facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Ostatnia akcja na wagę zwycięstwa (foto)

Ostatnia akcja na wagę zwycięstwa (foto)

Po ciekawym, pełnym dramaturgii i emocjonującym meczu, wyżej notowane Śledziejowice, pokonały broniącą się przed spadkiem drużynę Wróblowianki 1-0, a bramkę na wagę 3 pkt zdobył w ostatniej akcji meczu, dosyć szczęśliwie, rezerwowy Klim. Goście przewyższali gospodarzy kulturą gry i z przebiegu spotkania byli lepsi, natomiast miejscowi położyli na szalę ogromną ambicję i serce do gry, dzięki czemu zniwelowali różnicę w umiejętnościach. Już na początku spotkania w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Dziadzio, lecz Miśkiewicz wybronił jego strzał, w odpowiedzi Gawlik uderzył nad celem. W 16 min po rzucie rożnym, Filip Cyganek nieczysto głową trafił w futbolówkę, marnując kolejną okazję dla przyjezdnych. Do przerwy było 0-0.

Drugą część z przytupem rozpoczęli miejscowi, w 46 min kapitalnym strzałem popisał się Giermata, ale niemniej efektownie interweniował Jasowicz, przerzucając piłkę nad poprzeczkę. W 51 min, równie ładnym uderzeniem popisał się Stasik, trafiając zza szesnastki w poprzeczkę. W 55 min, faulowany w polu karnym był Prochownik, lecz sędzia wskazał na rzut wolny z linii pola karnego. W 66 min ponownie Prochownik próbował tym razem z woleja, ale Jasowicz instynktownie wybronił jego strzał. W miarę upływu czasu przewaga gości wzrastała, ale gospodarze wyprowadzali niebezpieczne kontry, dwukrotnie w polu karnym pokazał się Tatara, lecz bez efektu bramkowego. Miejscowym brakowało już sił i z determinacją walczyli o uratowanie choćby punktu, ale niestety to się nie udało. Jedyną bramkę meczu zdobył w doliczonym czasie gry Klim, przytomnie zachowując się w polu karnym. Spotkanie, zwłaszcza  w drugiej odsłonie było ciekawe i emocjonujące, a akcje przenosiły się raz pod jedną, a raz pod drugą bramkę. W końcówce sporo emocji udzielało się piłkarzom obu drużyn, którzy mieli sporo obiekcji do podejmowanych przez rozjemcę decyzji.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 13.04.2019
Wróblowianka Wróblowice - LKS Śledziejowice 0:1 (0:0)
Klim 90+4

Sędziowali: Bartosz Pawlik oraz Krzysztof Cienkosz i Bartłomiej Bała.
Widzów: ok. 40.
Wróblowianka: Miśkiewicz - Dyl, Pyla, Markiewicz, Król, Kobos, Trytek, Giermata, Prochownik, Klimek, Gawlik oraz Sepioło, Sobolewski, Tomana,Wrona, Koczwara, Tatara, Kutovyi.
Śledziejowice: Jasowicz - Cyganek F.,Górski, Talowski, Stasik, Zapiór, Cyganek D.,Makieła, Buraczek, Maj, Dziadzio oraz Sitarz, Klim, Duda, Konarski, Kubik, Wąs.

 

 

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2019-04-15 13:01:04


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków III)

Śledziejowice  Wróblowianka 

Komentarze