facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czajka: Udało nam się osiągnąć pewność siebie

Czajka: Udało nam się osiągnąć pewność siebie

Na kilka dni przed rozpoczęciem rundy wiosennej i wznowieniem rywalizacji ligowej prezentujemy wywiad z trenerem zespołu Górek Myślenice - Wojciechem Czajką. W rozmowie zapytaliśmy m.in. o temat zimowych przygotowań, bardzo dobrej dyspozycji w sparingach oraz realnej oceny szans. 

Wywiad z trenerem LKS Górki Myślenice - Wojciechem Czajką

- Dzisiejszy wywiad, to już piąta nasza rozmowa, którą w późniejszym czasie będą mogli przeczytać klubowi sympatycy i kibice, a także wszystkie osoby związane z LKS Górki. Czy przez miniony rok zmieniło się coś w Twoim prywatnym życiu lub czy jakaś z Twoich cech charakteru uległa zmianie? 

- Hehe… Nie spodziewałem się takiego pytania. Im człowiek starszy, tym trudniej zmieniać charakter. Moim celem w tym zakresie, a związanym z piłką nożną, było poprawić opanowanie podczas meczów. Pomimo bardzo dużej dozy emocji i skrajnych sytuacji jako trener, a przede wszystkim jako człowiek muszę panować nad emocjami. Powoli widzę progres, gdyż mecze  z ławki staram się analizować tak chłodno jak tylko potrafię. Pozwala to na wyciągnięcie z przebiegu meczu dużo większej liczby danych, potrzebnych do podejmowania właściwych decyzji. Druga sprawa, to oczywiście odnoszenie się z szacunkiem do człowieka stojącego naprzeciw mnie, czyli sędziego, rywali czy kibiców.

- Powyższe pytanie nie zostało zadane przypadkowo, ponieważ jedną z podstawowych różnic w Twoim osobistym CV trenera może być fakt, że aktualnie prowadzisz całkiem inny zespół, niż miało to miejsce rok temu. Wówczas całkowicie zmieniony pod względem personalnym i nieco rozbity po zimowej przerwie, walczący przede wszystkim o utrzymanie, natomiast teraz to czołowa ekipa w A-klasie z wysokimi aspiracjami. Jak udało Ci się w rok odmienić całkowicie losy drużyny?

- Moja zasługa jest cząstkowa, gdyż tyczy się aspektu sportowego, czysto piłkarskiego. Pozostała praca należała do ludzi zaangażowanych w ten klub, zawodników i kibiców oczywiście. Jeżeli chodzi o moją działkę, to podstawą było, jest i dopóki będę zajmował się trenowaniem, to będzie wywołanie odpowiedniego podejścia do pracy, którą trzeba wykonać, aby można było spodziewać się oczekiwanych efektów. Trener mający dwie jednostki treningowe w tygodniu ma dużo mniejszy wpływ na zespół niż trener, który pracuje z grupą 3-4 razy w tygodniu. Choć może być i tak, że jeden potrafi wycisnąć z zespołu więcej na dwóch jednostkach, niż inny na czterech. Dla mnie duże znaczenie mają zasadniczo trzy elementy. Po pierwsze, trening musi być na tyle intensywny na ile to możliwe, gdyż daje to nadzieję, że organizm w trakcie meczu odpowiednio będzie reagował na pojawiające się zmęczenie. Po drugie, mam pewną koncepcję, model gry, który buduję w głowach zawodników cegiełka po cegiełce. Jest to proces uczenia zawodników myślenia, dobrego rozwiązywania sytuacji/problemów boiskowych, to proces, który w zasadzie nigdy się nie kończy, gdyż ciągle jest coś do poprawiania. Po trzecie, w końcu w myśl maksymy, że dobra szatnia jest lepsza niż sto odpraw taktycznych, bardzo ważna w moim podejściu jest zdrowa atmosfera w zespole, gdzie zawodnicy chcą być ze sobą i cieszy ich to. Piłkarze z charakterami aspołecznymi, zatruwający grupę czy toksyczni nie mają u mnie żadnej przyszłości i mieć raczej nie będą. 

- Chociaż przeciwności losu były różne, a jedną z najbardziej dotkliwych to ciągłe braki kadrowe z powodu kontuzji, to zespół osiągnął historyczny wynik, pobijając rekord punktowy w czasie jednej rundy i pierwszy raz w A-klasie bilans zwycięstw był przeważający. Jak radziłeś sobie z tym niechcianym dla każdego trenera „bólem głowy” i wieloma kryzysowymi sytuacjami w minionym czasie?

- W tej pracy trzeba radzić sobie z wieloma trudnymi, krytycznymi chwilami. Nie ma ogólnej recepty na to, każdy trener robi to zgodnie ze swoim podejściem, doświadczeniem i inteligencją. 

