nie możemy się już doczekać. Mam nadzieję że będzie to mocny atut, bo jednak stęskniliśmy się za naszym boiskiem. W tym miejscu chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować kolegom z Partyzanta Dojazdów którzy udostępnili nam swój obiekt w tym trudnym dla nas okresie. „Dzięki Partyzant! Powodzenia w walce o awans!”. Wielkie podziękowania kieruję też do kolegów z drużyn przeciwnych, którzy wyrazili zgodę na takie rozwiązanie, a uczynili to prawie wszyscy. Pomysł na inwestycję zrodził się już w 2014 roku kiedy to musieliśmy na jednym boisku trenować kilkoma drużynami, a do tego najmłodsi rozgrywając mecze na wyjeździe grali na pięknych orlikach, z kolei kiedy grali u nas w deszczu i błocie to było trochę przykro. Nie zapomnę jak jeden z trenerów po przegranym u nas meczu tłumaczył swoim rodzicom że jego dzieciaki nie przywykły grać na „pastwiskach”. Myślę, że się teraz zdziwi jak do nas przyjedzie. W ciągu roku przeprowadzaliśmy około 800 jednostek treningowych na jednej murawie co powodowało, że z roku na rok była ona w coraz gorszym stanie. Ostatnie mecze przed przebudową przypominały bardziej piłkę błotną, a nie nożną. Zwróciliśmy się do Pana Wójta Józefa Rysaka z prośbą o budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią. Jak to w przypadku Pana Wójta, pomocy nigdy nam nie odmówił, ale postawił warunek że musimy pozyskać zewnętrzne środki, które dofinansują inwestycje. Dzięki zaangażowaniu Wicewójta Pana Henryka Jończyka, Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy oraz LGD Korona Północnego Krakowa udało się nam zrealizować ten warunek i po 3 latach przebudowa z fazy pomysłu przeszła do fazy realizacji, a w 2018 roku zakończyliśmy przebudowę. Bardzo dobrze się nam też współpracowało z wykonawcą, więc można powiedzieć, że mamy szczęście, że spotykamy właściwe osoby na naszej drodze.
 
- Drużyna Wiarusów to zespół, ktory balansuje na poziomie A klasy oraz klasy okregowej. Pytając żartem, może stworzyć by dodatkową ligę pośrednią, gdyż jest wiele takich drużyn, które są za mocne na A klasę, a za słabe na wyższą ligę?

- Mieliśmy różne okresy w przeszłości. Był moment kiedy biliśmy się o utrzymanie w A klasie, w następnym sezonie przyszło do nas dwóch zawodników i nagle z drużyny bijącej się o utrzymanie zaczęliśmy walczyć o awans, a de facto wzmocniliśmy tylko 2 pozycje na których mieliśmy deficyt. Mamy młodą drużynę w której dominują nasi wychowankowie i zawodnicy z okolicznych miejscowości, do tego dojeżdża kilku chłopaków z Huty. Po kilku sezonach w A klasie doszliśmy do momentu, gdzie musieliśmy się zastanowić co dalej? Próbować robić krok do przodu, czy puścić kilku chłopaków i próbować grać na tym samym poziomie. Podjęliśmy wyzwanie, szczęśliwie się udało. Teraz mamy przyjemność poznawać nowe obiekty, grać z lepszymi, zdobywać doświadczenie. Dla mnie z perspektywy prezesa klubu gra w Klasie Okręgowej to ciekawe i nowe doświadczenie. Fajnie podglądać jak inne kluby organizują „dzień meczowy”, przygotowują obiekt i murawę, zarządzają klubem. Można wiele rzeczy podpatrzeć, motywuje to do dalszej pracy. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu z faworytem do awansu Czarnymi Staniątki.
 
- Zajmując na jesień dwunaste miejsce w klasie okręgowej grupie III, ciężko będzie pewnie o utrzymanie. Jakie plany na rundę wiosenną? Wzmocnienia, przygotowania.. wiadomo, że runda wiosenna zawsze jest trudniejsza z perspektywy boiska...
 
- Po awansie nasz sztab podjął decyzję, że żadnej rewolucji w kadrze nie będzie. Zresztą byłaby ona niemożliwa ze względu na specyfikę naszego klubu. Wiedzieliśmy, że w pierwszej rundzie będziemy mieć problemy ze względu na problemy w okresie przygotowawczym, rozgrywanie wszystkich meczów na wyjeździe, dlatego szanujemy bardzo 10 zdobytych punktów, aczkolwiek teraz po rundzie czujemy wszyscy ogromny niedosyt, bo pamiętamy jak wiele punktów straciliśmy. W wielu meczach to my otwieraliśmy wynik meczu, by ostatecznie przegrać. To efekt problemów w okresie przygotowawczym. Chcielibyśmy wzmocnić rywalizację na bramce, w ataku i na bokach obrony i pomocy. Wraca do nas Kamil Kolanowski, więc o miejsce w bramce rywalizować będzie trzech bramkarzy co da nam na pewno dużo jakości na tej pozycji. Chcielibyśmy jeszcze napastnika i skrzydłowego, ale czy się uda? Czas pokaże, cały czas szukamy wzmocnień. Wiem, że będzie to trudna runda, ale jak widzę zaangażowanie chłopaków na treningach, frekwencje podczas zajęć to napawa mnie optymizmem. 
 
