Kapitalne Derby przy Reymonta (foto)

Kibice, którzy w niedzielny wieczór w liczbie blisko 30 tysięcy zgromadzili się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, na pewno nie żałują swojej decyzji. Piłkarze Wisły i Cracovii stworzyli w derbowym pojedynku kapitalne widowisko.

Początek meczu należał zdecydowanie do Wisły. W 14 minucie piłka trafiła pod nogi Drzazgi, a ten z huknął sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Zawodnicy trenera Probierza zgłaszali wątpliwości, czy przed zdobyciem gola nie było faulu, sędzia korzystał z pomocy VAR, jednak ostatecznie wskazał na środek boiska. Nie minęło więcej jak kilkadziesiąt sekund, gdy Kolar z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki i podwyższył prowadzenie na 2:0. Wiślacy cieszyli się prowadzeniem, ale musieli zacząć radzić sobie bez Michała Buchalika, który rozpoczął derby w podstawowym składzie. Bramkarz Wisły doznał kontuzji i zastąpił go Lis. Prowadzenie Wisły 2:0 utrzymało się do końca pierwszej połowy.

W 50 minucie powinno być 3:0. Bramkarz Cracovii, naciskany przez Kolara, wybił piłkę wprost pod nogi Drzazgi, ale ten nie wykorzystał prezentu i w sytuacji niemal sam na sam uderzył obok słupka. Co się odwlecze …W 59 minucie Peszko szarpnął lewym skrzydłem, dograł piłkę na prawo do Błaszczykowskiego, a kapitan Białej Gwiazdy podwyższył na 3:0. Goście nie zniechęcili się trzybramkową stratą i motywowani przez swojego szkoleniowca, walczyli o choćby honorową bramkę. W 84 minucie uderzenie głową Cabrery obronił kapitalnie Lis. Golkiper Wisły był bezradny przy uderzeniu Hiszpana kilka minut później i zrobiło się 3:1. Ambitnie walczące Pasy nie poddawały się i w doliczonym czasie gry zdobyły gola na 3:2, a jego autorem był Piszczek. W kolejnej akcji goście mieli rzut rożny, pod bramką Lisa nieźle się zakotłowało, ale finalnie to Wisła zdobywa trzy punkty.

W tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Między czwartą Pogonią a dziesiątym Zagłębiem Lubin są jedynie cztery punkty różnicy. Po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji, Wisła rozegra mecz z Legią Warszawa, zaś Cracovia powalczy z Górnikiem Zabrze.

Wisła Kraków – Cracovia 3:2 (2:0)
Bramki: Drzazga, Kolar, Błaszczykowski – Cabrera, Piszczek

Żółte kartki: Burliga, Basha, Wasilewski – Rapa, Wdowiak
Wisła: Buchalik (32 Lis) – Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Błaszczykowski, Basha, Savicević, Drzazga (55 Wojtkowski), Peszko - M. Kolar (80 Plewka)
Cracovia: Pesković – Rapa (60 Siplak), Helik, Dytiatjew, Ferraresso - Gol, Wdowiak, D. Dąbrowski (70 Dimun) - Hernandez, Hanca (60 F. Piszczek), Cabrera.
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Źródło: Grzegorz Saj (tekst), Jakub Pieprzyk (foto)

Dodano: 2019-03-17 23:23:38