- Jako prywatna osoba dałeś się poznać jako niezwykle pokorny człowiek, chcący współpracować i preferujący łączenie ludzkich kontaktów niż dzielenie innych ze względu na poglądy itp. Czy spodziewałeś się, że zostaniesz tak miło przyjęty przez społeczność Górnego Przedmieścia i osoby związane z klubem?

- Bardzo chciałbym być pokorny, ale daleka droga do tego, choć muszę przyznać, że jest to według mojej opinii jedna z najważniejszych ludzkich cech. Co do ludzi z Górnego Przedmieścia, to trafiłem do bardzo fajnego środowiska. W tych czasach, gdzie coraz mniej jest spotkań, rozmów, wspólnego spędzania czasu pomiędzy ludźmi, to tutaj jest wręcz przeciwnie. Wszyscy - od dzieciaków po seniorów wspólnie i w dużej ilości spotykają się na meczach i poza nimi. Oprócz tego wspierają zespół, są z nim, nawet podczas porażek i gorszych chwil. 

- Przeszłość oddzielamy grubą kreską, a teraz chciałbym skupić się na teraźniejszości. W dniu 16. stycznia zespół ponownie pod Twoją wodzą rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Jak oceniasz zaangażowanie swoich podopiecznych, ich frekwencję na każdej jednostce oraz wypełnianie Twoich założeń?

-  Tak jak już wspomniałem wyżej, podejście jest bardzo dobre. Najtrudniejszy czas wypełniony najcięższą pracą nikogo nie zraził, a frekwencja była znakomita. Myślę, że oprócz tego, że jest to wynik charakterów tych chłopaków, to też tej budowanej przeze mnie świadomości, że solidna praca daje nadzieję, a bez niej nic dobrego w dłuższej perspektywie nie powstanie. 

- Ekipa Górek nadspodziewanie dobrze wypadła w meczach kontrolnych. Pokonanie zespołów z wyższej klasy i miażdżąca wręcz skuteczność napastników, to czynniki które niejako podsumowują bardzo dobry w naszym wykonaniu okres treningowy. Jak oceniasz postawę zawodników w każdym ze sparingów i czy jesteś zadowolony z dotychczasowych występów?

- Za wyjątkiem pierwszego meczu, gdzie nogi były jeszcze bardzo ciężkie od pracy ze sztangami, zagraliśmy bez kilku kluczowych zawodników oraz rozpoczęliśmy pracę nad nowym ustawieniem zespołu, to pozostałe mecze pokazały, że efekty pracy są już widoczne. Oprócz pierwszego meczu, wszystkie sparingi wygraliśmy, w tym trzykrotnie z rywalami z wyższej ligi. Cieszy fakt, że nawet grając jedno spotkanie trochę słabiej w końcu i tak zwyciężyliśmy w dosyć pewny sposób. Rok temu, gdy tutaj przyszedłem nie mogliśmy sobie poradzić z B-klasowymi klubami, a teraz w meczach z zespołami z wyższej ligi zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie. Oczywiście spotkania mistrzowskie rządzą się swoimi prawami, ale te sparingi są doskonałym prognostykiem, że idziemy w dobrym kierunku. Udało nam się osiągnąć pewność siebie i świadomość tego, że jesteśmy mocni. 

- Chociaż powszechne jest stwierdzenie, że meczów kontrolnych się nie wygrywa, to jednak trudno uwierzyć w fakt, że świetna dyspozycja ze sparingów może odejść w zapomnienie, w tak krótkim czasie i pod okiem doświadczonego trenera, który już wielokrotnie przygotowywał zespół do rundy wiosennej w rozgrywkach A-klasy. Czy masz jakąś receptę na sukces oraz ewentualny „plan B”, jeśli coś pójdzie nie tak jak sobie założyłeś?

- Mecze kontrolne też się wygrywa, przegrywa lub remisuje. Oczywiście są one przygotowaniami, a mecze mistrzowskie mają inną naturę. Spotkania kontrolne pokazują, że jest powód do pozytywnego patrzenia w przyszłość, ale nie dają one gwarancji, że wyjdziemy na mecz ligowy i spokojnie go wygramy. Każdy mecz to nowa, inna historia, a najważniejsze jest walczyć od pierwszej do ostatniej minuty, dając z siebie wszystko.  

W każdym z dotychczasowych wywiadów podkreślałeś, że tylko cierpliwą i konsekwentną pracą można osiągnąć upragniony sukces. Założenie ciężkiej pracy u podstaw do tej pory dawało świetne rezultaty, o czym przekonaliśmy się m.in. w rundzie jesiennej. Czy nadal uważasz, że jest to jedna z głównych dróg, dzięki której można osiągnąć wyznaczony cel?

- Innej nie ma.   