- Jak funkcjonuje drużyna seniorów, są sponsorzy, skąd się biorą środki na funkcjonowanie Klubu? Utrzymanie zawodników.. mało kto teraz zagra za przysłowiową "kiełbaskę z grilla i piwko"

- Po roku gry na wyjazdach najbardziej brakuje nam pomeczowych grilli. Może to jest dziwne, ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że w naszej drużynie wielu chłopaków zna się z czasów juniorów, gra ze sobą przez kilka lat, do tego mamy „Domina” to okazuje się, że spotkania przy grillu są niezwykle ciekawe i bardzo ich brakuje. Skąd bierzemy środki na działalność? Głównym sponsorem jest Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Bez wsparcia Urzędu nie bylibyśmy w stanie prowadzić tylu zajęć i tak rozwijać naszej infrastruktury. Ponadto wspierają nas lokalni przedsiębiorcy których pomoc, sprawia że możemy „zrobić różnice” względem lat ubiegłych, jeśli pozwolisz to chciałbym za tą pomoc podziękować:
Panu Adamowi Wilkoszowi, Panu Adamowi Bogal z Petro-Plus, Panu Markowi Sarocie z Agrosar, Panu Grzegorzowi Boligłowa, Panu Sławomir Świeczka z Aler s.c., Panu Grzegorzowi Domagała z Remondis, Panu Michałowi Cyganek z Cygi-Bud, Lewiatan Igołomia, Państwu Marzena i Edward Dziurzyńscy z EDMAR, Radzie sołeckiej z Igołomi Zofipola i Odwiśla, Państwu Danuta i Jan Góra, Panu Andrzejowi Jagła, Panu Witoldowi Więk, Panu Bogdanowi Aksamit, Panu Markowi Strzeleckiemu, Panu Tomaszowi Król, Panu Grzegorzowi Gliksman, Panu Dariuszowi Kołodziejek, Panu Maćkowi Kozikowi, Panu Piotrkowi Strączek, Panu Marcinowi Cecuga, Panu Tomaszowi Cygan, Panu Leszkowi Bętkowskiemu, Panu Zdzisławowi Komendzie, Panu Piotrowi Caba, Panu Rafałowi Mika, Bankowi Spółdzielczemu w Wawrzeńczycach, Panu Robertowi Radzięta, Państwu Kinga i Artur Mierzwa. Bardzo dziękujemy za pomoc!
 
- Jak wygląda szkolenie młodzieży w klubie? Z tego co wiem, mieliście podpisaną umowę szkoleniową z Cracovią. Mówiła ona o tym, że uzdolnieni i wyróżniający się zawodnicy, mogą spróbować swoich sił w "Pasach"..
 
- Przede wszystkim musimy pamiętać, że jesteśmy klubem z małej miejscowości, więc ilość dzieci mamy ograniczoną co przekłada się niestety na frekwencję na treningach i meczach. Pomimo to nasi trenerzy Radek Nowak, Jarek Siwek, Bartek Pasiut, Przemek Nowak wykonują świetną pracę, dzięki czemu dzieciaków mamy coraz więcej. Wyniki w zależności od rocznika też przychodzą co przełożyło się między innymi na umowę o współpracy z Akademią Mistrzów Cracovia. Umowa ta miała zapis że jest ważna, dopóki koordynatorem w AMC jest Marcin Kępa, a jak wiemy tak już nie jest, więc obecnie umowy nie mamy. Projekt AMC do którego przystąpiliśmy wyglądał fantastycznie, naprawdę! Sieć klubów, wspólne szkolenia, turnieje, wymiana zawodników to naprawdę zapowiadało się rewelacyjnie, ale niestety… Nie rozumiem jak można było takiego potencjału nie wykorzystać…Kilki chłopców było zaproszonych na treningi, nawet na międzynarodowy turniej do Mińska z AMC pojechali, ale na dłuższą metę nie byli w stanie dojeżdżać na treningi na Wielicką. Jak wiadomo chodzą do szkoły, a dojazd do Krakowa w godzinach szczytu jest tragiczny! Obecnie skupiamy się na tym, by przede wszystkim rozwijać naszych trenerów. Wszyscy mamy licencje, a ponadto jesteśmy już po szkoleniu Coerver Coaching, planujemy następne. Indywidualnie trenerzy podnoszą swoje kwalifikacje co mam nadzieje przełoży się na przyszłe sukcesy w postaci ilości zawodników w drużynie seniorskiej. Prowadzimy obecnie zajęcia dla 6 drużyn młodzieżowych, a wkrótce być może rozdzielimy kolejną grupę. Staram się by trenerzy mieli wszystko co im potrzeba do prowadzenia zajęć, nigdy wcześniej nie mieliśmy tyle sprzętu treningowego, dzięki czemu zajęcia są atrakcyjniejsze. Obecnie planujemy obóz dla 80 dzieciaków ze 100% dofinansowaniem, oprócz tego organizujemy półkolonie, ferie z Wiarusami, turnieje piłkarskie. W kwietniu najprawdopodobniej podpiszemy umowę partnerską z Coerver Coaching, której celem będzie rozwój szkolenia naszej młodzieży. Oczywiście nie omijają nas współczesne problemy z młodzieżą, która w pewnym wieku „odpuszcza” treningi i mecze z przeróżnych powodów, a z czasem znikają z klubu. Żal zwłaszcza tych co mają potencjał by coś osiągnąć. Ja ciągle powtarzam, talent to nie wszystko, ważniejszy jest charakter, którego niestety coraz częściej brakuje młodzieży. Młodzież ma teraz wszystko podane na tacy, nie umieją walczyć o swoje, wolą odpuścić niż popracować ciężej by coś osiągnąć. 
 
