facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Siedem goli w Dojazdowie!

Siedem goli w Dojazdowie!

W trzeciej kolejce rundy wiosennej Klasy A grupy I, do Dojazdowa zawitała drużyna Spartaka Wielkanoc-Gołcza. Zarówno gospodarze jak i goście przystępowali do meczu w osłabionych składach. W Dojazdowie brak Rutki (kartki), Kubackiego (kartki), oraz Przemysława Kalisza (kontuzja). Goście zdecydowanie bardziej osłabieni. Brak Kenzo (złamana ręka), oraz Żurowicza (złamany obojczyk). Co ciekawe obu złamań nabawił się podczas poprzedniej kolejki w meczu z Juvenią!

Pogoda nie rozpieszczała, jednakże sam mecz wynagrodził kibicom ponure popołudnie. Kto był nie żałował, że wybrał spędzenie wolnego czasu na stadionie w Dojazdowie.
 
Samo spotkanie...
 
Ledwie mecz rozpoczął się, a gospodarze prowadzili 1:0 ... w 1 minucie meczu, Wójcik zdecydował się na strzał z osiemnastego metra i ulokował piłkę w okienku bramki gości. Początek wymarzony, by mecz rozgrywać według ustalonego schematu. Zdobyta bramka, nie zniechęciła jednak gości i co raz odważniejsze akcje w ich wykonaniu mogły się podobać. W 8 minucie Peciak decyduje się na strzał z rzutu wolnego z okolic 25 metra...ładny strzał, który ze sporym trudem broni Zabawa. Trzeba przyznać, że ta część spotkania nie była porywającym widowiskiem, jednakże obie drużyny co jakiś czas przeprowadzały składne akcje, które oglądało się z przyjemnością. Taką też akcję oglądaliśmy w 31 minucie meczu w wykonaniu gospodarzy. Kapitalne podanie ze środka pola Białego – na prawą stronę do Ząbczyńskiego, a ten w pełnym biegu  wpada w pole karne i strzałem po długim rogu pokonuje Surmę. Mamy 2:0 dla miejscowych! Takim też wynikiem kończy się ta część meczu.
 
Druga część spotkania.
 
Druga część spotkania w pełni wynagrodziła niedosyt piłkarskich emocji z pierwszej połowy meczu. Do zdecydowanych ataków ruszył zespół Partyzanta, natomiast goście, chcąc coś jeszcze ugrać w tym meczu nie stawiali tylko na obronę. Było ciekawie. Najpierw Linczowski pomiędzy 48 a 50 minutą, oddawał groźne strzały, lecz bez powodzenia. W 55 minucie w polu karnym faulowany był Waldemar Kalisz i sędzia wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem Linczowski i zrobiło się 3:0 dla miejscowych.

Partyzant z każdą nastepną minutą rozkręcał się, stwarzając kolejne bramkowe okazje. Nastała 60 minuta i doczekaliśmy się następnego gola. Linczowski obija poprzeczkę bramki strzeżonej przez Surmę, piłka szczęśliwie spada pod nogi Sochy i dopełnia on formalności. 4:0 dla gospodarzy. Pomimo utraty czterech goli, goście starali się, walczyli, nie poddawali się, za co duże brawa! Nagrodą za ich sposób grania była bramka w 65 minucie meczu. Wtedy też Zając strzałem głową, po ciekawie rozegranym rzycie wolnym zaskoczył Zabawę. Na tyle jednak dziś było stać graczy Spartaka..Bramka jak najbardziej zasłużona z przebiegu spotkania. Stracony gol, jeszcze bardziej zmobilizował miejscowych i po składnych akcjach zdobyli oni jeszcze dwie bramki. Najpierw w 71 minucie Rafałowski asystował przy bramce Linczowskiego na 5:1, a następnie w 85 minucie sam Rafałowski strzelił gola na 6:1, tym razem po asyście Poskrobki. Zwycięstwo zasłużone. Dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn, które mają odmienne cele na ten sezon. Partyzant zdobywa ważne trzy punkty, natomiast Spartakowcy muszą ich szukać w następnych meczach.
 
Trzeba przyznać, że trener gospodarzy Stachurski, miał "nosa" do zmian. Wprowadziły one sporo dobrego w zespole, a każdy wchodzący zawodnik miał znaczący wpływ, przy strzelanych golach. Zarówno Waldemar Kalisz, Poskrobko czy Rafałowski – pokazali się z bardzo dobrej strony. Pokazuje to, że być może minęły już czasy w rozgrywkach na tym szczeblu, że zawodnicy wchodzący często osłabiają zespół..oczywiście nie jest tak zawsze, ale w wielu przypadkach często tak bywa.
 
Oby zespół z sympatycznej Wielkanocy trafił z formą na zbliżające się Święta, bo kiedy jak nie wtedy... powodzenia dla obu zespołów w dalszej cześci rozgrywek!

Klasa A (Kraków I)  13.04.2019 – Dojazdów godz 16.00
Partyzant Dojazdów – Spartak Wielkanoc Gołcza 6:1 (2:0)
Wójcik 1, Ząbczyński 31, Linczowski 55 (k), 71, Socha 60, Rafałowski 85 – Zając 65
 
Partyzant: Zabawa – Chłoń, Morański, Kozik, Kwiecień – Biały, Patryk Kalisz, Socha (70 Poskrobko), Wójcik (40 Waldemar Kalisz) – Linczowski, Ząbczyński (65 Rafałowski)
Spartak: Damian Surma – Pacek, Satora, Mitela, Dąbrowski (46 Bąk) – Peciak, Zając, Pysz, Nawrot – Pigulak (70 Bazyl), Paweł Surma.

 

 

Źródło: Sebastian Gratkowski (Gradinho)

Dodano: 2019-04-15 13:23:52


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Spartak Wielkanoc-Gołcza  Partyzant 

Komentarze