- Podstawowymi cechami Twoich podopiecznych są z pewnością waleczność, zaangażowanie i wielkie poświęcenie dla drużyny. Ponadto w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Jak sądzisz, który z czynników ma zdecydowany wpływ na fakt, że w Górkach od lat kontynuują grę ci sami zawodnicy, a niektórzy niemieszkający na co dzień na terenie najbliżej okolicy?

- Atmosfera w zespole i wokół niego jest kluczowa. Większość z naszych zawodników mogłoby grać w jakimkolwiek klubie z A-klasy czy ligi okręgowej i dostawać za to jeszcze jakieś pieniądze, a mimo to wolą grać u nas, bez tego. Mało tego, zawodnicy z zewnątrz chcą do nas przychodzić i z nami grać.  

- Ostatnio spotkałem się z tezą, że kluczem do sukcesu w sporcie jest dobry trener, który musi być zarazem dobrym psychologiem. Jak wiadomo spędzasz ze swoimi podopiecznymi najwięcej czasu, a więc czy czujesz się niejako odpowiedzialny za prowadzenie całego zespołu pod względem mentalnym, co sprawia, że atmosfera w drużynie jest wspaniała, a na boisku zawodnik zawsze stanie za swoim kolegą?

- Psychologia oraz wpływ na sposób myślenia zawodników jak i całego zespołu są niezwykle ważne. Nie twierdzę, że jestem dobrym trenerem, ale wiem, że trenerką zajmować może się każdy, choć nie każdemu będzie to dobrze wychodziło. Niezwykle ważna jest psychologia, ale również wiedza z zakresu teorii treningu, fizjologii człowieka (procesów chemicznych zachodzących w organizmie), techniki, taktyki, dietetyki itd. - to wszystko musi być na określonym poziomie w tym fachu i to nieważne czy w A-klasie czy w Ekstraklasie.  

- Pierwsza drużyna w czasie zimowej przerwy nie przeszła już tak znaczącej rewolucji kadrowej jak w ubiegłym roku, ponieważ ekipę zasilili tylko bracia Sabała. Jak oceniasz ich występy, jakimi cechami dysponują, co jest ich atutem i czym przekonali Ciebie do gry w zespole?

- Dokładnie, zespół w zasadzie się nie zmienił, a zasilili nas tylko Tomek i Mateusz Sabała. Pierwotnie, gdy wiceprezes Rabka dogrywał temat nie byłem pewien czy coś z tego będzie. Zawodnicy grający w rezerwach Wisły, obijający się o treningi z pierwszą Wisłą, później grający w Dalinie, Orle czy Pcimiance nagle przychodzą do A-klasy. Myślałem, że pewnie to typ chłopaków z talentem, ale ze złym podejściem. Na szczęście się myliłem. Zasuwają w zasadzie na każdym treningu, piłkarsko są na bardzo zaawansowanym poziomie i szybko wkomponowali się w drużynę. Są to chłopaki z sąsiedztwa, dlatego zdecydowali się u nas grać. Spokojnie poradziliby sobie (jak i kilku innych chłopaków z klubu) na wyższym poziomie. U nas mają dobry piłkarsko zespół, w którym mogą czerpać radość z gry, a dwa treningi i mecz pozwalają mieć prywatne życie oprócz piłki. W wyższych ligach (V,IV) poziom nie jest dużo większy, ale wymagania takie jak 3-4 treningi i mecz sprawiają, że życia prywatnego już nie ma, a wielkiej fortuny też się nie zgarnie. 

- Dużą zmianą, jeśli chodzi o klub Górki w minionym czasie było zatrudnienie na stanowisku trenera drugiego zespołu Andrzeja Szlachetki. Dotychczasowe wyniki napawają optymizmem, a warto zaznaczyć, że kilku z graczy rezerw rozpoczęło przygotowania już z pierwszą ekipą. Czy uważasz, że obecne rozwiązanie w klubie i posiadanie zaplecza w postaci drugiego zespołu seniorskiego jest sensowne oraz czy w czasie rywalizacji ligowej będziesz dawał szansę zawodnikom trenujących pod okiem szkoleniowca Andrzeja Szlachetki?

- Oczywiście drugiemu zespołowi brakowało przywództwa, kogoś kto weźmie odpowiedzialność za zespół i go poprowadzi. Chłopaki wykazali się charakterem, bo pomimo nie najlepszych wyników nie zniechęcili się. Teraz Andrzej ma potencjalnie ponad 20 zawodników, więc jest nadzieja. Jedyny problem w tym, czy ci chłopcy będą pracować, czy tylko chcą się spotkać w niedzielę i pokopać piłkę. Oczywiście mam nadzieję, że będą wybijające się postacie, które będę mógł brać pod uwagę w perspektywie gry w pierwszym zespole. Już widzę tam 3-4 ciekawych chłopaków. Poza tym pierwsza drużyna ma kadrę około 20 zawodników, więc siłą rzeczy też chciałbym, żeby ci którzy nie zagrają w tej ekipie, mogli pomagać swoim kolegom z drugiego zespołu. Co do Andrzeja, to myślę, że jest odpowiednią osobą i sobie poradzi, czego bardzo mu życzę i służę swoją skromną osobą do pomocy. 