- Jak wygląda sytuacja z piłkarkami nożnymi w klubie? Jeszcze niedawno słyszało się o tej sekcji, jednakże obecnie temat zamarł... W niedalekim Wierzbnie młode pilkarki prężnie się rozwijają i jest o nich coraz głośniej..
 
- Niestety, pod koniec 2018 roku drużyna dziewcząt się rozsypała. Zbyt mała frekwencja sprawiła, że trener Bartek musiał podjąć trudną decyzję, ale nie było wyjścia. Przez rok próbowaliśmy na prośbę grupy dziewcząt zorganizować im zajęcia, był moment że rzeczywiście fajnie to wyglądało, ale żeby drużyna funkcjonowała to musi być grupa minimum 15 osób. Część dziewczynek trenuje obecnie z chłopcami.
 
- Co jest najmocniejszą stroną „Wiarusów”? Co sprawia że działacie tak prężnie?
 
- Z całą pewnością ludzie! Naszym największym skarbem są społecznicy którzy poświęcają swój czas by pracować na rzecz lokalnej społeczności. Czy wyobrażasz sobie zebrać około 70 osób by wciągu 1 roku wykarczowali las wierzby, a następnie zrobili z tego terenu boisko piłkarskie? U nas tak się stało! Tą pracę dostrzegają lokalni przedsiębiorcy oraz samorządowcy, dlatego  nam pomagają. Mamy fantastycznych członków klubu, którzy kilka razy w roku są gotowi poświęcić wolny dzień by popracować czy to na obiekcie, czy przy organizacji jakiegoś wydarzenia. To dzięki zaangażowaniu tych osób cały czas się u nas coś dzieje.
 
- Zrobiliście awans wykorzystując to, że awansował wicemistrz A klasy, w związku ze spadkiem Michałowianki. Scenariuszy kto awansuje było mnóstwo, kiedy uwierzyliście, że możecie awansować?
 
- Cały okres zimowy zastanawialiśmy się co robić, bo przecież my mogliśmy próbować się wzmocnić, ale gdyby chłopaki odpuścili okres przygotowawczy to cała praca mogłaby pójść na marne. Kluczowe jednak było nasze nastawienie, cała drużyna była w takim momencie, że chciała czegoś więcej. Śledziejowice nam odjechały, wiadomo było że jeśli nie wygramy z nimi w bezpośrednim starciu to ich nie wyprzedzimy. Było trochę zamieszania bo nikt jednoznacznie nie chciał potwierdzić jak będą wyłaniani wicemistrzowie którzy awansują. My przyjęliśmy wersję dla nas korzystniejszą, a o której pierwsze napisało sportowetempo, czyli wersję z „Zasadą UEFA”. To był niesamowity wyścig „drugich miejsc”. Liczenie współczynników, bramek. Niesamowite emocje, ale było warto. Bardzo fajne boiska, nowe miejscowości które zwiedzamy. Tak więc my uwierzyliśmy już w zimie przed okresem przygotowawczym, później huśtawka nastrojów po zwycięstwach, remisach i porażkach, aż w końcu ostatecznie podczas zakończenia sezonu w dniu 1 lipca rozdaliśmy chłopakom pamiątkowe medale.
 
- W obecnym sezonie przegraliście 5 pierwszych meczów, a jednak wytrzymaliście ciśnienie nie zwalniając Trenera. Jak wygląda współpraca na linii Zarząd - Trener Jarosław Siwek? Ty sam też jesteś Trenerem z licencją UEFA B, zgadza się?
 
- Tak mam licencję i prowadzę obecnie nasze rezerwy, pomagam też w prowadzeniu zajęć drużyn grup młodzieżowych, których jak pisałem wcześniej jest u nas sporo. Jak mówiłem, nasz sztab wiedział od początku, że będziemy mieć trudny początek. Terminarz, kontuzje kluczowych zawodników w tym naszego kapitana Adriana Jagły, zagraniczny wyjazd Adriana Dobosza, problemy kadrowe w okresie przygotowawczym to wszystko wpłynęło na początek rozgrywek i końcówki naszych meczów w rundzie jesiennej. Dla nas najważniejsza jest atmosfera w szatni  i tzw. „chemia” między drużyną, a trenerem. Dopóki to jest to jesteśmy zadowoleni jako zarząd. Trener Jarek Siwek jak na swój wiek jest dosyć konserwatywny, a mimo to wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań podczas treningów i meczów, dzięki czemu na treningach ma taką frekwencję jakiej nie miał żaden inny trener wcześniej. To nie jest tak, że przyjdzie okres 5 słabszych meczy i pożegnamy się z trenerem który żyje klubem tak samo jak my. Dopóki on ma pomysł i motywację do pracy to ma nasze pełne zaufanie, a zaangażowania i zapału Trenerowi nikt nie odmówi. Nie bez znaczenia jest też to, że Jarek jest „naszym trenerem” z Pobiednika (sąsiednia miejscowość) z bogatą przeszłością ligową którą umiejętnie wykorzystuje podczas prowadzonych zajęć.

