Wisła rozgromiła Legię! (foto)

Koncert gry w wykonaniu piłkarzy Wisły Kraków obejrzeli kibice zgromadzeni w liczbie 33 000 na trybunach Stadionu Miejskiego im. H. Reymana. Wiślacy rozgromili Legię Warszawa 4:0 i awansowali do górnej połówki tabeli.

Pierwszą bramkę krakowianie zdobyli już w 5 minucie. Jakub Błaszczykowski dośrodkował w pole karne, Krzysztof Drzazga uderzył, ale Radosław Cierzniak jakimś cudem obronił, bezradny był jednak wobec dobitki Sławomira Peszki i było 1:0. W 32 minucie Maciej Sadlok huknął jak z armaty, ale bramkarz Legii odbił piłkę przed siebie. W 40 minucie Biała Gwiazda podwyższyła na 2:0, gdy rzut karny za zagranie piłki ręką wykorzystał Błaszczykowski. Do przerwy było zatem 2:0.

Po przerwie Biała Gwiazda dołożyła kolejne dwa gole. W 73 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny sprzed pola karnego Legii. Rafał Pietrzak przymierzył perfekcyjnie, Cierzniak nawet nie drgnął w bramce i zrobiło się 3:0. Kilka minut później nastąpiło wydarzenie, którego osobiście nie pamiętam, jak długo chodzę ne Reymonta, a mija już 15 lat nieprzerwanego kibicowania Wiśle na żywo. W 77 minucie boisko opuszczał Carlitos. Były napastnik Wisły, całujący obecnie herb Legii, otrzymał tak wielką porcję gwizdów, że pewnie na Rynku było słychać to pożegnanie niedawnego ulubieńca wiślackich trybun. Na nic zdały się zmiany trenera Legii. Wiślacy dobili rywala w 82 minucie. Sadlok kapitalnie dograł do Marko Kolara, a Chorwat pięknym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył na 4:0. Raz, dwa, trzy, cztery - mało! - rozległo się na trybunach.

Więcej goli już nie było? Ale czy przed meczem ktoś spodziewał się takiego wyniku? O kolejne ligowe punkty wiślacy powalczą w Sosnowcu, już w najbliższą środę, o 20.30.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 4:0 (2:0)