- W rundzie jesiennej sporym atutem zespołu była gra defensywna, przez co ekipa straciła najmniej bramek w czasie jednej rundy w ciągu ostatnich lat. W meczach kontrolnych zawodnicy popisali się natomiast znakomitą skutecznością, a więc samoistnie przychodzi myśl, co w czasie wiosennych rewanżów będzie największym atutem myśleniczan? 

- Z racji odpowiedniego profilu zawodników, których mamy zmieniłem taktykę. Zmiana nie naruszyła struktury defensywnej zespołu, a nawet ją wzmocniła, a korekty w ataku sprawiły, że grając teraz zależnie od sytuacji na 2, 3, a nawet 5 napastników dużo łatwiej tworzymy sytuacje bramkowe. Żadna taktyka sama nie gra, ma ona tylko stwarzać najlepsze możliwe warunki dla zawodników, aby skutecznie bronili swojej bramki i atakowali przeciwną. Ważna jest gra poszczególnych zawodników i ich zaangażowanie, waleczność oraz pewność siebie.  

- Aktualna sytuacja kadrowa w klubie jest bardzo korzystna, ze względu na grupę około 20-22 graczy, którzy są w stanie poradzić sobie z każdym A-klasowym rywalem oraz solidna i młoda ekipa rezerw jako alternatywa. Prosiłbym o omówienie każdej z formacji i przedstawienie czytelnikom faktycznego stanu posiadania?

- Myślę, że najlepiej jeżeli kibice przyjdą na nasze mecze i sami ocenią.

- Rewolucja kadrowa z minionego roku i jej uzupełnienie w lecie spowodowało, że zespół zdecydowanie obniżył średnią wieku, a aż 40 z 53 zgłoszonych do rozgrywek zawodników nie przekroczyło jeszcze trzydziestego roku życia. Można zatem powiedzieć, że cały klub został konkretnie odmłodzony (średnia wieku 24,84 lat). Czy wydaje Ci się, że to właściwa droga dla LKS Górki?

- Dla mnie nie ma znaczenia wiek zawodnika. Oczywiście dla zespołu i jego przyszłości lepiej jest posiadać młodych zawodników, bo jest gwarancja ciągłości. Gdyby zespół składał się z samych starszych zawodników, to za jakiś czas mogłoby okazać się, że nie ma kto grać, po zawieszeniu butów na kołek przez starszych kolegów. Tym co mnie osobiście cieszy, to fakt, że spośród zawodników po trzydziestce w moim zespole, każdy w przeciągu roku zaliczył progres, rozwinął się motorycznie, taktycznie, a nawet technicznie.   

- Większość ze spotkań ligowych zagramy na kompleksie sportowym przy ul. Solidarności 6. Złośliwi powiedzą, że obiekt Górek nie był specjalnie szczęśliwy w czasie zeszłego roku, choć aktualnie kontynuujemy passę trzech zwycięstw z rzędu jako gospodarze. Czy sądzisz, że nasz obiekt może być z powrotem niezdobytą twierdzą, a gra na nim będzie dla nas sporym handicapem? 

- Mój ból polega na tym, że im boisko mniejsze i bardziej nierówne, tym większe znaczenie ma przypadek. Powiększyć nasze boisko jest już trudno, ale zadbać o idealną, równą murawę jest w naszym zasięgu. I tu pole do popisu dla naszych świetnych działaczy. Piłkarsko jesteśmy mocni i jeżeli nie będzie nam przeszkadzać murawa, to razem z naszymi kibicami i ich wsparciem jesteśmy w stanie wygrać z każdym.

- Na początku roku w klubie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze, na którym wybrano nowe władze. Jak układała się współpraca w czasie zimowych przygotowań i czy masz jakieś szczególne życzenia do zarządu dotyczące działalności klubu?

- Współpraca od początku jest wzorowa, a wsparcie bardzo duże. 

- Jedną z Twoich maksym jest gra o zwycięstwo w każdym następnym meczu i pewnie to stawiasz sobie za główny cel. Obecna sytuacja w tabeli ligowej oraz fakt posiadania bardzo dobrej drużyny przyczyniają się do tytułowania ekipy z Górnego Przedmieścia jako jednego z faworytów tegorocznych rozgrywek. Czy myślisz, że mistrzostwo ligi w sezonie 2018/19 jest realne?

- Oczywiście, że jest realne. Liga jest bardzo wyrównana, każdy może wygrać z każdym, dlatego nikt nie może być niczego pewien. My w tym sezonie nic nie musimy, ale możemy, więc bez wielkiej presji zamierzamy gonić lidera. 