- Jakie cele na przyszłość? Twoje związane z Klubem i Klubu związane z Twoją Osobą?
 
- Celów mamy kilka. Jedne można zrealizować szybciej, inne muszą poczekać. Te najważniejsze to utrzymanie drużyn seniorskich w obecnych ligach, zwiększenie frekwencji kibiców podczas meczów, uzupełnienie kadr drużyn młodzieżowych, ciągły rozwój i podniesienie jakości w szkoleniu młodzieży,  organizowanie cyklicznych wydarzeń jakie wprowadziliśmy do naszego kalendarza i być może jedno nowe wydarzenie.  Jakie cele ma klub związane z moją osobą? Nowych już chyba nie ma, bo nie miałbym czasu na dodatkowe zadania. Obecnie pełnie funkcję prezesa klubu, prowadzę drużynę rezerw, a od marca dodatkowe treningi z drużynami młodzieżowymi. Mam nadzieję, że nikt mi już nic nowego nie dołoży.
 
- Dziękuję za rozmowę, życząc spełnienia założonych planów osobistych i sportowych.
 

 

Źródło: Sebastian Gratkowski (Gradinho)

Dodano: 2019-02-22 20:54:17


wywiad  Wiarusy  Żabicki 

Komentarze


Ekstraklasa

Wisła Kraków
4:5
Miedź Legnica
18.05.2019
15:30
Śląsk Wrocław
4:0
Arka Gdynia
18.05.2019
15:30
Korona Kielce
0:3
Górnik Zabrze
18.05.2019
15:30
Wisła Płock
0:0
Zagłębie Sosnowiec
18.05.2019
15:30
Lechia Gdańsk
2:0
Jagiellonia Białystok
19.05.2019
18:00
Legia Warszawa
2:2
Zagłębie Lubin
19.05.2019
18:00
Piast Gliwice
1:0
Lech Poznań
19.05.2019
18:00
Cracovia Kraków
0:3
Pogoń Szczecin
19.05.2019
18:00

I liga

Odra Opole
3:3
ŁKS Łódź
18.05.2019
17:30
GKS Katowice
1:2
Bytovia Bytów
18.05.2019
17:30
GKS Jastrzębie
5:0
Sandecja Nowy Sącz
18.05.2019
17:30
Raków Częstochowa
1:2
Wigry Suwałki
18.05.2019
17:30
Stomil Olsztyn
2:5
Stal Mielec
18.05.2019
17:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:0
Warta Poznań
18.05.2019
17:30
Puszcza Niepołomice
3:2
Garbarnia Kraków
18.05.2019
17:30
Chrobry Głogów
1:1
Podbeskidzie Bielsko Biała
18.05.2019
17:30

II liga

Górnik Łęczna
5:2
Radomiak Radom
18.05.2019
18:00
Resovia Rzeszów
1:3
Rozwój Katowice
19.05.2019
13:00
Elana Toruń
1:1
Olimpia Elbląg
19.05.2019
13:00
Siarka Tarnobrzeg
2:1
Skra Częstochowa
19.05.2019
13:00
Pogoń Siedlce
1:0
Ruch Chorzów
19.05.2019
13:00
Błękitni Stargard
0:0
GKS Bełchatów
19.05.2019
13:00
ROW Rybnik
3:0
Znicz Pruszków
19.05.2019
13:00
Gryf Wejherowo
1:3
Stal Stalowa Wola
19.05.2019
13:00

III liga, gr. IV

Chełmianka Chełm
1:3
Motor Lublin
18.05.2019
17:00
Stal Rzeszów
2:2
KSZO Ostrowiec Św.
18.05.2019
17:00
Avia Świdnik
2:2
Wisła Puławy
18.05.2019
17:00
Soła Oświęcim
0:2
Podlasie Biała Podlaska
18.05.2019
17:00
Podhale Nowy Targ
1:0
Stal Kraśnik
18.05.2019
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
0:0
Czarni Połaniec
18.05.2019
17:00
Spartakus Daleszyce
2:2
Wisła Sandomierz
19.05.2019
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
1:1
Sokół Sieniawa
19.05.2019
17:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Hutnik Kraków
21.05.2019
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

