Wiślacki thriller bez happy endu (foto)

W niedzielne popołudnie odbył się mecz 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka obydwie drużyny dzieliły w tabeli tylko trzy punkty. Stawka spotkania była więc wysoka.
Wynik spotkania otworzył Majewski, który w 22 minucie popisał się kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego i nie dał najmniejszych szans Lisowi na skuteczną interwencję. Dziesięć minut później było już 0:2. W polu karnym upadł jeden z zawodników Pogoni, arbiter spotkania skorzystał z pomocy VAR-u i wskazał na jedenasty metr od bramki Wisły. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Drygas.
Na drugą połowę wiślacy wyszli pełni wiary w możliwość odrobienia strat. Ich animusz został jednak ostudzony już w 50 minucie, gdy płaskim uderzeniem popisał się Guarrotxena i zrobiło się 0:3. Pogoń nie zamierzała spocząć na laurach i w kolejnych minutach Majewski i Kożulj obili wiślacką poprzeczkę. Gdy do końca regulaminowego czasu gry zostało niespełna 5 minut, kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Basha i wiślackie marzenie o zdobyczy punktowej znów ożyły. Na trybunach z gardeł ponad 17 tysięcy widzów niosło się gromkie "Jeszcze jeden, jeszcze jedne". I w 89 minucie Wisła zdobyła kolejnego gola, a jego autorem, po przepięknym uderzeniu z woleja, został ponownie Basha. Czyżby Wisła miała stać się Dawidem Kubackim polskiej ekstraklasy i z beznadziejnej - wydawać by się mogło sytuacji - doprowadzić do wyrównania, a może i zwycięstwa? Niestety, dla krakowian, happy endu nie było. Były jeszcze szanse, była przepychanka między zawodnikami, ale nie było już goli. Wisła przegrywa 2:3 i do ósmego miejsca traci cztery punkty.
W następnej kolejce krakowianie jadą na mecz do Kielc, gdzie powalczą z tamtejszą Koroną.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)

Bramki: Basha 86'; 89; - Majewski 22'; Drygas 32'; Guarrotxena 50'

żółte kartki: Burliga, Sadlok, Wasilewski - Fojut

Wisła: Lis – Pietrzak, Wasilewski, Sadlok, Palcić (60 Burliga), Plewka (60 Savičević), Basha, Peszko, Wojtkowski, Błaszczykowski, M. Kolar (60 Drzazga)

Pogoń: Załuska – Nunes, Walukiewicz, Malec, Bartkowski, Kozulj (87 Hostikka), Podstawski (90 Fojut), Majewski, Drygas, Guarrotxena (83 Delew), Buksa.

Widzów: 17775

Sędzia: Szymon Marciniak

Źródło: Grzegorz Saj (tekst), Jakub Pieprzyk (foto)