- Ważnym elementem, który też niejako charakteryzuje ten klub w porównaniu z innymi, to posiadanie bardzo licznej grupy wiernych kibiców, zawsze będących z zespołem. Sam wielokrotnie podkreślałeś, że wsparcie z trybun jest niezwykle ważne w trakcie meczów. W jaki sposób zachęciłbyś kibiców do licznego przybywania na mecze ligowe Górek Myślenice? 

- Zwycięstwami i dobrą grą. 

Na koniec czas na tradycyjne życzenia. Oboje jesteśmy zgodni, że do osiągnięcia celu niezbędne będzie zdrowie zawodników i to zdecydowanie najistotniejsza kwestia. Czy jako Trener życzysz sobie czegoś jeszcze?

- Zdrowie w sporcie jest najistotniejsze. Jeżeli będą nas omijać kontuzje, to tym większą mamy szansę na dobre wyniki.

- Serdecznie dziękuję za wywiad i życzę sukcesów w nadchodzącej rywalizacji. 


 

 

Źródło: Oliwier Bzowski (Górki)

Dodano: 2019-03-21 11:43:00


wywiad  Górki 

Komentarze


IV liga (Kraków-Wadowice)

Unia Oświęcim
1:2
Górnik Wieliczka
15.06.2019
17:00
Słomniczanka Słomniki
3:1
Jutrzenka Giebułtów
15.06.2019
17:00
Dalin Myślenice
6:0
Wiślanka Grabie
15.06.2019
17:00
LKS Jawiszowice
4:2
Clepardia Kraków
15.06.2019
17:00
Kaszowianka Kaszów
1:2
Beskid Andrychów
15.06.2019
17:00
Orzeł Piaski Wielkie
3:0
KS Olkusz
15.06.2019
17:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
3:2
Orzeł Ryczów
15.06.2019
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Orkan Szczyrzyc
3:3
Unia Tarnów
15.06.2019
16:00
Poprad Muszyna
1:3
Glinik Gorlice
15.06.2019
16:00
Lubań Maniowy
1:3
BKS Bochnia
15.06.2019
16:00
Watra Białka Tatrzańska
2:1
Tarnovia Tarnów
15.06.2019
14:00
Dunajec Zakliczyn
4:4
Sandecja II Nowy Sącz
15.06.2019
16:00
LKS Szaflary
4:7
GKS Drwinia
15.06.2019
16:00
Okocimski Brzesko
3:0 v.o.
Olimpia Pisarzowa
15.06.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Zieleńczanka Zielonki
3:2
Grębałowianka Kraków
15.06.2019
17:00
Przemsza Klucze
0:0
Bibiczanka Bibice
15.06.2019
17:00
Prądniczanka Kraków
2:1
Sokół Kocmyrzów
15.06.2019
17:00
LOT Balice
0:0
Pogoń Miechów
15.06.2019
17:00
Prądnik Sułoszowa
0:3
Spójnia Osiek
15.06.2019
17:00
Piliczanka Pilica
0:1
Proszowianka Proszowice
15.06.2019
17:00
Przebój Wolbrom
6:0
Orzeł Iwanowice
15.06.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Skawinka Skawina
6:4
Garbarnia II Kraków
15.06.2019
18:00
Hutnik II Kraków
0:5
Borek Kraków
16.06.2019
17:00
Prokocim Kraków
6:1
Świt Krzeszowice
16.06.2019
17:00
Bronowianka Kraków
2:2
Nadwiślan Kraków
16.06.2019
17:00
Wiślanie II Jaśkowice
4:1
Piast Wołowice
16.06.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wróblowianka Wróblowice
1:0
Radziszowianka Radziszów
15.06.2019
17:00
Wiarusy Igołomia
0:2
Gdovia Gdów
15.06.2019
17:00
Dziecanovia Dziekanowice
2:0
Czarni Staniątki
15.06.2019
17:00
Karpaty Siepraw
1:3
Targowianka Targowisko
15.06.2019
17:00
LKS Śledziejowice
1:1
Raba Dobczyce
15.06.2019
17:00
Orzeł Myślenice
4:4
Pasternik Ochojno
15.06.2019
17:00
Gościbia Sułkowice
0:1
Tempo Rzeszotary
15.06.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Halniak Maków Podhalański
1:1
Niwa Nowa Wieś
15.06.2019
17:00
Garbarz Zembrzyce
0:3
Kalwarianka Kalwaria Z.
15.06.2019
17:00
Sosnowianka Stanisław Dln
3:0
Arka Babice
15.06.2019
17:00
Tempo Białka
2:2
KS Chełmek
15.06.2019
17:00
LKS Żarki
3:0
Brzezina Osiek
15.06.2019
17:00
LKS Rajsko
5:1
Victoria Jaworzno
15.06.2019
15:30
Nadwiślanin Gromiec
2:2
Zatorzanka Zator
15.06.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
1:1
Rylovia Rylowa
15.06.2019
17:00
Olimpia Kąty
4:1
Jadowniczanka Jadowniki
15.06.2019
16:00
LKS Gnojnik
3:4
Arkadia Olszyny
15.06.2019
18:00
Olimpia B.
4:2
Raba Książnice
15.06.2019
18:00
Sokół Maszkienice
5:0
Orzeł Dębno
16.06.2019
16:00
Naprzód Sobolów
5:1
Tarnavia
16.06.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wisła Szczucin
2:3
Zorza Zaczarnie
15.06.2019
18:00
KS US Śmigno
0:9
Metal Tarnów
15.06.2019
18:00
Tuchovia Tuchów
3:1
LUKS Skrzyszów
15.06.2019
18:00
Wola Radłowska
1:5
GLKS Gromnik
15.06.2019
18:00
Pogórze
0:3
Dunajec Zbylitowska Góra
15.06.2019
18:00
Polan Żabno
3:0
Olimpia Wojnicz
15.06.2019
18:00
LKS Ładna
2:6
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
15.06.2019
18:00
Ciężkowianka Ciężkowice
2:3
Wolania Wola Rzędzińska
15.06.2019
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Laskovia
3:4
Kolejarz Stróże
15.06.2019
16:00
Wierchy Rabka Zdrój
1:0
Gród Podegrodzie
15.06.2019
18:00
Sokół Słopnice
2:1
Huragan Waksmund
15.06.2019
18:00
Jarmuta
5:1
Zalesianka
15.06.2019
17:00
Orzeł Wojnarowa
:
Ogniwo Piwniczna Zdrój
15.06.2019
13:30
Skalnik Kamionka Wielka
3:3
Sokół Stary Sącz
16.06.2019
16:00
Poprad Rytro
:
KS Tymbark
16.06.2019
16:00
LKS Łużna
:
LKS Rupniów
16.06.2019
17:00
Gród Podegrodzie
:
Laskovia
19.06.2019
18:00
Kolejarz Stróże
:
Sokół Stary Sącz
19.06.2019
17:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
LKS Łużna
19.06.2019
18:00
LKS Rupniów
:
Jarmuta
19.06.2019
18:00
KS Tymbark
:
Wierchy Rabka Zdrój
19.06.2019
18:00