MKS Trzebinia
1:1
Dalin Myślenice
18.05.2019
17:00
KS Olkusz
1:3
Jutrzenka Giebułtów
18.05.2019
18:00
Clepardia Kraków
3:1
Beskid Andrychów
18.05.2019
11:00
Orzeł Piaski Wielkie
1:1
Orzeł Ryczów
18.05.2019
17:00
Kaszowianka Kaszów
3:0
Górnik Wieliczka
19.05.2019
14:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
3:1
Unia Oświęcim
19.05.2019
15:30
Pcimianka Pcim
0:2
Słomniczanka Słomniki
19.05.2019
16:30
LKS Jawiszowice
3:2
Wiślanka Grabie
19.05.2019
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Orkan Szczyrzyc
0:2
BKS Bochnia
18.05.2019
17:30
Tarnovia Tarnów
4:2
LKS Szaflary
18.05.2019
17:00
Poprad Muszyna
0:4
Barciczanka Barcice
18.05.2019
17:00
Sandecja II Nowy Sącz
2:1
Unia Tarnów
19.05.2019
11:00
Limanovia Limanowa
3:1
Okocimski Brzesko
19.05.2019
18:00
Watra Białka Tatrzańska
2:0
Lubań Maniowy
19.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przebój Wolbrom
2:1
Przemsza Klucze
18.05.2019
17:00
Prądniczanka Kraków
1:1
Grębałowianka Kraków
18.05.2019
19:00
Spójnia Osiek
0:0
Pogoń Miechów
18.05.2019
17:00
Sokół Kocmyrzów
3:0
Orzeł Iwanowice
18.05.2019
17:00
Zieleńczanka Zielonki
0:1
Proszowianka Proszowice
18.05.2019
18:00
LOT Balice
2:1
Piliczanka Pilica
19.05.2019
17:00
Prądnik Sułoszowa
3:0
Bibiczanka Bibice
19.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Błękitni Modlnica
1:1
Prokocim Kraków
18.05.2019
18:00
TS Węgrzce
2:2
Nadwiślan Kraków
18.05.2019
17:00
Wiślanie II Jaśkowice
1:0
Garbarnia II Kraków
18.05.2019
18:00
Borek Kraków
4:0
Piast Wołowice
18.05.2019
11:00
Hutnik II Kraków
3:2
Świt Krzeszowice
19.05.2019
17:00
Skawinka Skawina
9:1
Bronowianka Kraków
19.05.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Raba Dobczyce
1:1
Radziszowianka Radziszów
18.05.2019
17:30
Orzeł Myślenice
3:1
Tempo Rzeszotary
18.05.2019
18:00
Gościbia Sułkowice
3:3
Czarni Staniątki
18.05.2019
11:00
Karpaty Siepraw
0:3
Gdovia Gdów
18.05.2019
17:00
Wróblowianka Wróblowice
1:1
Dziecanovia Dziekanowice
18.05.2019
17:00
Pasternik Ochojno
0:1
Targowianka Targowisko
18.05.2019
17:00
Wiarusy Igołomia
2:3
LKS Śledziejowice
19.05.2019
17:30

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Garbarz Zembrzyce
2:0
KS Chełmek
18.05.2019
15:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
3:2
Niwa Nowa Wieś
18.05.2019
17:00
LKS Żarki
3:2
Arka Babice
18.05.2019
17:00
Victoria Jaworzno
1:1
Zatorzanka Zator
19.05.2019
16:30
Tempo Białka
4:3
LKS Rajsko
19.05.2019
17:00
Sosnowianka Stanisław Dln
0:1
Nadwiślanin Gromiec
19.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

LKS Gnojnik
4:1
Radłovia Radłów
18.05.2019
17:30
Tarnavia
2:4
Orzeł Dębno
18.05.2019
17:30
LKS Gnojnik
:
Arkadia Olszyny
18.05.2019
17:30
Arkadia Olszyny
2:1
Olimpia B.
19.05.2019
16:30
Raba Książnice
2:0
Novi/Rzezawianka Rzezawa
19.05.2019
16:00
Jadowniczanka Jadowniki
4:2
Sokół Maszkienice
19.05.2019
15:00
Naprzód Sobolów
1:2
Strażak Mokrzyska
19.05.2019
15:00
Rylovia Rylowa
3:1
Olimpia Kąty
19.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
5:1
Zorza Zaczarnie
18.05.2019
17:00
Wisła Szczucin
0:7
Wolania Wola Rzędzińska
18.05.2019
17:00
Tuchovia Tuchów
0:2
Polan Żabno
18.05.2019
18:00
Wola Radłowska
2:3
Olimpia Wojnicz
18.05.2019
17:30
Pogórze
2:0
Metal Tarnów
19.05.2019
13:30
Ciężkowianka Ciężkowice
5:3
KS US Śmigno
19.05.2019
16:00
LKS Ładna
2:0
LUKS Skrzyszów
19.05.2019
18:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:3
GLKS Gromnik
19.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Sokół Słopnice
7:1
LKS Łużna
18.05.2019
18:00
Sokół Stary Sącz
0:3
Jarmuta
18.05.2019
18:00
Laskovia
1:1
Huragan Waksmund
18.05.2019
17:00
Orzeł Wojnarowa
0:3
Skalnik Kamionka Wielka
18.05.2019
17:00
Ogniwo Piwniczna Zdrój
2:7
Kolejarz Stróże
19.05.2019
16:00
Wierchy Rabka Zdrój
6:1
Zalesianka
19.05.2019
17:00
KS Tymbark
0:8
Gród Podegrodzie
19.05.2019
18:00
Poprad Rytro
:
LKS Rupniów
19.05.2019
16:00

Klasa A (Kraków I)

Partyzant Dojazdów
2:7
LKS Niedźwiedź
18.05.2019
16:00
Spartak Wielkanoc
2:5
Jastrzębiec Książ Wielki
18.05.2019
16:00
Juvenia Prandocin
1:2
Wierzbowianka Wierzbno
18.05.2019
17:00
Kapitol Racławice
2:4
Orzeł Bębło
19.05.2019
11:00
Szreniawa Koszyce
3:3
Czarni 03 Grzegorzowice
19.05.2019
16:00
Michałowianka Michałowice
7:1
Ekler Baranówka
19.05.2019
17:00
Strażak Goszcza
2:5
Galicja Raciborowice
19.05.2019
16:00

Klasa A (Kraków II)

Wisła Jeziorzany
2:1
Lotnik Kryspinów
18.05.2019
17:00
Wisła Czernichów
2:3
Liszczanka Liszki
18.05.2019
17:00
JKS Zelków
2:3
Sportowiec Modlniczka
18.05.2019
16:00
Kmita Zabierzów
12:0
Górzanka Nawojowa Góra
18.05.2019
16:00
Nadwiślan Rusocice
4:3
Tęcza Piekary
19.05.2019
17:00
Orlęta Rudawa
2:4
Strażak Rączna
19.05.2019
12:00
Lotnik Kryspinów
:
Wisła Czernichów
22.05.2019
18:00

Klasa A (Kraków III)

Płomień Kostrze
2:4
Strzelcy Kraków
18.05.2019
16:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Tramwaj Kraków
18.05.2019
18:00
Dąbski Kraków
2:1
Bieżanowianka Kraków
18.05.2019
17:00
Wanda Nowa Huta
1:2
Iskra Krzęcin
18.05.2019
11:00
Cedronka Wola Radziszowska
4:1
Radziszowianka II
18.05.2019
17:30
Podgórze Kraków
1:1
Gajowianka Gaj
18.05.2019
12:00
Wawel Kraków
0:2
Krakus Swoszowice
19.05.2019
17:00

Klasa A (Wieliczka)

Zieloni Niegowić
3:2
UKS Sygneczów
18.05.2019
18:00
Czarnochowice
0:6
Nadwiślanka Nowe Brzesko
18.05.2019
17:00
Contra Sułków
4:4
Piast Łapanów
18.05.2019
17:00
Błękitni Bodzanów
4:1
Wilga Koźmice Wielkie
18.05.2019
18:00
Zryw Szarów
0:1
Piłkarz Podłęże
19.05.2019
16:30
Złomex Branice
2:1
Strażak Kokotów
19.05.2019
17:30
Wolni Kłaj
:
Wieliczanka Wieliczka
19.05.2019
17:30

Klasa A (Myślenice)

Clavia Świątniki Górne
2:7
Jordan Sum Zakliczyn
18.05.2019
17:00
Zielonka Wrząsowice
0:2
Orzeł Nowa Wieś
18.05.2019
17:00
Górki Myślenice
2:0
Iskra Głogoczów
18.05.2019
17:00
LKS Rudnik
2:0
LKS Trzebunia
18.05.2019
17:00
Beskid Tokarnia
1:2
Skalnik Trzemeśnia
19.05.2019
14:00
Hejnał Krzyszkowice
3:1
Iskra Brzączowice
19.05.2019
11:00
Iskra Głogoczów
:
Beskid Tokarnia
22.05.2019
18:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Clavia Świątniki Górne
22.05.2019
18:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Iskra Brzączowice
22.05.2019
18:00
LKS Trzebunia
:
Hejnał Krzyszkowice
22.05.2019
18:00
Topór Tenczyn
:
Zielonka Wrząsowice
22.05.2019
18:00

Klasa A (Olkusz)

Pilica Wierbka
2:3
Promień Przeginia
18.05.2019
11:00
Centuria Chechło
1:3
Unia Jaroszowiec
18.05.2019
18:00
Olimpia Łobzów
3:3
Legion Bydlin
18.05.2019
16:00
Bolesław Bukowno
2:1
Laskowianka Laski
19.05.2019
11:00
Strażak Przybysławice
6:3
Wielmożanka Wielmoża
19.05.2019
17:00
Trzy Korony Żarnowiec
7:0
Orzeł K.
19.05.2019
17:00
Hetman Dłużec
3:5
Spartak Charsznica
19.05.2019
17:00
Błysk Zederman
4:3
Leśnik Gorenice
19.05.2019
16:00

Klasa A (Chrzanów)

MKS Libiąż
2:1
Start Kamień
18.05.2019
16:00
Ciężkowianka Jaworzno
3:1
Wisła Jankowice
18.05.2019
17:00
Tęcza Tenczynek
3:3
Fablok Chrzanów
18.05.2019
17:30
Wolanka Wola Filipowska
5:0
Promyk Bolęcin
18.05.2019
17:00
Zagórzanka Zagórze
6:0
Korona Lgota
19.05.2019
15:00
SPRiN Regulice
1:7
Błyskawica Myślachowice
19.05.2019
17:00
MKS Alwernia
3:5
UKS Dulowa
19.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków I)

LKS Polanowice
4:1
Novi Narama
18.05.2019
17:00
Słomniczanka II Słomniki
2:0
Milenium Radziemice
19.05.2019
12:30
Agricola Klimontów
6:3
Iskra Pałecznica
19.05.2019
17:00
Maszycanka Maszyce
3:1
Sparta Skrzeszowice
19.05.2019
15:00
Olimpia Czaple Wielkie
2:4
LKS Niedźwiedź II
19.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków II)

Topór Aleksandrowice
1:1
Sparta Przeginia Duchowna
18.05.2019
17:00
Błękitni Czułówek
4:1
Lotnik II Kryspinów
19.05.2019
16:00
Kmita II Zabierzów
0:6
Tyniec Kraków
19.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków III)