Klasa A (Kraków I)

Juvenia Prandocin
5:4
Strażak Goszcza
15.06.2019
18:00
Spartak Wielkanoc
2:2
Michałowianka Michałowice
15.06.2019
18:00
Kapitol Racławice
3:0 v.o.
Ekler Baranówka
15.06.2019
18:00
Czarni 03 Grzegorzowice
4:5
Jastrzębiec Książ Wielki
15.06.2019
18:00
Partyzant Dojazdów
5:0
Orzeł Bębło
15.06.2019
18:00
Szreniawa Koszyce
3:3
Galicja Raciborowice
15.06.2019
18:00
LKS Niedźwiedź
5:0
Wierzbowianka Wierzbno
15.06.2019
18:00

Klasa A (Kraków II)

Liszczanka Liszki
3:1
Sokół Rybna
15.06.2019
18:00
Górzanka Nawojowa Góra
0:5
Strażak Rączna
15.06.2019
16:00
Nadwiślan Rusocice
3:0 v.o.
Sportowiec Modlniczka
15.06.2019
18:00
Dragon Szczyglice
1:7
Wisła Jeziorzany
15.06.2019
18:00
Orlęta Rudawa
3:1
JKS Zelków
15.06.2019
18:00
Wisła Czernichów
4:0
Tęcza Piekary
15.06.2019
18:00
Kmita Zabierzów
4:2
Lotnik Kryspinów
15.06.2019
18:00

Klasa A (Kraków III)

Podgórze Kraków
3:7
Dąbski Kraków
15.06.2019
11:00
Zwierzyniecki Kraków
4:3
Bieżanowianka Kraków
15.06.2019
18:00
Płomień Kostrze
1:0
Iskra Krzęcin
15.06.2019
18:00
Wawel Kraków
3:5
Wanda Nowa Huta
15.06.2019
18:00
Radziszowianka II
2:3
Gajowianka Gaj
15.06.2019
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
4:2
Strzelcy Kraków
15.06.2019
18:00

Klasa A (Wieliczka)

Piłkarz Podłęże
2:2
Złomex Branice
15.06.2019
18:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
9:1
Contra Sułków
15.06.2019
18:00
Strażak Kokotów
3:0
Zieloni Niegowić
15.06.2019
18:00
UKS Sygneczów
2:2
Wolni Kłaj
15.06.2019
18:00
Wieliczanka Wieliczka
1:3
Wilga Koźmice Wielkie
15.06.2019
18:00
Piast Łapanów
:
Zryw Szarów
15.06.2019
18:00
Czarnochowice
:
Błękitni Bodzanów
16.06.2019
17:00