Kabel
3:1
Zawisza Sulechów
18.05.2019
17:00
Bronowicki/Bratniak Kraków
2:10
Błękitni II Modlnica
18.05.2019
15:00
Albertus Kraków
7:1
Clepardia II Kraków
18.05.2019
17:00
Prądniczanka II Kraków
:
Fairant Kraków
18.05.2019
18:00
Grębałowianka II Kraków
2:2
MKS Skała 2004
19.05.2019
17:00
Orzeł II Bębło
0:3
Płomień Jerzmanowice
19.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków IV)

Armatura Kraków
0:3
Rzozovia Rzozów
18.05.2019
18:00
Pychowianka Kraków
1:4
Piast Skawina
19.05.2019
17:00
Rybitwy Kraków
3:2
Pozowianka Pozowice
19.05.2019
15:00
Borkowianka Borek Sz.
9:0
Grom Kraków
19.05.2019
15:00
Universum Kraków
0:2
Pogoń Skotniki
19.05.2019
17:00
Grom Kraków
:
Pychowianka Kraków
22.05.2019
18:00

Klasa B (Wieliczka)

Wiarusy II
2:3
Iskra Zakrzów
18.05.2019
17:30
Dąb Zabierzów Bocheński
2:1
Gdovia II Gdów
18.05.2019
18:00
Start Brzezie
4:5
Rożnowa
18.05.2019
17:00
Tęcza Słomiróg
3:4
Naprzód Ochmanów
19.05.2019
15:00
Wilga Instalbud Golkowice
1:6
Gwiazda Brzegi
19.05.2019
18:00
Sokół Chorągwica
:
Batory Wola Batorska
19.05.2019
18:00
Błyskawica Wyciąże
1:1
Gryf Wiatowice
19.05.2019
17:00

Klasa B (Myślenice I)

Wicher Stróża
4:2
Orzeł II Myślenice
18.05.2019
17:00
Grodzisko Raciechowice
4:1
Karpaty II Siepraw
19.05.2019
17:00
Szczebel Lubień
6:0
Sęp Droginia
19.05.2019
18:00
Górki II Myślenice
0:1
Sokół Borzęta
19.05.2019
16:00

Klasa B (Myślenice II)

Staw Polanka
5:3
Gościbia II Sułkowice
18.05.2019
17:00
Cisy Harbutowice
4:2
Raba II Dobczyce
18.05.2019
18:00
Radwan Skomielna Czarna
:
Jawor Jawornik
19.05.2019
13:00
Cyrhla Krzczonów
4:1
Dukla Bysina
19.05.2019
15:00

Klasa B (Olkusz I)

Piliczanka Pilica
2:2
Pilica Wierbka
18.05.2019
11:00
Stare Bukowno
0:0
Przebój II Wolbrom
18.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
1:3
Victoria Smroków
18.05.2019
17:00
Sokół Gołaczewy
4:1
Trzy Buki Wierzchowisko
19.05.2019
15:00
Błękitni Falniów
2:2
Cobra Wężerów
19.05.2019
16:00
Strumyk Zarzecze
5:3
Czapla Czaple Male
19.05.2019
17:00
Nidzica Słaboszów
1:2
Dłubnia Trzyciąż
19.05.2019
16:30

Klasa C (Wieliczka)

Promień Zakrzowiec
0:2
Ledniczanka
18.05.2019
16:00
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
:
Górnik II Wieliczka
18.05.2019
17:30
Contra II
4:2
Czarni II Staniątki
19.05.2019
17:00
Czarnochowice II
0:3
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
19.05.2019
17:00

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
0:3
Górnik Zabrze
18.05.2019
14:00
Escola Varsovia Warszawa
0:4
Korona Kielce
18.05.2019
12:00
Śląsk Wrocław
5:1
GKS Bełchatów
18.05.2019
12:00
Wisła Kraków
0:2
Ruch Chorzów
18.05.2019
12:00
Lech Poznań
0:1
Arka G.
18.05.2019
11:00
Pogoń Szczecin
0:4
Cracovia Kraków
18.05.2019
15:30
Elana Toruń
0:2
Jagiellonia
18.05.2019
12:00
Motor Lublin
0:1
Zagłębie Lubin
19.05.2019
12:30

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Motor Lublin
1:2
Stal Mielec
18.05.2019
11:30
Korona Kielce
2:0
Cracovia Kraków
18.05.2019
15:00
Wisła Kraków
1:3
BKS Lublin
18.05.2019
18:00
Podgórze Kraków
:
Resovia Rzeszów
19.05.2019
12:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

KKP Korona
1:2
Resovia Rzeszów
18.05.2019
12:00
Górnik Ł.
1:2
TOP 54 Biała Podlaska
18.05.2019
11:00
Cracovia Kraków
2:3
Motor Lublin
18.05.2019
13:00
Wisła Kraków
5:3
AP 21 Kraków
19.05.2019
11:00