Klasa A (Myślenice)

Skalnik Trzemeśnia
3:3
LKS Trzebunia
15.06.2019
17:00
Beskid Tokarnia
3:2
Orzeł Nowa Wieś
15.06.2019
16:00
Zielonka Wrząsowice
2:0
Iskra Głogoczów
15.06.2019
17:00
Topór Tenczyn
1:5
Jordan Sum Zakliczyn
16.06.2019
15:30
Clavia Świątniki Górne
:
Górki Myślenice
16.06.2019
18:30
Rokita Kornatka
1:0
Lubomir Wiśniowa
16.06.2019
18:00
LKS Rudnik
5:0
Hejnał Krzyszkowice
16.06.2019
11:00
Iskra Głogoczów
:
Topór Tenczyn
19.06.2019
18:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Skalnik Trzemeśnia
19.06.2019
18:00
Clavia Świątniki Górne
:
Beskid Tokarnia
19.06.2019
18:00
Iskra Brzączowice
:
Zielonka Wrząsowice
19.06.2019
18:00
Górki Myślenice
:
LKS Rudnik
19.06.2019
18:00
LKS Trzebunia
:
Rokita Kornatka
19.06.2019
18:00
Lubomir Wiśniowa
:
Orzeł Nowa Wieś
19.06.2019
18:00

Klasa A (Olkusz)

Hetman Dłużec
3:3
Olimpia Łobzów
15.06.2019
17:00
Bolesław Bukowno
5:1
Spartak Charsznica
15.06.2019
14:00
Trzy Korony Żarnowiec
3:1
Wielmożanka Wielmoża
15.06.2019
17:00
Laskowianka Laski
1:4
Orzeł K.
15.06.2019
17:00
Pilica Wierbka
3:3
Unia Jaroszowiec
15.06.2019
17:00
Centuria Chechło
4:4
Legion Bydlin
15.06.2019
17:00
Promień Przeginia
5:4
Leśnik Gorenice
15.06.2019
17:00
Błysk Zederman
0:1
Strażak Przybysławice
15.06.2019
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Ciężkowianka Jaworzno
3:0 v.o.
Victoria Zalas
15.06.2019
17:30
MKS Libiąż
2:1
Błyskawica Myślachowice
15.06.2019
17:30
Zagórzanka Zagórze
5:1
Wisła Jankowice
15.06.2019
15:00
Start Kamień
3:1
UKS Dulowa
15.06.2019
17:30
Tęcza Tenczynek
3:4
Wolanka Wola Filipowska
15.06.2019
17:30
MKS Alwernia
2:5
Promyk Bolęcin
15.06.2019
17:30
Korona Lgota
1:9
Fablok Chrzanów
15.06.2019
17:30

Klasa B (Kraków I)

LKS Niedźwiedź II
1:2
Sparta Skrzeszowice
16.06.2019
15:00
Olimpia Czaple Wielkie
:
Płomień Kościelec
16.06.2019
18:00
Novi Narama
8:1
Iskra Pałecznica
16.06.2019
18:00
Agricola Klimontów
:
Słomniczanka II Słomniki
16.06.2019
18:00

Klasa B (Kraków II)

Lotnik II Kryspinów
1:5
Topór Aleksandrowice
15.06.2019
18:00
Wisła Rząska
8:1
Sparta Przeginia Duchowna
15.06.2019
17:00
Niegoszowianka
3:4
Potok Więckowice
16.06.2019
18:00
Błękitni Czułówek
1:6
Iskra Czułów
16.06.2019
18:00
Gwiazda Ściejowice
3:1
Kmita II Zabierzów
16.06.2019
18:00
Fitball Szklary
:
Tyniec Kraków
16.06.2019
18:00

Klasa B (Kraków III)

Prądniczanka II Kraków
5:2
Albertus Kraków
16.06.2019
18:00
Polonia Wilczkowice
:
MKS Skała 2004
16.06.2019
18:00
Błękitni II Modlnica
5:0
Orzeł II Bębło
16.06.2019
18:00
Kabel
:
Płomień Jerzmanowice
16.06.2019
18:00
Grębałowianka II Kraków
:
Bronowicki/Bratniak Kraków
16.06.2019
18:00
Zawisza Sulechów
:
Fairant Kraków
16.06.2019
18:00

Klasa B (Kraków IV)