Małopolska Liga Juniorów

Okocimski Brzesko
:
Zatorzanka Zator
18.05.2019
10:00
Dunajec Nowy Sącz
1:1
Unia Tarnów
18.05.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
9:0
BKS Bochnia
18.05.2019
10:00
Górnik Wieliczka
5:3
Sokół Słopnice
18.05.2019
11:00
Podhale Nowy Targ
2:0
Puszcza Niepołomice
19.05.2019
10:00
Dalin Myślenice
4:2
Profi Zielonki
19.05.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
20.05.2019
17:30

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Garbarnia Kraków
3:1
Sandecja Nowy Sącz
18.05.2019
10:00
Dąb P.
1:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
18.05.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
1:1
Pcimianka
18.05.2019
13:00
Hutnik Kraków
2:1
Soła Oświęcim
19.05.2019
16:30

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Unia Oświęcim
1:4
MUKS TAP Tarnów
18.05.2019
13:00
Dalin Myślenice
0:3
Limanovia Limanowa
18.05.2019
15:00
Podhale Nowy Targ
3:1
Sandecja II Nowy Sącz
18.05.2019
10:00
Dunajec Nowy Sącz
1:5
Profi Zielonki
18.05.2019
13:30

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Unia Tarnów
4:3
Okocimski Brzesko
18.05.2019
10:00
Glinik
0:3
Dunajec Nowy Sącz
18.05.2019
10:00
Unia Oświęcim
1:2
Sandecja Nowy Sącz
18.05.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
2:1
AS Progres Kraków
19.05.2019
15:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Górnik Wieliczka
3:3
Limanovia
18.05.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:2
Raba Dobczyce
18.05.2019
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Soła
19.05.2019
10:00
MKS Trzebinia
2:2
Krakus Nowa Huta
19.05.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

Czarni Sosnowiec
4:0
SMS Łódź
18.05.2019
14:00
Olimpia Szczecin
2:1
Mitech Żywiec
19.05.2019
11:00
Polonia Poznań
0:10
AZS PSW Biała Podlaska
19.05.2019
12:00
Górnik Łęczna
3:2
AZS PWSZ Wałbrzych
19.05.2019
15:00
GKS Katowice
1:3
Medyk Konin
19.05.2019
17:00
AZS UJ Kraków
:
AZS Wrocław
21.05.2019
14:00

I liga kobiet (południe)

Wanda Nowa Huta
0:1
Rolnik Głogówek
18.05.2019
16:00
Resovia Rzeszów
2:1
ROW Rybnik
18.05.2019
12:00
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
0:3
Rekord Bielsko Biała
18.05.2019
13:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
2:3
Tarnovia Tarnów
19.05.2019
16:00
Czwórka Radom
2:1
ISD-AJD Częstochowa
19.05.2019
11:00
Rysy Bukowina Tatrzańska
1:1
Respekt Myślenice
19.05.2019
15:00

II liga małopolska kobiet

Starówka Nowy Sącz
3:0
GKS Majdan Sieniawski
18.05.2019
13:00
Potok Sitno
1:2
Prądniczanka Kraków
18.05.2019
12:00
Łysica Bodzentyn
2:0
Naprzód Sobolów
18.05.2019
11:00
LKS Wierzchowiska
3:4
Sparta Daleszyce
19.05.2019
15:00
KSP Kielce
0:2
Widok Lublin
19.05.2019
14:00
UKS Staszkówka Jelna
8:0
Resovia II Rzeszów
19.05.2019
13:00

III liga małopolska kobiet

Bronowianka Kraków
:
Podgórze Kraków
18.05.2019
17:00
Rysy II Bukowina Tatrzańska
0:7
Iskra Brzezinka KKPN
18.05.2019
16:00
Górnik Wieliczka
0:0
Olimpia Osieczany
18.05.2019
12:30
Tuchovia Tuchów
:
Pogorzanka Pogorzyce
19.05.2019
16:00
Prądniczanka II Kraków
:
Puszcza Niepołomice
19.05.2019
16:00
FSA Kraków
:
Piast Skawina
19.05.2019
16:00

IV liga małopolska kobiet (zachód)

Wisła Brzeźnica
:
Jedynka Krzeszowice
18.05.2019
 
AS Świątniki Górne
0:3 v.o.
Burza Roczyny
18.05.2019
 
Victoria Gaj
3:5
Victoria Zalas
18.05.2019
 

IV liga małopolska kobiet (wschód)

Zielonka Wrząsowice
4:0
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
18.05.2019
 
Szreniawa Nowy Wiśnicz
0:13
Dąb Zabierzów Bocheński
18.05.2019
 
Tarnovia II
6:0
Uran Łukowica
18.05.2019
 

I liga oldbojów (Kraków)

Opatkowianka Opatkowice
4:4
Prądniczanka Kraków
20.05.2019
18:00
Cracovia Kraków
2:5
Grębałowianka Kraków
20.05.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
2:11
Hutnik Kraków
20.05.2019
18:00
Wanda Kraków
0:2
Garbarnia Kraków
20.05.2019
18:00
Wisła Kraków
7:3
Dąbski
20.05.2019
19:00

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
2:8
Clepardia Kraków
20.05.2019
18:00
Wieczysta Kraków
9:2
Strzelcy
20.05.2019
18:00
Prokocim Kraków
3:2
Zwierzyniecki Kraków
20.05.2019
18:00
Tyniec Kraków
2:1
Armatura Kraków
20.05.2019
18:00
Krakus Swoszowice
4:1
Borek Kraków
20.05.2019
18:00