Pogoń Skotniki
4:0
Piast Skawina
15.06.2019
18:00
Pychowianka Kraków
:
Armatura Kraków
16.06.2019
18:00
Borkowianka Borek Sz.
2:2
Rzozovia Rzozów
16.06.2019
18:00
Universum Kraków
5:1
Pozowianka Pozowice
16.06.2019
18:00
TKKF Kliny Kraków
4:0
Trzebol Wielkie Drogi
16.06.2019
18:00

Klasa B (Wieliczka)

Gdovia II Gdów
16:1
Błyskawica Wyciąże
15.06.2019
17:00
Dąb Zabierzów Bocheński
0:0
Batory Wola Batorska
16.06.2019
18:00
Rożnowa
:
Sokół Chorągwica
16.06.2019
18:00
Naprzód Ochmanów
:
Start Brzezie
16.06.2019
18:00
Gwiazda Brzegi
4:1
Wiarusy II
16.06.2019
18:00
Iskra Zakrzów
0:1
Tęcza Słomiróg
16.06.2019
18:00
Gryf Wiatowice
5:1
Wilga Instalbud Golkowice
16.06.2019
18:00

Klasa B (Myślenice II)

Cyrhla Krzczonów
3:1
Cisy Harbutowice
15.06.2019
17:00
Dukla Bysina
2:3
Staw Polanka
16.06.2019
17:00
Gościbia II Sułkowice
1:3
Radwan Skomielna Czarna
16.06.2019
17:00

Klasa B (Olkusz I)

Pilica Wierbka
3:0 v.o.
Przemsza II Klucze
15.06.2019
11:30
Piliczanka Pilica
1:2
Przebój II Wolbrom
15.06.2019
18:00

Klasa B (Olkusz II)

Victoria Smroków
7:3
Trzy Buki Wierzchowisko
16.06.2019
16:00
Sokół Gołaczewy
4:1
Zryw Przesławice
16.06.2019
16:00
Strumyk Zarzecze
3:0 v.o.
Błękitni Falniów
16.06.2019
16:00
Northstar Miechów
6:1
Cobra Wężerów
16.06.2019
16:00
Nidzica Słaboszów
:
Czapla Czaple Male
16.06.2019
16:00
nie odbył się z powodu zalania boiska
Dłubnia Trzyciąż
1:2
Błyskawica Kolbark
16.06.2019
16:00

Makroregionalna Liga Juniorów (gr.D)

Orlęta R.P.
1:2
Chełmianka Chełm
15.06.2019
12:00
Orlęta K.
3:7
Hutnik Kraków
15.06.2019
17:00
Resovia Rzeszów
1:4
Stal Rzeszów
15.06.2019
10:00

II liga małopolska kobiet

GKS Majdan Sieniawski
1:1
Prądniczanka Kraków
15.06.2019
17:00
UKS Staszkówka Jelna
14:3
Naprzód Sobolów
15.06.2019
17:00
Potok Sitno
4:1
Łysica Bodzentyn
15.06.2019
17:00
Starówka Nowy Sącz
2:2
Widok Lublin
15.06.2019
17:00
Resovia II Rzeszów
0:4
Sparta Daleszyce
15.06.2019
17:00
LKS Wierzchowiska
2:3
KSP Kielce
15.06.2019
17:00

III liga małopolska kobiet

Iskra Brzezinka KKPN
2:1
Pogorzanka Pogorzyce
15.06.2019
11:00
Olimpia Osieczany
0:3
Podgórze Kraków
15.06.2019
11:00
Rysy II Bukowina Tatrzańska
:
Piast Skawina
15.06.2019
11:00
Prądniczanka II Kraków
0:0
Górnik Wieliczka
15.06.2019
11:00
Bronowianka Kraków
3:0 v.o.
Tuchovia Tuchów
15.06.2019
11:00
FSA Kraków
3:2
Puszcza Niepołomice
15.06.2019
11:00

IV liga małopolska kobiet (zachód)

Novi Narama
:
Burza Roczyny
15.06.2019
 
Queens Witanowice
3:0 v.o.
AS Świątniki Górne
15.06.2019
 
Victoria Zalas
3:0 v.o.
Wisła Brzeźnica
15.06.2019
 

I liga oldbojów (Kraków)

Wanda Kraków
:
Prądniczanka Kraków
17.06.2019
18:00
Dąbski
:
Orzeł Piaski Wielkie
17.06.2019
18:00
Grębałowianka Kraków
:
Wisła Kraków
17.06.2019
18:00
Opatkowianka Opatkowice
:
Garbarnia Kraków
17.06.2019
18:00
Cracovia Kraków
:
Hutnik Kraków
17.06.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Krakus Swoszowice
:
Victoria Kobierzyn
17.06.2019
18:00
Tyniec Kraków
:
Borek Kraków
17.06.2019
18:00
Prokocim Kraków
:
Armatura Kraków
17.06.2019
18:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Wieczysta Kraków
17.06.2019
18:00
Clepardia Kraków
:
Strzelcy
17.06.2019
18:00